Cenzura i zastraszanie Polaków pod rządami PiS. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPowiśle [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPowiśle/ fot. screen
7

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej rozmowy z Rafałem Mossakowskim w Centrum Edukacyjnym Powiśle. Nagrania nie zobaczycie już na YouTube. Kanał CEPowiśle został skasowany przez ten serwis internetowy za „naruszanie zasad dotyczących szerzenia nienawiści”. Jak informuje YouTube w mailu przesłanym Mossakowskiemu, CEPowiśle miał rzekomo publikować „treści gloryfikujące przemoc lub podżegające do przemocy” wobec osób należących „do grupy chronionej”. Najwyraźniej YouTube uznał, że nie można krytycznie wypowiadać się na temat Żydów, co miało miejsce na kanale CEPowiśle i w interesie „grupy chronionej” zlikwidował działający kilka lat kanał z ponad tysiącem filmów, wśród których znajdowała się również relacja ze spotkania autorskiego, podczas którego mówiłam o mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Książka do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ.

W rozmowie z Rafałem Mossakowskim mówiłam o cenzurze i zastraszaniu Polaków pod rządami PiS. Zatrzymanie Jacka Międlara w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego to pokazówka, której celem było wysłanie do społeczeństwa sygnału, że o pewnych rzeczach nie wolno mówić i pisać. „Nie podskakujcie, bo dla takich, co podskakują, znowu nie będzie Teleranka” – brzmi przekaz, który PiS wysłał do Polaków. Czym to różni się od takich akcji z czasów PO-PSL? Niczym. To jest ta sama metoda straszenia i PiS stosuje ją tak samo, jak robiło to PO.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A co PiS robi w sprawie niezgodnej z polskim prawem cenzury w mediach społecznościowych, takich jak YouTube? Nic nie robi. Każda władza chce mieć monopol informacyjny i PiS nie różni się w tym od PO. Zamykanie prawicowych kanałów internetowych jest dla PiS korzystne, ponieważ odcina Polaków od informacji, które są dla rządzących niewygodne. Wyborcy PiS nie oglądają TVN, więc TVN nie odbierze PiS-owi elektoratu. Ale wyborcy PiS oglądają takie kanały jak wRealu24 i CEPowiśle. I to jest zagrożenie dla rządzących, ponieważ merytoryczna krytyka ich poczynań ze strony dziennikarzy prawicowych stanowi realną groźbę utraty części elektoratu.

Nie oczekujcie, że PiS podejmie działania przeciw cenzorskim praktykom YouTube’a. Cenzura w mediach społecznościowych uderza w te kanały informacyjne, które są dla PiS zagrożeniem. Nie czarujmy się, PiS nie jest zainteresowany tym, żeby do Polaków docierała merytoryczna krytyka działań tej partii. Dla PiS lepsza jest histeria i wrzask opozycji totalnej pokazywany w TVN i TVP, bo przy tym, co wyprawia ta opozycja, PiS jawi się Polakom jako ostoją normalności, uczciwości i dbałości o Polskę. To jest bardzo prosty mechanizm, dzięki któremu PiS chce utrzymać się przy władzy. A dla tych, którzy nie poddają się tej manipulacji, jest zastraszanie przy wykorzystaniu ABW. Tak wygląda Polska pod rządami PiS i o tym mówiłam w rozmowie z Rafałem Mossakowskim w CEPowiśle.

Poniżej oświadczenie Rafała Mossakowskiego w sprawie usunięcia kanału CEPowiśle z serwisu YouTube.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Koniec bajki o „dobrej zmianie”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ANDY mówi

  NIE POWIEM NIC…….BO CENZURA……CZY O TO WSZYSTKO…ABY ..CHODZILO……ZBLIZA SIA …APOKILPTYCZNY CZAS ANTYCHRYSTA, BUDOWA 3 SWIATYNI JEROZOLIMSKIEJ, WIELKIE ZWIEDZENIE….NAWET NAS WIERZACYCH, SODOMA I GOMORA….SA OTWIERANE KOLEJNE PIECZECIE Z APOKALIPSY NA NASZYCH OCZACH…..BOG DOPUSZCZA I ZSYLA OBLED NA RZADZACYCH I RZADZONYCH….JEST TO CZAS WIELKIEGO UCISKU I WIELKIEJ PROBY DLA NAS WIERZACYCH ………Z BOGIEM I WOLNA POLSKA

 2. Robert mówi

  To wszystko to kpina ,ludzi ,,specjalnej troski wina,,jak powołania do woja Polaków,kiedy dla milionów Ukraińców w tym czasie ,piweczko i wygina

 3. Zbigniew mówi

  PICowcom mozna jedno powiedziec – Niestety ale jestescie oglupieni przez cenzure PIC i obudzicie sie tak jak po rzadach POPSL.

  Nie moga odpowiedziec, ze sa jakies wolne media, ze maja jakas szanse, ze nie staja sie sekta klonow bez mozgu.

  I chocby nie wiem jacy byli dobrzy, to jednak tak jak ruskie stali sie szkodnikami, takze dla swoich rodzin.

  To boli, ale mniej niz niewolnictwo.

 4. bac mówi

  Bitchute.com, odpowiedz na cenzure.

 5. Teresa mówi

  A kiedy nasz rząd zacznie walczyć z antypolonizmem?Kiedy pojawią się ustawy w obronie prawdy o Polsce?Kiedy powoła się choć jednego prokuratora do walki z antypolonizmem?Kiedy tę walkę z antypolonizmem zaczną w naszym kraju,w Polsce,już nie pytam o taką walkę poza naszymi granicami,wystarczy że choć w Polsce będą ją prowadzić.Dlaczego najnowszej noblistce nie postawi się zarzutów w tytułu antypolonizmu w jej twórczości i wypowiedziach?Dlaczego Pan Gliński od kultury nie zaprotestował przeciw uhonorowaniu jej nagrodą Nobla?

  1. jędrek mówi

   Który to ten wasz rząd? Mój ostatni był do końca lat 30 ubiegłego wieku, od tego czasu nie w Polsce rządu, są tylko jacyś tam obcy słudzy przy korycie działający na rzecz zniszczenia polskiej Polski.

 6. Greg mówi

  PIS samo zlo………………..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.