Ewolucjonizm i darwinizm – pseudo nauki. Rozmowa Kozery i Bodakowskiego [WIDEO]

© Fotolia / Xavier
3

Na kanale „Twoja Pasja tv” ukazała się rozmowa Andrzeja Kozery i Jana Bodakowskiego na temat zarzutów o sprzeczność z nauką teorii ewolucji i darwinizmu. W programie Jan Bodakowski przytoczył krytyczne opinie wobec darwinizmu jakie znalazły się w książkach: „Zbadaj ewolucję. Argumenty za i przeciwko neodarwinizmowi” (wydanej przez wydawnictwo Fronda), „Ewolucja, dewolucja, nauka”(wydawnictw Fronda i Giertych), oraz ”Czy Darwin miał racje?” (wydawnictwa WAM).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Autorzy pracy wydanej przez Frondę „Zbadaj ewolucję. Argumenty za i przeciwko neodarwinizmowi” (wydanej przez wydawnictwo Fronda) to liczący się w USA naukowcy:

Stephen C. Meyer otrzymał doktorat z filozofii nauki na Uniwersytecie Cambridge na podstawie rozprawy o początkach życia, logicznej strukturze argumentu Darwina i metodologii nauk historycznych. Ponadto posiada on stopnie akademickie w dziedzinie fizyki i geologii. Jest dyrektorem i starszym członkiem Centrum Nauki i Kultury działającego w ramach Discovery Institute w Seattle. Pracował jako profesor w Whitworth College oraz geofizyk w Atlantic Richfield Company. Jest autorem m.in. książek: Signature in the Cell i Darwin’s Doubt, oraz licznych artykułów drukowanych w pismach naukowych i popularnonaukowych. Jego artykuły na tematy na

ukowe ukazywały się również w gazetach, jak chociażby: „USA Today”, „The Wall Street Journal” i „The Los Angeles Times”.

Scott Minnich posiada doktorat z Uniwersytetu Stanowego Iowa. Obecnie pracuje jako profesor mikrobiologii na Uniwersytecie Idaho. Był asystentem na Uniwersytecie Tulane. Ponadto prowadził badania habilitacyjne z Austin Newton na Uniwersytecie Princeton oraz z Arturem Aronsonem na Uniwersytecie Purdue. Zainteresowania badawcze doktora Minnicha obejmują m.in. regulację temperatury ekspresji genu Y. enterocolitca. Jego liczne publikacje ukazały się w pismach naukowych, m.in. w „Journal of Bacteriology”, „Molecular Microbiology”, „Journal of Molecular Biology”, „Proceedings of the National Academy of Sciences”, „Journal of Microbiological Method”, „Food Technology” i „Journal of Food Protection”.

Jonathan Moneymaker jest niezależnym autorem tekstów naukowych, specjalizującym się w prezentowaniu trudnych tematów w sposób przystępny dla laików. Jego prace wykorzystywane były w czasie zajęć i warsztatów m.in. przez takie firmy jak: Boeing, Ford Motor Company, People Managment Internationl i Walt Disney World Company (Disney University).

Paul A. Nelson jest filozofem nauki. Posiada doktorat z Uniwersytetu w Chicago, gdzie wyspecjalizował się w filozofii biologii i teorii ewolucji. Jego rozprawa Common descent, generative entrenchment, and the epistemology of evolutionary inference omawia krytycznie teorię wspólnego przodka. Jest on członkiem Discovery Institute, profesorem Uniwersytetu Biola, członkiem Stowarzyszenia na rzecz Biologii Rozwojowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Historii, Filozofii i Nauk Społecznych w Biologii. Publikował w takich pismach jak: „Biology & Philosophy”, „Zygon”, „Rhetoric and Public Affairs”, a jego artykuły naukowe i filozoficzne znalazły się w antologiach MIT Press i Michigan State University Press.

Ralph Seelke to absolwent Uniwersytetu Clemson z 1973 roku. Doktorat w dziedzinie mikrobiologii uzyskał na Uniwersytecie Minnesoty w 1981 roku. Badania habilitacyjne prowadził w Mayo Clinic do 1983 roku. Od 1989 roku jest profesorem na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Wisconsin-Superior. Jest współautorem publikacji w naukowych pismach takich jak: „Proceedings of the National Academy of Science”, „Journal of Bacteriology” oraz „Molecular and General Genetics”. Prof. Seelke jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Mikrobiologów oraz Amerykańskiego Związku Naukowego.

Autorem pracy „Ewolucja, dewolucja, nauka”(wydanej przez wydawnictwa Fronda i Giertych) jest ojciec znanego adwokata profesor Maciej Giertych (dendrolog, absolwent Oksfordu, doktorant z Toronto, profesor, pracownik naukowy i wykładowca akademicki, autor 250 prac naukowych, działacz polityczny, popularyzator Feliksa Konecznego).

Autorem pracy ”Czy Darwin miał rację?” (wydawnictwa WAM) jest G. S. Johnston.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Rafał mówi

    No jasne, ewolucji nie było, nie ma na to dowodów. Jak za to powszechnie wiadomo jest w bród dowodów na to, że stworzyła nas bozia ” na swój obraz i podobieństwo”. Jak na sporą ilość kiepskich rozwiązań to zbyt doskonała ta bozia nie była. Ale co z tego, katooszołomom zapatrzonym w watykańskie pijawki, pasozytów i pedofili to nie przeszkadza!!! Jak można w XXI wieku negować naukę i rozum na rzecz wiary??? No, ale skoro są miliony ludzi wierzących w astrologię ( mimo że nie ma ŻADNYCH dowodów na jej słuszność) to cZemu się dziwić że są miliony wierzące w bozię? Zwłaszcza że jest potężna grupa nierobów ( księża, popi, pastorzy, rabini, imami, kapłani…..) którym na utrzymywaniu ludzi w ciemnocie i zabobonach zależy- oni z tego żyją i to jak!! A potem zdziwko skąd tylko covidowców…. Ano z wiekowego otumaniania ludzi rozmaitymi religiami!!!!! Ludzie powinni kierować się rozumem i nauką, żyć z własnej pracy!! CO ciekawe katoprawica potępia – i słusznie- lewaków i socjal, a jednoczesnie nie widzi nic zdrożnego w utrzymywaniu watykańskich ( i nie tylko, ale w Polsce to oni są głównym problemem) nierobów, pasożytów i złodziei!!! Tak samo jak wszelkie lewactwo, tak i kler należy odesłać na śmietnik historii!!!!!

  2. 11.07.1943 mówi

    Brawo. Kurwa Brawo. W punkt. Super komentarz.

  3. Cwel mówi

    Jaki „Inteligent” taki komentarz. Cóż się dziwić, nic nie boli tak jak PRAWDA. Zamiast argumentów bluzgi i zniewagi.
    Gdy głosów się nie waży tylko się je liczy, gdy małpie daje się brzytwę to czegóż można innego oczekiwać …?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.