Katarzyna TS: Tylko dla zaszczepionych, czyli ustawy norymberskie wicepremiera Gowina

wicepremier Jarosław Gowin/ fot. Twitter
49

Jak mogło dojść do Holokaustu? Bardzo prosto. Najpierw wprowadzono segregację, potem izolację, a na końcu eksterminację. Wykorzystano też wątek sanitarny, a konkretnie zagrożenie epidemią tyfusu, żeby segregacja i izolacja były postrzegane jako działanie konieczne dla dobra ogółu. Donosicielstwo było nagradzane. Odmowa donoszenia była karana. Pomoc była karana. Aby zminimalizować opór wywożonych na śmierć, oszukiwano ich mówiąc, że to tylko przesiedlenie. Nie dzieje się nic złego, jedziecie do nowej pracy, idziecie do łaźni, wasze rzeczy odłóżcie tutaj, odbierzecie je po kąpieli. I ludzie w to wierzyli. I szli do gazu.

W ramach edukacji o Holokauście wmawia się dzieciom i młodzieży, że zagłada Żydów w czasie II wojny światowej była czymś wyjątkowym w dziejach i nie wolno jej z niczym porównywać. Tak jakby jeden, jedyny raz ludzie zrobili coś, co nie mieści się w głowie. Jedynym wyjaśnieniem ma być nienawiść. I dlatego trzeba walczyć z nienawiścią, żeby Holokaust nigdy już się nie powtórzył. Tymczasem Holokaust nie był ani pierwszym ludobójstwem, ani ostatnim. Mechanizm, który służył jego realizacji, też nie jest niczym wyjątkowym. Jego elementy możemy dziś oglądać na własne oczy. Obserwując kolejne etapy tzw. walki z pandemią możemy zobaczyć jak działa mechanizm, który umożliwił przeprowadzenie Holokaustu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Uważam, że powinniśmy stworzyć specjalne certyfikaty dla osób zaszczepionych dające dostęp do usług niedostępnych dla innych, takich jak usługi hotelarskie i gastronomiczne – powiedział podczas poniedziałkowej (12.04.2021) konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin. – Mówię to z troski o dobro polskiej gospodarki i polskich firm – dodał. Gowin stwierdził też, że umożliwienie dostępu do korzystania z usług zamkniętych obecnie przedsiębiorstw to także ulga dla podatników. – Przedsiębiorcy z branż dotkniętych obostrzeniami otrzymują ogromną pomoc, ale trzeba im jak najszybciej umożliwić powrót do normalnego działania – podkreślił i powiedział, że w najbliższych dniach będzie przekonywał członków rządu do poparcia pomysłu utworzenia systemu certyfikatów dla osób zaszczepionych.

Szanowni Państwo, co to jest? To jest projekt segregacji rodem z III Rzeszy. To jest projekt nowych ustaw norymberskich. To jest podział na nadludzi i podludzi. Tym razem za nadludzi mają robić zaszczepieni, a za podludzi niezaszczepieni. Według Gowina projekt ten ma służyć dobru ogółu. Powinniśmy zatem entuzjastycznie mu przyklasnąć i podziękować wicepremierowi za jego troskę. A jeśli ktoś będzie miał wątpliwości, to wytłumaczy mu się, że przecież żadnej segregacji w tym nie ma, bo każdy może się zaszczepić.

Oczywiście, że każdy może się zaszczepić. Ale tu nie chodzi o to, że może, lecz o to, że musi, jeśli chce przejść z kategorii szykanowanych podludzi do kategorii uprzywilejowanych nadludzi. I proszę nie myśleć, że celem tej operacji jest troska o zdrowie publiczne. Przecież szczepionka nie chroni przed zakażeniem! Osoby zaszczepione mogą zostać zarażone i same też mogą zarażać. O tym wiemy już na pewno. Tak jak szczepionka na grypę nie wyeliminowała grypy, tak szczepionka na kowid nie wyeliminuje kowid. Osoby zaszczepione nie zostały zwolnione z nakazu maskowania, bo zarażają. Jednocześnie mają otrzymać certyfikaty uprawniające do korzystania z restauracji, hoteli i innych miejsc, bo nie zarażają. To przecież absurd! Jak można coś takiego zaproponować?  Jak widzicie, można. Ale wicepremier Gowin nie jest pomysłodawcą tego absurdu. On tylko zaleca coś, co już zostało zrobione. Gdzie? W Izraelu. Tam już wprowadzono tzw. zielone przepustki i opcja „Tylko dla zaszczepionych” już weszła w życie. Segregacja sanitarna jest faktem. Kategoria nadludzi i podludzi jest faktem. Dobrowolność szczepień jest fikcją. I to jest system, który wicepremier Gowin chce wdrożyć w Polsce.

Czy system zostanie wdrożony? A dlaczego nie? Dlatego, że to bezprawie? No i co z tego? Pandemiczne rozporządzenia Rady Ministrów też są bezprawne, co potwierdziły liczne wyroki z kasacją Sądu Najwyższego włącznie. Czy władza wycofała się z tego bezprawia? Nie! Władza wydaje kolejne bezprawne rozporządzenia, a policja i sanepid terroryzują obywateli działających zgodnie z prawem. Dlaczego zatem władza nie miałaby wdrożyć kolejnego bezprawia? Premier Morawiecki opowie „ciemnemu ludowi”, że certyfikaty szczepionkowe są dla ich dobra. I zaszczepieni nadludzie przyklasną premierowi. Niezaszczepieni podludzie zostaną uznani za zagrożenie dla społeczeństwa.

Co dalej? Getta dla niezaszczepionych? Jeśli niezaszczepiony nie może wejść do restauracji dla zaszczepionych, to dlaczego może mieszkać w tym samym domu? Przecież roznosi zarazki! Niech więc roznosi je w domu dla niezaszczepionych. A najlepiej niech roznosi je w dzielnicy dla niezaszczepionych. I niech niezaszczepieni nie wychodzą poza mur wokół ich dzielnicy! Niech tam stoi policja i pilnuje, żeby nikt nie wyszedł. A jeśli musi wyjść do pracy? To niech zmieni pracę. W dzielnicy dla niezaszczepionych na pewno coś znajdzie. A jak nie znajdzie, to już jego problem. Przecież mógł przyjąć dobrowolną szczepionkę!

Myślicie, że coś takiego jest niemożliwe? A dlaczego nie? W ciągu ostatniego roku doszło do bardzo wielu rzeczy, które wydawały się niemożliwe. Zdrowych ludzi zamyka się w aresztach domowych. Chorym odmawia się leczenia. Odbiera się możliwość zarabiania. Odbiera się możliwość normalnej nauki. Uniemożliwia się swobodne oddychanie. I jaki jest tego efekt? Ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów, a na tym się nie skończy.

Po raz kolejny przypominam, że sąsiadująca z Polską Białoruś, która nie wprowadziła lockdownu, odnotowała w 2020 roku najniższą śmiertelność od 29 lat! Czyżby wirus zatrzymał się na wschodniej granicy? Oczywiście, że nie. Wniosek jest oczywisty. Lockdown nie ratuje życia. Lockdown zabija. Ale przecież władza nigdy nie przyzna się do tego, że wprowadziła system, który zabija. Władza woli utrzymywać ten system i – wbrew faktom – wbijać ludziom do głów, że system jest dobry, a jeśli efekt jest niedobry to wina tych, którzy próbują obejść system. Warunkiem zniesienia systemu ma być zaszczepienie większości społeczeństwa. Wtedy władza ogłosi sukces i oświadczy, że uratowała nas przed największym zagrożeniem w dziejach.

Aby osiągnąć ten sukces władza chce zmusić ludzi do przyjęcia szczepionki, o której mówi, że jest dobrowolna. Ale jak zmusić ludzi do skorzystania z tej rzekomej dobrowolności? Oczywiście przez segregację sanitarną, czyli stworzenie kategorii podludzi i nadludzi. Zważywszy na fakt, że już zapowiedziano konieczność powtarzania szczepień, system segregacji będzie trwałym elementem tzw. nowej normalności. Ku swojemu zaskoczeniu zaszczepieni nadludzie dowiedzą się, że jeśli co rok lub pół roku nie powtórzą szczepionki, to spadną do kategorii niezaszczepionych podludzi. Dziś mogą zjeść obiad w restauracji, a jutro już nie. Dziś mogą zaprosić na wesele rodzinę, a jutro już nie. Dziś mogą pojechać na wakacje, a jutro już nie. Dziś ich dziecko może pójść do szkoły, a jutro już nie.

To jest system, o którego wprowadzenie apeluje wicepremier Gowin „z troski o dobro polskiej gospodarki”. Chcecie żyć w takim systemie? Jeśli to zaakceptujecie, to szykujcie się na kolejne pomysły władzy, która tak się troszczy o życie i zdrowie Polaków, że urzędy nie nadążają z wydawaniem aktów zgonów. Tak właśnie wygląda sukces tej władzy!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczepionkowa pielgrzymka premiera Morawieckiego

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Meg mówi

   Bardzo trafna wypowiedź! Przeczytajmy ten tekst naszym bliskim i znajomym wahającym się co do prawdy o tym czasie, do przemyślenia!

 1. Zbigniew mówi

  jednoczesnie niby polski rzad a zabraniaja leczenia prostym, nieszkodliwym lekiem.

  Czysty nazizm.

  1. Zbigniew mówi

   I bolszewizm:

   Zabronic podania leku jednemu choremu to zwykle morderstwo
   .
   Zabronic milionom potencjalnie chorych, to juz nie jest morderstwo.

  2. Oqkakaka mówi

   Gowin i pis jak Hitler promuje segregacje ludzi, będzie bunt mam nadzieje

 2. Zbigniew mówi

  Czesc z nich jest tak jak ten Gowin taka jakas otepiala – czyzby juz byly czipy w uzyciu? W przypadku Gowina to chyba sie ten czip popsul.

 3. Hammurabi mówi

  Śliska, obrzydliwa i odrażająca kreatura z gęba pełna frazesów. Niezatapialny i nieusuwalny…

  Forum Prawicy Demokratycznej
  Unia Demokratyczna
  Unia Wolności
  Platforma Obywatelska (wszedł w skład zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej)
  Minister sprawiedliwości w drugim rządzie Donalda Tuska
  „Polska Razem Jarosława Gowina”
  „Polska Razem – Zjednoczona Prawica”)
  Rada Bezpieczeństwa Narodowego (Komorowski)
  Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Beaty Szydło
  „Porozumienie”
  Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii

  No kurna węgorz przy takim „genialnym” okazie skórę ma jak papier ścierny a przysłowiowy „kurek na kościele” jest jak monumentalny ostaniec pośród morza piasków.

 4. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Dzięki, Panie Boże za K.TS.

  Czytając felietony takie jak ten człowiek upewnia się, że nie stracił zdrowego rozsądku. A przynajmniej, że nie sam jeden, co już jest jakąś pociechą dla strapionego :)), c’nie?

 5. szalom mówi

  To wyjątkowa kanalia. Jako członek „polskiego” rządu ogłosił publicznie że Polska to jest WSPÓLNY kraj Polaków i żydów . Jest w tym twierdzeniu konsekwentny bo ma być tak jak w Izraelu.

 6. pszenka mówi

  dokładnie tak widzi to wielu Polaków a rządowi nie drgnie nawet powieka i toczą swój przerażający walec dalej . Dlatego nie dziwię się, że starsze pokolenie pamiętające wojnę, tak właśnie dziś kojarzy ze sobą fakty opisane w artykule. Które z państw pierwsze wyrwie się z tego szaleństwa? Tylu tchórzy zostało posianych.

  1. pszenka mówi

   uwaga: moja wypowiedź dotyczy zamieszczonego artykułu a nie komentarzy.

 7. Roman G. mówi

  Wczoraj 13.04.2021 w powiecie biłgorajskim zmarła matka mojego Wuja (miała zator) tydzień po zaszczepieniu. W tej szopce pana wicepremiera udziału brać już nie będzie. Tak wygląda ta zabawa 🙁

 8. Matka mówi

  Porównywać certyfikaty szczepień do Holokaustu? Tym razem pani Katarzynie się naprawdę sufit na głowę zawalił.

  A podchodząc do tematu poważnie – to nic nowego, różnego rodzaju zaświadczenia o szczepieniach były wykorzystywane powszechnie, w czasach kiedy wiele chorób zakaźnych jeszcze nie było wyeliminowanych dzięki szczepieniom. Do wielu krajów, jak się chce pojechać, trzeba się też na różne choroby zaszczepić. Najwyżej, jak jeden z drugim szurem będzie jednak chciał świata trochę zobaczyć, to będzie musiał testy robić – choć taka kara za głupotę.

  1. szalom mówi

   Paszoł won mamełe!!. Paszoł won!!!

  2. Matka mówi

   Morda w kubeł, komunistyczny trepie po TP Grunwald.

  3. Hammurabi mówi

   To, to się nazywa dobrowolny przymus. A segregacja spowodowana szczepieniem lub jego brakiem jest nieporozumieniem.
   Czemu?
   A temu, że jeśli osoba zaszczepiona dzięki szczepionce jest bezpieczna to jej kontakt z osobą niezaszczepioną, która przechorowała chorobę i zwalczyła siłami własnego organizmu, nie powinien stanowić żadnego problemu. Podobnie kontakt z kimś kto nie przechorował Covida i się nie zaszczepił. Nawet kontakt z chorym, który aktualnie zaraża nie powinien stwarzać zagrożenia a jeśli stwarza, to znaczy, ze szczepionki są o kant d… rozbić.
   Przykład z dziś… Kobieta 50+, nauczycielka z przedszkola zaszczepiona dwiema dawkami jest obecnie chora i przechodzi zakażenie „ciężko grypowo”, wraz z mężem. Przed szczepieniem mając kontakt z dziećmi i dorosłymi z których kilkoro było chorych nie zachorowała… Ot paradoks!
   Dałaś się „Matko” poznać już nie jeden raz jako zagorzała i bezkrytyczna zwolenniczka ścieżki wyznaczonej przez rząd i kilku lekarzy – Twój wybór.
   Jednak coraz to inne i nowsze badania stawiają wielki znak zapytania nad skutecznością szczepionek a zwłaszcza nad okresem odporności nabytej dzięki nim.
   Takie ślepe zaufanie kilku ludziom co do intencji których istnieją poważne wątpliwości i jednoczesne hermetyzowanie się na sugestie innych również posiadających fachową wiedzę i teoretyczną i praktyczną – przepraszam – mądre nie jest.
   Pomyśl… Pół roku po szczepieniu odporność „oszczepieńca” wraca do stanu pierwotnego, nie licząc ewentualnych ukrytych jeszcze po tym okresie NOP-ów. Później to już albo kolejna dawka szczepionki albo powolne upośledzanie odporności, bo jakoś nic nikt nie mówi o wpływie nowinek szczepionkowych np. na grasicę, gdzie jak wiadomo „dojrzewają” limfocyty T i gdzie nabierają „charakteru i zdolności” do budowania odporności immunologicznej.
   Ja, po tak wielu przykładach „dobroczynności” wielkich koncernów farmaceutycznych, nie ufam im absolutnie.

