Dziennikarz nawołuje do sanitarnego apartheidu: „Nie masz szczepienia? Nie pójdziesz do restauracji, nie zamieszkasz w hotelu, nie pójdziesz do kina”

Tomasz Walczak/ fot. screen
60

Szczepienia na kowid miały być dobrowolne. Dobrowolność oznacza, że nie można stosować żadnych form przymusu – ani bezpośredniego, ani pośredniego. Szybko okazało się, że jest to fikcja, a szantaż w postaci różnego rodzaju szykan pojawił się np. w wojsku, gdzie niezaszczepieni mają mieć zamkniętą drogę kariery zawodowej.

ZOBACZ: Konfederacja przeciw segregacji sanitarnej w wojsku: „Gdzie są zapewnienia polskiego rządu, że nie będzie przymusu szczepień?” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W lutym Izrael wprowadził segregacje sanitarną. Tylko osoby zaszczepione mogą korzystać z siłowni i basenów, uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i religijnych, a także przebywać w hotelach i w miejscach kultu religijnego. Tylko zaszczepieni mogą wejść do restauracji. Niezaszczepieni mogą przebywać wyłącznie w ogródkach restauracyjnych.

ZOBACZ: Segregacja sanitarna w Izraelu: Hotele, siłownie, baseny i wydarzenia kulturalne tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców 

W Polsce też mamy zwolenników sanitarnego apartheidu. Jako pierwszy wystąpił z taką propozycją wicepremier Jarosław Gowin. – Uważam, że powinniśmy stworzyć specjalne certyfikaty dla osób zaszczepionych dające dostęp do usług niedostępnych dla innych, takich jak usługi hotelarskie i gastronomiczne – powiedział podczas konferencji prasowej 12 kwietnia. W czwartek (22.04.2021) Gowin powtórzył swoją deklarację na konferencji prasowej w Lublinie. – Uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych – oświadczył. Najwidoczniej wicepremier Gowin nie wie lub udaje, że nie wie, iż osoby zaszczepione nadal mogą się zarazić i zarażać innych.

ZOBACZ: Katarzyna TS: Tylko dla zaszczepionych, czyli ustawy norymberskie wicepremiera Gowina

Deklaracja Gowina ośmieliła innych zwolenników sanitarnego apartheidu. Jednym z nich jest dziennikarz Super Expressu, Tomasz Walczak, przy czym wcale nie kryje on, że ma to być sposób zmuszania Polaków do przyjęcia „dobrowolnej” szczepionki. – Nazwijcie mnie radykałem, ale jeśli chcemy zachęcić wystarczająco dużo ludzi do szczepień, by osiągnąć odporność populacyjną, samo namawianie nic nie da. Trzeba ograniczyć dostęp do usług niezaszczepionym, zwłaszcza galerii handlowych – napisał  w piątek (23.04.2021) na Twitterze i załączył swój artykuł pt. „Nie chcesz się szczepić? Nie pójdziesz do kina lub galerii handlowej”.

– Na horyzoncie walki z pandemią majaczy już kolejny problem: chęć Polaków do szczepień. Lekarze już sygnalizują, że coraz młodsze roczniki dopuszczone do szczepień coraz mniej chętnie się szczepią – pisze Walczak. – Co zrobić, by zachęcić do szczepień? Idealnie byłoby wprowadzić przymus szczepień, ale w przypadku koronawirusa przyniosłoby to efekt odwrotny od zamierzonego i ogromny bunt społeczny. Tymczasem akcje promocyjne szczepień nie przynoszą żadnych efektów. Stosunek do szczepionek jest jak poglądy polityczne – rzadko ulegają zmianie. Dlatego być może jedynym rozwiązaniem będzie miękki przymus: wprowadzenie na wzór Izraela „zielonych przepustek”, które pozwalają korzystać normalnie z różnych form życiowej aktywności tylko jej posiadaczom. Nie masz szczepienia? Nie pójdziesz do restauracji, nie zamieszkasz w hotelu, nie pójdziesz do kina. Być może w Polsce trzeba by to rozszerzyć o korzystanie z niezwykle popularnych galerii handlowych. Można się nie szczepić, ale trzeba się liczyć, że wykluczy to z powrotu do normalności – czytamy w artykule.

