Konfederacja przeciw segregacji sanitarnej w wojsku: „Gdzie są zapewnienia polskiego rządu, że nie będzie przymusu szczepień?” [WIDEO]

Krzysztof Tuduj, Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke/ fot. screen
18

W poniedziałek (19.04.2021) posłowie Konfederacji zaapelowali o zaprzestanie szantażu szczepionkowego wobec żołnierzy Wojska Polskiego. – Żołnierze alarmują nas, posłów Konfederacji, w tej sprawie. Stawiani wobec szantażu, stawiani wobec prostej alternatywy: zamknięcia ścieżki awansowej i możliwości realizowania się w tym fachu i powołaniu albo przyjęcia procedur szczepiennych – powiedział poseł Grzegorz Braun.

Braun przywołał przypadek żołnierza z jednostki w Jarosławiu, który w ubiegłym tygodniu zmarł dzień po przyjęciu szczepionki na Covid-19. Jego zgon wywołał niepokój wśród żołnierzy, którzy są przymuszani do szczepień przez swoich dowódców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To bardzo przykra sprawa, że traktuje się żołnierzy jako króliki doświadczalne – podkreśli poseł Janusz Korwin-Mikke. Stwierdził, że przyczyną wymuszania szczepień na żołnierzach są kwestie finansowe. – Jest obrzydliwe, że lecznictwem rządzi w tej chwili ohydny interes firm, a nie chęć dbania o zdrowie Polaków – dodał.

– Słyszeliśmy szereg zapewnień ze strony polityków ugrupowania rządzącego, że program szczepień nie będzie obowiązkowy – powiedział poseł Jakub Kulesza. – Już pod koniec zeszłego roku dostawaliśmy sygnały, nie tylko z Wojska Polskiego, ale również z Wojsk Obrony Terytorialnej, od żołnierzy o tym, że po zadeklarowaniu, że nie będą chcieli się szczepić, były stosowane wobec tych żołnierzy represje. Po kilku miesiącach okazało się, że ci sami żołnierze, którzy zgłaszali się do nas w związku z represjami, jakie ich spotykają, dostają dzisiaj rozkazy o zwolnieniu ze służby – poinformował Kulesza. – Gdzie są te zapewnienia polityków polskiego rządu o tym, że w żadnym obszarze takiego przymusu szczepień nie będzie? – zapytał.

Segregacja sanitarna w Wojsku Polskim jest faktem. Poseł Grzegorz Braun opublikował na Twitterze rozkaz ppłk Renarta Skrzypczaka ze stycznia 2021 roku, na mocy którego pozbawia się niezaszczepionych żołnierzy możliwości uczestniczenia w kursach podoficerskich i oficerskich. Przyjęcie szczepionki ma też mieć wpływ na opinię służbową żołnierza. Tak wygląda „dobrowolność” kowidowych szczepień w Wojsku Polskim.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook, Twitter

Zobacz też:

MON zapowiada dyskryminację żołnierzy niezaszczepionych na Covid-19. Nie będą awansować i nie pojadą na misje zagraniczne

„To system zachęt”. Oświadczenie MON w sprawie pisma zapowiadającego restrykcje wobec żołnierzy niezaszczepionych na Covid-19

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  Szkoda tylko, że niewiele można zrobić, poza pisaniem w takich miejscach jak to. Ja wiem jedno- gdybym dostał tylko pięć minut sam na sam ze starym pedrylem z Żoliborza pokazałbym temu parszywemu żydkowi gdzie raki zimują!!!!

 2. Matka mówi

  Kabaret z tą Konfederacją, naprawdę. Żołnierz idzie na służbę, by bronić swojego kraju, przysięgając nawet oddać za niego życie. I co, Polska ma dopuścić by w szeregach jej regularnego wojska byli ludzie, którzy mają , zamiast bronić, narażać innych (w tym obronność państwa, gdyby takich było więcej)? Jak się dałeś ogłupić propagandzie tego typu portali i strasznie boisz się, że mutantem po mRNA zostaniesz albo zatoru dostaniesz (ze 20 przypadków na 20 milionów), to zostań chłopie (lub kobieto) ogrodnikiem, bibliotekarzem, kierowcą – kimkolwiek, ale na żołnierza się nie nadajesz.