  4. Matka mówi

   „Czemu?
   A temu, że jeśli osoba zaszczepiona dzięki szczepionce jest bezpieczna to jej kontakt z osobą niezaszczepioną, która przechorowała chorobę i zwalczyła siłami własnego organizmu, nie powinien stanowić żadnego problemu. Podobnie kontakt z kimś kto nie przechorował Covida i się nie zaszczepił. ”

   Boże, rok wałkowania tematu i nadal takie proste rzeczy trzeba tłumaczyć. Nie, niezaszczepieni to również problem dla zaszczepionych lub ozdrowieńców, gdyż:

   – skuteczność szczepionek to 90 procent (Pfizer, Moderna, inne mniej), więc nie każdy jest chroniony. Ponadto, ozdrowieńcy też łapali drugi raz Covid, choć rzadko

   – duża ilość niezaszczepionych to dalej trwającą epidemia, co naraża życie zaszczepionych (paraliż służby zdrowia) i generuje szereg innych problemów społecznych lub finansowych

   – nie każdy może się szczepić, są ludzie mający ku temu przeciwskazania i też mają prawo do ochrony swojego życia.

   To jest tak trudne do załapania?

  5. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszka pisze: „A temu, że jeśli osoba zaszczepiona dzięki szczepionce jest bezpieczna” (założenie) „to jej kontakt z osobą niezaszczepioną, która przechorowała chorobę i zwalczyła siłami własnego organizmu, nie powinien stanowić żadnego problemu” (założenie). „Podobnie kontakt z kimś kto nie przechorował Covida i się nie zaszczepił” (założenie).

   Dwa zdania i trzy założenia, które bez weryfikacji PRAWIDŁOWO ukończonymi badaniami klinicznymi są tylko produktem marketingowym.

   Skuteczność jest w dalszym ciągu weryfikowana eksperymentalnym testowaniem konstruktu genetycznego na masową skalę. Negatywne skutki mogą się ujawnić po wielu miesiącach, a nawet latach. Normalna procedura badań klinicznych przed wprowadzeniem do ogólnego stosowania trwa ok 10 lat.

   Duża ilość zaszczepionych może doprowadzić do powstania różnych mutacji i zjadliwych szczepów wirusów, które zagrożą nie tylko zaszczepionym ale także niezaszczepionym i to w skali globalnej. Ponad to osoby zaszczepione na SARS-CoV-2 nie uchronią się przed zakażeniem koronawirusem (choćby jakąś jego mutacją), a nawet mogą mieć poważniejsze objawy COVID-19, a co za tym idzie, będą rozsadnikiem tego wirusa.

  6. Matka mówi

   @Maciuś

   Tobie się już zupełnie w głowie wszystko pop…ło, biedaku. Odnosisz się do cytatów z Hammurabiego, które przytoczyłam, a potem polemizujesz jako z moimi, mimo że ja akurat właśnie je krytycznie komentowałam. Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz?

  7. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Omyłkowo wyszedł stary chwyt towarzyszki

  8. Jolanta mówi

   Prawyobywatel
   O matko, jaka ta matka durna.

  9. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszko, jest to pierwszy taki przypadek, aby w ten sposób wymuszać szczepienia eksperymentalną substancją inżynierii genetycznej i to na tak masową skalę. Przyspieszone badania mają się zakończyć dopiero 2023 r.

   W związku z tym szczepienia te nie powinny być z całą pewnością stosowane przymusowo, a ich nieprzyjęcie nie powinno w żadnej formie prowadzić do dyskryminacji osób odmawiających szczepienia, o czym przypomina zresztą ostatnia rezolucja samej Rady Europy nr 2361 z 27 stycznia br. w punktach 7.3.1 i 7.3.2

   – 7.3.1 dopilnować, aby obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli nie chce,

   – 7.3.2 dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany z powodu braku szczepienia, z powodu możliwego zagrożenia zdrowia lub braku chęci szczepienia

   Towarzyszko, teksty pani Katarzyny na pewno nie są kierowane do politruków

  10. Matka mówi

   Maciuś, głuptasie, nie płacz, już ci pomagam i tłumaczę:

   „Towarzyszko, jest to pierwszy taki przypadek, aby w ten sposób wymuszać szczepienia eksperymentalną substancją inżynierii genetycznej i to na tak masową skalę. Przyspieszone badania mają się zakończyć dopiero 2023 r.”

   Nie, to nie jest „eksperymentalne” szczepienie. Po pierwsze, nieuku, szczepienia oparte o mRNA są badane od 10 lat. Po drugie, te konkretne szczepionki przeszły badania na setkach tysięcach osób, a teraz przechodzą badania w praktyce na milionach i potwierdzają sięustalenia badań sprzed wprowadzenia szczepionki na rynek. Po trzecie, zawsze badania nad lekiem czy szczepionką kończą się po wprowadzeniu produktu do użytku, więc nic dziwnego, że te zakończą się w 2023. Już ci to tłumaczyłam, ale jak ktoś sobie napcha łeb towarzyszami i haggadą, to na wartościowe informacje miejsca brak (szczególnie, gdy mózg mało pojemny).

