Żydzi protestowali przed kościołem w Brzezince: „Ten kościół to profanacja historii Holokaustu”

Żydzi przed kościołem w Brzezince/ fot. screen
12

W niedzielę (26.01.2020), dzień przed 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau, Żydzi urządzili protest przed kościołem w Brzezince domagając się jego likwidacji. Czterech amerykańskich rabinów pojawiło się po mszy przed wejściem do świątyni z tabliczkami, na których napisano: „Kościół nie przynależy do Auschwitz”, „Przenieść kościół gdzie indziej”, „Zostawcie w spokoju te sześć milionów”.

Ten protest jest dla nas w dużej mierze częścią upamiętnienia. Gdyby odbyła się ceremonia upamiętnienia bez wyrażenia głębokiego oburzenia, że ​​kościół wciąż tu jest, byłaby to wiadomość, że nie mamy nic przeciwko temu. Ten kościół jest, moim zdaniem, największą profanacją historii Holokaustu – powiedział nowojorski rabin Avi Weiss, który trzy dni wcześniej  zapowiedział na łamach „Jerusalem Post”, że będzie protestował przed kościołem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Żydzi żądają zamknięcia kościoła w Brzezince: „Zagrożenie dla integralności pamięci o Holokauście”

Rabini próbowali wejść do kościoła i porozmawiać z parafianami, a także z księdzem. Kapłan nie chciał z nimi rozmawiać i zamknął drzwi. Rabin Weiss urządza protesty i awantury przed kościołem w Brzezince od 1994 roku. Był również zaangażowany w doprowadzenie do zamknięcia klasztoru sióstr karmelitanek w Oświęcimiu.

Źródło informacji: reuters.com

Przeczytaj koniecznie:

Zrównać antysemityzm z terroryzmem! Szokujący apel Mosze Kantora podczas Światowego Forum Holokaustu

PILNE! Jechał na obchody w Auschwitz. Miał przy sobie flagę Palestyny. Został zatrzymany na autostradzie [NAGRANIE Z ZATRZYMANIA]

Festiwal holokaustowy w Jerozolimie, czyli imperialistów taniec na trupach – Przegląd tygodnia (19-25.01.2020)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. zydkom mówi

   juz sie calkiem p…balo

 1. Janusz I mówi

  Wg p. prezydenta izrael i żydzi to nasi najwięksi przyjaciele od wieków. Już nie mówi od tysiaca lat.

 2. Buran mówi

  A gdy byli ukrywani i przechowywani w klasztorach katolickich przez zakonnice i księży – dzięki czemu przeżyli – to nie była profanacja??????

 3. staho mówi

  Ale porobiło się … dzieci diabła przepędzają wyznawców demona Paciamamy .
  W zasadzie to rodzinny spór nie ?

 4. eva mówi

  Takie protestujące persony są największą profanacją ziemi polskiej. Niech sobie protestują u siebie a od Polski niech trzymają się z daleka! To skandal, żeby żydzi tak się panoszyli w naszym Polaków kraju!

 5. jacek mówi

  gdzie była policja? czemu parafianie nie zareagowali na te szumowiny?

 6. cev56bt7nm89,0./; mówi

  Są na ziemi w Polsce-to brak szacunku dla Polski i Polaków!!!Szkoda że,nie protestują w krajach, gdzie zlikwidowano po ,,Drugiej Wojnie Światowej” takie miejsca ,a były w Niemczech,Austrii… .Polacy,zostawili ,,Muzeum w Oświęcimiu”,,,Muzeum w Brzezince” i w wielu innych miejscach w Polsce-zostawili po to , by ,pokazać kolejnym pokoleniom ,co niesie wojna,pazerność,chciwość,fanatyzm,brak szacunku dla człowieka.Muzea ,są utrzymywane z chwilą zakończenia ,,Drugiej Wojny Światowej” przez Polaków!Gdyby Polacy,poczuwali się do odpowiedzialności za ten smutny fakt historyczny ,nigdy by nie pozostawili takich miejsc! Te miejsca zagłady,Hitler,,zafundował” dla Polaków,na naszych , ziemiach w Polsce,a w następnej kolejności,mordował tam, narody z całej Europy-zatem ,nie ginęli tam tylko Żydzi, nie wybierał tylko Ich,nie byli wyjątkiem!!!-mordował tam ludzi ,nawet Niemców,którzy byli Mu, niewygodni.Może,Żydzi zechcą poznać historię faktów???!!! i przyjąć ją,w końcu do wiadomości!!!!Uważam,że inne narody,nie powinny ingerować,narzucać swojej, woli,wymagań!!!-tym bardziej że , nie doceniają woli naszego, narodu-Polaków.To jest zwykła prowokacja!!!Czy Polacy,jeżdżąc do Izraela,wykazują,takie zachowania???Brak słów oburzenia!!! na przyzwolenie naszego? Rządu w Polsce,na takie incydenty.

 7. sarles mówi

  Przyjechali do Polski na Polski paszport,kazdy albo prawie kazdy Zyd w USA ma Polski paszport.Tak im przekazano,zeby wyrabiali Polskie paszporty.Teraz pokazuja jak sa wielcy.Jako obywatele Polski powinni kultywowac korzenie Chrzescijanskie.CO TU JEST GRANE !!!!!!!

 8. Marcin mówi

  Co ci faryzeusze tam robią, czyż swoją obecnością nie profanują katolickich polskich ofiar?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.