  1. Arek mówi

   @natks sierot po Stalinie
   A ilu to zolnierzy padło już na tej „ wojnie” ze złowrogim covidem? Nie opowiada to czasami współczynnikowi powikłań poszczepiennych?
   A ten dobrowolnie niezaszczepiony ( jeden diabeł , żołnierz czy ogrodnik) to komu zagraża ? Bo jeśli zaszczepionym , to super te 95 % skuteczności ( naprawdę te 95 to iloraz szans, skuteczność to pewnie 99,99999 % przy 99 % dla „zaszczepionych” placebo – wystarczy przeanalizować wyniki badań Moderny) . A jeśli innym dobrowolnie niezaszczepionym, to może wolność Tomku w swoim domku się kłania.
   Realnie zagraża to portfelowi Simonow i innych sprzedawców obnosnych , a ten to okruszek z pańskiego stołu Pfizerow etc. Szczep się człowieku i odwal się od innych….

  2. Matka mówi

   „A ilu to zolnierzy padło już na tej „ wojnie” ze złowrogim covidem? Nie opowiada to czasami współczynnikowi powikłań poszczepiennych”

   Jak (chyba) wiesz, bystrzaku, na Covid umierają głównie osoby starsze niż 20 lat, czyli średni wiek żołnierza, natomiast 20-latek z powodzeniem chorobę roznosi. Natomiast żeby porównywać ilość NOP, w 99,9% sprowadzającego się do zaczerwienienia, bólu czy niskiej gorączki do zgonu, to trzeba być wybitnie „zdolnym”.

   „A ten dobrowolnie niezaszczepiony ( jeden diabeł , żołnierz czy ogrodnik) to komu zagraża”

   Że też trzeba to głąbom tłumaczyć non stop. Już tłumaczę, Areczku:
   1. Społeczeństwu zagraża – bo więcej takich niezaszczepionych (głupota bywa zaraźliwa) to nadal dużo chorych, a to nadal paraliż służby zdrowia i choćby odwoływanie zabiegów medycznych dla zaszczepionych również.
   2. Obronności zagraża – jak wyżej, chora armia to na pewno skuteczna armia.
   3. Bezpieczeństwu zaszczepionych zagraża przez to, że duża ilość niezaszczepionych to również wirus nadal krążący w populacji, a więc i szybko mutujący, a więc i szczepionki mogą okazać się nieskuteczne
   4. Bezpieczeństwu tych 5-10% przy których szczepienie okazało się nieskuteczne zagraża
   5. Bezpieczeństwu tych, co nie mogli się zaszczepić (przeciwskazania) zagraża.

   Już rozumiesz, czy trzeba dla mniej lotnych jakieś kreskówki o tym nakręcić?

   „Szczep się człowieku i odwal się od innych….”

   Luz, pod warunkiem, że ty, głąbie, nie będziesz innym zagrażał. Nie chcesz się szczepić, nie masz paszportu czy tam zaświadczenia o szczepieniu, biegasz i latasz robić testy przed jakąś podróżą, a pracodawca ma prawo odmówić ci zatrudnienia itp. Fair deal. Chcesz, by szanowali twoje prawo do głupich wyborów, szanuj innych prawo do bezpieczeństwa.

  3. Arek mówi

   @matka sierot po Stalinie
   Powiem ci najkrocej jak mozna, ufermo losu. Boisz sie zaszczepic i szukasz kumpli, pod pretekstem , że martwisz się o bezpieczeństwo jakichś 5-10 % ( liczby losowe z twojego pustego łba ) , ze armia będzie niesprawna, ze inni sie zarażą niechęcia do szczepień etc.
   Dodaj jeszcze dla kompletu ( i wzbogać o liczby z tyłka) , że kury nie bedą sie nosić a krowy mleka dawać.
   Bezpieczeństwo larwy z Razem pod przymusem dla wszystkich , którzy uważaja że 99% jest wystarczajace i nie potrzebują 99,9% ( tak wygladaja wyniki badań Moderny odpowiednio 95 zachorowań /15000 dla pacebo i 5/15000 dla szczepionki).
   Tłuku majaczacy coś o ekonomiczno-matematycznym wykształceniu , przyjmij do wiadomości, że dla mnie wynika to tylko z wiedzy o zagrożeniu i ryzyku wyrażonym w liczbach. Komsomolcu , specjalisto od fear deal ( jak sie nie zaszczepisz to cie nie zatrudnią), ta metodą napełniano sowchozy, kowchozy i inne komsomoły. Jesteś bolszewikiem z krwi i kości, dobrze że wyraziłeś to tak jasno.