   „W związku z tym szczepienia te nie powinny być z całą pewnością stosowane przymusowo, a ich nieprzyjęcie nie powinno w żadnej formie prowadzić do dyskryminacji osób odmawiających szczepienia”

   Nie są i nikt cię, Maciuś, nie dyskryminuje (co najwyżej twoja głupota, ale to nie miej do świata o to pretensji). Nie chcesz się szczepić, masz prawo robić głupio. Będziesz biegał i testy sobie robił, bo inni mają też prawo chronić swoje zdrowie i życie przed głupotą innych.

   „Towarzyszko, teksty pani Katarzyny na pewno nie są kierowane do politruków”

   Patrząc na to, kto się nimi zachwyca, to są kierowane do idiotów myślących (nie wiem, czy to dobre słowo) że szczepienia to ludobójstwo wymyślone przez Żydów a pandemii nie ma, tylko sezon grypowy.

  11. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszko, badania nad technologią mRNA były prowadzone od wielu lat, ale przede wszystkim w terapii nowotworów i nie przyniosły zadowalających wyników. Jednak w tym przypadku szacowanie ryzyka i korzyści jest zupełnie inne. Należy pamiętać, że dla SARS-CoV-2 śmiertelność według WHO wynosi 0,15%. Tutaj aplikujemy eksperymentalny konstrukt mRNA ludziom zdrowym, którzy w minimalnym stopniu narażeni są na powikłania.

   Towarzyszka nic nie tłumaczy, tylko mataczy. Badania kliniczne nie zakończyły się jeszcze, mają trwać do 2023 r., a ten produkt mRNA jest dopuszczony jedynie w trybie „emergency”. III faza badań klinicznych jeszcze się nie zakończyła, a dopuszczenie do obrotu jest tylko warunkowe z powodu wytworzonej pandemicznej histerii (co już samo w sobie jest skandalem). Tym samym IV faza badań po dopuszczeniu tych konstruktów genetycznych do obrotu jest tylko przeniesieniem eksperymentu badań fazy III na globalną skalę fazy IV. Normalna procedura badań klinicznych trwa ok 10 lat. Skutki uboczne aplikowania takiego konstruktu genetycznego mogą się ujawnić nawet po wielu latach, a obecne jego serwowanie jest właśnie przeprowadzaniem eksperymentu medycznego na milionach ludzi. Moderna po wielu latach badań nad szczepionką mRNA przeciwko wirusowi grypy, zawiesiła te badania, ze względu na liczne skutki uboczne. Sam Pfizer szacuje obecne ryzyko poważnych skutków ubocznych jak 1:1000, co przy zamiarze zaszczepienia 30 mln Polaków dałoby 30 000 takich przypadków, ale już wiadomo, że jest to wartość niedoszacowana ponieważ w Wielkiej Brytanii ten odsetek wynosi już 2,79% (za panelem CDC z 18.12.2020 r.).

   Gowin powiedział: „Uważam, że powinniśmy stworzyć specjalne certyfikaty dla osób zaszczepionych dające dostęp do usług niedostępnych dla innych, takich jak usługi hotelarskie i gastronomiczne”.

   Nie pierwszy raz towarzyszka przeczy faktom. Takie różnicowanie o dostępie do różnych usług jest oczywistą dyskryminacją ! Każdy ma prawo chronić swoje zdrowie i życie pod warunkiem, że nie jest to związane z dyskryminacją innych i ingerencją w ich wolność, godność, zdrowie i życie (przymuszanie do przyjęcia eksperymentalnego produktu medycznego).

  12. Matka mówi

   Maciuś,

   Czyli przyznajesz, że to nie jest „eksperymentalna technologia”, skoro potwierdzasz (dowiedziałeś się dzięki mnie pewnie), że bada się ją 10 lat. A to, że przez te badania nie odkryto szczepienia na raka nie ma znaczenia, znaczenie ma, że znamy tą technologię już 10 lat więc wiemy np., że od tej szczepionki Maciuś nie zmutuje na ten przykład.

   Reszta to już takie pieprzenie, że głowa boli.

   „Aplikujemy ludziom zdrowym” – no brawo misiu, teraz odkryłeś, że szczepionki się zdrowym podaje?

   „Niskie ryzyko Covid” – jasne, 62 tys. padło, najwięcej od 2 wojny, służba zdrowia w paraliżu, co oznacza kolejne 10-tki tysięcy zgonów, 3cia czy 4ta przyczyna zgonów obecnie na świecie, a Maciuś pierdoli, że niskie ryzyko. Słodki, rozkoszny gluptas.

