Chojecki skazany. Popracuje społecznie za zniewagę Prezydenta RP i uczuć katolików. W IPP piszą o… „więzieniu” dla „pastora” [WIDEO]

Paweł Chojecki / Fot.
10

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w procesie, w którym na ławie oskarżonych zasiadł Paweł Chojecki, redaktor naczelny czasopisma i kanału na YouTube „Idź pod prąd”. Zdaniem sądu Chojecki obraził uczucia religijne katolików i znieważył Prezydenta Andrzeja Dudę. Wyrok nie jest prawomocny.

Paweł Chojecki został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Został oskarżony przez rządową prokuraturę o obrazę uczuć religijnych katolików, znieważenie katolickich przedmiotów czci religijnej, pochwalanie wszczęcia wojny napastniczej z komunistyczną Koreą Północną oraz znieważenie Narodu Polskiego i Prezydenta RP. Prokurator Katarzyna Urban zarzuciła pastorowi m.in. znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy określeniami „baran”, „zdrajca”, „tchórz”, „Dudasz” czy „agent śpioch”. Znieważenie uczuć religijnych dotyczy m.in. nazwanie bałwochwalstwem dogmatu katolickiego o przeistoczeniu (więcej TUTAJ).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na redagowanym przez siebie kanale na YouTube sprawę skomentował sam skazany.
A teraz, w rzekomo wolnej Polsce, nie dość, że jestem ciągany gdzieś po przesłuchaniach, po sądach, ale dostaję wyrok skazujący. Myślę, że chrześcijanie, którzy mnie oglądają znają świadectwo Apostoła Pawła z Listu do Filipian, to jest 1. rozdział 29. werset: „gdyż wam dla Chrystusa zostało darowane to, że możecie nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla niego cierpieć”. Na tym poziomie, że państwo polskie będzie mnie karało za moje przekonania, za moje słowa. Żaden duchowny w Polsce nie został skazany za krytykę dogmatów innego Kościoła. Jak już Bóg wyznaczył mi rolę pierwszego no to przyjmuję – z żalem komentował Paweł Chojecki nie wskazując, że ciężko, aby duchowni byli skazywani za krytykowanie dogmatów np. w Kościołach protestanckich, gdyż protestanci po prostu żadnych dogmatów nie uznają.

Co więcej, na głównym pasku na kanale „Idź pod prąd” napisano „Pastor Chojecki skazany na 8 miesięcy więzienia”, co jest kłamstwem, gdyż kara 8 miesięcy pozbawienia wolności, tj. więzienia jest czymś innym niż kara ograniczenia wolności, na którą został skazany Chojecki. Oznacza to, że jeśli wyrok się uprawomocni, to przez 8 miesięcy „pastor” popracuje sprzątając np. ulice, stadiony lub korytarze w DPS-ie lub placówce dla samotnych matek.

Przypomnijmy, że podobną karę, 6 miesięcy ograniczenia wolności (30 godzin miesięcznie) odbył redaktor naczelny Jacek Międlar. Redaktor naczelny wPrawo.pl został skazany za nazwanie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus „zwolenniczką zabijania (aborcji), zwolenniczką islamizacji i konfidentką”. Sędzia Agnieszka Modzelewska uznała, że aborcja nie jest zabijaniem, nazywanie kogoś zwolennikiem islamizacji jest równoznaczne z nazwaniem zwolennikiem terroryzmu, a Scheuring-Wielgus na Polskę i samego Jacka Międlara nie donosiła w ukryciu… stąd konfidentką nie jest. Perypetie tego procesu opisuje w autorskiej książce „Moja walka o prawdę” (TUTAJ).

Co Wy na to?

Źródło informacji: Youtube-IPP, wprawo.pl

Przeczytaj także:

„Aborcja nie jest zabijaniem”. Skandaliczne uzasadnienie wyroku w procesie J. Międlar vs J. Scheuring-Wielgus

SKANDAL! Komunistyczne metody w rocznicę stanu wojennego: Prokurator Justyna Trzcińska odpowiedzialna za aresztowanie Jacka Międlara!

