Białoruś: Sąd Najwyższy oddalił skargę Cichanouskiej ws. wyniku wyborów. Przedstawiciele opozycji skazani na 10 dni aresztu

antyrządowa manifestacja w Mińsku/ fot. screen
1

We wtorek (25.08.2020) białoruski Sąd Najwyższy oddalił skargę opozycyjnej kandydatki na prezydenta Swiatłany Cichanouskiej na decyzję Centralnej Komisji Wyborczej, zatwierdzającą wyniki wyborów prezydenckich z 9 sierpnia 2020 roku. CKW podała, że wygrał je Aleksander Łukaszenka uzyskując ponad 80% głosów.

Cichanouska ogłosiła, że czuje się zwycięzcą wyborów i zażądała, żeby Łukaszenka oddał władzę. 11 sierpnia wyjechała na Litwę, gdzie 14 sierpnia ogłosiła utworzenie Rady Koordynacyjnej, której celem jest pokojowe odebranie władzy Łukaszence oraz jak najszybsze przeprowadzenie nowych, wolnych i uczciwych wyborów prezydenckich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Kandydatka białoruskiej opozycji wyjechała na Litwę. Została wywieziona z kraju przez władze?

W poniedziałek białoruska milicja zatrzymała dwoje członków prezydium Rady Koordynacyjnej. Zatrzymani to Wolha Kawalkawa, współpracownica Cichanouskiej i Siarhiej Dyleuski, przywódca strajku w mińskiej fabryce traktorów. We wtorek (25.08.2020) obydwoje zostali skazani przez sąd w Mińsku na 10 dni aresztu za organizację nielegalnego zgromadzenia.

Od 9 sierpnia trwają w Mińsku masowe protesty. Prezydent Łukaszenka zapowiedział, że nie ustąpi. W niedzielę pojawił się przed Pałacem Niepodległości z bronią w ręku, podziękował funkcjonariuszom blokującym manifestację i oświadczył: „„Poradzimy sobie z nimi”.

ZOBACZ: Łukaszenka z bronią w ręku! Zatrzymano członków opozycyjnej Rady Koordynacyjnej powołanej przez Cichanouską [WIDEO]

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Wzięci w kleszcze: Polska i Białoruś [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Antyparch mówi

    dlaczego wilk nawolywal do glosowania na pedalolubnego trzaskowskiego,przy cichym poparciu 🏳️‍🌈bosaka?
    tlumaczy Stanislaw Michalkiewicz.

    Żyddy nie mogą przeboleć, że Chrześcijaństwo zdjęło z ich religii woal unikalności i uczyniło wiarę w jednego Boga aktem dostępnym dla wszystkich, bez względu na rasę, kolor skóry, narodowość, pozycję społeczną i wszystkie inne przeszkody, które dzielą ludzi na kategorie i grupy. Po prostu boski uniwersalizm z przykazaniem miłości na czele, niszczy wszelkie pola do dobrego geszeftu. Wszak nie można bliźniego, którego się kocha oszukiwać, pożyczać mu kasę na procent, wprowadzać w sytuację zadłużenia, rozpijać go, zagarniać jego warsztat pracy i narzędzia, sprzedawać go w niewolę itp. TRAGEDIA to przecież . Dlatego obecnie władający światem, zrodzeni na legendzie ofiary całopalnej swojego „narodu”, tak zaciekle walczą z Jezusem Chrystusem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.