Łukaszenka z bronią w ręku! Zatrzymano członków opozycyjnej Rady Koordynacyjnej powołanej przez Cichanouską [WIDEO]

Aleksander Łukaszenka/ fot. screen
5

W niedzielę (23.08.2020) odbyła się kolejna antyrządowa manifestacja w Mińsku. Protestujący domagali się uwolnienia zatrzymanych i przeprowadzenia nowych wyborów. W pobliżu Pałacu Niepodległości drogę zagrodziły im oddziały milicji i wojska. Nie doszło do żadnych ekscesów. Protestujący odeszli.

W sieci pojawił się film, na którym widać prezydenta Aleksandra Łukaszenkę wysiadającego z helikoptera z bronią w ręku. Początkowo podawano informację, jakoby Łukaszenka uciekał z pałacu. Okazało się, że prezydent Białorusi nie uciekał tylko przyleciał do swojej siedziby. Na kolejnym filmie widać, jak Łukaszenka dziękuje siłom porządkowym i zapewnia: „Poradzimy sobie z nimi”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poniedziałek (24.08.2020) białoruska milicja potwierdziła informację podaną przez niezależne media o zatrzymaniu dwójki członków prezydium Rady Koordynacyjnej powołanej przez opozycyjną kandydatkę w wyborach Swiatłanę Cichanouską. Zatrzymani to Wolha Kawalkawa, współpracownica Cichanouskiej i Siarhiej Dyleuski, przywódca strajku w mińskiej fabryce traktorów. Rzeczniczka stołecznych struktur MSW Natalja Hanusiewicz poinformowała, że zostali oni zatrzymani w ramach postępowania administracyjnego.

Prokurator generalny Białorusi Alaksandr Kaniuk oświadczył, że utworzenie Rady Koordynacyjnej, jest próbą przejęcia władzy w kraju. Wszczęto postępowanie karne z artykułu o „wzywaniu do działań, których celem jest zaszkodzenie bezpieczeństwu narodowemu Białorusi”, za co grozi do pięciu lat więzienia.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Łukaszenka oskarża USA o zorganizowanie protestów na Białorusi. Manewry wojskowe pod Grodnem

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan Kowalski mówi

  Łukaszenka, trzymaj się. Trzeba amerykańską żydokomunę spokojnie ograć. Polakom jest wstyd , że robi to w naszym imieniu żydowski rząd .

 2. Polski patriota mówi

  Popieram Łukaszenkę całkowicie. Nich broni niepodległości Białorusinów przed eskimoskim okupantem-złodziejem. Dość już burdelu narobiło na świecie bandyckie USA prowadzone na smyczy ekimosów.

 3. benedykt mówi

  Daremnie szukać takiego przywódcy (przede wszystkim człowieka autentycznie dbającego o własny kraj) pośród „polskiego” rządu. Niewielki kraj, dobrze i stanowczo prowadzony, w dodatku z niezłymi zasobami naturalnymi, jest solą w oku zawsze i ochoczo wprowadzających swój „pokój” przybłędów zza oceanu.. Dlatego wielki szacunek dla Prezydenta Łukaszenki za nieustępliwą obronę własnych granic i własnego społeczeństwa.

 4. Cyprian mówi

  Czy w przypadku negocjacji poda Pani rękę Łukaszence ? Odpowiedź Cichanouskiej – czy mogę nie odpowiedzieć na to pytanie ? Ta marionetka nie potrafi bez instrukcji odpowiedzieć na proste pytanie. Podobnymi marionetkami są jej współpracownicy wygłaszający z kartki płomienne, emocjonalne przemówienia na wiecach w Mińsku.

 5. rebih mówi

  Tak, jak Cicganouska pozuje na żonę stanub tak i Łukaszenka musi wygłupiać się przed kamerami. Takie czasy. A fakty są takie, że Łukaszenka jest zbyt niezależny, by istnieć. Już samo zepsucie narracji koronistów byłoby wystarczającym powodem do jego zniszczenia. Jtoś organizuje akcję na cały świat, a tu taki Łukaszenka…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.