Bezczelność Andrusiewicza i ucieczka Niedzielskiego. Tak Ministerstwo Zdrowia rozmawia z Polakami [WIDEO]

Fot. Tarnogorski.info
13

Obowiązkiem organów władzy jest rozmowa z dziennikarzami i odpowiedź na zadawane przez nich pytania, nawet jeśli odpowiedź na nie, może stwarzać niemałe trudności. Niechlubnymi prymusami w bezczelności i ucieczce od niewygodnych pytań zdają się być przedstawiciele ministerstwa zdrowia: minister Adam Niedzielski i rzecznik Wojciech Andrusiewicz.

18.07.2022 r. Konferencja prasowa w Tarnowskich Górach. Są na niej wspomniani: Niedzielski i Andrusiewicz. Minister zdrowia mówi o reformie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Przekonuje, że nowe regulacje były bardzo wyczekiwane przez pacjentów, szczególnie w dobie postcovidowej. Reforma dotyczy m.in. zmiany zasad opieki nad przewlekle chorymi, poszerzeniu zakresu badań diagnostycznych czy realizacji programów profilaktycznych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W trakcie spotkania z dziennikarzami Adam Niedzielski został zapytany o rekomendacje dotyczące czwartej dawki szczepionki przeciwko Covid-19.
W tej chwili prowadzimy konsultacje z Radą ds. COVID-19, która ma jutro posiedzenie i zespół ds. wakcynacji wyda w tym tygodniu opinię. Najprawdopodobniej w czwartek ogłosimy decyzję, o ile oczywiście wszystkie opinie będą pozytywne – odpowiedział i dodał, że obecna spora liczba infekcji Omikronem nie przekłada się na dużą liczbę hospitalizacji.

Następnie kobieta uczestnicząca w konferencji zadała pytanie:
Ja mam pytanie odnośnie nagrody, którą pan otrzymał „wizjoner zdrowia”. Za pana kadencji mamy wzrost liczby nadmiarowych zgonów, nawet za czasów II wojny tyle nie było. Mamy eksperymenty na dzieciach – powiedziała, nie precyzując, co dokładnie ma na myśli. – Jak pan się z tym czuje? – zwróciła się do Adama Niedzielskiego. Zamiast niego odpowiedział Andrusiewicz. – Co do zgonów odsyłam na stronę internetową MZ. Jeżeli chodzi o pytanie, to szanowna pani redaktor, do tej pory myślałem, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Muszę zmienić zdanie – stwierdził rzecznik resortu, który szybką otrzymał ripostę: i to właśnie była głupia odpowiedź, dziękuję bardzo.

Pytania próbowali zadawać kolejni dziennikarze, w tym przedstawiciele PAP. Nie zważając na to, Andrusiewicz i Niedzielski dosłownie uciekli z konferencji, udając się do budynku przychodni.

Później dziennikarzowi portalu Tarnogorski.info udało się dostać do rzecznika ministerstwa.  który poprosił Andruszkiewicz o komentarz do sprawy do sprawy znajomej z redakcji, która w czasie pandemii nie mogła pożegnać swojego umierającego ojca.
Miałem pytanie do ministra Adama Niedzielskiego, jednak nie mogłem zadać: co mam powiedzieć mojej koleżance, która w czasie pandemii nie mogła pożegnać swojego umierającego ojca, ponieważ takie były wytyczne, obostrzenia… – pyta dziennikarz, które rzecznik nerwowo przerwał.
Co pan ma powiedzieć, to myślę, że pan powinien wiedzieć. Jeżeli pan nie wie, co pan ma powiedzieć, no to znaczy, że nie pan w sobie za grosz empatii – opowiedział rzecznik prasowy MZ.

Zobacz także:

Braun: „Polacy zapłacą koszta wojny na Ukrainie”. Pobierz dokument „Stop ukrainizacji Polski” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Ci zamaskowani zbrodniarze z MZ za barbarzyńskie procedury i zbrodnie dokonane z premedytacją na Polakach powinni zawisnąć.

 2. Dumny Polak mówi

  Wiadomosc z Tarnowskich Gor:
  Oni wszyscy MUSIELI juz isc, bo niedzielski sie, po tym pytaniu, ZESRAL!
  Dlatego wszyscy musieli zalozyc swoje wspaniale maski, zeby nie zdechnac ze smrodu !
  Po swojej ostatniej dozie Pfizera, Niedzielski ma permanentne rozwolnienie, odbiera mu mowe i jesli juz, to strzela, jak ukrainskie rakiety!
  Ponoc biedna pani sprzatajaca, wciaz jeszcze zmaga sie z tym, co tam na podlodze zostalo!
  A wiec, KOCHANI RODACY! ZADNYCH EKSPERYMENTOW WIECEJ Z TYM SMIERCIONOSNYM BADZIEWIEM, BO TEZ BEDZIECIE TAK MUSIELI UCIEKAC, JAK TA WREDNA niedzielna KANALIA!
  W zamian za to, pozostanmy zdrowi i NAPRAWDE ZADBAJMY O SIEBIE!

