Jacek Międlar o rzekomym wychodzeniu Polski z UE, ruchu PJJ, „Norymberdze 2.0” i oskarżeniu go za słowa… Jezusa Chrystusa [WIDEO]

Jacek Międlar / Fot. MU
5

Jacek Międlar był gościem CE Polska. W rozmowie z Rafałem Mossakowskim poruszono kilka tematów.

Jednym z nich był wiec Donalda Tuska, zwołanym pod pretekstem rzekomego wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto Jacek Międlar zabrał głos w kwestii projektu Grzegora Brauna „Norymberga 2.0”, którego celem jest zebranie użytecznych procesowo dowodów przestępstw i zbrodni popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych w związku z Covid-19, a także skomentował oskarżenie go przez żydowską lożę masońską B’nai B’rith za cytowanie samego Jezusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także:

J. Międlar: Antysemityzm – szlachetna idea, czyli loża B’nai B’rith oskarża mnie za słowa Jezusa i YT kasuje film „Powrót do Jedwabnego”. Film obejrzycie TUTAJ [WIDEO]

„Składam apelację!” Jacek Międlar dla wRealu24 o skazaniu go za krytykę Wyborczej i wskazanie na pochodzenie Adama Michnika [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Pozytywna mówi

    Brawo Międlar! ” Iskra wyjdzie z Polski”

  2. Ewa-Maria mówi

    Ja przyklaskuję Panu Braunowi. Oby tak się stało.

  3. Zbyszek mówi

    https://sprawy-karne.biz.pl/falszywe-oskarzenie-pomowinie-art-234-k-k/

    Moze jednak te sprawy zglosic do kancelarii Klisz?? Przeciez falszywym oskarzeniem, takze ta slawna prokurator tez miala zamiar zrobic, krzywde, bol i straty finansowe wykorzystujac swoj urzad?

    Kancelaria Klisz i Wspólnicy
    Biuro we Wrocławiu
    ul. Joachima Lelewela 23/7
    53-505 Wrocław

    tel. 71 740 50 00

    Biuro w Katowicach
    ul. Sobieskiego 27/30

    tel. 32 321 02 84

    e-mail: [email protected]
    strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

    „”Fałszywe oskarżenie to przestępstwo. Co zrobić gdy jest się ofiarą i jak się przed tym bronić?
    Nasz honor, nieposzlakowana opinia oraz reputacja składają się na nasze dobre imię. Każdy z nas o nie dba. Jest to nasze dobro osobiste, którego skazy trudno jest naprawić. Pracujemy rzetelnie i ciężko, zawsze dotrzymujemy słowa i sumiennie przestrzegamy prawa, jesteśmy zatem wzorowym obywatelem. Co jednak wtedy, gdy nasze starania idą na marne, a nasze dobre imię stało się obiektem nieuprawnionego ataku ze strony innej osoby? Czy można się obronić przed sytuacją, gdy ktoś bez żadnych podstaw oskarża nas o popełnienie przestępstwa?

    Wyobraź sobie, że pewnego dnia zostajesz wezwany na Policję w celu przesłuchania. Na komendzie wychodzi na jaw, iż Twój sąsiad oskarża Cię o to, iż notorycznie kradniesz, a Twoją ofiarą padli inni sąsiedzi z Twojej okolicy. Nagle dowiadujesz się, że przeciwko Tobie toczy się postępowanie karne. Oczywiście wszystko to to bzdury wyssane z palca. Co dalej? W tym tekście wyjaśnię Ci co powinieneś zrobić, czy sprawa trafi do sądu i co grozi osobie rzucającej fałszywie oskarżenia.

    Prawa osoby fałszywie oskarżonej
    W pierwszej kolejności uświadom sobie Twoje prawa. W opisanej wyżej sytuacji, występować będziesz w dwóch rolach – sprawcy i pokrzywdzonego.