A oto jak użytkownicy Twittera przyjęli pomysł Walczaka, który po lekturze skierowanych do niego komentarzy napisał, że to „najazd szurprawicy”. Doszliśmy do etapu, w którym normalnością ma być podział na zaszczepionych nadludzi i niezaszczepionych podludzi. Ale zanim do tego dojdzie, zobaczcie kilka reprezentatywnych komentarzy do pomysłu Walczak.


Źródło cytatów: Twitter, se.pl

Zobacz też:

Konfederacja przeciw paszportom szczepionkowym: „To wejście na ścieżkę chińskiego systemu kontroli obywateli” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Socjaliści zawsze tak mieli. Albo ktoś tam roznosi tyfus (narodowi niemieccy tak kategorializowali) albo jest reakcjonistą albo punktów obywatelskich ma za mało czy tam co… Zawsze coś wymyślą, żeby byli równiejsi… zwłaszcza, że już ogłosili, że do normalności inaczej trza się będzie przyzwyczaić jak do realnego socjalizmu w ZSRR…nie ma rady ;).

 2. Zbigniew mówi

  Po jego racjonalnosci widac, ze szczepienia szkodza i to mocno.

  Dla rownowagi ja mam pomysl, aby zaszczepionych szczepic wszystkim co mozliwe i to codziennie wszedzie gdzie to jest mozliwe, np babcia klozetowa, restauracje, baseny, cluby LPGbiQ a ten Ku ku powinien byc zaszczepiony na ptasia grype, na ASD swin, na brak rozumu, na bialaczke, na ospe, na tyfus, na …………. po co ma sie meczyc nawolujac innych do rezygnacji z rozumu?
  Jak nie bedzie dostatecznie chetny to go ukrainska metalowa palka teleskopowa

  1. Matka mówi

   Szkodzi to alkohol, Zbysiu, co bardzo po tobie widać.

 3. Zbigniew mówi

  Po co te cholerne szczepienia, jezeli wystarczy prowadzic stale sprawdzanie, krotkie kwarantanny i leczenie mozliwie najszybsze?

  A po to, ze za kwarantanny trzeba ludziom placic a nie ze firmy szczepionkowe rozdaja miliardy pomocnikom.

 4. Leszek mówi

  „Praca czyni wolnym” – Polska 1943
  …………………………………………………………
  „Szczepienie czyni wolnym” – Polska 2021

 5. szalom mówi

  Ten na zdjęciu to dziennikarz? To on się zwyczajnie marnuje. Z takim wyglądem to wypisz, wymaluj rabin

  1. Lqakkams mówi

   Zajefajny komentarz 🤣😂
   Pasuje do tego pajaca to porównanie jak ulał, zgadzam się, na pohybel zdrajcom Polski

 6. Rafał mówi

  No i co z tego? Po projekcie nowych ustaw Norymberskich autorstwa Gowina tez rozpętała sie burza w sieci I CO Z TEGO??? Strajk Przedsiębiorców leży i kwiczy, akcję „OtwieraMY” spacyfikowało pisie ZOMO, po „Góralskim Veto” ani widu ani słychu….. Owszem, poza dużymi miastami maseczkowych płaskoziemców prawie nie uświadczysz, podziemie gospodarcze działa w miarę prężnie- ale to za mało!!! Póki głowni winowajcy- Kaczyński, Morawiecki, Horban, Gut, Niedzielski i paru innych nie sczezną w mękach a reszta pisowskiej hołoty nie dostanie wyroku – dożywotnie ciężkie roboty- dopóty nie jesteśmy bezpieczni!!!!!

