Terlecki po spotkaniu Cichanouskiej z Trzaskowskim: „Powinna szukać pomocy w Moskwie a nie w Polsce”

Swiatłana Cichanouska i Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
9

Swiatłana Cichanouska – była kandydatka w wyborach na prezydenta Białorusi, dziś liderka białoruskiej opozycji wspierana przez Mateusza Morawieckiego. Teraz Cichanouska spotkała się z Rafałem Trzaskowskim i dwaj politycy PiS wpadli w szał.

W piątek (4.06.2021) liderka białoruskiej opozycji spotkała się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, za którym – delikatnie rzecz ujmując – ekipa rządząca nie przepada. Później Trzaskowski zapewniał, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do kolejnego spotkania z Cichanouską w ramach Campusu Polska Przyszłości.
Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na CampusPolska – na Twitterze napisał Trzaskowski.

Spotkanie Trzaskowskiego z białoruską ulubienicą Morawieckiego nie przypadło do gustu szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi.
Nie wiem, jakie były intencje Rafała Trzaskowskiego, ale niezależnie od nich mieszanie przedstawicieli opozycji białoruskiej do wewnętrznego polskiego sporu politycznego jest nieetyczne. Przede wszystkim wobec tych ludzi, którzy walczą o wolność. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca – skomentował Dworczyk.

Nie wytrzymał także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał na swoim profilu polityk PiS.

W odpowiedzi na słowa wicemarszałka Platforma Obywatelska poinformowała, że złożyła wniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

W poniedziałek o wpis Terleckiego zapytano premiera Morawieckiego.
– Pan marszałek Terlecki doskonale wie, czym jest walka o wolność, demokrację, jak długo trwa i doskonale rozumie wiele meandrów, zakrętów, które do takiej wolności prowadzą – ocenił szef rządu. Przypomniał też opozycyjną kartę Terleckiego z lat 60. i 70., jego zaangażowanie w działalność Komitetu Obrony Robotników (KOR) i Solidarności.

W przypadku naszego wschodniego sąsiada, Białorusi, niestety pewnie będzie to jeszcze parę zakrętów historii, które będziemy musieli obserwować i narodowi białoruskiemu, tak jak razem z marszałkiem Terleckim, z którym często o tym rozmawiam, pomagać cały czas w tej drodze do wolności – stwierdził premier.

Źródło cytatów: Twitter

Przeczytaj także:

Morawiecki spotkał się z Cichanouską. Liderka białoruskiej opozycji otrzymała klucze do willi na Saskiej Kępie

PE wzywa do powtórzenia wyborów na Białorusi. Łukaszenka: „Nie będzie wyborów”. Cichanouska deklaruje gotowość do objęcia przywództwa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. wolnosc slowa mówi

  Brawo Terlecki!!
  szczesc Boze, braun to pedryl!!!

 3. solidarnosc z klerem kradla z PZPR reka w reke mówi

  Lukaszenka broni swojego kraju przed zlodziejami z solidarnosci w walesa na czele i doradcami takimi jak sachs,hetrer,kuron,geremek,michnik,balcerowicz,lewandowskim,klerem-ZLODZIEJAMI!!!!

 4. Mariusz mówi

  Parę razy włączyłem biełasat Romaszewskiej i myślałem że zhaftuję. Za każdy razem leciały programy o tym ile krzywdy żydom zdobili Białorusinie albo ile zostawili tam dóbr. A innym razem program o jakieś gminie żydowskiej pod Mińskiem która nawraca miejscowych wieśniaków. Nie dziwię się Białorusinom że na widok Romaszewskiej wolą goja Łukaszenkę, a polaków kojarzą dzięki biełasatowi jako świrniętych żydofili.

 5. W K mówi

  @Wolnosc Slowa Wolność słowa wolnością słowa, lecz za głosowanie blokujące chorym Polakom dotychczasowy dostęp do systemu ochrony zdrowia, Terlecki powinien siedzieć w więzieniu do swojej śmierci.

 6. Rebih mówi

  Terlecki zachowuje się jak zakochany w aktorce nastolatek, który dowiedział się, że ukochana sypia z reżyserem. Żeby tylko nie powiesił nam się, bo zostałby bohaterem „poległszym” w walce z białoruskim najeźdźcą.
  Te pajace z PiS myślały, że tylko oni mogą lansować się z Ciechanouska, która, choć nieuczona i niezbyt rozgarnięta, wodzi ich za nos. Z Łukaszenką próbowali się mierzyć…

 7. Misiek13 mówi

  Panie Morwaiecki a kto obroni naszych rodakow na bialorusi,czy ta pani z irotychnym usmiechem,czy ta Cichanouska choc raz powiedziala ze wspolczuje naszym rotakom ktorych gnebi Lukaszenka?

 8. PPP mówi

  śmiecie z nierządu za wszelką cenę chcą nas wplątać w jakąś wojenkę – w końcu nie ma jak konflikcik aby odwrócić uwagę społeczeństwa od prawdziwych problemów…

 9. mm mówi

  rząd w Polsce niech się odpierdzieli od Łukaszenki a tę lampucerę zydowską, Romaszewską niech wypierniczy z Białorusi i przestanie finasować tę zydowską szczujnię pt. Biełsat! Skutki zydowskiej szczujni „Biełsat” i samą szczujnię Białorusini przypisują Polsce!! Ta stara lampucera Romaszerwska z wiecznymi pretensjami do Białorusi o jakieś imaginowane zydowskie straty w II wojnie i ta jej matka to zydowskie odnogi szczujące na Łukaszenkę i Białoruś aby okraść Białorus, tak jak okradają nas Polaków /447/!!! Łapy precz o d Białorusi!! Tam wszystko należy do narodu białoruskiego więc się zydostwo rozpędziło zeby przejąć majątek Białorusiunów tak jak to zrobili w Polsce w latach 90-tych ub. wieku lub jeszcze gorzej jak na Ukrainie gdzie nie dośc ze okradli Ukrainców to jeszcze im rewolucję zrobili, skutkiem czego osłabiony kraj popadł w wojnę…

 10. Meg mówi

  Ciekawe kto finansuje Cichanouską…. Wg mnie nasi politycy powinni ostrożnie lansować sie z tą panią, bo pewnie za chwilę jak zorganizuje jakiś majdan u siebie, będzie popierać ciamajdan u nas. Te wszystkie Kozłowskie, Cichanouskie… Nie mamy interesu, żeby je wspierać za wszelką cenę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.