 3. Arkadiusz mówi

  „Pycha kroczy przed upadkiem”. W przypadku funkcjonariuszy rządowych nie kroczy – wręcz galopuje.

 4. Wiesław mówi

  Cóż kulturę można zachowywać wobec normalnych ludzi, z barbarzyńcami i gangsterami trzeba rozmawiać ich językiem, inaczej się nie da, zatem krótko – skurwysyny.

 5. verizanus mówi

  No i co wpłynęło to na coś?? Chyba jednak na nic. Dalej będzie tak jak było. No może będą podwyżki w ministerstwie zdrowia (przynajmniej na najwyższym szczeblu urzędników, no bo przecież nie dla pielęgniarek) 😉

 6. Franek mówi

  Niedzielski to jest padalec. Jak zaczął być ministrem, Morawiecki dla podniesienia morale od razu dał mu podwyżke około 5 tyś na ręke. Przyjął, a jakże, bo jak dają trzeba brać. Strzyżenie i golenie kosztuje w dzisiejszych czasach, a minister musi się prezentować w telewizji kiedy pieprzy trzy po trzy. Adam Niedzielski prezentuje się, trzeba przyznać, znakomicie. I znakomicie kłamie. Dla Ratowników medycznych podwyżek nie ma. Gdyby zarabiali najmniej netto tyle, ile wyniosła podwyżka Niedzielskiego, byliby bardzo zadowoleni. Ale dla nich nie ma. Jest za to dla pana ministra….

 7. Hammurabi mówi

  Niedzielski… To przecież też doktor. W 2003 w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych… „Kapitał ludzki a polityka fiskalna. System międzypokoleniowego finansowania edukacji z udziałem państwa”…
  W związku z powyższym jego wypowiedzi na tematy medyczne siłą rzeczy muszą być prawdą objawioną w dziennikarze i reszta olśnieni jego intelektem, powinni przed tak wielkim majestatem paść przynajmniej na jedno kolano!
  Tak to już jest, że w tym kraju mierni bierni ale wierni nagradzani są stanowiskami a że niekoniecznie mają pojęcie o tym, czym „zarządzają” to już gorzej dla tego czegoś. To się dzieje nie tylko w ministerstwach. To codzienność w sejmie, senacie, sejmikach wszelkiej maści i autoramentu „radach” aż po Belweder!
  A poważnie, to kiedy widzę te łamańce wyczyniane rzez miłościwie nam rządzących „fachowców” odnoszę nieodparte wrażenie, że tzw. „prosty człowiek” z kopiowym ołówkiem za uchem i pomiętym kajetem w garści, byle uczciwy i pracowity lepiej by tym – przepraszam – burdelem zarządzał!

 8. cccpsucks? mówi

  Tymczasem śmieci z wiejskiej do końca rozbrajają Polskę, jednocześnie judząc jeszcze bardziej ruskich:
  'Siły ukraińskie mają otrzymać wsparcie w postaci polskich czołgów PT 91 Twardy. Potwierdził to ołeksij arestowycz – doradca prezydenta Ukrainy wołodymyra zełenskiego. Twierdzi się że na front mają trafić 232 czołgi PT 91. To wszystkie maszyny tego typu, które znajdują się na wyposażeniu polskiej armii.’
  Mam nadzieję że to kaczka dziennikarska… nawet jeśli to nieprawda hasło i tak pójdzie w świat, putler wykorzysta to w swojej wojnie propagandowej.

 9. verizanus mówi

  @Hammurabi Oczywiście żeby lepiej zarządzał, ale komu zależy na tym żeby było lepiej zarządzane??? Przecież nie po to obca agentura jest futrowana przez polskich podatników, żeby było dobrze Polakom, to by się mijało z celem 😉

 10. W K mówi

  Podoba mi się pytanie tej dziennikarki. Morderców chorych Polaków pogrzebać. Brawo.

 11. adam mówi

  Minister i ten jego slugus dawno powinni siedziec za spowodowanie smierci u tysiecy osob. To mordercy.

 12. verizanus mówi

  @Adam. Nawet gdyby to rządzą. To tak jakby to powiedzieć o ekipie tow. Adolfa w 1941 r, albo Stalina w 1950 r. albo Jaruzeslkiego w 1982 r.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.