Żydzi żądają zamknięcia kościoła w Brzezince: „Zagrożenie dla integralności pamięci o Holokauście”

kościół w Brzezince/ fot. parafiabrzezinka.pl
24

Rabin Avi Weiss z Nowego Jorku żąda likwidacji kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince i zapowiada protesty przed budynkiem podczas 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. W artykule opublikowanym 23 stycznia 2020 na łamach „Jerusalem Post” rabin Weiss stwierdził, że „kościół w Brzezince, ze swoją chrześcijańską obecnością, stanowi jedno z najbardziej bezpośrednich zagrożeń dla integralności pamięci o Holokauście”, a krzyż na tej świątyni „rzuca cień na cały obóz”.

Weiss domaga się, aby budynek, w którym obecnie znajduje się kościół, został przeznaczony na muzeum poświęcone obozowi w Birkenau. „Jako rabin mam głęboki szacunek dla wszystkich miejsc kultu, ale dla kościoła nie ma miejsca na największym cmentarzu żydowskim na świecie” – pisze Weiss i przypomina, że był uczestnikiem akcji, która doprowadziła do zamknięcia klasztoru sióstr karmelitanek w Oświęcimiu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Żydzi wtargnęli wtedy na teren klasztoru grożąc wysadzeniem budynku w powietrze i obrzucając zakonnice wyzwiskami. Rozpętali też antykościelna nagonkę w mediach i nękali siostry zakonne kolejnymi protestami na terenie klasztoru. I wygrali. W 1993 Jan Paweł II napisał list do sióstr karmelitanek w którym nakazał im „z woli Kościoła” przenieść się „w inne miejsce w tym samym Oświęcimiu”. Kalendarium tamtych wydarzeń TUTAJ.

Rabin Weiss od dawna żąda zamknięcia kościoła w Brzezince twierdząc, że jest to teren obozu, a w budynku mieściła się komendantura Birkenau. A to nieprawda. – Gdy do obozu wkroczyła Armia Czerwona, budynek był w stanie surowym, nawet bez dachu. Dokończono go po wojnie, przez lata magazyny miała w nim Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”. Dopiero potem zdecydowano o zamienieniu go w kościół – wyjaśnił w 2015 roku  dr Piotr Setkiewicz, dyrektor Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak widać rabin Weiss nie przyjmuje tego wyjaśnienia do wiadomości i po raz kolejny urządza awanturę w mediach i zapowiada awanturę przed kościołem.

Źródło informacji i cytatów: jpost.com, polskatimes.pl

Zobacz też:

Zrównać antysemityzm z terroryzmem! Szokujący apel Mosze Kantora podczas Światowego Forum Holokaustu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Proponuję w związku z tym organizować nie tylko dni, czy tygodnie, ale całe miesiące judaizmu w Kościele Katolickim. A tak w ogóle to najlepiej od razu porzucić chrześcijaństwo i zastąpić go holokaustyzmem. Wtedy ten naród niepokalanych holokaustycznych niewiniątek mógłby zrealizować swoje przeznaczenie, w które święcie wierzy: rządzić ludzkością…

  1. Adi mówi

   juz rzadza ludzkoscia… Wez nazwisko Rotschild i dodaj do niego banki swiatowe… pozniej dodaj gieldy papierow wartosciowych (wall street i Frankfurt) dodaj u.s.a i unie europejska… dodaj wszystkie najwieksze media na swiecie… najpotezniejsze i najwazniejsze swiatowe korporacje… dodaj swiatowe organizacje m.in O.N.Z i W.H.O… dodaj firmy farmacetyczne, centra badawcze etc.

   i teraz pomysl ze to tylko jedna rodzina tym wlada (do ktorej podobno nalezy polowa majatku calego swiata) i zastanow sie czy aby na pewno juz nie RZADZA !!!

 2. AmerginMacEccit mówi

  To ten zawodowy klaun, który publicznie powiedział, że to świetnie, że część Ukraińców wielbi Banderę??? Samobójca czy idiota??? I z czym on do Polski wyjeżdża??? Najważniejsza jest prawda, a nie żadne czczenie ofiar połączone z czczym gadaniem, a prawdy na tym spędzie nie było!

  1. AmerginMacEccit mówi

   Chodziło mi oczywiście o Zelenskiego, który krytykuje Polskę w innym artykule… A ten bałwan z Nowego Jorku niech nawet nie śmie się odzywać, bo pojęcia nie ma ignorant o cierpieniu polskich katolików jak i niewierzących (ateiści mieli w obozach też specjalne oznakowanie).

