Funkcjonariusze służb mundurowych żądają podwyżki płac. Zorganizowali protest w Warszawie

protest służb mundurowych w Warszawie/ fot. screen z polsatnews.pl
2

Funkcjonariusze części służb podległych MSWiA m.in. policjanci, strażacy i strażnicy graniczni protestują we wtorek w Warszawie domagając się podwyżek płac. Propozycje rządu w tej kwestii uznali za niewystarczające.

– Nie przyjechaliśmy tutaj żeby zwiedzić piękną Warszawę. Nie przyjechaliśmy też tutaj żeby protestować przeciwko rządowi czy ministrowi. To nie jest protest przeciwko komuś. To jest oznaka naszej determinacji. I pokaz tego, co naprawdę dzieje się w służbach mundurowych, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa – powiedział Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych FZZSM oraz NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Poinformował też, że w proteście uczestniczy ok. 20 tys. osób.

Manifestanci mają przejść Krakowskim Przedmieściem z placu Zamkowego w kierunku Pałacu Prezydenckiego, gdzie przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych złożą petycję do Prezydenta RP. Stamtąd przejdą Nowym Światem do placu Na Rozdrożu, gdzie z kolei odbędzie się happening, po którym delegacja związkowców przejdzie przed KPRM, by złożyć petycję skierowaną do premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło informacji i cytatów: pap

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    O co im chodzi?O podwyżkę czy o poduszkę?

  2. gojek mówi

    Wystarczy zlikwidować zbędną komendę główną, ograniczyć ilosc cywilnych stanowisk „za biurkiem”, za którym nadal pracuje mnóstwo policjantów (głownie policjantek, bo do czego innego się nie nadają…). Obciąć uposażenia komendantom i ich pociotkom. Wtedy będzie kasa na podwyżki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.