Andrzej Łukawski na wolności. „Do czasu załatwienia ułaskawienia, minister sprawiedliwości zawiesił dalsze wykonywanie kary”

Andrze Łukawski w pierwszym rzędzie na dole; po "marszu wołyńskim" w Warszawie 11.07.2023 roku
7

25 listopada 2023 roku Andrzej Łukawski, wieloletni organizator „marszu wołyńskiego” w Warszawie, a zarazem redaktor naczelny Kresowego Serwisu Informacyjnego, opuścił mury aresztu. Sprawę jego skazania i uwięzienia opisał Jacek Międlar na portalu wPrawo.pl (Organizator “marszu wołyńskiego” trafił do więzienia! Podajemy szczegóły…”, 7 miesięcy więzienia dla organizatora “marszu wołyńskiego” na wniosek Związku Ukraińców…). To efekt interwencji tysięcy Polaków.

21 listopada 2023 roku Andrzej Łukawski został zatrzymany przez policję i doprowadzony do Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu w celu odbycia kary 7-mięsięcy pozbawienia wolności. Sprawę natychmiast zrelacjonowaliśmy na łamach naszego portalu, co także uczynili politycy Konfederacji z posłem Andrzejem Zapałowskim na czele. Uwięzienie borykającego się z poważną chorobą nowotworową organizatora „marszu wołyńskiego” zbulwersowało tysiące poinformowanych Polaków, którzy m.in. przy użyciu mediów społecznościowych zadeklarowali solidarność z mężczyzną i zażądali wypuszczenia go na wolność. Sprawa odwieszenia skandalicznego wyroku 7 m-cy pozbawienia wolności m.in. za słowa „znajdzie się kij na banderowski ryj” została także poruszona przez posła Brauna z mównicy sejmowej (22 listopada 2023 r.) oraz – jak w serwisie X poinformował poseł Zapałowski – w trakcie rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reakcja tysięcy Polaków i interwencja posłów Konfederacji, w dobie nerwowego poszukiwania poparcia Zjednoczonej Prawicy w środowisku patriotycznym, wpłynęły na rządzących, którzy doprowadzili do uwolnienia Andrzeja Łukawskiego. Teraz działacz kresowy czeka na rozpatrzenie wniosków: o możliwość odbywania kary pozbawienia wolności (tzw. „bransolety”) oraz o ułaskawienie. Ten drugi wniosek złożyli m.in. posłowie: Grzegorz Braun, Andrzej Zapałowski, Roman Fritz, Włodzimierz Skalik, Witold Tumanowicz (pięcioro z Konfederacji), Tadeusz Samborski (Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga).

Sprawę komentuje także sam Andrzej Łukawski. – Do czasu załatwienia ułaskawienia, Minister Sprawiedliwości zawiesił dalsze wykonywanie karyinformuje. Dodaje, że 21 listopada 2023 roku, policja wręczyła mu dokumenty dotyczące jego zatrzymania i doprowadzenia do aresztu, w których widniał błąd o konieczności odbycia kary „7 lat pozbawienia wolności” a nie „7 miesięcy pozbawienia wolności”. Zdaniem Łukawskiego znaczy to, że wniosek został „sporządzony w pośpiechu”. Ponadto mężczyzna składa podziękowania wszystkim, którzy solidaryzowali się z nim w ostatnich dniach.
Kochani, nie jestem w stanie wszystkim podziękować za Wasze wsparcie i powiem więcej, nie jestem w stanie nawet przeczytać słów otuchy jakie słaliście w sieci i w SMSachpisze Łukawski.

Przeczytaj i zobacz także:

Czasowi sojusznicy czy odwieczni wrogowie? Jacek Międlar o ukrainizacji Polski dla kanału eMisjaTv [WIDEO]

Ukraińcy na granicy grożą Polakom: “Smert Lacham! Slava Ukraini”. Polska policja nie reaguje!

Powstaje film dokumentalny o ukraińskim ludobójstwie na Polakach i banderyzmie w XXI wieku!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Schet mówi

  Czy to nie skandal, że Polacy Patrioci są karaniu w swojej Ojczyźnie Polsce, Że mówiuą , czynią to czego nie mówią. czynią Politycy…dla Dobra Polski i Polaków?????????????

 2. Andrzej mówi

  Tak po prawdzie, to Pan Andrzej powinien tam zostać. Dlaczego? Bo gnoje musieli by go leczyć. Nie miał by problemu z dostępem do leków i lekarzy. I najważniejsze – wszystko za darmo. Cieszę się że Pan Andrzej wyszedł, ale w tym przypadku, lepiej dla jego zdrowia by było. Mój znajomy przez siedem miesięcy, miał dwa zabiegi chirurgiczne i darmowego dentystę. Na to nie mógł liczyć na wolności.

 3. Hammurabi mówi

  Aby bilans wyszedł na zero, po ułaskawieniu pana Łukawskiego, jego miejsce w areszcie powinna zająć sędzia która tak skandaliczny wyrok wydała i to zgodnie z dokumentami policji – siedem lat!

 4. Demokryta mówi

  Wszystko dobrze, ale „znajdzie się kij na banderowski ryj” to nierozsądne zawołanie, niepoważne i nas poniżające. Nie dawajmy dziczy pretekstów. Poza protestami, które są potrzebne zatroszczmy się sprawą wypędzania z kraju młodych Polaków, których miejsce zajmują właśnie Ukraińcy. „Nasze” władze stosują różne szykany i utrudnienia Polakom, by tak się stało. To jeden z wielu przykładów na wypędzanie. Inny, to niszczenie polskiego rolnictwa ukrooligarchicznymi towarami, transportem itd.

 5. poplecznik mówi

  Do Hammurabi, -Jestem b. za a nawet b. b. b. za!

 6. Rafał mówi

  Jak widać strach przed oderwaniem dupy od stołka i ryja od koryta przeważył nad banderofilizmem i posłuszeństwem wobec naszego tzw „najważniejszego sojusznika”. Wiadomo że cała akcja pomocy ukrom i upadlinie odbyła się na rozkaz USA, które osłabiając Rosję pozbawiają Chiny wsparcia przed ostateczną konfrontacją.

 7. Reakcjonista mówi

  Teraz do paki trzeba wsadzić tego neobanderowskiego prokuratora!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.