Segregacja sanitarna w Izraelu: Hotele, siłownie, baseny i wydarzenia kulturalne tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców

flaga Izraela/ fot. pixabay
58

Od 21 lutego Izrael znosi lockdown i wprowadza segregację sanitarną. Po ponownym otwarciu gospodarki Izraelczycy będą musieli okazywać zaświadczenie, że zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19 lub są ozdrowieńcami, żeby mogli wejść do niektórych miejsc lub uczestniczyć w niektórych wydarzeniach.

Sklepy, centra handlowe, targowiska, muzea i biblioteki będą otwarte dla wszystkich Izraelczyków. Ale tylko osoby, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały z Covid-19, będą mogły korzystać z siłowni, hoteli i basenów oraz wchodzić na imprezy sportowe i kulturalne, okazując „zieloną przepustkę”. Każdy, kto uzyska nieautoryzowany dostęp do obszarów zakazanych dla niezaszczepionych, będzie podlegał surowej karze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ministerstwo Zdrowia nadal zastanawia się, jakie kary zostaną nałożone na osoby próbujące obejść przepisy, ale jest prawdopodobne, że każdy, kto sfałszuje „zieloną przepustkę”, będzie podlegał postępowaniu karnemu. – Robimy wszystko, aby temu zapobiec i użyjemy wszelkich dostępnych środków przeciwko fałszerstwom – powiedział Ronni Berkowitz z wydziału egzekwowania przepisów Ministerstwa Zdrowia. – W końcu ci ludzie zagrażają nam wszystkim. Mogą przenosić chorobę, a także wprowadzać nowe warianty wirusa – wyjaśnił.

Minister Zdrowia Juli Edelstein zaatakował nauczycieli, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni. – Nauczyciel, który się nie zaszczepi, nie dba o dobro uczniów i nie nadaje się do pracy – napisał na Twitterze Edelstein. Podkreślił, że rząd chce uchwalić ustawę, która będzie wymagała szczepień lub poddawania się testom na wirusa co dwa dni od wszystkich pracowników, których praca wymaga licznych kontaktów. – Nie pójdziemy na kompromis w sprawie dobra publicznego – napisał Edelstein.

Źródło informacji: The Times of Israel

Zobacz też:

Żydzi nagrodzili Fauciego milionem dolarów za wkład w walkę z pandemią koronawirusa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Coś takiego? Myślałem że Żydzi jako ci wyjątkowi, i złotymi włosami na dupie będą mieli specjalne prawa, a tu taka niespodzianka? Ten terror może być wymierzony w najbardziej ortodoksyjnych Żydów Haredi, aby przestali wychodzić na ulicę, palić flagi Izraela, i krzyczeć że chcą znieść to państwo. Nie zdziwcie się, jeśli największe kary będą płacić właśnie ci prawdziiwi Żydzi, a nie Syjoniści.

  1. Matka mówi

   O, dysonans poznawczy widzę. Jak to, Żydzi, którzy przecież niby szczepionkami ludobójstwo gojów zaplanowali, sami się zaszczepili w największych ilościach i w dodatku obostrzenia stosują?:).

   Sporo pracy jeszcze przed tobą, bo widzę że kolejne głupoty o Żydach Haredi wymyślasz, próbując sobie to wytłumaczyć, ale może jest jakaś nadzieja, skoro mimo wszystko zaczynasz zastanawiać się nad sensem tych wszystkich teorii spiskowych dla idiotów.

  2. Robert mówi

   COVID-19 im nie straszny. Tysiące na pogrzebie. Policja była bezradna. (chasydzi)

  3. Robert mówi

   Izrael przeprowadza eksperyment medyczny? Żydowski Calcasit ujawnia szokujące INFO!

  4. Matka mówi

   Zastanawia mnie, czy ty ogarniasz coś więcej poza tytułami jakichś artykułów, które tu notorycznie przeklejasz.

 2. finka mówi

  Żydzi roznoszą tyfus i trzeba ich izolować, dokładnie to co robił Hitler robią w Izraelu.

  1. Matka mówi

   Trzeba być wyjątkową świnią, by takie komentarze dawać.

  2. AntyPO✡PiS mówi

   Trzeba być wyjątkową lewacką, koszerną KUR✡Ą, by negować o żydach taką oczywistą oczywistość 😉

  3. Matka mówi

   Opinia takiej internetowej gnidy, jak ty, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Gdybyś żył w czasach II wojny, zapewne wyłapałbyś kulkę od podziemia za szmalcownictwo za litr gorzałki. Albo ogoliliby ci łeb na łyso, za robienie dobrze SS-manom. Gówno zawsze gdzieś wypłynie, np. w sieci.