 7. Paweł mówi

  tak samo było w latach 30 tamtego wieku, żydom tez mówiono że roznoszą zarazę i że nie mogą korzystać z różnych usług, kultury, restauracji…..a potem nadszedł Holocaust

 8. Hammurabi mówi

  Na hotele, to mnie nie stać. Na stołowanie się w restauracjach również. Bez kina obejdę się bez problemu. Galerie handlowe zaś same pójdą po rozum do głowy i nie zdecydują się na segregację a nawet jeśli, to z przyjemnością zakupy zrobię w małym osiedlowym sklepiku.
  „Starej daty” jestem i bez problemu zrezygnuję z gowinowej „normalności.
  Że co? Że umrę w respiratorowych męczarniach?
  Że – jak chcą niektórzy – odmówi mi się leczenia w państwowej służbie zdrowia?
  Może…
  Biorąc po uwagę ostatnie dokonania polskiego lecznictwa to może jednak poproszę o pomoc weterynarza.

 9. Matka mówi

  Tak naprawdę to głupota tych, co nie zamierzają się szczepić, bo wydaje im się, że nie ma żadnej pandemii albo Bóg jeden wie co im się stanie po szczepionce bardziej ich wyklucza ze społeczeństwa niż jakiekolwiek zakazy wejścia do restauracji, kina czy galerii. Taki apartheid intelektualny.

  1. Maniek mówi

   A ty się już zaszczepiłeś?

  2. Matka mówi

   Zaszczepiłaś, jak już. W języku polskim czasowniki odmieniamy przez rodzaje również. W pierwszym dostępnym dla mojej grupy wiekowej terminie, oczywiście.

  3. verizanus mówi

   W zasadzie chyba słusznie. Niech mondre ludzie szczepio sie nawet trzy razy dziennie jak chco i nawet do kibla chodzą w masce ( tera już nie w przyłbicy). A inni niech se żyją po swojemu. Jak ktoś chce to niech otworzy restaurację dla maseczkowców a jak ktoś chce dla bezmaseczkowców a jak ktoś chce to wcale. Będzie można porównać efekty apartheiidu intelektualnego 😉

  4. Leszek mówi

   Gwarantuję, że „Lokal dla bezmaseczkowców” będzie miał większe wzięcie 🙂

  5. verizanus mówi

   To może właśnie dlatego nie ma wolności wyboru? A przecież w lokale dla dzielnych pacjentów też mieliby swoich amatorów. Z pewnością najlepiej wyszliby na tym intelektualni giganci, którzy by swoje biznesy po prostu pozamykali. No ale na to nie można pozwolić bo apartheid intelektualny za bardzo by pokazał kto jest kim i jak to naprawdę działa…;)

  6. Matka mówi

   Mądrym ludziom wystarczą szczepienia raz na sezon. A maseczki wkrótce, wraz z postępem szczepień, czyli dzięki ludziom mądrym, znikną zapewne również. Efekty apartheidu intelektualnego widać natomiast bardzo wyraźnie już od roku, na tym portalu szczególnie. Chcesz tym ludziom jeszcze więcej poniżenia przysporzyć?

  7. verizanus mówi

   Myślę, że pomysł a apartheidem intelektualnym jest jednak nienajgorszy. Niech mądrzy się szczepią chodzą w maseczkach do swoich lokali dla maseczkowczoów i innych dzielnych pacjentów. Natomiast inni niech chodzą dla lokali dla bezmaseczkowczów. To chce nie lokal zamknie, żeby było mądrze. Wtedy okazałoby się jak jest naprawdę 😉 Jedni będą wierzyli tym naukowcom, którzy mówią że lokdał coś da inni, tym którzy mówią, że nic itd.. Nie zawsze co rządowe i zagraniczne musi być chyba najlepsze 😉

  8. Matka mówi

   Gdyby ci biedni ludzie dotknięci wykluczeniem (apartheidem) intelektualnym zostali zostawieni sami sobie, to by po roku wyginęli. Patrząc na kilku „wybitnych” przedstawicieli intelektualnie wykluczonych z tego portalu wydaje się, że głowę mają tylko po to, by im uszy się na czymś trzymać mogły.