    Po pierwsze, zostały Ci postawione zarzuty, a Twojej sprawie toczy się właśnie postępowanie przygotowawcze, które prowadzić może Policja lub Prokuratora. Jesteś więc podejrzanym. Twoim podstawowym prawem jest prawo do obrony. Masz prawo bronić się samemu, ale też możesz za pośrednictwem profesjonalnego obrońcy w osobie adwokata. Nie masz nic do ukrycia, a oskarżenia są nieprawdziwe wobec tego zachowaj spokój. Wiedz, że organy ścigania związane są zasadą obiektywności wyrażoną w art. 4 Kodeksu postępowania karnego (dalej k.p.k.). Mówi on o tym, iż organy prowadzące postępowanie karne są obowiązane badać oraz uwzględniać okoliczności przemawiające zarówno na korzyść, jak i niekorzyść oskarżonego.

    Fałszywe oskarżenie – linia obrony
    Zastanów się też jakie dowody możesz przedstawić na swoją korzyść. Jeżeli jesteś oskarżany o kradzieże na szkodę sąsiadów, a taka sytuacja nigdy nie miała miejsca, zwróć się do nich, niech poświadczą Twoją niewinność. Wystarczy wskazać ich nazwiska i miejsce zamieszkania. Zastanów się nad linią obrony. Być może w czasie kiedy ktoś oskarża Cię o popełnienie danego przestępstwa Ciebie w ogóle nie było w kraju (byłeś w delegacjach, na wczasach itd.).

    Może się jednak zdarzyć, iż nie przekonasz Policji (Prokuratora) o swojej niewinności lub też nie przyłożyli się oni do rzetelnego prowadzenia postępowania, a sprawa trafiła do sądu z Tobą w charakterze oskarżonego. Nic się jeszcze nie stało. Sąd dążyć będzie do poznania prawdy (zasada dążenia do prawdy rzeczywistej wyrażona jest w art. 2 k.p.k.), a oskarżyciel będzie musiał przedstawić przekonywujące dowody Twojej winy. Dopóki nie udowodnią Ci winy i nie zostaniesz skazany prawomocnym wyrokiem sądu przysługuje Ci domniemanie Twojej niewinności.

    Pokrzywdzony pomówieniem
    Jeśli już uda Ci się wybronić przed fałszywymi oskarżeniami możesz skorzystać z uprawnień jakie przysługują Ci jako osobie pokrzywdzonej fałszywym oskarżeniem. Pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub prawna, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo (art. 49§1 k.p.k.). Twoje dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone przez kierowane wobec Ciebie fałszywe oskarżenia, a więc przez przestępstwo stypizowane w art. 234 Kodeksu karnego (dalej k.k.). O tym jakie są Twoje uprawnienia jako pokrzywdzonego wyjaśniań w innym wpisie na blogu.

    Wyjaśnię Ci teraz jak kształtuje się odpowiedzialność sprawcy przestępstwa składania fałszywych oskarżeń. Artykuł 234 k.k. stanowi:

    „Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

    Ważne, żeby odróżnić przestępstwo składania fałszywych oskarżeń od przestępstwa zniewagi i zniesławienia. To pierwsze popełniane jest bowiem przed organami ściągania lub orzekania (np. Policją, Prokuraturą lub Sądem), a zamiarem sprawcy jest abyś został ukarany za coś, czego nie popełniłeś. Natomiast zniesławić i znieważyć można Cię przed innymi osobami i organami (niewymienionymi w art. 234 k.k.) w celu poniżenia Cię lub spowodowania utraty zaufania wobec Ciebie.

    Nie ma znaczenia w jakiej formie kierowane jest oskarżenie wobec Ciebie. Może być złożone na piśmie lub ustnie do protokołu. Może być także dokonane w drodze telefonicznego zgłoszenia. Ważne jest, aby sprawca zmierzał do ukarania Cię przez te organy. ……………………………….

  4. Zbigniew mówi

    Nawet z ta Wielgus sprawa nie ulegla przedawnieniu.

    Oskarzenie Polski o „niepraworzadnosc” tez jest falszywym oskarzeniem.

    Np Javrowa juz siedziala w wiezieniu, wiec moze sobie jeszcze posiedziec, jest to prawo w Europie czy nie ma?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.