   „Badania niezakończone, skończą się dopiero w 2023” – tłumaczyłam ci już, głupku, że badania zawsze standardowo kończą się już po dopuszczeniu leku / szczepionki do użytku, więc nie powtarzaj tej bzdury jak ruski bot. A te 10 lat badań klinicznych sobie z tyłka wyjąłeś. Żadna szczepionka przeciw grypie by tak np. nie powstała, a powstaje nowa co roku.

   „30 tys. poważnych NOP wg przewidywań Pfizera w Polsce” – problem tylko, jełopie, że mamy jedynie ze 200. Przy mniej więcej już 7 mln zaszczepionych.

  13. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszko, eksperyment stosowania tego typu „szczepionek” genetycznych w żadnym przypadku (choroby nowotworowe, grypa – zaniechano badań i obecnie covid) nie został zakończony.

   W przeciwieństwie do ludzi śmiertelnie chorych (nowotwór) obecnie ta eksperymentalna szczepionka jest masowo stosowana u ludzi zdrowych, co już powoduje ich liczne stany chorobowe i zgony, a skutki uboczne mogą się pojawić nawet po wielu latach. Tutaj szacowanie ryzyka i korzyści jest radykalnie odmienne.

   Towarzyszka rżnie przygłupa albo jest faktycznie patologicznym ignorantem nie rozróżniając normalnej procedury wprowadzania na rynek szczepionek (ok. 10 lat) od trybu „emergency” i warunkowego jej tylko dopuszczenia do masowego stosowania. Obecny tryb „emergency” zezwolił na zbrodnicze prowadzenie nieukończonych badań na milionach nieświadomych tego faktu ludzi, co jest barbarzyńskim eksperymentem medycznym o niespotykanej dotychczas skali. Obecnie stosowany konstrukt genetyczny zwany „szczepionką” w przeciwieństwie do szczepionki na grypę, jest eksperymentalną innowacją metody działania o nieznanych jeszcze skutkach ubocznych. Badania nad klasyczną szczepionką na grypę trwały od międzywojnia, a w 1953 zidentyfikowano pierwsze jej struktury DNA. Obecne jej sezonowe modyfikacje są tylko modyfikacją antygenu.

   Reszta, to zwyczajowy już bełkot towarzyszki.

  14. Maksymilian mówi

   Gowin nie pierwszy i pewno nie ostatni raz błysnął intelektem. Ten mecenas szkolnictwa wyższego, który doprowadził do zapaści polskich uniwersytetów, dziś głosi swoje szczepionkowe mądrości, nie zdając sobie sprawy, że obywatel to nie pies, a Covid to nie wścieklizna 😁

 9. Ba mówi

  Jest taki serial ,,Nowy wspaniały świat”(2020), który mówi o tym, co nas czeka- co czeka zaszczepionych i niezaszczepionych. Dla tych drugich-rezerwat. I ja chcę zyć w tym rezerwacie, a nie połykać co i rusz tabletkę w ,,raju”.
  Pani Katarzyno, pisze Pani coraz lepsze teksty. Wielki szacunek za nie dla Pani.

  1. Matka mówi

   Bardziej adekwatne określenie, co czekałoby antyszczepkowych świrów, to średniowiecze albo czasy sprzed wynalezienia szczepień – choroby dziesiątkujące ludzi i gusła, którymi byście z nimi walczyli, o ile byście w ogóle ogarnęli , że to choroba, a nie np. klątwa czarownicy. Czwkałoby, bo na szczęście macie nas, ludzi inteligentnych i dzięki temu większość się zapewne zaszczepi i epidemia zmniejszy się do mało groźnych rozmiarów. A was nie zamkniemy w żadnych rezerwatach, tylko będziecie musieli sobie testy np. przed podróżą robić. Jedyna niedogodność, jaką was spotka za głupotę.

  2. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Odwoływanie się do średniowiecza jako czasów ciemnoty najlepiej świadczy o nieuctwie towarzyszki i dobrym jej samopoczuciu. Jednak wbrew komunistycznym stereotypom rozsiewanym przez politruków od wielu dziesiątek lat z infekowaniem całych pokoleń ignorancją – obecnie spowodowało (dzięki covidowej plandemii) , że ludzie przechodzą szybki powrót do realizmu, spostrzegawczości i racjonalnych wniosków. Otrzeźwienie prymitywną propagandą nieprzystającą do rzeczywistości, to jeden z pozytywów obecnej sytuacji.

  3. Boguslaw mówi

   Ludzie, czemu Wy z ta popierdolona pizda, jeszcze wogole dyskutujecie!
   Ona nawet nie jest warta tego, zeby wam druta pociagnac, to kurewskie badziewie!
   Nie ponizajcie sie, LUDZIE!
   WSTYD MI ZA WAS! Tyle razy Was tutaj prosilem! Czy Wy juz nie potraficie myslec!?

  4. anonim mówi

   Sądzę, że ten troll o nazwie matka to to facet. On myśli, że swoimi przemarzałymi tekstami i obrażaniem zdziała na tym forum cuda. W sumie za to mu płacą. To taka religia neomarksistow i wiara w cudowną moc propagandy i dezinformacji. Jest w poważnym błędzie.