  4. jogi mówi

   I tu raz się z parchem zgodzę bo w końcu zdefiniował te swoje wynurzenia, jadowite zaczepki i opinie wyssane spod pazura brudnego palucha Szechtera.
   Zgodnie z twoim stwierdzeniem jątrzący parchu, że „Gówno zawsze gdzieś wypłynie, np. w sieci”, od dłuższego już czasu obserwuję jak regularnie wypływa tutaj pod nickiem „matka”.

  5. Rebih mówi

   Prawda boli, mamełe? Tyfus istniał endemicznie w gettach. W obozach koncentracyjnych przykładano olbrzymia wagę do jego zwalczania, gdyż wybuch epidemii mógłby doprowadzić do wielu zgonów. Tyfus jest przenoszony przez pchły, dlatego stosowano skrupulatną dezynsekcję ubrań (przy pomocy Cyklonu B) i nakłaniano więźniów do przestrzegania higieny. Wszystko to działało do czasu. Ewakuowanie olbrzymiej liczby więźniów w Bergen-Belsen, wobec zniszczenia przez aliantów dróg zaopatrujących obóz i zawleczenia tyfusu przez więźniów ewakuowanych ze wschodu doprowadziło do tragedii porównywalnej tylko z bombardowaniem miast niemieckich i japońskich. Zdjęcia masowych grobów, tak chętnie prezentowane przez amerykańskie i sowieckie publikacje pochodzą właśnie stamtąd.

  6. Matka mówi

   Tak, boli bez wątpienia takich idiotów, jak ty, finka czy ten trzeci kretyn, który sobie gwiazdę Dawida nawet w nicku wstawił. A te masowe ciała ludzi zamordowanych w obozach Amerykanie kręcili bo, jak powiedział Eisenhower wyzwalając jeden z obozów, trzeba to zachować, bo za jakiś czas jakiś skurwysyn będzie twierdził, że to się nie wydarzyło. No i, jak widać, kilku takich skurwysynów jest.

  7. Halina mówi

   A co się wydarzyło w Palestynie po II wojnie do dziś?

  8. Anty mówi

   Wszyscy kretyni tylko internetowy troll szMatka rozgarnięta. Środkowego palca którego ci wszyscy tu pokazują twoj bystry umysł nie zanotował.

  9. Matka mówi

   @Halina

   Ty Halinko najpierw fakt Holokaustu ogarnij, bo trzeba być ostatnim kretynem, żeby mu zaprzeczać. Potem możemy dopiero podyskutować o zawiłościach Bliskiego Wschodu, które tak oczywiste nie są i pojąć ci je trudniej będzie – gdzie tam Żydzi Palestyńczyków zamordowali, gdzie tam Palestyńczycy Żydów, jakie zewnętrzne organizacje w tym brały udział, o zbrodniach palestyńskich terrorystów, o zbrodniach izraelskiego wojska.

   Natomiast jeśli myślisz, że cokolwiek co się dzieje po II wojnie jest usprawiedliwieniem wymordowania wcześniej 6 mln bezbronnych ludzi, to jesteś po prostu j….ta, sorry.

  10. Matka mówi

   @Anty

   No wybacz kolego, ale na tym forum to trudno skonstatować inaczej. W rzeczywistym życiu oczywiście ludzie przeciętnie mają wyższą inteligencję, nie łykają każdego fake newsa jak jakieś jamochłony i jeśli niektórzy nawet wierzą w teorie spiskowe, to jednak nie w te najgłupsze.

   A czy twój bystry umysł zanotował, że to, co myślą o mnie ludzie po prostu głupi czy co tam mi pokazują, nie ma dla mnie całkowicie żadnego znaczenia?

  11. Halina mówi

   Ależ to się wydarzyło, nie przeczę, i nadal jest kontynuowane, tym razem w Palestynie

  12. Matka mówi

   @Halinka

   Taaaak? Żydzi obozy koncentracyjne dla Palestyńczyków wybudowali, posyłając ich do gazu i mordując 90 procent narodu. Ty jednak wróć do szkoły, bo albo nie wiesz, czym był Holokaust albo nie wiesz, co się w Palestynie po II wojnie dzieje.

