Polscy żołnierze wykreśleni z grona aliantów. Fałszowanie historii podczas Światowego Forum Holokaustu

biało-czerwona flaga na ruinach klasztoru Monte Cassino zdobytego przez polskich żołnierzy/ fot. arch. koloryzowane
18

Czwartkowa (23.01.2020) celebra w Jad Waszem, czyli Światowe Forum Holokaustu zorganizowane przez rosyjskiego Żyda Mosze Kantora, stała się okazją do wykreślenia Polaków z grona aliantów walczących przeciw Niemcom. Z kart historii przedstawionej na filmie zaprezentowanym w Jad Waszem zniknęli Polacy walczący na wszystkich frontach II wojny światowej, w tym pod Monte Cassino (na zdj.). W filmie stwierdzono natomiast, że Armia Czerwona jako pierwsza starła się z nazistami. O pakcie Hitlera i Stalina, który doprowadził do inwazji na Polskę i wybuchu wojny nie powiedziano. Nie padło też ani jedno słowo o polskich żołnierzach, którzy walczyli z Niemcami od pierwszego dnia wojny.

W filmie wyświetlanym podczas Światowego Forum Holokaustu nie było miejsca dla polskich żołnierzy. Znalazło się za to miejsce dla Francuzów, których przedstawiono jako jednego z kluczowych aliantów. Ani słowa o kolaboracyjnym państwie Vichy. Tak wygląda fałszowanie historii, z której wykreśla się polskich żołnierzy z grona aliantów, a Związek Sowiecki staje się pierwszą armią walczącą z Niemcami, chociaż Sowieci byli sojusznikami III Rzeszy i wspólnie zajęli Polskę we wrześniu 1939 roku. I to Polacy jako pierwsi stanęli do walki z Niemcami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejne fałszerstwo to przedwojenna mapa Polski zaprezentowana w tym filmie. Polskie Kresy to Białoruś pokazana jako osobne państwo. Zamysł tego fałszerstwa jest oczywisty: skoro wschodnie tereny Rzeczypospolitej nie były terenami Rzeczypospolitej, tylko Białorusią, to o żadnym zajmowaniu terenów RP przez Sowiety w 1939 roku mowy być nie może. Jest tylko i wyłącznie ratowanie Białorusi przed Niemcami, czyli sowiecka propaganda uprawiana od 17 września 1939.

I jeszcze jedno fałszerstwo: w filmie w ogóle nie ma mowy o Polakach mordowanych w niemieckich obozach. Według narracji przedstawionej w filmie w obozach ginęli wyłącznie Żydzi. Polacy zniknęli z kart historii II wojny światowej. Zniknęli jako ofiary. Zniknęli jako alianci. Tak fałszuje się historię. Film można zobaczyć na poniższym nagraniu od 1:47:20.

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

Marsz Niepodległości jako impreza nazistów. Skandaliczny film podczas uroczystości w Jerozolimie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Narodowy STACHU mówi

  Polska zawsze jest obrażana zdradzana i zostawiona samej sobie jeszcze z 20 lat i będą mówić że Hitler był Polakiem

 2. Baca mówi

  Ale załatwili Polaków a Duda taka się stara wchodzic w tyłek pewnej nacji i nic…

 3. ŁUKASZ mówi

  JA JUŻ DAWNO LACHĘ NA AMERYKĘ WYŁOŻYŁ PORA BYŚCIE SIĘ WY W KOŃCU OBUDZILI

 4. AmerginMacEccit mówi

  I czego się można było spodziewać od hołoty radzieckiej Kantora??? Właśnie tego, oraz przedstawienia polskich patriotów z marszu niepodległości jako neonazistów…

 5. A Human mówi

  Nie tylko. Bialorus pokazana jest, ze jej terytorium siega do Słowacji, czyli Besatabia w granicach Bialorusi i oddzielająca terytorium Ukrainy od Polski.

 6. Mariusz mówi

  Jeszcze więcej oddać żydom kamienic A oni będą i tak Polaków w dupie mieć .Polacy sprzątają ich cmentarze. Polacy zbierają i wspierają konserwację ich obiektów .Polacy ginęli za nich w czasie wojny i co dostajemy w zamian ?? Nieważne że to ruski żyd to jakby nie było Żyd. Możecie nazywać mnie antysemitą itp.ale to jeden z bardzo wielu przykładów jak oczernia się Polaków i Polskę przez izraelskie społeczności …

 7. Jacek mówi

  A nie można tego Mosze Kantora wraz z dziadziusiem Putinem wysłać do krainy wiecznych łowów.

 8. Paweł mówi

  Tym bardziej się dziwię że nie było Polskiego prezydenta który powiedziałby wszystkim tam zebranym że ten film i ta historia to fikcja wymyślona przez Rosję. Tak właśnie broni naszego kraj, naszej historii i walki o niepodległość!!

  1. SramNaNich mówi

   Zostal zaproszony ale od razu powiedzieli mu ze noe bedzie mogl sie wypowiedziec

  2. Meg mówi

   Nawet gdyby miał możliwość wypowiedzenia się, i tak nic by nie powiedział!! tchórz

  3. KSJJ mówi

   Pan prezydent Andrzej Duda się nie zjawił, bo nie dostał prawa zabrania głosu i wiedział, że chcą zmienić historię, a nie będzie mógł temu zaprzeczyć, więc przestańcie prezydenta przezywać od tchórzów i się ogarnijcie bo jesteście bandą idiotów dzięki którym Polska spada na psy !

 9. Andrzek mówi

  Giniesz od tego czym walczysz. Rząd PiS też fałszuje historie np przemilczą rolę Lecha Wałęsy w ruchu Solidarności i jego przywództwo w likwidacji komunizmu w Polsce oraz wyprowadzeniu armii sowieckiej z Polski. W jego miejsce wstawia Lecha Kaczyńskiego który w tym czasie nic nie znaczył i nic nie zrobił dla Polski

 10. Booo mówi

  I to jest przykład że żaden Polski żołnierz nie powinien nigdy poświęcać zdrowia i życia dla ratowania obcych narodów!!!

 11. Bogdan mówi

  Nie miejmy pretensji. To przecież po 1990 roku nie mówi się, że I i II Armie Wojska Polskiego wyzwalające nasz kraj były polskimi. A to ok. 0,4 miliona żołnierzy.

 12. tadek mówi

  Macie żal do Rosji ? A kto pierwszy zaczął pisać historię na nowo ? Rosjanie sie nas nie czepiali a wręcz ignorowali nasze uszczypliwości, wyzwiska i pomówienia. Czytam cyrylicę i wiem co tam piszą. Mało kto o nas wspominał dopóki nie zaczęliśmy burzyć pomników ich żołnierzy. U nas byle dziennikarzyna przy byle okazji wyciera sobie pysk nazwiskiem ich prezydenta. Rosja jest oskarżana o wszelkie plagi aż do absurdu. Nikt nikomu nie kazał się kopać z koniem. Koń wreszcie oddał a na to co oddał ma dokumenty. Cenckiewicz może się teraz wypłakać w te papiery którymi tak wymachiwał. Nic poza tym. Wyzerowali nas na nasze własne życzenie.

 13. Polsko.wybacz mówi

  Właściwie to możemy za to dziękować tylko naszemu rządowi z prezydentem na czele.
  Nie jestem w stanie pojąć toku myślenia nawet tych filosemitów w Pisie i kanc. Prezydenta. Co to jest za układ? Co mają z tego ci wszyscy pro żydowscy politycy? chyba że oni w ogóle nie utożsamiają się z Polską, wtedy zrozumiem logikę ich myślenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.