Amerykański pastor domaga się zmiany nazwy parku im. Washingtona

fot. youtube
6

Pastor James Dukes przesłał list do burmistrza Chicago, Rahma Emanuela, w którym domaga się zmiany nazw parków upamiętniających prezydentów Washingtona i Jacksona, ponieważ byli oni właścicielami niewolników.

– Gdy moje dzieci i wnuki spacerują w tych parkach i pytają mnie „Dziadku, czy oni nie byli właścicielami niewolników?”, jak mam im to wyjaśnić i jak pogodzić to z ich wizją bohaterów? Nie próbuję zmieniać historii. Niech historia znajdzie się tam, gdzie jej miejsce, żeby można ją objaśnić i uczyć jej we właściwy sposób – wyjaśnia Dukes.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Burmistrz nie odpowiedział jeszcze na list, ale Dukes poinformował, że wkrótce spotka się z nim w ratuszu, aby przedyskutować procedurę zmiany nazw parków.

Czy kolejny będzie apel o zmianę nazwy stolicy USA? Czy dolara z Washingtonem też się pozbędą? A co z Mount Rushmore? Skują?

Źródło: dailywire.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Dobrze mówi,to przez takich ludzi Ameryka stała sie lewackim krajem,płacac potomkom porwanym z Afryki przez Anglików czarnoskórym obywatelom darmowymi mieszkaniami,szkołami,talonami na odzież i wyżywienie….Była mowa o bodaj Hindusie co sie podkoloryzował dla punktów na studia…

 2. Mały Fircyk mówi

  „Gdy moje dzieci i wnuki spacerują w tych parkach i pytają mnie „Dziadku, czy oni nie byli właścicielami niewolników?” – odpowiedziałbym, że najwyższy czas by nauczył się czegoś o prawdziwym życiu.
  Inaczej wyrośniesz na miękkiego fiutka jak Francuzi czy Niemcy.”

 3. Jarek mówi

  Przed laty mój profesor na studiach powiedział, że w dzisiejszych czasach demokracja to dyktatura mniejszości i miał rację. Kościuszko i Pułaski byli szlachcicami więc zaraz się doszukają że wybatorzył któryś chłopa pańszczyźnianego za podglądanie siostry i będzie politycznie nie poprawnie dla lewackiego ścierwa

 4. andzia mówi

  To chyba Natanjachu na UW mówił, że należy wymazać historię i patrzeć w przyszłość. A propos pastora amerykańskiego, co na to pastor Chojecki?

 5. Kamil Pawelak mówi

  Jakoś nie chce mi się wierzyć, że dzieci o to pytają. Oni w szkołach o tym niewiele mówią.

  1. Gutek mówi

   Cała Ameryka to krwawa historia. Najpierw wybicie Indian, niewolnictwo, wojna secesyjna…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.