  9. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszko, zawsze cała energia wszystkich totalniaków kierowana była na wykluczanie kogoś ze społeczeństwa, aby zaprowadzić nowe porządki cywilizacyjne. Kiedyś byli to straszni kułacy i kapitaliści albo Żydzi – dziś „głupcy”, co nie zamierzają się szczepić eksperymentalną substancją genetyczną.

  10. Matka mówi

   Sam się, głupku, wykluczasz z grona ludzi rozumnych łykając jak jamochłon byle bzdury z Internetu i podając je dalej jak ruski bot. Nie ośmieszaj się porównywaniem mordowania Żydów czy kułaków do paszportów szczepionkowych.

  11. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   No właśnie towarzyszko, wszelkie totalniaki zawsze tak gadają. Nic się nie zmieniło w ich pokrętnych główkach. Apartheid szczepionkowy dopiero się rozkręca.

  12. Matka mówi

   Ty jesteś, Maciuś, wzorcem kretyna z Sevres. Wskaż kretynowi, że łyka fejk newsy, podaje informacje o wymyślonych badaniach, cytatach, zmyślonych naukowcach, to kretyn zamiast zweryfikować, będzie płakał, że mówienie mu takich rzeczy to totalitaryzm.:)

  13. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszka w swej totalniackiej ignorancji, nie tylko nic nie zweryfikowała ale nawet nie potrafi czytać najprostszych tekstów z minimalnym zrozumieniem. W główce towarzyszki jest całkowita sieczka – naukę myli z ideologią, a propagandę z bezdyskusyjnym objawieniem.

  14. verizanus mówi

   No i po co te inwektywy?? Jedni wierzą naukowcom, którzy mówią, że szczepionka jest ok i ci niech się szczepią i czują…hehe.. bezpiecznie a inni tym naukowcom co mówią, że niewiele ta szczepionka daje i niech się narażają bo ich ta szczepionka nie ochroni… i tyle. Czy wszyscy muszą myśleć tak samo ;)?

  15. Matka mówi

   Po pierwsze, w przypadku Maciusia to żadne inwektywy, tylko określenie jego stanu umysłowego. Bo jak inaczej nazwać kogoś notorycznie kopiującego te same fake newsy, mimo zwracania uwagi lub porównującego paszport szczepionkowy do komory gazowej. Zresztą, Maciuś takie określenia raczej bardzo lubi, bo notorycznie w ten sposób komentuje prawie każdy mój wpis. Jakieś ciągotki masochistyczne.

   Po drugie, mylisz wiarę z wiedzą. Naukowców się czyta (badania np.), porównuje z innymi i wyciąga wnioski. To jest wiedza. Wierzyć to natomiast można, jak Maciuś, w fikcyjne cytaty, badania czy naukowców, bo się o nich nic nie wie (Maciusia przerasta sprawdzenie informacji). Albo w światowy spisek żydowski. I wyjść na durnia w takiej sytuacji generalnie, jeśli rozmawiamy o poważnych sprawach, typu nauka.

   Po trzecie, nie wszyscy muszą myśleć tak samo, ale powinniśmy oczekiwać, że będą jednak chociaż myśleć. Podawanie fake newsów z sieci, w dodatku w sytuacji, kiedy się już na to zwraca uwagę, to bezmyślność, a nie myślenie. Nie myśl bezmyślności z prawem do własnej opinii.

  16. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Jak widać, z rozsiewanych tutaj propagandowych przekazów, towarzyszka już dawno zapomniała czym jest nauka oraz jakimi kryteriami powinna się kierować medycyna i elementarna racjonalność – i tylko zaśmieca tutejszy portal ciągłym powielaniem oficjalnej propagandy politycznymi manipulacjami.

