J. Międlar: Optymistyczna teoria (spiskowa?), czyli koronawirusem obalamy Unię Europejską [WIDEO]

14

W dobie koronawirusa powstaje wiele teorii, które kreują bardzo pesymistyczną przyszłość. Zapewne jednym z czynników, który decyduje o takiej przeciwwadze jest fakt, że pesymizmem sprzedaje się lepiej. Zapewne ku pesymizmowi skłania także zbliżający się krach gospodarczy i ostre restrykcje niewspółmierne ze skalą epidemii. Jednak jeśli nieco pogłówkujemy i połączymy ze sobą fakty można odnieść wrażenie, że koronawirus i ostre restrykcje MOGŁYBY zostaną wykorzystane do obalenia bezużytecznej – zwłaszcza w dobie dyskomfortu – Unii Europejskiej. Skąd to przeświadczenie? Tłumaczę w niniejszym nagraniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

DOKONAJ ZAKUPU NA SKLEP-WPRAWO.PL
WSPARCIE – http://wprawo.pl/wsparcie

Przeczytaj:

GRUBSZA SPRAWA, czyli sprawdzają naszą wytrzymałość i coś się święci, a także PiS-u rozgrywki rączkami Gowina. Po co? [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Historyk mówi

  Chcesz mieć dobry humorek , wywal telewizorek.

 2. Robert mówi

  Na tym świecie wszystko co nagle znika,w 43 uss Eldridge w porcie Filadelfia,w 89 PRL,w 2001 na Manhattanie dwie wieże,ma służyć tylko dla usraelczyka i ja w to wierzę.

 3. Krzysztof W K mówi

  Dzięki Jacku, za ciekawy program.

 4. Hal mówi

  PO co nam usraelskaunia?Każdy kraj ma mieć swoie prawa ,obyczaje ,kulturę,historie itd.Obowiązkowo szczelne granice!

 5. Krzysztof W K mówi

  Jacku, analogia do naszych czasów przepięknie wysłowiona słowami Pisma Świętego włożonymi w usta Twoje.

 6. Buran mówi

  Unia podczas pandemii nie pomaga? Pomaga. Pokazała przecież Urszula jak myć ręce mrucząc „Odę do radości”, czegóż chcieć więcej? Przecież ich dobroć polega na tym, że rozdają pieniądze które wcześniej im wpłaciliśmy. Jest tylko warunek; trzeba być cichym, pokornym i na kolanach.

 7. sybbi mówi

  Nie podzielam optymistycznej wizji Szanownego Pana Redaktora. Nie po to oddano żydzinom w pacht ½ Polski, żeby teraz wycofać się. W rygorach stanu epidemicznego widzę strach przed buntem ludzi zapędzonych jak bydło na okólnik. Brak konsekwencji i logiki w terrorze. Jaki sens ma zakaz wstępu do lasu? No, chyba tylko obawa przed formowanymi oddziałami partyzanckimi, albo potajemnymi praktykami kultów religijnych w ostępach leśnych, gdzie niepokorni księża (tacy jak kiedyś Szanowny Pan Redaktor) będą sprawować liturgię i udzielać sakramentów oraz oświecać wiernych. Jak inaczej wytłumaczyć idiotyczne zakazy? U św. Elżbiety pięcioro wiernych, a w tramwaju na Krzyki 25 podróżnych. W św.Elżbietę mogłoby wjechać – nie przymierzając – 20 takich tramwajów. Zatem co? Ograniczenie kultu i wykorzenienie wiary? A gdzie eminencje i purpuraci, pozostawili owieczki na pastwę wilków Morawieckich, Sorosów i innnych oczajduszów, czy są w spisku?

  1. Krystyna mówi

   zakaz wstępu do lasu podyktowany był jak sądzę zagrożeniem pożarowym , jest straszna susza, że zostało to przedstawione jako kolejna restrykcja to wynik głupoty tępego dziennikarzyny, tak mi się wydaje

 8. Piotr r mówi

  Mam pytanie do Red. Jacka Miedlara: czy slyszal ze Krzyzztof Bosak i kierownictwo RN w swoim programie ktory jest nadal aktualny ( opublikowany w 2016, na stronie ruchnarodowy.com do pobrania) postuluje na stronie 73 ” reforme i znaczacy wzrost podatku majatkowego” tzn podatku od nieruchomosci. Co za tym sie kryje , za reforma sposobu poboru podatku od nieruchomosci? Wprowadzenie podatku katastralnego czyli placenia podatku od wartosci domu. Oznacza to ni mniej ni wiecej ze przy wysokosci podatku 1% rzad po 100 latach przejmuje na wlasnosc moja nieruchomosc. To jest rozboj.

  1. Jacek Międlar mówi

   Aktualnie Krzysztof Bosak i politycy z ramienia RN realizują postulaty formacji Konfederacji. Na tym się skupmy.

  2. Dominika mówi

   Nie jestem za tym żeby granice pozamykać, pozbawicie setki tysięcy ludzi pracy. Przecież strefa szengen to nie unia. Wszyscy się mądrzą, ale nic z tego nie wynika, prosicie o wpłaty żeby wam było dobrze ale innym nie chcecie dać zarobić, zarobić fizycznie nie z darowizny, nie podoba mi się wasze postępowanie, powinniśmy się wspomagać a nie wymierzać kary jeden drugiemu

 9. Pola mówi

  Biedronka nie jest polska.To,że teraz chcą zwalniać obcokrajowców może być skutkiem ewentualnego braku dopład rządowych do ich zatrudniania.

 10. Krystyna mówi

  napisałam wczoraj że zakaz wstępu do lasów podyktowany był zagrożeniem pożarowym, cofam w całości, niestety stara baba a taka naiwna,

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.