  13. Rebih mówi

   @Mamełe
   O Holocauście to może się najpierw czegoś dowiedz, w szczególności na temat przyjmowania jako niezaprzeczalny dowód każdego idiotyzmu wypowiedzianego przez świadków (np. że krew ludzka pali się jak benzyna), metodologii użytej do wyliczenia obowiązującej prawdy i fabrykowania dowodów (budowanie na terenach obozów komór gazowych przy użyciu niemieckich niewolników, podrabianie fotografii przez kadrowanie, domalowywanie dymów, przedstawianie przed Trybunałem Norymberskim świadectw na to, że Żydów zabijano w wielkich basenach, a ciała spalano pądem o napięciu miliona woltów, góra na Majdanku usypana z prochów 1.5 miliona wymyślonych ofiar). A że Eisenhower swoje faktycznie ofiary przypisał Niemcom? Cóż w tym dziwnego? W końcu bolszewiccy prokuratorzy robili tak samo, żeby wytłumaczyć, dlaczego tylu żołnierzy nie wróciło do domu. Wymyślili, że w Sachsenhausen zagazowano prawie milion z nich. A resztę w innych obozach. Bombardowanie cywilów uciekających z Gdańska historycy przedstawiali jako bezmyślne pchanie się niemieckich cywili pod bomby. Łomoczą ci w pustej głowie jakieś hasła z podręcznika Heleny Michnik, które mylisz z jakąkolwiek wiedzą na ten temat.

 3. Tolek mówi

  O, jest. Po długiej serii foliarskich rojeń powrót do starego dobrego antysemityzmu.

  1. Matka mówi

   Nie no, tu jest combo:). Foliarskie rojenia (w podtekście – zobaczcie, o co w tej epidemii i szczepieniach chodzi, NWO, segregacje, obozy) połączone ze starym, dobrym antysemityzmem. Jak widać po paru komentarzach takie combo wielu czytelnikom wchodzi najlepiej – jak w masło w te dziury w których powinny znajdować się neurony.

  2. AntyPO✡PiS mówi

   Ale ty zawsze pozostaniesz wierny swojemu antypolonizmowi, który wyssałeś już z mlekiem matki żydówki-komunistki. Nieprawdaż obrzezany trollu?

  3. Matka mówi

   Czy ty wiesz chociaż, żałosny debilu, że kobiet Żydzi nie obrzezują? Czy na zrozumienie różnicy pomiędzy siusiakiem a cipką też jesteś zbyt głupi? Na pewno tak.

   A ciekawe skąd ciebie „wyssali”? Pewnie mama wyssała, z mlekiem jakiegoś SS-mana, nie może być inaczej.

  4. Rebih mówi

   A skąd ciebie wyssał Moskal? Z Kaczyńskiego?

  5. Matka mówi

   Weź się postaraj jakoś z sensem choć obrazić, skoro taki komentarz dajesz.

  6. Halina mówi

   To prawda, Żydzi kobiet nie obrzezują, dlatego ciebie to ominęło

  7. Matka mówi

   A obrzezania mózgów, Halinko, to jaki naród dokonuje? Pierwsze słyszę o takim obyczaju, ale ewidentnie widzę, że ciebie to spotkało.

 4. anonim mówi

  Tylko czekać, kiedy nasza syjonistyczna jaczejka pis skopiuje te cudowne prawa izraelskie na nasze podwórko. Spec ustawa uchwalona w nocy o konieczności zaszczepienia się nauczycieli, którzy chcą pracować w placówkach.

  1. Halina mówi

   Jest rozporządzenie UE z tego miesiąca, że nikogo nie można przymuszać do szczepień. I tego się trzymajmy pomimo niechęci do eurokołchozu

  2. Matka mówi

   „Rozporządzenie UE z tego miesiąca.” Hehehehehe. Podaj no, Halinko, numer dziennika urzędowego albo nazwę takiego rozporządzenia.

   Nie ma nic takiego. Co najwyżej, są niewiążące wypowiedzi przedstawicieli UE w dyskusji. Ale spokojnie, szczepienia w Polsce są dobrowolne. Jednak, tak jak ktoś może mieć prawo do głupoty i niezaszczepienia się (bo naczytał się wprawo.pl), tak inni mają prawo chronić swoje zdrowie przed takimi osobami (zaraz pewnie jakiś geniusz zapyta, jak niezaszczepieni mogą szkodzić zaszczepionym i znowu trzeba będzie tłumaczyć). Jest wybór, są konsekwencje. Nie dziw się więc, jak np. do jakichś miejsc nie wejdziesz, gdzieś nie polecisz lub pracy nie dostaniesz. Wszystko zależy od tego, jaka będzie skala.