   Najpierw towarzyszka matacząc ilościami zarażonych, chorych i zgonów (w tym zgonów z chorobami współistniejącymi) próbowała zlikwidować statystyczne przyczyny zgonów, z którymi nie mogła sobie poradzić, od wielu lat, cała światowa medycyna. Następnie towarzyszka usiłowała zlikwidować dotychczasową klasyfikację chorób nieuleczalnych i śmiertelnych ograniczając się do stwierdzonego covida, aby później przypisywać nadmiarowe zgony śmiercionośnemu covidowi, zamiast proceduralnej zapaści całej służby zdrowia. Dla ciasnego prymitywną propagandą umysłu towarzyszki nie istnieją poważne wątpliwości, co do jakości wykonywanych testów RT-PCR dających dużą możliwość manipulacji wynikami, ani faktyczny stan zmuszania ludzi do przyjmowania eksperymentalnej szczepionki, będącej konstruktem genetycznym.

   Towarzyszka wypełnia wszystkie znamiona jakiegoś gminnego politruka, którego zadaniem jest mataczenie, insynuacja, zwykłe kłamstwo i ośmieszanie wszystkich wrogów jedynie słusznego postępu do świetlanej nowej normalności.

  17. LoL mówi

   aleś ty żałosne… madka

  18. Egil mówi

   W sumie to ja jestem za. Nie chciałbym z tobą, tufto, siedzieć w tym samym przedziale w pociągu, czy przy stoliku obok w restauracji. Były kiedyś osobne wagony dla palących i niepalących, niech bedą osobne dla szczepionych milicyjnych piesków i dla normalnej reszty.

  19. Matka mówi

   Szurów łykających każdą bzdurę z Internetu, co to myślą, że szczepionki to zaplanowane przez Żydów ludobójstwo albo że po ich przyjęciu staną się mutantami nazywasz normalnymi ludźmi? Ubawiłam się.

  20. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Oczywiście towarzyszko – normalni ludzie, to przecież Marks, Engels, Lenin, Stalin, Pol Pot, Mao Zedong, Hitler, a od lat 60-tych do chwili obecnej cała lewacka hałastra zwolenników mordowania dzieci nienarodzonych, LGB-wcy, kończąc na bieżących organizatorach nowej normalności.

  21. Matka mówi

   Maciuś, jakbyś w swojej pustej główce miał miejsce na coś więcej niż na Marksa, Lenina, LGBT i haggadę, to zapewne byłbyś w stanie dyskutować na jakimś poziomie na tematy naukowe. Ty jednak napchałeś sobie, i tak mało pojemny, mózg tekstami o lewactwie jedynie, więc argumentów ci jakichkolwiek brak, walisz te same slogany po raz 100-ny jak ruski bot. Pewnie nawet, biedaku, nie byłeś w stanie sprawdzić, że dr Knauss, którego mi cytowałeś, nie istnieje, albo że łyknąłeś fake newsa z fałszywym cytatem Mullisa, co?

  22. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Tematy „naukowe” na poziomie współczesnego łysenkizmu niech towarzyszka zachowa na kolokwia w zaocznej szkole manipulacji przy Komitecie Centralnym obecnego Kominternu .

 10. ledifnia mówi

  Tacy jak p. Walczak to grozni ludzie. Takich historia jest pelna z ich pomyslami na totalitaryzm, przynoszacy zniewolenie, nieszczescia i smierci milionow. Takie typy dzisiaj nie widza tej analogii. Nie widza do czego ich pomysly doprowadza. Co za niebezpiczne, chore mozgi.

  1. j-da mówi

   Sama jego fizjonomia przywołuje pamięć Rumkowskich, Goldbergów – Różańskich, Fejginów, Czaplickich, Mordków – Morozowskich, Swiatłów, Szechterów itp resortowego kahału.

 11. Ewa-Maria mówi

  Klub Inteligencji Polskiej 'Procesy w Norymberdze 'dla przestępczych oszustów z Covid’ i wiele innych cennych publikacji tej strony. Warto poczytać.

  1. verizanus mówi

   Żeby kogoś osądzić tak jak w Norymberdze to trzeba tego kogoś najpierw pokonać. Dlatego wodzowie III Rzeszy (przynajmniej niektórzy) zostali osądzeni i straceni a np. Jaruzeslki, Breżniew, Kiszczak, Andropow itp w pokoju i wygodzie zeszli z tego świata ;).