  5. Matka mówi

   Nie bój się, Boguś, „druta pociągnąć” to tutaj wszystkim na forum może twoja matka. Nie wiem, czy jest tego warta, ale też i „kawalerowie” do obsłużenia raczej najniższego sortu.

  6. Matka mówi

   @Anonim

   A ja myślę, że jesteś debilem. Nawet nie dlatego, że wyobrażasz sobie mnie jako faceta, ale dlatego, że wydaje ci się, że ktokolwiek by zapłacił za jeżdżenie na takim niszowym forum po grupie zwykłych idiotów.

  7. Matka mówi

   Tak, Maciuś, to była ciemnota, do poziomu starożytnego Rzymu wróciliśmy gdzieś dopiero po 900 latach i to dzięki kulturze wcześniejszej, antyku, przejętej od Arabów w czasie krucjat. A że pod koniec średniowiecza pojawił się gotyk, św. Tomasz czy jakaś bardziej rozwinięta literatura, to nie zmienia obrazu całej epoki. A szczególnie nauk medycznych, które w średniowieczu były bliskie nieistnieniu.

   A twój „powrót do realizmu” wygląda tak, że łykasz z Internetu fake newsy o nieistniejących badaniach dr Knauss (również nieistniejącego) czy nieistniejącym cytacie Mullisa. Mój ty „realisto”…

  8. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszka oczywiście nic nie wie o barbarzyńskiej wędrówce ludów przed odbudową cywilizacji w średniowieczu. Oczywiście, wiedzieć nie może i nie chce, bo sama obecnie głosi takie neobolszewickie cywilizacyjne i kulturowe barbarzyństwo (vide np. covidiologia stosowana).

   Mitomańskie problemy towarzyszki z powrotem do realizmu są najmniej interesujące

 10. MAREK mówi

  Filosemita gowin o diabolicznym wyglądzie i zachowaniu oraz działaniu to czynny wróg POLSKI i POLAKÓW ! Cała jego działalność to jawna destrukcja i sabotaż ! Niszczenie polskiego interesu narodowego oraz wspieranie szkalowania narodu polskiego to jego główne dokonania polityczne w Unii Wolności , PO a teraz PIS!

 11. YWANDA mówi

  Wino u starszych to jajin, starszy od Jakuba to Ezaw a zatem zwie sie go win przeciw go jim=gojom ? Wina czy winy nie ma ? Win(GB)=wygrac tj zwa sie tak czy owak by ograc Ja-kuba ? Jakub to St. Przymierze a Nowe to Kobieta=Niewiasta Miasta Apok. 21 'Je-rusa-lem’ a nie wirusa-lem zaszczepionych= szczepionych do 666 Apok. 13:18. 666-613 ich mitzvot (przykazan)=53= NG= naga prawda o plemieniu zmijowym; naga(Sanskryt)=zmija a ich Bog to Sziwa niszczyciel. St. Egipski znak miasta to krzyz celtycki=100; mia-sto ! Ks. Powt. Prawa 25:17-19 'Amalek’ to woni a nie my; J-AM Lek-sander, Lekarz, Lex(Lacina)=Prawo ! Ich wina !

 12. Matka mówi

  „Jak mogło dojść do Holokaustu? Bardzo prosto. Najpierw wprowadzono segregację, potem izolację, a na końcu eksterminację.”

  Pomijając już samą absurdalność tego typu analogii, która autorkę ośmiesza, to jeszcze zwrócę uwagę, że o jednym, pani Katarzynko, pani zapomniała. Najpierw to musieli pojawić się ludzie mający pierdolca na punkcie Żydów – że rządzą światem, że to wszystko ich wina. Sam się Holokaust nie zrobił, sama się akceptacja dla segregacji, gett i traktowania ich jak podludzi nie zrobiła. A wy tutaj na tym portalu dokładnie takich ludzi, którzy poprowadzili segregację, izolację, a potem Holokaust, wychowujecie i karmicie fobiami, co widać po waszych artykułach i komentarzach tutaj. I akurat ta analogia jest dużo bardziej trafna. Nie napiszę jednak „wprawo.pl” – nowe ustawy norymberskie itp. Z prostego powodu. Na szczęście, to nie lata 30-te, wy dziś nic nie znaczycie. Przychodzi na ten portal jakiś totalny margines społeczny, wyrzutki, co sobie powybierają nicki typu szalom, antypopis z gwiazdą Dawida czy inni biedni idioci piszący o „żydach”, „parchach”, „mamele”. Ale w życiu realnym nie znaczą nic.

  1. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   „Najpierw to musieli pojawić się ludzie mający pierdolca na punkcie Żydów…”

   Towarzyszka pięknie zdefiniowała swoją tutaj rolę, także w odniesieniu do „argumentów” jakich używa.

  2. Matka mówi

   Nie zrozumiałeś znowu, ćwoku, ale co się dziwić – ty już nie odróżniasz moich wypowiedzi od cytowanych, do których się odnoszę, wierzysz w nieistniejących doktorów robiących nieistniejące badania, w nieistniejące cytaty nobilstów. Procesy myślowe cię przerastają.