  3. Halina mówi

   Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations

   Resolution 2361 (2021)

  4. Matka mówi

   No brawo, plus za umiejętność korzystania z Googla, ale i tak nie zaliczone. Wiesz w ogóle co to jest? Nie, to nie jest rozporządzenie (które byłoby prawem). To jest zupełnie niewiążąca uchwała przyjęta w ramach dyskusji w Parlamencie Europejskim – jak powiedziałam, są niewiążące głosy w dyskusji w ramach UE, a nie żadne rozporządzenia czy jakiekolwiek przepisy.

 5. Halina mówi

  Nie wierzę w żadne wiadomości, które serwuje tzw. Izrael, to specjaliści od fałszywej propagandy. Jak zabierali ziemię Palestyńczykom, to wrzeszczeli, że walczą z terrorystami. Teraz walczą w Polsce z antysemityzmem, cwaniaki. Dla nich tutaj to tylko wstęp do gorszych działań, bo niczego innego nie można się spodziewać.

  1. Matka mówi

   Wypisywanie tekstów, że Żydom należy się śmierć, jak to raz byłaś łaskawa uczynić, to nawet nie tyle antysemityzm, to Halinko jest czyste kur…stwo takie rzeczy pisać. I z tym trzeba walczyć, aczkolwiek faktycznie nie powinien tego robić Izrael – od tego mamy właściwe służby, by ścigały przypadki nawoływania do mordów np. na bazie narodowościowej i społeczeństwo, by takich, jak ty, odpowiednio piętnowało.

  2. AntyPO✡PiS mówi

   Koszerna matko, ty lewacki imbecylu naucz się najpierw czytać tekst ze zrozumieniem za nim amebo intelektu coś napiszesz. Faktycznie ty jesteś 100% lewacką KUR✡Ą nieuleczalnie chorą na antypolonizm.

  3. Matka mówi

   „Kurwa” to tatuś mówił do twojej mamy, czy ty się tak do niej zwracasz? A może żona lubi, jak ją tak komplementujesz? Na pewno z domu tę złotoustość wyniosłeś.

  4. AntyPO✡PiS mówi

   @żydowska🔯Matka – płatny koszerny troll
   Żydowska kurwa to ciebie trollu spłodziła. A zbrodniarzy, kolaborantów to w twojej żydowskiej rodzinie nigdy nie brakowało. Twoja babka ciągnęła druta SS-mannowi w niemieckim obozie, a twój dziadek był żydowskim kapo, który pałą naganiał swoich żydowskich „braci i siostry” do komór gazowych. A po 1945 twoja żydowska rodzina dalej wiernie wysługiwała się tym razem sowieckiemu okupantowi służąc w NKWD i UB.
   Salomon Morel, Fajga Mindla-Danielak vel Helena Wolińska-Brus, Jakub Berman, Stolzman vel Kwaśniewski, Józef Różański vel Josef Goldberg to twoja żydowska, komunistyczna rodzina zbrodniarzy.
   Możesz żydowski trollu jedynie kłamać, ale faktów o żydowskich zbrodniarzach nie zmienisz.

  5. Halina mówi

   Waruj!

  6. Matka mówi

   Chcesz się naprawdę, pustaku, przekonać, jak działa nawoływanie w sieci do mordów na tle narodowościowym?

  7. Halina mówi

   Nie ośmieszaj się

  8. Matka mówi

   Ależ powiedz tylko słowo.

 6. Matka mówi

  Ale to żaden problem tam. Żydzi zaszczepili się już w 74%, największa ilość zaszczepionych per populacja na świecie. Nie szczepili się głównie jacyś ortodoksi, którzy raczej i tak z tego typy przybytków nie korzystają i żyją tak z 200 lat wstecz. Zresztą, biorąc pod uwagę stwierdzoną już ogromną skuteczność szczepień (94%, badania się zatem potwierdziły), pewnie i takie obostrzenia będą znoszone w dalszym kroku.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   To wypad lewacki trollu do Izraela! Będziesz mógł tam odwiedzić grób żydowskiego zbrodniarza, kata Polaków – Salomona🔯MORELA.