  2. Adi mówi

   juz rzadza ludzkoscia… Wez nazwisko Rotschild i dodaj do niego banki swiatowe… pozniej dodaj gieldy papierow wartosciowych (wall street i Frankfurt) dodaj u.s.a i unie europejska… dodaj wszystkie najwieksze media na swiecie… najpotezniejsze i najwazniejsze swiatowe korporacje… dodaj swiatowe organizacje m.in O.N.Z i W.H.O… dodaj firmy farmacetyczne, centra badawcze etc.

   i teraz pomysl ze to tylko jedna rodzina tym wlada (do ktorej podobno nalezy polowa majatku calego swiata) i zastanow sie czy aby na pewno juz nie RZADZA !!!

 3. wróg ludu mówi

  Nie będziesz nam tu Żydzie mówił jak mamy się gospodarzyć w Polsce.

 4. Zdzislaw mówi

  Chyba już najwyższy czas, aby przypomnieć żydom, ze byli w tamtym okresie Polakami, mieli obywatelstwo Polskie, i w tamtym latach nie istniał Izrael jako Państwo!
  Proszę o konieczne monitorowanie kwestii i w razie niekorzystnego rozwoju wydarzeń zorganizowanie jawnego protestu przed Świętym miejscem znieważanym poprzez tych którzy nie uznają Chrystusa Pana, a każą naw wierzyć we wszystkie wymyślone bajki, takie jak Holokaust!

  1. AmerginMacEccit mówi

   Holocaust to nie jest bajka ani powód do żartów, podobnie jak zagłada Polaków opisana przez brytyjskiego historyka w książce „Zapomniany Holocaust”.

   „Klasy i rasy niezdolne do opanowania nowych warunków wyginął w rewolucyjnym holokauście.” – Karl Marx dla socjalistycznej gazety (Worker’s Voice lub coś w tym stylu).

   Narodowy SOCJALISTA Hitler chwalił się w wywiadzie rzece, że on tylko zrealizował to o czym kawiarniani marksiści nawet nie śnili, przebił ich marzenia.

  2. Zdzislaw mówi

   Witam,

   Dziękuję ślicznie za komentarz, zwrócenie uwagi. Niemniej jednak zadam pytanie, wszystkie wiadomości, które mamy na temat zagłady, wojny, holokaustu skąd je znasz?
   Jesteśmy całkowicie pewni ze historie której nas uczono jest absolutną prawda?
   Popatrz tylko na sam Oświęcim, najpierw na tablicy głównej pisano ze zabito 4,5ml żydów, a nagle na obecnej tablicy widnej 1,5mln, no to się zapytam, gdzie są te brakujące 3mln?
   Policzmy sobie, ile ludzi musiano by terminować dziennie i spalić aby uzyskać takie cyfry? Technicznie nie było to możliwe, no to się pytam, jak to jest z tą prawda podawaną przez nie wiadomo kogo?
   Poczytaj sobie glosy naukowców, udokumentowane prawdy, i później porozmawiajmy.
   Chodziło mi po prostu, czego ci żydzi chcą od kościołów naszej świętości, ich świętość może istnieć nasza już nie?
   http://przeczywistosc.pl/historie-pisza-zwyciezcy/
   http://globalne-archiwum.pl/historyczne-klamstwo-holocaustu-zainicjowane-przez-globalny-syjonizm-czy-holocaust-w-ogole-mial-miejsce/

  3. Adi mówi

   moze i masz racje natomiast pamietaj ze jesli badania sa udokumentowane to nie znaczy ze nie moge byc nieprawdziwe… teksty w stylu „badania potwierdzaja” czy ze „naukowcy potwierdzaja” to nie znaczy ze faktycznie tak jest itd. takich przykladow mozna by mnozyc i sa wyorzystywanw szczegolnie przez W.H.O i firmy farmacetyczne by zapewnic spolecznstwo o czyms… pozdrawiam

  4. Zdzislaw mówi

   Sam sobie odpowiedziałeś, no właśnie żadne badania nam nie dają gwarancji, to dlaczego mam wieżyc w sprawy do tej pory przedstawione, nie na darmo Pan nasz kazał szukać prawdy, a na pewno jej nie znajdziemy w mediach żydowskich, tylko modlić się możemy o ducha świętego, aby wiedzieć w którą stronę zmierzać.
   W.H.O. to kto to, nie wiem kto za tymi organizacjami stoi, niech głoszą słowo Boże, wystarczyłoby śledzić 10 przykazań i nic więcej. Prawo boże jest tak proste, a tak trudne w realizacji.
   Pamiętaj:
   Przychodzimy z niczym, z niczym odejdziemy, a w między czasie co robimy – kłócimy się, ktoś tym mocno sterują aby tak było!