  2. Matka mówi

   Klub Inteligencji Polskiej? Ta organizacja, która zrzesza dawnych generałów Ludowego Wojska Polskiego, nazywana V kolumną Putina? Fajne źródło informacji.

  3. szalom mówi

   Paszoł won mamełe od wszystkiego co polskie. Paszoł won!!

  4. Matka mówi

   Ja jestem u siebie, a ty, stary komuchu, sieroto po TP Grunwald? Syn czerwonoarmiejca na ruskim czołgu spłodzony czy rodzimy, „polski” komunista, jak Mietek Moczar?

 12. Należy rozumieć kontekst. mówi

  Nie stwierdzono odmienności obecnego wirusa od poprzednich. Poprzednie były na tyle łagodne, że ludzkość mnożyła się wściekle jak króliki. Stąd pytanie – po co histeryczne próby ratowania ludzkich istnień, jeśli i bez nich rozmnażamy się ponad miarę, zwłaszcza Chińczycy! PO CO!!!?

  A zwłaszcza po co w tym jakoby celu grzebać w naszych genach, tak doskonale sobie radzących z wirusami! PO CO !!!?

  PO CO rebe Kałczyński* zdecydował o powołaniu w 'polsce’ międzynarodowego laboratorium (http://zaprasza.net/a.php?article_id=36865) specjalnie do gmerania w naszych genach! Pytam po co, czyżbyśmy wymarli z powodu wirusów? Czyżby nas zabiły smarki i przeziębienia?

  PO CO PIS TAK TROSKLIWIE ZABIEGA O NASZE ŻYCIE, DOPROWADZAJĄC TYM SAMYM DO ŚMIERCI PONAD STU TYSIĘCY LUDZI TYLKO W UB ROKU!!! ŁĄCZNIE Z ROKIEM BIEŻĄCYM BĘDZIE TO OK 300 TYS. ZAMORDOWANYCH.

  TO LICZBA ZNACZNIE WIĘKSZA NIŻ ZAMORDOWANI PRZEZ HITLEROWCÓW W POSZCZEGÓLNYCH LATACH 1939 – 1945 !

 13. Na załączonej fotce mówi

  to inkryminowany „dziennikarz”?

  No to chyba nie ma wątpliwości jakie korzenie ma to ziółko, prawda!?

 14. Nur für „übermenschen–szczepionken” und opaska kowidowa dla podludzi mówi

  „A może zróbmy tak jak w Izraelu?!
  Póki co pytają „dziennikarze”, którzy często z Izraelem mają wiele wspólnego, na przykład rodzinę. Co znaczy jak w Izraelu? To znaczy tak, jak w III Rzeszy i Generalnej Guberni, gdzie były wyznaczone strefy dla nadludzi i podludzi. W tym historycznym czasie i miejscach głównie Żydzi byli poddawani opresjom i stygmatyzacji. Dzieci w szkole podstawowej uczą się o gettach, tramwajach tylko dla Niemców i opaskach z gwiazdą Dawida, jako symbolu ludzi chodzących wyłącznie rynsztokiem. Cały ten historyczny projekt najchętniej w życie wcieliliby, jakżeby inaczej, głosiciele wszelkiej wolności i obrońcy konstytucji, a także patrioci walczący z niemieckim kolonializmem. W tej materii, podobnie jak w kilku innych, nastąpiło cudowne porozumienie ponad podziałami i „niepokorni” z „europejskimi mediami” mówią jednym bolszewicko-nazistowskim językiem.”

  Ciekawe dlaczego, czyżby świat już w całości był rządzony przez żydów? I czym to się skończy, Ostatecznym Rozwiązaniem, tym razem definitywnym? No oby, dla takiego celu warto cierpieć.

  (https://www.kontrowersje.net/nur-fur-ubermenschen-szczepionken-und-opaska-kowidowa-dla-podludzi/)

 15. Shadow mówi

  Niektórzy mają rację, że ten Walczak ma facjatę autentycznego eski-mośka. Wypisz wymaluj Icek.——- Rozumni ludzie dobrze wiedzą, że to nie szczepionki ratują od dziesięcioleci ludzkość, tylko poprawa warunków bytowych, higienicznych całych społeczeństw, m.in. dostęp do czystej wody, kanalizacji, przyzwoitego wyżywienia, czas na relaks itd. Tam gdzie się masowo szczepi ludzi występuje największa liczba zachorowań i śmierci na raka i inne przewlekłe choroby(np. cukrzyca typ II ), albo niepełnosprawności (np. autyzm)..

