Co za brednie! Rzecznik PiS o ustawie Stop447: „Zgłaszanie takich projektów jest bezsensowne”

Anita Czerwińska/ fot. screen
22

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej STOP447 zebrał w terminie 200 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy penalizującej podejmowanie przez polskie władze negocjacji lub jakichkolwiek innych działań mających na celu realizację żydowskich roszczeń do mienia bezdziedzicznego. Projekt trafi do Sejmu i musi zostać skierowany pod obrady w ciągu trzech miesięcy. Rzecznik PiS Anita Czerwińska wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że „zgłaszanie jakichś projektów anty-447 jest bezsensowne”.

Czerwińska powiedziała, że „każda ustawa może zostać zmieniona, jeśli taka będzie wola Sejmu, a większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne”. Podkreśliła, że Polska „nie ma żadnych zobowiązań zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i sprawiedliwości”. „Nie jesteśmy nikomu nic winni. Twierdzenie, że mamy płacić za Niemców, to ohydne zamienianie ofiary i kata miejscami” – oświadczyła Czerwińska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana. Od blisko 60 lat mamy podpisaną w tej sprawie z Amerykanami umowę. Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna” – zapewniła rzecznik PiS dodając, że „różne środowiska starają się wykorzystać cynicznie tę sprawę i wprowadzają opinię publiczną w błąd”. Czerwińska powiedziała, że „jest prowadzona gra wokół problematyki dotyczącej restytucji mienia. To próba sztucznego rozdmuchiwania nieistniejącego problemu oraz dawanie możliwości atakowania Polski”.


Mój komentarz: Anita Czerwińska myli się. Oby była to wyłącznie omyłka wynikająca z niewiedzy, a nie celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Ponieważ swoim oświadczeniem rzecznik PiS wprowadza w błąd opinię publiczną. Dlaczego?

Po pierwsze – Polska nie jest bezpieczna ze względu na umowę podpisaną z USA w 1960 roku. Według oficjalnej wykładni Departamentu Stanu USA umowa ta dotyczy wyłącznie rekompensaty za mienie osób, które były obywatelami USA w momencie utraty tego mienia, a nie w momencie podpisania umowy. Jest to jasno i wyraźnie napisane w piśmie z 22 grudnia 2015 roku sygnowanym przez Nicolasa Deana, ówczesnego Specjalnego Wysłannika Departamentu Stanu ds. Holokaustu. Dlatego też „przedsiębiorstwo holokaust” w postaci Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) ignoruje tę umowę podpierając się stanowiskiem USA.

Po drugie – obywatelski projekt ustawy Stop447 nie dotyczy mienia, które ma spadkobierców, ale mienia bezdziedzicznego, więc umowa z 1960 roku nie ma tu nic do rzeczy. Kwestia żydowskich roszczeń do mienia bezdziedzicznego nie jest „nieistniejącym problemem”, ale jest realnym zagrożeniem dla państwa polskiego. W ustawie 447 znajduje się zapis o restytucji mienia bezdziedzicznego. W Deklaracji Terezińskiej również wymieniono mienie bezdziedziczne jako podlegające restytucji. Jest to sprzeczne z polskim prawem i Stany Zjednoczone dobrze o tym wiedzą, ale w piśmie z Departamentu Stanu stwierdzono jednoznacznie, że w przypadku mienia ofiar Holokaustu obowiązujące prawo nie powinno być stosowane.

ZOBACZ: Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

Po trzecie – w zaistniałej sytuacji, w której rząd USA wywiera naciski na rząd RP w celu doprowadzenia do realizacji niezgodnych z prawem roszczeń żydowskich do mienia bezdziedzicznego, obywatelski projekt ustawy Stop447 jest PREZENTEM dla polskich polityków. Po przyjęciu tej ustawy przez Sejm polscy politycy będą mogli poinformować polityków amerykańskich (i wszystkich innych), że żadnych rozmów i negocjacji nie będzie, ponieważ zakazuje tego polskie prawo. I to zakazuje politykom wszystkich opcji. Koniec i kropka. Ten projekt jest bezsensowny tylko dla takich polityków, którzy już podjęli lub zamierzają podjąć negocjacje w sprawie restytucji mienia bezdziedzicznego. Jeśli zatem PiS nie zamierza takich negocjacji prowadzić, to dlaczego walczy z ustawą Stop447?

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Szokujący dokument w sprawie roszczeń żydowskich! Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Durna, beznadziejna bździągwa czy bezwzględna kłamczucha? To jest rzecznik PIS?

  1. Robert mówi

   Ja bym kobity nie winił. Ona wykonuje rozkazy. Ma tak gadać, to gada.

 2. jacek mówi

  PIS po prostu w ordynarnym stylu okłamuje ludzi !

 3. Dawid mówi

  Dzięki Jacek że, demaskujesz kłamstwa.Pozdrawiam.