 5. Borysa mówi

  Co rusz słyszymy o strzelaninach w szkołach w USA. Kiedy usłyszymy o strzelaninach w synagogach w Nowym Jorku?

 6. Zbulwersowany mówi

  Szpony precz od Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego i świętych miejsc ! W Polsce powinniśmy natychmiast wprowadzić surowe kary za antypolonizm i antykatolicyzm i znieść penalizacje za tzw antysemityzm, bo jest ona wykorzystywana przez Żydów do tłumienia głoszenia prawdy o nich samych ! Na co czeka Konfederacja jeśli chodzi o zgłoszenie i realizację tego elementarnego postulatu ?!

  1. kopolski mówi

   Konfederacja? O, naiwny, naiwny.

 7. Prawda mówi

  Przestańcie biadolić 27 stycznia każdego tam widzę i nie pozwalamy na protest Żydów.

 8. W K mówi

  Świtoń walczył o krzyże w Oświęcimiu i przegrał.

 9. Janwid. mówi

  # 12420.
  Cytat z internetowego wpisu:
  Żydzi żadają zamknięcia kosciola w Brzezince:
  ” Zagrożenie dla integralnosci pamieci o Holokauście”.

  Komentarz wierszowany z oddali.
  # 12420
  ” Oraz potwierdzenie
  Przekazu Pana Jezusa
  Zmartwychwstałego”.
  Janwid.. Jan.24/2019.

  https://wprawo.pl/zydzi-zadaja-zamkniecia-kosciola-w-brzezince-zagrozenie-dla-integralnosci-pamieci-o-holokauscie/?fbclid=IwAR1I7zE3tu8mj75w5lIbNpbKoEBwj-M_QiDgux0zlh5B535tG3HB24G_Kww

  P.S.
  # 2304€
  …Klepsydra…
  Co widzicie,
  Patrząc na Króla
  Dawida Gwiazdę
  Bo ja oczami poety
  Widzę dwie klepsydry
  Rombem złączone.

  Złączone
  By przypominały,
  Że na ziemi czas
  Ograniczony mamy.

  Ograniczony mamy
  Do tego by przekonać
  Się do Pana Jezusa
  Zmartwychwstałego.

  Autor Janwid.
  Sept. 12/2019.

  # 2304€
  …Hourglass…
  What do you see
  Looking at King
  David’s star?

  Because
  I look through
  The eyes of a poet,
  I see two hourglasses
  By rhombus connected.

  Connected
  That they remind us
  That our time on earth
  Is limited.

  Limited to us
  To convince ourselves
  To Risen Jesus Christ.

  Author Janwid.
  Sept. 12 / 2019.

  ///.

 10. df56g7h8ju9kolp mówi

  Najpierw Oświęcim-teraz Brzezinka,a może od razu całą Polskę??? Rabin,prowokuje Polaków!!!

 11. H. mówi

  Nie staję po żadnej stronie, ale ten artykuł to jakieś nieporozumienie. Pierwszym nadużyciem jest w nim tytuł, z którego dowiadujemy się, że „ŻYDZI żądają zamknięcia kościoła w Brzezince”. W samym artykule Żyda mamy JEDNEGO – rabin Avi Weiss. To właśnie on na łamach Jerusalem Post domaga się PRZENIESIENIA (nie LIKWIDACJI czy ZAMKNIĘCIA -drugie nadużycie/kłamstwo) kościoła z bezpośredniego sąsiedztwa obozu. Domaga się tego nie ze względu na własny kaprys, ale dlatego, że:
  -Żydzi stanowili 95% pomordowanych (na stronie auschwitz.org podano informację 85%, pewnie można znaleźć i inne zestawienia – informacje będą rozbieżne, tak czy inaczej Żydzi stanowią przytłaczającą większość wymordowanych w Auschwitz).
  -„W mrocznych czasach Holokaustu Kościół katolicki odwrócił się od Żydów desperacko potrzebujących pomocy.”. Obecnie, patrząc w górę „z niemal dowolnego miejsca w Birkenau, […] widać wysokie krzyże kościoła rzucające cienie na obóz śmierci.”
  – Kościół w tym miejscu łamie konwencję UNESCO ws. ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego z 1972 r., oraz porozumienie z 1987 r. podpisane przez europejskich kardynałów i europejskich przywódców żydowskich, mówiące że „na terenie obozów Auschwitz i Birkenau nie będzie stałego katolickiego miejsca kultu”.
  Tego się oczywiście z artykułu nie dowiadujemy, bo i po co, wystarczy, że pada hasło „Żydzi żądają”, reszta jakoś sama poleci. I leci, co widać po komentarzach.
  Użycie porozumienia z 1987 r. jako argumentu w dyskusji nad przeniesieniem kościoła jest słabe, bo z tego, co mi wiadomo budynek jest w bezpośrednim sąsiedztwie obozu, a nie na jego terenie. Można dyskutować… ale artykuły takie jak ten, kompletnie to uniemożliwiają, bo są zwyczajnie przekłamane i tendencyjne. Po przeczytaniu czegoś takiego statystyczny Europejczyk może się co najwyżej dowiedzieć, że Polak = antysemita, po przeczytaniu komentarzy pod czymś takim, może się w swojej opinii utwierdzić, później zostaje tylko odebranie lekcji historii od Putina, bo tego typu brednie to woda na jego młyn…