  4. Maciej mówi

   @tow.”Matka”

   Towarzyszko, dzisiejsze pole walki jest w głowie towarzyszki, gdzie zdecydowanie zwycięża (kolejny raz widać) fanatyczna potrzeba służby dla covidowej ideologii. Historia już to przerabiała…

   Szczepienia eksperymentalną substancją inżynierii genetycznej nigdy nie powinny być przymusowe, a odmowa ich przyjęcia nie może być powodem jakiejkolwiek dyskryminacji. Od czasów procesów norymberskich obowiązuje zasada świadomej zgody w medycynie. W 1947 r. przyjęto kodeks norymberski, który wprowadził zasadę, że nie wolno prowadzić żadnych badań i eksperymentów medycznych na człowieku bez jego zgody. Wtedy też pojawiła się w etyce lekarskiej zasada autonomii moralnej pacjenta.

   Rezolucja Rady Europy nr 2361 z 27 stycznia br. w punktach 7.3.1 i 7.3.2

   – 7.3.1 dopilnować, aby obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli nie chce,

   – 7.3.2 dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany z powodu braku szczepienia, z powodu możliwego zagrożenia zdrowia lub braku chęci szczepienia

   PRAWO MIĘDZYNARODOWE. Wszelkie niedobrowolne i wymuszone leczenie jest naruszeniem:

   * Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ,

   * Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej – art. 3 – prawo człowieka do poszanowania integralności fizycznej i psychicznej oraz swobodnej i świadomej zgody;

   * Konwencji Rady Europejskiej o Ochronie Praw Człowieka i Godności Istoty Ludzkiej wobec zastosowań biologii i medycyny: Konwencja o prawach człowieka i biomedycynie – art. 5 stanowi, iż każdej interwencji w dziedzinie służby zdrowia dokonać można jedynie po udzieleniu przez osobę zainteresowaną swobodnej i świadomej zgody na taką interwencję;

   * Europejskiej Karty Praw Pacjenta,

   * Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych ONZ,

   * Kodeksu Norymberskiego (zbioru zasad etyki dot. eksperymentalnych badań medycznych na ludziach ustalonych w wyniku szeregu procesów norymberskich po zakończeniu II wojny światowej).

  5. Matka mówi

   Eksperymentalną substancją (powtarzasz to jak nakręcony ruski bot), czyli szczepionkami mRNA które badane są generalnie od 10 lat, a te konkretne na Covid zostały przebadane klinicznie i w warunkach rzeczywistych na milionach już ludzi i, które, jak widać, bardzo dobrze działają.

   Ale z ciebie, Maciuś, imbecyl. Norymberga to powinna być za taką skrajną głupotę.

  6. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszka fanatycznie zaślepiona realizacją wytycznych KC, niczym wykonawca poleceń Biura Politycznego Partii Komunistycznej, uparcie próbuje ideologicznie zmieniać wypracowane dotychczas normy cywilizacyjne w nauce i medycynie.

   Towarzyszko, badania nad technologią mRNA były prowadzone od wielu lat, ale przede wszystkim w terapii nowotworów jako metody eksperymentalne i nie przyniosły zadowalających wyników. Moderna po wielu latach badań nad szczepionką mRNA przeciwko wirusowi grypy, zawiesiła te badania, ze względu na liczne skutki uboczne. Wszystkie te badania nie wyszły poza właśnie eksperymentalne badania.

   Badania kliniczne na covid nie zakończyły się jeszcze, mają trwać do 2023 r., a ten produkt mRNA jest dopuszczony jedynie w trybie „emergency”. III faza badań klinicznych jeszcze się nie zakończyła, a dopuszczenie do obrotu jest tylko warunkowe z powodu sztucznie wytworzonej pandemicznej histerii (co już samo w sobie jest zbrodnią). Tym samym IV faza badań po dopuszczeniu tych konstruktów genetycznych do obrotu jest tylko przeniesieniem eksperymentu badań fazy III na globalną skalę fazy IV. Normalna procedura badań klinicznych trwa ok 10 lat. Skutki uboczne aplikowania takiego konstruktu genetycznego mogą się ujawnić nawet po wielu latach, a obecne jego serwowanie jest właśnie przeprowadzaniem eksperymentu medycznego na milionach ludzi.

