Atak nożownika w Finlandii. Jedna osoba nie żyje. Naoczni świadkowie opisują masakrę

fot. twitter
10

W fińskim mieście Turku mężczyzna uzbrojony w nóż dźgał przypadkowe osoby. Kilka osób jest rannych. Jedna kobieta nie żyje. Policja otworzyła ogień do napastnika. Został on postrzelony i zatrzymany. Według świadków miał krzyczeć „Allahu akbar”. Wydaje się, że taki okrzyk słychać też na amatorskim filmie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kent Evansson, naoczny świadek ataku, nie umiał opisać napastnika: „Zobaczyłem długi nóż w jego ręce i to, jak kilka razy dźgnął tę osobę, która upadła na ziemię, a ludzie biegali wszędzie w panice i chowali się w kawiarni, w której siedziałem. On cały czas dźgał ludzi. Nie wiem, jak wyglądał. Widziałem tylko ten nóż. To było straszne.”.

Kolejny świadek, Paimii Riikka Hagman, powiedział: „Ludzie biegli i krzyczeli. Było straszne zamieszanie. Było coraz więcej ludzi i trudno było określić, kto gonił, a kto uciekał. Potem rozległ się jeszcze większy krzyk, gdy została dźgnięta kobieta z małym dzieckiem w wózku. Było mnóstwo krwi. Wydawało się, że minęły wieki zanim przyjechała karetka. Ta kobieta już się nie ruszała”.

Policja apeluje do mieszkańców, aby nie zbliżali się do miejsca zdarzenia.

Źródło: mirror.co.uk

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  jak to mówi pewna makrela z berlina – wincyj imigrantów wincyj!!!

 2. Robert mówi

  Nie tylko ze kryminalista,islamista,to jeszcze w Turku,jak na swoim podwórku

 3. test24 mówi

  5000 tyś. muzułmanów „zniknęło”, dwóch dokonało już zamachów… zostało jeszcze tylko 4998 bandytów!

 4. Kamil Pawelak mówi

  A jeszcze niedawno premier ichszy ganił Polskę. Cóż, znów usłyszymy z ust PL polityków, że skala zamachu minimalna i nieznaczna.

 5. M. mówi

  https://www.wprost.pl/10071227 :
  Do tragicznego w skutkach ataku doszło w sobotę 19 sierpnia przed meczem Widzewa Łódź i Warty Sieradz. Adam Zając został czterokrotnie ugodzony nożem krotko po godzinie 19, kiedy przebywał w sklepie z klubowymi pamiątkami Widzewa. Broczącego krwią mężczyznę na miejscu ratowali najpierw pilnujący stadionu policjanci, a później ratownicy medyczni. Po przetransportowaniu rannego do szpitala CKD przy ul. Czechosłowackiej, przeprowadzono operację, po której stan napadniętego nadal określany jest jako poważny. W mediach i na Facebooku pojawiły się apele o oddawanie krwi dla sportowca.

 6. M. mówi

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1763543,Kielce-atak-nozownika-na-poczcie-38letnia-kobieta-nie-zyje-To-co-sie-stalo-wstrzasnelo-nami

  Tragedia na poczcie przy ulicy Górnej w Kielcach. O godzinie 7:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna wszedł na teren firmy i zranił kobietę nożem – informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na terenie placówki nożownik został zatrzymany na miejscu zdarzenia. – Lekarz, który przyjechał do placówki stwierdził zgon 38-letniej kobiety.

  1. test24 mówi

   Co to ma wspólnego z tematem imigracji z Afryki i Bliskiego Wschodu? Chcesz powiedzieć, że powinniśmy jeszcze zwiększyć ilość bandytów importując to dziadostwo? Czy może chcesz skłamać, że na Zachodzie nie ma napaści, prócz tych w imię Allaha, które są marginesem?

   Myślałem, że chodzi o to, żeby zmniejszać ilość bandytów, a nie ją zwiększać. Ale co ja tam wiem, przecież ja jestem tylko nietolerancyjnym dla bandytów „faszystą”…

   BTW. Ci bandyci muszą być ateistami, bo w chrześcijaństwie takie rzeczy są zakazane 😉

  2. test24 mówi

   Jak już tak kopiesz, byle cokolwiek wygrzebać i pokazać, że w Polsce też są przestępstwa, a islam i murzyni są święci, to podaj liczby takich zdarzeń w Polsce i zestaw je z ilością takich zdarzeń na Zachodzie. Możesz być bardzo zaskoczona, że Polska jest oazą spokoju w porównaniu z nimi 😉

   https://www.thelocal.se/20170112/swedens-2016-crime-stats-analyzed
   https://www.osac.gov/pages/ContentReportDetails.aspx?cid=21340

   W skrócie:
   Statystyki kryminalne Szwecji w 2016 roku: 1,5 mln
   Statystyki kryminalne w Polsce w 2016 roku: około 840 tyś.

   Blisko 2x mniej w Polsce.

   Populacja Polski: ~38 mln
   Populacja Szwecji: ~10 mln

   Tego nie poda ci Wyborcza i Twoje lokalne Kółko Lewackie 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.