Marian Kowalski odchodzi z Idź Pod Prąd: „Chojecki to władca marionetek”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  „Obraza uczuć religijnych”….- śmiechu warte!! A kiedy będzie można skarżyć za obrazę rozumu i nauki? Ale nie, nie w katotalibanie!!! Tutaj karze się za stwierdzenie że figurka żydowskiego trupka przybita do krzyżyka to zabobon, za to naukę i rozum można bezkarnie obrażać bajeczkami o bozi, stworzeniu świata w sześc dni i podobnymi bredniami!!!! A potem zdziwko skąd się wzięło tylu covididiotów?? Ano w ponadtysiącletniego wpajania w ten naród chrześcijańskich bredni płynących z watykanu!!!! Lewactwo i kler razem powinni wylądować na śmietniku historii, a pasożyty, nieroby, złodzieje, spaślaki i pedofile w czarnych kieckach powinni wylądować na dożywotnich ciężkich robotach!!! I żeby nie było- pisze o watykańskim klerze bo to główne źródło nieszczęść tego kraju- ale tak samo należy potraktować rabinów, imamów, pastorów, popów i innych kapłanów!!!!!

 2. Rafała mówi

  weź coś na uspokojęnje albo obniżenie napięcia, bo jak widać masz wielki problem… po co Ci takie Stany, jeszcze żyłka pęknie i znów obwinisz o to lewactwo i KK.
  że też rozumu nie Mozna kupić, niektórzy mogliby zyskac

 3. pink floyd mówi

  Szczesc Boze,
  Braun szalu dostal?

 4. swiry z konfidentracji mówi

  Szczesc Boze.
  Nieszczesciem tego kraju nie kjest kler a Bosak,Braun,Mikke.

 5. Szczur mówi

  @Rafał Tak, zgadzam się z tym, że skazywanie za rzekomą obrazę uczuć religijnych to jakiś absurd. To jest kropka w kropkę to samo, co ciąganie po sądach za rzekomą obrazę osób LGBT, gdy ktoś użyje niewłaściwego zaimka osobowego. Bo niby jak zmierzyć obrazę w sposób nadający się do przedstawienia jako dowód? Co do wyrzucania kościoła na śmietnik historii, ja bym się jednak wstrzymał. Owszem, jest cała masa księży-nierobów-i-spaślaków, którzy po prostu nadużywają władzy, ale unikałbym likwidacji wiary z życia ludzi, bo to tworzy pustkę ideologiczną i może skończyć się jeszcze gorzej. Ludzie, jednak, potrzebują wiary.

 6. eliza mówi

  Judasz był jednym z 12tu wybranych, a jednak uległ pokusie to czemu dziwi Cię ze są teraz jego nsladowcy.Mlodzieniec, któremu Jezus powiedział: rozdaj wszystko i chodź za mną.” Nie dał rady tego zrobić więc potem krzyczał z innymi : ukrzyzuj Go.

 7. eliza mówi

  Bóg jest Rafale więc mijasz się z prawdą Wystarczy, że zapoznasz się choćby z Katariną
  Emmerrich- to dowód że Bóg Jest. Mozesz jednak nie dać rady nawet tego i krzyczeć „ukrzyzuj Go” jak tylu innych ślepcow. Biedny jesteś.

 8. eliza mówi

  Braun, Sumlinski czy też Marcin Rola to ostatni Mohikani, rycerze. Takich mężczyzn brakuje.Takich podziwiam i szanuję. Idą za prawdą bez względu na ryzyko i konsekwencje. Takim był Popieluszko. Takim był sam Jezus – odważnym, radykalnym, bezkompromisowym, kochającym nad życie.

 9. Rafał mówi

  Oj tak, bo przecież ta nieposkromiona rzesza milionów polityków zasiadających w sejmie z konfederacji doprowadzi całą planetę, drogę mleczną i kawałek pobliskich galaktyk do całkowitej dezintegracji swoim spaczonym kapitalizmem. Tylko komuna i okradanie bogatszych i pracowitych i rozdawanie ich pieniędzy nierobom i nieudacznikom!

 10. Tolek mówi

  Artykuł o „obrazie uczuć’ powinien zniknąć z kodeksu karnego raz na zawsze. A Chojecki to szur taki sam jak jego katoliccy odpowiednicy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.