   Towarzyszko, dla SARS-CoV-2 śmiertelność według WHO wynosi 0,15%. Tutaj aplikujemy eksperymentalny konstrukt mRNA ludziom zdrowym, którzy w minimalnym stopniu narażeni są na powikłania. Sam Pfizer szacuje obecne ryzyko poważnych skutków ubocznych jak 1:1000, co przy zamiarze zaszczepienia 30 mln Polaków dałoby 30 000 takich przypadków, ale już wiadomo, że jest to wartość niedoszacowana ponieważ w Wielkiej Brytanii ten odsetek wynosi już 2,79% (za panelem CDC z 18.12.2020 r.).

  7. Wojciech mówi

   kto tam wie, może by i zginęli za ojczyznę, tylko za pfizera i astrazanakę nie chcą…

  8. Matka mówi

   Czyli, nie chcą dbać o bezpieczeństwo Polski i Polaków, bo boją się NOP w postaci zaczerwienienia, bólu w ramieniu lub lekkiej gorączki? To p…dy w rurkach, za przeproszeniem, a nie mężczyźni nadający się do wojska.

  9. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Z oficjalnych danych rządu Wielkiej Brytanii do 5 kwietnia odnotowano:

   314 zgonów po wstrzyknięciu Pfizera, 521 po wstrzyknięciu AstraZeneca, co dało w sumie 835 zgonów.

   W sumie wystąpiło 626 087 działań niepożądanych, 132 528 zgłoszono w przypadku firmy Pfizer i 492 105 w przypadku AstraZeneca. Suma ta jest o prawie 70 000 większa niż w raporcie z poprzedniego tygodnia.

  10. Tolek mówi

   Pomiocie, nie wycieraj sobie gęby Polską chazarska przybłędo.

  11. Matka mówi

   Za głupi, szurze jesteś, by się pod Tolka podszywać.

 3. Misiek13 mówi

  Nie ma polskiego rzadu,jest to rzad zydowski a nasz kraj stracil wolnosc wchodzac do Uni Europeiskiej

  1. Goj mówi

   W dupie mam te protesty! Do sądu z tymi kanaliami! Za mobbing, łamanie praw konstytucyjnych i co tam jeszcze!
   Nie potrzeba nam medialnej szopki „protestujemy”!!!

 4. Bsjsjs mówi

  Szczepionka na koronawirusa to eksperyment medyczny czy się to komuś podoba czy nie, a jaro z resztą swojej masońskiej bandy wział w łapę za kłucie Polaków

 5. Motta mówi

  Ten nierząd kłamał,kłamie nadal i kłamać będzie…takie geny.Zostało im tylko parcie na sukces propagandowy „narodowego programu szczepień”,bo wszystko pozostałe zostało juz zawalone,strategia walki z plandemią to żniwo ok 100tys zmarłych z powodu nieleczenia i braku dostępu do służby zdrowia,lockdowny połozyły gospodarkę,wzrost depresji we wszystkich grupach wiekowych,wzrost samobójstw zarówno wsród młodych jak i starszych ludzi,coraz więcej prawdy leje się wokół coraz szerszym strumieniem ,generalnie to co przyniósł ich genialny plan to destrukcja,oczywiście dla nas społeczeństwa.W dodatku okazuje się,że 2 dawki to za mało,moze potrzebne będą 3 a może i 4-kto wie?Oczywiście co roku…,Dyskryminacja jest w Polsce zakazana,więc osoby,które wydają takie „rozkazy”łamią polską Konstytucję i powinny być natychmiast usunięte z pełnionych funkcji.Eksperymenty medyczne jak ta „szczepionka”w fazie badan pod jakimkolwiek naciskiem czy przymusem są również zakazane,wymagana jest dobrowolna zgoda na uczestniczenie w nich.Poza tym sam Horban w jednym z wywiadów przyznaje,że skutki szczepień są zagadką,nie wiadomo jakie będą i jak będą rozłożone w czasie,mogą pojawić się po dłuższym okresie czasu-2lata albo 5 lat-nikt nie jest w stanie tego okreslić.

 6. Wojciech mówi

  Niestety, nierząd nie może się już wycofać, zabrnęli za daleko, doszło do 100tys zmarłych. W tej walce o życie wybrali że wolą bronić swojego a poświęcić Polaków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.