 4. Robert mówi

  Lepiej nie drażnić wilka,niech władza trwa,liczy się każda chwilka przy korycie,a kiedy już przyjdzie czas na śmiertelną ofiarę,świnie u pana już będą stare,młodym przez rzecznika przekażą kwikiem,,wybaczcie utuczonym,,takie jest życie, z kolejnym rzecznikiem

 5. Grab mówi

  Ostanie zdanie pytające jest dobitne i chciałbym poznać na nie odpowiedź ::)

 6. RobertC mówi

  Pani Katarzyno – bardzo celne podsumowanie!
  1) PiSrael zaciągnął u „holocaust industry” zobowiązania, że wprowadzi ustawodawstwo legalizujące egzekucję ustawy JUST Act 447;
  2) żydosPiSek może zostać odsunięty od korytka i eksploatacji tubylców – gdyby nie był powolny, więc zna swoje miejsce i nie podskakuje oraz dba, by w POLIN nie zablokować pola manewru do realizacji zobowiązań.

 7. Zbigniew mówi

  „zgłaszanie jakichś projektów anty-447 jest bezsensowne”

  Co kompromituje PIS – ta rzeczniczka czy projekt ustawy?

 8. anonim mówi

  Ta sprawa pokazuje czarno na białym kto w Polsce jest przyblędą mówiacym po polsku, nie czujacym polskosci , gardzacym Polską.

 9. Janusz I mówi

  Ona się nie myli. Ona łże!!!

 10. Marcin mówi

  Nie ma się czym ekscytować. Rzecznik powiedziała to czego się można było spodziewać i co PIS mówi od dawna.
  Jeśli jesteśmy przy kwestii Żydów to wczoraj wielki prawicowiec i konserwatysta, Janusz Korwin-Mikke opisał Polaków jako tych u których większe zainteresowanie wzbudza bicie Żydów i homoseksualistów niż wolny rynek i gospodarka.
  Co na to Konfederaci ?
  Posłuchajcie 50 sekund od 41 minuty.
  https://youtu.be/HrUqU54ILd8

  1. Robert mówi

   To był przykład, że radykalne i proste hasła docierają szybciej do ludu.

  2. Marcin mówi

   Wyraźnie powiedział że bicie Żydów i homosiów nam się podoba

  3. to jo mówi

   Czego zes nie zrozumial?

  4. to jo mówi

   Skoro w sprawach teczy, acta, czy zydow, ludzie wychodza na ulice, a w sprawach gospodarki maja to w dupie, to chyba jasno wychodzi co nimi rusza…

 11. rins mówi

  A co PO na to? Dlaczego milczą w tej sprawie? Też są umoczeni w tą ustawę i dlatego siedzą cicho? A co lewica na to?
  Pytania, na które większość zna odpowiedź

 12. mietek mówi

  Skoro powstała taka inicjatywa (STOP 447) to Rząd powinien zrozumieć że obywatele nie ufają w „zapewnienia” jakie składają politycy. Idąc w zaparte że nic się nie dzieje, albo olewa obywateli , albo już dawno się dogadali co i jak zwrócić. Albo jedno i drugie

 13. Mari mówi

  „zgłaszanie jakichś projektów anty-447 jest bezsensowne”

  Akurat to zdanie ma głęboki sens i jest zgodne z prawdą.
  Więksi od nas już zdecydowali, że mamy płacić i forsowanie takiej Ustawy jest bez sensu.
  Po pierwsze nie przejdzie przez Sejm (posłowie wiedzą „co w trawie piszczy”).
  Po drugie zawetuje UE (nadrzędna nad Sejmem RP).
  Po trzecie, gdyby nawet przeszła, to jest wiele sposobów na jej ominięcie i wytransferowanie kasy.
  Kasa może być transferowana już od dawna. A wezwania do regulacji mogą być tylko dla zmyłki.
  Pani rzecznik w tym zdaniu miała akurat rację.

 14. Jurek Ogórek mówi

  SUWEREN ma takie życzenie, więc jedyne co maja do zrobienia to zastosować się do niego, a nie dyskutować !!! Panienka w trybie pilnym powinna wrócić do poprzednich zajęć, cokolwiek robiła !!

 15. asd mówi

  Walczą z tą ustawą bo powoli zbliża się ich koniec, chcą jak najbardziej sprzedać wszystko żydom by się gdzieś ukryć i żeby żydzi zapewnili im jakiś dobrobyt w innym kraju kosztem tego że nasz naród jak i kraj zostanie wykończony.

 16. Jerzy mówi

  Zamiast roztrząsać płacenie 40% podatków albo równolegle zacytować dokumenty o których Koneczny
  pisze w „Cywilizacji Zydowskiej o nie płaceniu olbrzymich sum w złocie do Skarbu Państwa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.