 12. H. mówi

  Ten artykuł to jakieś nieporozumienie, Pierwszym nadużyciem jest w powyższym artykule tytuł, z którego dowiadujemy się, że „ŻYDZI żądają zamknięcia kościoła w Brzezince”. W samym artykule Żyda mamy JEDNEGO – rabin Avi Weiss. To właśnie on na łamach Jerusalem Post domaga się PRZENIESIENIA (nie LIKWIDACJI czy ZAMKNIĘCIA -drugie nadużycie/kłamstwo) kościoła z bezpośredniego sąsiedztwa obozu. Domaga się tego nie ze względu na własny kaprys, ale dlatego, że:
  -Żydzi stanowili 95% pomordowanych (na stronie auschwitz.org podano informację 85%, pewnie można znaleźć i inne zestawienia – informacje będą rozbieżne, tak czy inaczej Żydzi stanowią przytłaczającą większość wymordowanych w Auschwitz).
  -„W mrocznych czasach Holokaustu Kościół katolicki odwrócił się od Żydów desperacko potrzebujących pomocy.”. Obecnie, patrząc w górę „z niemal dowolnego miejsca w Birkenau, […] widać wysokie krzyże kościoła rzucające cienie na obóz śmierci.”
  – Kościół w tym miejscu łamie konwencję UNESCO ws. ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego z 1972 r., oraz porozumienie z 1987 r. podpisane przez europejskich kardynałów i europejskich przywódców żydowskich, mówiące że „na terenie obozów Auschwitz i Birkenau nie będzie stałego katolickiego miejsca kultu”.
  Tego się oczywiście z artykułu nie dowiadujemy, bo i po co, wystarczy, że pada hasło „Żydzi żądają”, reszta jakoś sama poleci.
  Użycie porozumienia z 1987 r. jako argumentu w dyskusji nad przeniesieniem kościoła jest słabe, bo z tego, co mi wiadomo budynek jest w bezpośrednim sąsiedztwie obozu, a nie na jego terenie. Można dyskutować… ale artykuły takie jak ten, kompletnie to uniemożliwiają, bo są zwyczajnie przekłamane i tendencyjne. Po przeczytaniu czegoś takiego statystyczny Europejczyk może się co najwyżej dowiedzieć, że Polak = antysemita, po przeczytaniu komentarzy pod czymś takim, może się w swojej opinii utwierdzić, później zostaje tylko odebranie lekcji historii od Putina, bo to co możemy tutaj przeczytać, to wod na jego młyn…

 13. Slawek mówi

  Każdy ma prawo żądać czego chce więc jak Rabin WEISS ZADAusuniecia kościoła w Brzezince to my zadajmy JEROZOLIMY JAKO części Polski żeby SW. Jerozolima nezala do Polski Polacy tak samo ginęli w Brzezince jak i w innych obozach koncentracyjnych a jeszcze więcej ich ginęło we własnych domach czy na ulicach i drogach za pomoc Żydom i ukrywanie Żydów moim zdaniem to jest prowokacja do wszczęcia potyczek albo jakichś represji według mnie to jest dążenie do powstania drugiego HITLERA SZATANA tylko tym razem udezenie w Polaków i katolików NIE JESTEM RASISTA I NAPRAWDĘ UBOLEWAM NAD ZAGLĄDA TAK WIELKIEJ LUDNOŚCI ŻYDOWSKIEJ…….. GDYBYM TYLKO MÓGŁ TO SAM BYM HITLERA I WSZYSTKICH JEGO POMAGIEROW WYBIŁ W PIEN ŻEBY NIE DOPUŚCIĆ TO TAK OGROMNEJ ZAGŁADY LUDNOSCI

 14. Zenon mówi

  Już mam dość tych żydów! Niedobrze mi się robi, kiedy słyszę o nich i kiedy patrzę na nich w telewizji. Mają przecież swój kraj, niech jadą do niego, niech opuszczą Polskę. Najlepiej natychmiast.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.