  3. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Nie tylko ja zrozumiałem, ale towarzyszka również (zakładając minimum inteligencji towarzyszki).

   Takie czepianie się i nieustanne krzyki naokoło jest tylko oznaką i potwierdzeniem merytorycznej miernoty towarzyszki.

 13. Rebih mówi

  Nie znają granic i – jak widać – nie ma podłości, której nie dopuściłaby się nasza banda dwojga: Kaczyński i Morawiecki. Ludobójstwo, łapówkarstwo, zdrada państwa i narodu – to dla nich jak kremówka przy porannej kawie.

 14. Elżbieta mówi

  „Powinniśmy iść w kierunku krajów, które wprowadzają restrykcje. Na zasadzie, że nie musisz się szczepić, bo szczepienia nie są obowiązkowe. Ale nie korzystasz z publicznych środków transportu, nie chodzisz do kin, do teatru. Lista wykluczeń jest tak szeroka, że każdy w trzecim tygodniu mówi: „mam dosyć, idę się zaszczepić” – mówi Onetowi Jakub Kraszewski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.”

  Dzisiejsza wypowiedź dla Onetu. Wysłałam maila ze słowami oburzenia.

 15. Iwa mówi

  Czy Govin sie juz zaszczepil???? Normalna strzykawka czy ta ktora jak sie dotknie skory to sie sklada a plyn wchodzi w komore miedzy igla a strzykawka? Jesli sie zaszczepil , to ja poczekam. Za rok przyjdzie inny virus i zabije takich jak on, tak jak te fretki wymarly po szczepionce na SARS. Jak tacy jak Gowin powymieraja to jest szansa na NOWA WOLNOSC.
  18 powodow dla ktorych sie nie zaszczepie…………..
  https://childrenshealthdefense.org/defender/reasons-not-getting-covid-vaccine/?utm_source=salsa&eType=EmailBlastContent&eId=bb194bee-fdb8-46d7-bc43-43fdcd7b412a

 16. edekzzawody mówi

  Nikt kto jest przy zdrowych zmyslach nie neguje faktu ze po zaszczepieniu mozna sie zarazic.Faktem bezspornym jest to ze czlowiek zaszczepiony w 99 przypadkach na 100 przechodzi chorobe lekko bez koniecznosci hospitalizacji.Czlowiek niezaszczepiony w 60 przypadkach na 100 laduje w szpitalu i blisko polowa umiera.Takie sa fakty.Jest teoria ze choroba atakuje ludzi kolorowych glownie z powodu innej odpornosci immunologicznej niz biali.Jako potwierdzenie tej tezy wydawac by sie moglo w Kanadzie blisko 85 % ludzi zakazonych to ludzie kolorowi.Teraz pytanie:skoro tak to dlaczego dzieje sie tak w Polsce (zakazenia) skoro sa tylko ludzie biali (lwia wiekszosc)?Odpowiedz jest prosta :kolor skory niema nic do rzeczy.Bieda ,to jest glowna przyczyna zachorowan tak duzej ilosci ludzi innych ras niz biala,a w Polsce zwyczajnie bieda.Latwo mowic izolacji,dystansie itp a gorzej wykonac kiedy ponad 80 % ludnosci w polskich miastach zyje w wielkich blokowiskach.Rzadowi RP chodzi o to aby zmuszajac ludzi do szczepienia zmniejszyc nacisk na szpitale bo te juz nie daja rady z Covidem nie wspominajac o tym ze nie prowadza swojej normalnej dzialalnosci.Tak jest prawie wszedzie:USA,Kanada ,Europa jak dluga i szeroka.Lekarze pochowali sie po dziurach a chory potrzebuje diagnozy na zywo a nie przez telefon.Trudno mi ocenic dokladnie sytuacje nad Wisla.Jedno jest pewne:obecny rzad PiS nie przetrwa tego eksperymentu.W zasadzie juz sie moga pakowac,Chociaz nie bardzo widac rozsadna podmiane (o to zadba albo CIA,albo BND albo GRU w zaleznosci od sily wiatrow politycznych i ich kierunku) to jedno jest pewne:koniec 500+,300+,13 i 14-ta emerytura,praca do 67 roku zycia,zamrozenie wzrostu plac i wszelkie konsekwencje z tym zwiazane.Covid bardzo pomaga wlasnie te sprawy uregulowac.Prosze popatrzyc jak zmiotl Trumpa.W Polsce niema na razie alternatywy: pryszczaty Bosak,nawiedzony Braun,czy uczony pan Dziambor bo o dziadziu JKM juz nie wspomne.To kupa frustratow.Szymus Holownia zapewni duzo rozrywki i zapewni ogolna wesolosc Polakom.Bedzie duzo smiechu przez lzy.

 17. odbojnik mówi

  „bo na szczęście macie nas, ludzi inteligentnych i dzięki temu większość się zapewne zaszczepi „.
  się ZAPEWNE zaszczepi – tryb przypuszczający:

  TRYB PRZYPUSZCZAJĄCY, warunkowy «tryb czasownika wskazujący, że mówiący traktuje treść zdania nie jako rzeczywistą, tylko możliwą»

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.