Farsa! Lekarze-rezydenci świetnie bawią się podczas „głodówki”!

fot. twitter
10

Protest lekarzy-rezydentów, domagających się zarobków na poziomie dwóch średnich krajowych, wygląda coraz bardziej kuriozalnie. Miał to być poważny protest głodowy, ale szybko okazało się, że jest to farsa w postaci głodówki rotacyjnej. Tych, którzy już się nagłodowali, zastępują inni – najedzeni. Tak można bawić się w nieskończoność, a poniższe zdjęcie z protestu pokazuje, że lekarze-rezydenci faktycznie dobrze bawią się na tym proteście.

fot. twitter
fot. twitter

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że nie jest to zdjęcie zrobione ukrytą kamerą po to, żeby skompromitować protestujących rezydentów. To jest selfie! Rezydenci sami zrobili to zdjęcie i chwalą się nim w sieci.

Pomijając już postulaty protestujących, które jasno wskazują, że są to ludzie kompletnie oderwani od rzeczywistości, zdjęcie radosnych buziaków głodówkowiczów świadczy o ich zupełnym niezrozumieniu, jak ważny jest odbiór społeczny tego, co robią. Jeśli zamiast powagi i zatroskania nad sytuacją służby zdrowia otrzymujemy obrazek ekipy wesołków ubranych w koszulki z kolorowym napisem i popijających latte, to trudno traktować ich poważnie. Gdy ktoś robi z siebie błazna, to będzie traktowany jak błazen. Rezydencka gimbaza ewidentnie tego nie ogarnia.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Cud! prawie miesiąc głodówki, a oni piękni i zdrowi!

 2. julie mówi

  A moze jednak UJAWNIC ANEKS ? !

 3. julie mówi

  A moze jednak UJAWNIC ANEKS ? ! Widze , ze I tu prawy do lewego lewy do prawego . Uwazaj Drogi Jacku , ktos Tobie tez kozy ze swiniami chce podkladac !

  1. Katarzyna TS mówi

   Wrzucanie fotek roześmianych głodówkowiczów robi z waszego protestu cyrk. A żądanie astronomicznych pensji dla lekarzy szkolących się za pieniądze podatników to strzał w oba kolana. I do tego ten tekst o dwuletnich przygotowaniach do protestu. I jeszcze fotki z Jandą, Materną i Stuhrem. Zrobiliście protest na poziomie gimbazy, więc nie oczekujcie, że będziecie traktowani poważnie i ktokolwiek będzie chciał was słuchać.

  2. małgorzata mówi

   chodzi wam o kasę a ja się pytam za czyją kasę sie szkolocie ???? i won do roboty bo zwykły człowiek też zaczyna od zera i tyle w temacie …wam nie chodzi o dobro nas wszystkich tylko o wasze pensje bo za rogiem sobie i tak zrobicie prywatny gabinet więc przyjmijcie do wiadomości iż większość ludzi jest przeciwko wam

 4. ania mówi

  Niektórzy po studiach pracują za darmo jak wolontariusze ,aby móc zdobyć doświadczenie i pracę.

 5. Robert mówi

  Dałbym dychę,ze to zlot harcerzy.Dlatego lecze sie u ludowej zielarki.

 6. Robert mówi

  Lepiej niech ida do domu,zanim specsłuzby zainteresuja sie ich nadludzkimi mozliwosciami przetrwania,tak pozadanymi na polu walki.Jeszcze stana sie obiektem medycznych eksperymentów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.