  1. verizanus mówi

   Podobno producenci szczepionek i ich dystrybutorzy mają inne zdanie ;). Podobno też przekonali do swojego zdania dyspozytariuszy mediów. Ciekawe jak? Musieli mieć niezłe argumenty 😉

 16. Mkd mówi

  Mój pensjonat będzie tylko dla niezaszczepionych. Powstaną takie galerie handlowe itd.

  1. verizanus mówi

   W wolnym kraju byłoby to możliwe. Ale czy w demokratycznym państwie prawnym realizującym ble..ble..ble. to się trzeba przekonać ;). Proszę dać znać jak poszło 😉

 17. Mkd mówi

  @verizianus
  Raczej „jak idzie?”, gdyż cały czas mam otwarte 🙂

  1. verizanus mówi

   Tylko dla niezaszczepionych? Toż to dyskryminacja ;). Co na to obrońcy praw człowieków wszelakich? 😉

 18. Franek mówi

  Dla tego całego pseudorządu PiS należy stworzyć proces Norymberski 2021. Ten układ Kaczyńsko-Morawiecki powstał w mrocznych czasach sowieckiej bezpieki. Oczywiście nie chodzi mi o Kłamczuszka Mateusza bo to jest zwykły odpad sowieckich układów tatusiów Jarka,Leszka i Mateusza. Tatuś jarteczka i leszka ponoć był walczącym akowcem, a śmigał po całej Europie w latach 50 – tych jak mucha po domu.

 19. Mkd mówi

  Jestem Wolnym człowiekiem i mam takich klientów jakich chcę mieć 🙂

  1. verizanus mówi

   To ciekawe bo podobno wobec niektórych hotelarzy itp jest interwencja żeby im wybić z głowy takich klientów jakich by chcieli mieć 😉

 20. finka mówi

  Jeśli ma odrobinę honoru to powinien podjąć się płacenia za NOPy poszczepienne tym, którzy ich doznali, a poddali się szczepieniu po jego akcji naganiania na nieprzebadane produkty.

  1. Matka mówi

   Czyli ilu osobom, trollu? Z 200 miało poważny NOP może? To nawet nie jest 1/3 ludzi, którzy obecnie codziennie umierają na Covid.

  2. LoL mówi

   skończ bełkotać. jeden procent umiera na srovid, reszta na brak opieki i odpowiednio szybkiej reakcji pogotowia. to że powtórzysz kłamstwo tysiąc razy nie zmieni faktu iż nadal jest to kłamstwo, goebbelsówo

 21. Wojciech mówi

  Jako ze wyszczepieńcy to potencjalni roznosiciele mutacji więc może powinni być jakoś oznakowani i izolowani od „normalsów”? Statystyki z krajów o najwyższej „wyszczepialności” są jednoznaczne – więcej szczepień = więcej chorych. Dopóki szczepienia się nie zaczęły pandemia była tylko medialna…

 22. MACIEJ mówi

  Wielki ucisk nadchodzi. Jest tuż za rogiem.
  Globalny system totalnej kontroli, przy której wizja Orwella to baśń, bajeczka.
  Płaćcie dalej Blikiem, pożyczajcie dalej auta na minuty, tkwijcie w Facebookowych światach,
  a będziecie mieli swój udział w budowaniu systemu bestii.

 23. Domek mówi

  Zapamietajmy go. Pójdziemy po niego jak przyjdzie czas. Pamietaj redaktorku jesteś oprawcą jak hitlerowcy.

  1. Matka mówi

   Wróć do zabawy żołnierzykami i klockami LEGO. Bycie groźnym w internecie zupełnie ci, chłopczyku, nie wychodzi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.