Izrael: prezydent Zełensky krytykuje Polskę za nieobecność w Yad Vashem! “Najważniejsze jest czczenie ofiar Holokaustu”

Fot. Twitter
6

Prezydent Polski zamierzał zabrać głos podczas Forum, jednak organizatorzy nie zakładali takiej możliwości. Swobodę wypowiedzi otrzymał jednak Władimir Putin, który ostatnimi czasy zasłynął z zakłamywania historii. Z tego względu Duda zrezygnował z uczestnictwa w obchodach. Z kolei prezydent Ukrainy przybył do Izraela i  nie szczędził pochwał i zachwytu nad narodem wybranym.

„Na głównych uroczystościach powinni być ci, którzy najbardziej na to zasługują. Ci, którzy dokonali rzeczy niemożliwej:  zachowali życie w czasach, gdy jego zachowanie było praktycznie niemożliwe” – stwierdził. W rozmowie z izraelskim dziennikarzem uznał, iż decyzja Dudy nie była słuszna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Najważniejszą rzeczą dla każdego kraju jest czczenie pamięci swoich ofiar Holokaustu. To jest bardzo ważne, by pojechać, bez względu na to czy przemawiamy,  czy nie […] Dla mnie osobiście to nie jest ważne, czy będę przemawiał”. Ciężko stwierdzić, kiedy i dlaczego czczenie ofiar Holokaustu stało się “najważniejszą rzeczą dla każdego kraju”.

Można jednak odnieść wrażenie, iż kult Holokaustu stał się już oficjalnie międzynarodową religią. Miło, iż Zełenskiemu nie przeszkadza ciche siedzenie w kącie podczas uroczystości. Cóż mógłby bowiem powiedzieć przedstawiciel kraju, który podczas wojny de facto nie istniał? Zaiste dziwne byłoby, gdyby poproszono go o zabranie głosu. Co innego Polska, przez której terytorium przewaliła się zarówno hitlerowska, jak i radziecka hołota, z którymi Polacy walczyli nawet po wojnie.

Globkurier [CPS] PL

Kraj, którego najwięcej obywateli ma swoje drzewka w Yad Vashem za bohaterską pomoc Żydom. Kraj, którego przedstawiciele powinni być gośćmi honorowymi, gdyby w całej tej farsie liczyło się coś więcej, niż szekle. Chyba, że Zełensky pragnąłby poruszyć wątek zbrodniarzy UPA. Z taką jednak tradycją,  faktycznie lepiej jest siedzieć cicho.

Źródło informacji: kresy.pl

Przeczytaj również:

Polscy żołnierze wykreśleni z grona aliantów. Fałszowanie historii podczas Światowego Forum Holokaustu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Dobrze mówi ten żydowski aktor “wybrany” na prezydenta upadłego kraju… “Najważniejsze jest czczenie ofiar holokaustu”, czytaj: czcij Żyda, kłaniaj się przed nim w pas, ani mru-mru, gdy Żyd wyciąga łapsko po coś, co jest twoje.

 2. Michał mówi

  Dla niego to na pewno nie ważne , jakby nie patrzeć ukraina dość dobrze kolaborowała z niemcami w czasie II wojny światowej

 3. Janusz I mówi

  A kiedy zełenski uczci ofiary banderowców???!!!

 4. AmerginMacEccit mówi

  Nie dość, że zawodowy idiota, to jeszcze przytakiwacz chwalcom Bandery…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.