Marian Kowalski odchodzi z Idź Pod Prąd: „Chojecki to władca marionetek”

Marian Kowalski/ fot. youtube
13

Marian Kowalski ogłosił, że kończy współpracę z pastorem Pawłem Chojeckim i odchodzi z Ruchu 11 Listopada oraz internetowej telewizji „Idź Pod Prąd”. O przyczynach swojej decyzji informuje na Facebooku. Bezpośrednim powodem zerwania współpracy ma być to, że w programie IPP Paweł Chojecki obraził Stanisława Tymińskiego. Kowalski odsłania też kulisy funkcjonowania założonego przez Chojeckiego Kościoła Nowego Przymierza.

„Oświadczam, że wszystkie inicjatywy ipp mają na celu wyłącznie budowę Kościoła Nowego Przymierza, kluby ipp to rodzaj nowicjatu, w którym dokonuje się selekcji i werbunku. (…) KNP stopniowo ale skutecznie izoluje swych członków od rodzin i znajomych spoza grupy, ludzie ci pozbawiani są prywatności i podlegają nieustannej kontroli. Podsłuchiwanie i donosicielstwo są na porządku dziennym. Przywódca wyznacza trendy mody, kobietom nie wolno dbać o siebie a mężczyźni muszą harować na dziesięcinę. (…) Wiem że teraz jedynym celem działań ipp będzie wojowanie ze mną, trudno ale czy kogokolwiek szanuje lub po prostu lubi pastor? Pastor? A może po prostuj władca marionetek” – pisze Kowalski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wskazuje też, że „Partia R11/11 jako bezużyteczna w tym planie pozostała atrapą i podczas kampanii nie otrzymałem żadnego wsparcia. Chojecki zbuntował swych podwładnych przeciw R11/11 i publicznie odmówił mi jako prezesowi prawa do podejmowania decyzji politycznych”.

W licznych komentarzach internauci pytają, jak to się stało, że Marian Kowalski dopiero teraz zauważył, iż KNP jest sektą.  „Mniej teraz Honor i przeproś tych wszystkich ludzi którzy przez 3 lata Ci mówili, że Pastor manipuluje ludźmi. Przeproś działaczy RN , ONR , MW i wielu innych za nazywanie ich hejterami i ruskimi agentami gdy mówili, że Pastor to zły człowiek. Przyznaj się do błędu a będzie Ci zapewne wybaczone u wielu ludzi. Jeżeli tego nie zrobisz to według mnie staniesz w równym szeregu z BOLKIEM” – pisze jeden z komentujących.

Marian Kowalski zapowiedział, że będzie kandydował na prezydenta Lublina z ramienia komitetu wyborczego „My z Lublina”. Zapytany przez Onet.pl o to, kto jest na listach tego komitetu, wyjaśnił: – Naszym pełnomocnikiem jest Grzegorz Lipka, który prowadził już działalność społeczną i polityczną. Są też moi znajomi, którzy działali w Unii Polityki Realnej. Pozostałe osoby to członkowie rad dzielnic i prywatni przedsiębiorcy. Listy są już gotowe.

Źródło informacji i cytatów: facebook, lublin.onet.pl

Przeczytaj też:

Odlot! Chojecki chwali żydów i ogłasza listę „agentów-antysemitów”. Wśród nich Rola, Korwin-Mikke, Międlar i.. Palikot

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Po takim praniu mózgu przez protestanta to wyjątek, że Marian Kowalski zdaje się jeszcze myśleć logicznie.

 2. Mirka mówi

  Lepiej późno niż wcale , ale ciężko będzie Kowalskiemu odbudować zaufanie ludzi.Miał ,, złoty róg” zmarnował go przez Chujeckiego.

 3. Waldemar mówi

  Nareszcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Czesław mówi

  Jest taka święta zasada. Jeśli ktoś nazywa kogoś agentem to na samym początku przyglądam się temu co mi to mówi. Chojecki jako „pastor” jest chamem z niewyparzoną gębą.

 5. Robert mówi

  Trutnia życie w ulu,kiedy go znajdzie jest bezczynne,do czasu lotu godowego(wyboru samorządowego),królowej matki,którą te gagatki zadowalają w locie ,choćby w świetle kamer i przy mikrofonie.Po tych harcach i orgii uniesień,trutnie opuszczją gniazdo,kiedy zawita wczesna polska jesień.Są przepedzane,choć truteń jeszcze młody.Królowa chce być królem,kiedy nadejdą chłody i walka o koryto

 6. Joanna mówi

  Prosze, NIE dajcie sie na to nabrac. To celowa polityka “tych dwoch “ , przed wyborami. To bylo do przewidzenia, ze w pewnym momencie “ pokloca sie “ i rozstana. Kowalski nie milaby szans na wejscie w polityke z Chojeckim – to teraz sie “ poklocili “. To takie oczywiste .

 7. Marianna mówi

  No coz za naiwnosc sie ciezko placi, iluz to z nas uwierzylo Andrzejowi (J)udzie i PIS-owi a teraz obudzilismy sie z reka w nocniku.

 8. Ania mówi

  Na pewno ich coś na początku połączyło – to miłość do Żydów i do Izraela, a to jest fenomen trwały.

 9. Goj mówi

  Postanowił jednak dołączyć do nas, „ruskich agentów”? No to się rozczaruje, bo Putin nic nie płaci.

 10. Mr. ?? mówi

  Sprawa mocno podejrzana może Marian przytulił kasę i się odsunął zmęczony towarzystwem zwariowanego pastora sekciarza, władcy marionetek, miłośnika biblijnego USA i Izraela
  a może to ustawka, gra

 11. Rafał mówi

  Brawo Marian, pierwsza męska decyzja w twoim życiu…..

 12. Piotr Bein mówi

  Taa, oburzony że Chojecki osmarował Tymińskiego. A ocenić Maciarewicza/Singera itd. krypto, ani związków sekty z syjonistami (Betar.Polin) czy z chrześcijanami syjonistycznymi w Usraelu nie potrafił… bo dobrze dziali mu kiesę.

  Stracił dla mnie wiarygodność już dawno. Może się gimnastykować, mnie nie nabierze drugi raz (1-szy raz gadką w pustce wybiurczej na prezydęta), do tego duracka wręcz żydłacka rusofobia..

 13. Paweł mówi

  Marian, BUJAJ SIĘ BUJAJ SIĘ, JA W DUPIE MAM TEŻ CIĘ!!!
  CWP

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.