  2. Matka mówi

   Ja jestem tu u siebie, a szmalcownicy czy inni volksdeutsche wielbiący nazistów, tacy jak ty, wręcz przeciwnie. Pozdrawiam cię więc staropolskim spierdalaj.:)

  3. Halina mówi

   Nie jesteś u siebie, bo na moją prowokację, która do dziś wywraca ci trzewia, nie odpowiedziąłobyś „bo wy, Polacy (…)”

  4. Matka mówi

   To chyba sama sobie, Halinko, na tę prowokację gdzieś odpisałaś (czy tam inny baran, co się tu parę razy pode mnie podszył). Albo w swojej chorej od teorii spiskowych głowie to wymyśliłaś. Nigdy nie użyłam takiego sformułowania.

   A twoja „prowokacja”, jak nazywasz sugerowanie, że Żydom należy się śmierć, to nie tyle wywraca mi trzewia, co po prostu wyjątkowo mnie brzydzi. Więc ci przypominam, jakie obrzydliwe rzeczy napisałaś.

  5. ners mówi

   Jesteś tylko przybłędą wałęsającą się tu za pieniądzę a spierdalać niedługo stąd będziecie.

  6. Matka mówi

   Chłopcze, nie podniecaj się aż tak przed komputerem tymi wizjami, bo jeszcze cię mama nakryje i będzie wstyd.

  7. Halina mówi

   Ciągle udowadniasz, że Żydzi to kłamcy

  8. Matka mówi

   Raczej to ciągle w tej twojej pustej głowie się jakieś projekcie na temat Żydów pojawiają, bez związku z tematem. Kobieto, nie masz ty w ogóle jakiegoś własnego życia, hobby? Na drutach może robisz czy coś coś podobnego? To naprawdę bardzo smutne, że w każdej rozmowie poruszasz wyłącznie jeden temat.

  9. Rebih mówi

   Smutne jest to, że ten temat jest ciągle aktualny.

  10. Matka mówi

   94 procent jełopie odnosi się konkretnie do spadku liczby objawowych Covid w badanej grupie 600 tys. zaszczepionych Izraelczyków w porównaniu do takiej samej grupy niezaszczepionych. Jak nie rozumiesz znaczenia słowa „skuteczność” szczepionki, którego użyłam i nie odróżniasz go od „spadku zakażeń ogółem”, to po prostu pytaj, zanim się znów skompromitujesz.

  11. Rebih mówi

   Te 94% to policzyłaś na swoich tłustych paluchach. Dynamika wykrytych „zakażeń” (czymkolwiek by były w swej istocie) w Izraelu jest typowa – od połowy stycznia widać łagodny, choć nierównomierny spadek. Obecnie ilość nowych zakażeń jest taka, jak pod koniec grudnia. Dla porównania: spadek ilości „zakażeń” w Polsce i w Rumunii zaczął się na początku listopada, a na Węgrzech na początku grudnia, zanim pierwsza osoba została zaszczepiona. Dane możesz znaleźć na Worldometers.
   Szczepienia w Izraelu nie przyniosły do tej pory żadnych skutków, co zresztą współgra z ostatnimi oświadczeniami szczepionkowych oszołomów typu Kraska, że trzeba będzie się szczepić bez przerwy.
   To publiczne onanizowanie się szczepionkami przez członków młodzieżówki PiS powinno być karane.

  12. Matka mówi

   94 procent jełopie odnosi się konkretnie do spadku liczby objawowych Covid w badanej grupie 600 tys. zaszczepionych Izraelczyków w porównaniu do takiej samej grupy niezaszczepionych. Jak nie rozumiesz znaczenia słowa „skuteczność” szczepionki, którego użyłam i nie odróżniasz go od „spadku zakażeń ogółem”, to po prostu pytaj, zanim się znów skompromitujesz.

  13. Rebih mówi

   Ilość przypadków śmiertelnych w Izraelu też nie spada jakoś nadzwyczajnie, w zasadzie powtarza globalny trend. Być może faktycznie przypadków lekkiego katarku jest mniej, ale to są dane, które trudno zweryfikować, a tak łatwo sfabrykować, że nawet nie warto się tym zajmować. Hutzpah nie wystarczy, żeby mnie okłamać, Mamełe. Wracaj do wnuczkowania.

 7. Rebih mówi

  Dobrze, że chociaż uwzględnili ozdrowieńców. Wątpię by ich-nasz rząd uzyskał na to dyspensę. Wątpię nawet i w to, że o taka dyspensę wystąpi.

 8. BP mówi

  Jeśli nasz rząd weźmie przykład …” Kto wytrwa do końca…” – dziś te słowa nawołują do heroicznych czynów …Jesteśmy jak pierwsi chrześcijanie wyprowadzani na arenę pełną lwów .

 9. Wiesiek mówi

  Putin może brać z nich przykład

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.