Atak nożownika w Finlandii. Jedna osoba nie żyje. Naoczni świadkowie opisują masakrę

fot. twitter
10

W fińskim mieście Turku mężczyzna uzbrojony w nóż dźgał przypadkowe osoby. Kilka osób jest rannych. Jedna kobieta nie żyje. Policja otworzyła ogień do napastnika. Został on postrzelony i zatrzymany. Według świadków miał krzyczeć „Allahu akbar”. Wydaje się, że taki okrzyk słychać też na amatorskim filmie.

Kent Evansson, naoczny świadek ataku, nie umiał opisać napastnika: „Zobaczyłem długi nóż w jego ręce i to, jak kilka razy dźgnął tę osobę, która upadła na ziemię, a ludzie biegali wszędzie w panice i chowali się w kawiarni, w której siedziałem. On cały czas dźgał ludzi. Nie wiem, jak wyglądał. Widziałem tylko ten nóż. To było straszne.”.

Kolejny świadek, Paimii Riikka Hagman, powiedział: „Ludzie biegli i krzyczeli. Było straszne zamieszanie. Było coraz więcej ludzi i trudno było określić, kto gonił, a kto uciekał. Potem rozległ się jeszcze większy krzyk, gdy została dźgnięta kobieta z małym dzieckiem w wózku. Było mnóstwo krwi. Wydawało się, że minęły wieki zanim przyjechała karetka. Ta kobieta już się nie ruszała”.

Policja apeluje do mieszkańców, aby nie zbliżali się do miejsca zdarzenia.

Źródło: mirror.co.uk

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  jak to mówi pewna makrela z berlina – wincyj imigrantów wincyj!!!

 2. Robert mówi

  Nie tylko ze kryminalista,islamista,to jeszcze w Turku,jak na swoim podwórku

 3. test24 mówi

  5000 tyś. muzułmanów “zniknęło”, dwóch dokonało już zamachów… zostało jeszcze tylko 4998 bandytów!

 4. Kamil Pawelak mówi

  A jeszcze niedawno premier ichszy ganił Polskę. Cóż, znów usłyszymy z ust PL polityków, że skala zamachu minimalna i nieznaczna.

 5. M. mówi

  https://www.wprost.pl/10071227 :
  Do tragicznego w skutkach ataku doszło w sobotę 19 sierpnia przed meczem Widzewa Łódź i Warty Sieradz. Adam Zając został czterokrotnie ugodzony nożem krotko po godzinie 19, kiedy przebywał w sklepie z klubowymi pamiątkami Widzewa. Broczącego krwią mężczyznę na miejscu ratowali najpierw pilnujący stadionu policjanci, a później ratownicy medyczni. Po przetransportowaniu rannego do szpitala CKD przy ul. Czechosłowackiej, przeprowadzono operację, po której stan napadniętego nadal określany jest jako poważny. W mediach i na Facebooku pojawiły się apele o oddawanie krwi dla sportowca.

 6. M. mówi

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1763543,Kielce-atak-nozownika-na-poczcie-38letnia-kobieta-nie-zyje-To-co-sie-stalo-wstrzasnelo-nami

  Tragedia na poczcie przy ulicy Górnej w Kielcach. O godzinie 7:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna wszedł na teren firmy i zranił kobietę nożem – informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na terenie placówki nożownik został zatrzymany na miejscu zdarzenia. – Lekarz, który przyjechał do placówki stwierdził zgon 38-letniej kobiety.

  1. test24 mówi

   Co to ma wspólnego z tematem imigracji z Afryki i Bliskiego Wschodu? Chcesz powiedzieć, że powinniśmy jeszcze zwiększyć ilość bandytów importując to dziadostwo? Czy może chcesz skłamać, że na Zachodzie nie ma napaści, prócz tych w imię Allaha, które są marginesem?

   Myślałem, że chodzi o to, żeby zmniejszać ilość bandytów, a nie ją zwiększać. Ale co ja tam wiem, przecież ja jestem tylko nietolerancyjnym dla bandytów “faszystą”…

   BTW. Ci bandyci muszą być ateistami, bo w chrześcijaństwie takie rzeczy są zakazane 😉

  2. test24 mówi

   Jak już tak kopiesz, byle cokolwiek wygrzebać i pokazać, że w Polsce też są przestępstwa, a islam i murzyni są święci, to podaj liczby takich zdarzeń w Polsce i zestaw je z ilością takich zdarzeń na Zachodzie. Możesz być bardzo zaskoczona, że Polska jest oazą spokoju w porównaniu z nimi 😉

   https://www.thelocal.se/20170112/swedens-2016-crime-stats-analyzed
   https://www.osac.gov/pages/ContentReportDetails.aspx?cid=21340

   W skrócie:
   Statystyki kryminalne Szwecji w 2016 roku: 1,5 mln
   Statystyki kryminalne w Polsce w 2016 roku: około 840 tyś.

   Blisko 2x mniej w Polsce.

   Populacja Polski: ~38 mln
   Populacja Szwecji: ~10 mln

   Tego nie poda ci Wyborcza i Twoje lokalne Kółko Lewackie 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern