„Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów”. Kłamstwo Grabowskiego na polsko-izraelskiej konferencji w Jerozolimie

polsko-izraelska konferencja w Jerozolimie/ fot. Twitter
15

We wtorek (18.02.2020) odbyła się w Jerozolimie IV Polsko-Izraelska Konferencja Polityki Zagranicznej sponsorowana przez Izraelską Radę Polityki Zagranicznej i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. W części dotyczącej historii głos zabrali m.in. prof. Jehuda Bauer z Uniwersytetu Hebrajskiego i prof. Hawi Dreifuss z Centrum Badań nad Holokaustem w Polsce w Instytucie Jad Waszem. Żydowscy historycy zarzucili Polakom mordowanie Żydów na ogromną skalę powołując się na tezy głoszone przez prof. Jana Grabowskiego.

Prof. Bauer stwierdził, że upamiętnianie Holokaustu przez Polskę nie wymaże faktu, iż Polacy mordowali Żydów. Bauer zarzucił Polsce zniekształcania Holokaustu poprzez nowelizację ustawy o IPN. Stwierdził, że osoby zniekształcające historię Holokaustu mówią: „Oczywiście, że Holokaust miał miejsce i był okropny, a my go upamiętniamy, zakładamy muzea, posągi i głównie wygłaszamy wspaniałe, wspaniałe przemówienia”. – Kochają Żydów, zwłaszcza zmarłych. To nie znaczy, że Polacy nie prześladowali i nie mordowali Żydów – podkreślił.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bauer dodał, że ci, którzy dążą do wypaczenia historii, „argumentują, że nie było polskich współpracowników politycznych z Niemcami”. – To prawda, ale dlatego, że Niemcy ich po prostu nie chcieli – oświadczył. Przytoczył szacunki różnych historyków, którzy twierdzą, że Polacy zamordowali 130 000-180 000 lub 200 000 Żydów i wskazał, że tak czy inaczej, było to powszechne.

ZOBACZ: IPN demaskuje kłamstwo o rzekomym wymordowaniu przez Polaków 200 tys. Żydów ukrywających się poza gettami

Prof. Dreifuss oświadczyła, że Polacy wypierają to, iż mordowali Żydów „na różne sposoby”. – Polscy uczeni pokazali nam, że byli polscy sprawcy tragedii Żydów w całym kraju, a to wymaga prawdziwych badań  – powiedziała Dreifuss. – Nikt nie obwinia Polski za czyny Niemców, ale mówimy, że Polska powinna wziąć odpowiedzialność za czyny Polaków – dodała.

ZOBACZ: Kolejna manipulacja prof. Grabowskiego zdemaskowana. To cios w holokaustową hagadę

Bauer i Dreifuss wyrazili poparcie dla Barbary Engelking i Jana Grabowskiego, którym wytoczono proces za książkę „Dalej jest noc”. – Jeśli zostaną uznani za winnych zaatakowania honoru i dobrego imienia Polaków, grozi im kara pieniężna, która może zniszczyć możliwość ich pracy w przyszłości. Nie sądzę, aby spory dotyczące niektórych faktów powinny mieć miejsce przed sądami. To nie jest demokracja; to jest neobolszewizm – stwierdził Bauer.

ZOBACZ: Z bohatera zrobili szmalcownika! Jest pozew przeciw autorom „Dalej jest noc”

Naród polski może być bardzo dumny ze swojej walki z nazistowskimi Niemcami poza Polską i oczywiście w okupowanej Polsce. Niestety, wielu Polaków zaakceptowało jedną część niemieckiej polityki, zabójstwo Żydów – stwierdziła Dreifuss. Zaprotestowała też przeciwko nazywaniu zamordowanych Żydów Polakami. Powiedziała, że chociaż Żydzi mieli wówczas obywatelstwo polskie, inni Polacy nie traktowali ich jak współobywateli. Stwierdziła, że podczas gdy polskie podziemie walczyło z Niemcami, przypadki, w których próbowano ratować Żydów lub karać Polaków za zabijanie Żydów, były rzadkie.

ZOBACZ: Debata w Muzeum POLIN: obozy dawały Żydom największą szansę na przeżycie

W konferencji uczestniczył ambasador RP w Szwajcarii, Jakub Kumoch. – Liczba 200 tys. Żydów zamordowanych przez Polaków podawana przez prof. Grabowskiego powstała w oparciu o nieistniejące źródła. To nieetyczne – powiedział Kumoch. Skrytykował też prof. Bauera za wypowiedź o „neobolszewizmie” w Polsce i rzekomym prześladowaniu prof. Grabowskiego. Odpowiadając na zarzuty prof. Dreifuss oświadczył, że ratujący Żydów polski dyplomata Aleksander Ładoś traktował ich tak samo jak innych obywateli RP.

Mój komentarz: Jak widać, kłamstwo o 200 tysiącach Żydów zamordowanych przez Polaków, które sprokurował prof. Jan Grabowski, jest  Żydom bardzo na rękę i powtarzają je przy każdej okazji. Kłamstwo Grabowskiego to kolejna cegiełka po kłamstwach Jana T. Grossa w budowaniu antypolskiej narracji służącej „przedsiębiorstwu holokaust”. Do tego dochodzi opowieść o rzekomych prześladowaniach Engelking i Grabowskiego. Faktem jest, że przeciwko nim toczy się w Polsce proces, ale został on wytoczony z powództwa cywilnego za to, że w książce „Dalej jest noc” oszkalowali osobę, która ratowała Żydów. Wybiórcze podejście do źródeł historycznych i manipulacja tymi źródłami to znak rozpoznawczy pseudo-historyków z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Kłamstwa i manipulacje Engelking i Grabowskiego zdemaskował m.in. dr Piotr Gontarczyk, ale żydowscy profesorowie są ponad to. Hagada nie liczy się z faktami.

O żydowskich atakach na Polskę i budowaniu narracji o polskiej winie za Holokaust obszernie piszę w mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Książkę możecie kupić w sklepie internetowym TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: Jerusalem Post, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Cierpienie prof. „200 tysięcy” Grabowskiego i hucpa prof. „Najlepsza strategia” Żbikowskiego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Artamator mówi

  Co za ch…………je ! Ale jeszcze gorsze są beznadziejne polskie „ylity”..

 2. Janusz I mówi

  Ci Polacy, którzy brali w tym udział, powinni być wydaleni z Polski!!!

 3. robert mówi

  Przejście przez ostatnią granicę czyli Trump i Putin na smyczy. | wolna -polska.pl

 4. Elżbieta mówi

  Siedzi tam prof. Andrzej Nowak i co? Nie dementuje?????

 5. Elżbieta mówi

  Chyba jednak nie jest tak źle, może jednak będzie to okazja, żeby wypowiedzieć prawdę.
  ——————-
  Słyszałem, że Polska powinna być przyjacielem Izraela z powodu historii. Zdałem sobie sprawę, że istnieje konkurs, kto będzie tłumaczem historii …

  – powiedział Sławomir Dębski.

  To czas, w którym przyszłość jest pewna, ale przeszłość wydaje się nieprzewidywalna (…) Jeśli jesteś wystarczająco bogaty, możesz kupić swoją narrację, możesz kupić historyków, dziennikarzy, partie, aby zmusić ich do wypowiedzenia najbardziej niewiarygodnych nieprawd… To od nas zależy, aby przekazać historyczną prawdę i przekazać te informacje przyszłym pokoleniom

  – stwierdził.

  Z kolei prof. Andrzej Nowak mówił o warstwach uprzedzeń i stereotypów w izraelskim spojrzeniu na Polskę okresy II wojny światowej.

  https://tysol.pl/a43690-Dyrektor-PISM-na-konferencji-w-Jerozolimie-Jesli-jestes-wystarczajaco-bogaty-mozesz-kupic-swoja-narracje

 6. Spostrzegawczy mówi

  Plemię Kainowe wytracilo tylko w ubiegłym stuleciu ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, jeden z najwybitniejszych polskich intelektualistów ostatnich dekad, pisarz i historyk.

  1. Lucja mówi

   Mierzi mnie język propagandy. Zamiast potępiać historyków żydowskich wolałabym przeczytać dokumentów udowodnione udziały Polaków w zabójstwie Żydów. Czy nie ma u nas rzetelnych badań na ten temat?
   Ja oczywiście też nie wierzę w cyfrę 200 000 zamordowanych przez Polaków Żydów ale wiara to za mało. Sporo przybliżonych danych z okresu II wojny światowej zweryfikowano i okazały się dużo mniejsze.

 7. Zbigniew mówi

  Dlatego AD nie pojechal na poprzdnia hucpe, gdyz musialby zaprzeczac a wcale mu to nie na reke, co wynika z jego przemowien

 8. ikss67 mówi

  Niesamowite jest to, że w rzeczywistości kosmopolotycznii syjoniści, głównie z USA uzbroili Hitlera, napuścili na żarzydzoną europę wschodnią. Sami nie chcieli przyjmować do USA rzydowskich uchodzców, statki zawracali z amerykańskich portów. bracia we wierze… No tak, ale podkreslam, za holocaustem stoja amerykańscy syjonisci, głównie bansterzy ze znanych „rodów” anksterskich i syjonistyczni przemysłowcy, kapitaliści. Teraz ich spadkobiercy, dosłowni i mętalni wyciągaja swoje łapska po nie swoje przepychając po nocach w kongresie ustawę 447 i lobbuja poprzez swoich figielmanów i iine potworki. A usłużne pisiaki, gdzie połowa najmniej to eskimoskie korzonki, z naczelnikiem ciętym z metra na czele… są po to za pożyczone piniondze aby dopilnować by złoża surowców, to co zostało trafiło w eskimoskie łapska. Czy ludzie nie widzą tego. Cała nadziej a w młodości, ludizach internetu bo faktycznie przeciętny debil goj poliniak oglądający wiadomości o 19 co on może widzieć? zasłonę dymną robiona propagandą sukcesu za którą jest wydmuszka ekonomiczna, Podnoszone i dodawane podatki, które powodują, że realna stopa dobrobytu nie rośnie. Nasz wypracowany dobrobyt odbieraja obce banki i korporacje. Transferują do siebie i dlatego w Polsce rośnie PK i rośnie zarazem ubóstwo. To fenomen na skale światową pokazujący , że Polska to KOLONIA. Vo tak się dzieje tylko w koloniach ekonomicznych. Za to urosła nam strefa ubóstwa pomimo 500+. Co to oznacza, że pisiaki sprawnie ograbiaja Polaków z naszego wzrostu gospodarczego. Rozwijamy się jako państwo wybiórczo dla wybranych jest dobrobyt, dla reszty g z bidronki z glifosatem bo Polaków się planowo wytruwa ku uciesze farmaceutycznych korporacji, tutaj mają afrykę w Europie. Dużo złego sie dzieje. Z dwojga złego to już donaldinio i niemcy jako panowie byli lepsi… zamienił stryjek siekierkę na kijek. Eskimosi w porównaniu do niemców to prawdziwe dopiero zło tego świata.

  1. Uhir mówi

   Amen. Prosto w sedno Wasmosci.!!!

 9. ROMAN mówi

  prof. Nowak miał powiedzieć coś o zjadliwym antysemityzmie i pogromach, czyli tak dokładnie to o czym
  mówił…

 10. charry mówi

  Polska mogłaby wziąć odpowiedzialność za mordy na żydach,gdyby w czasie okupacji posiadała własną administrację i sądy które mogłyby ukarać czyny kryminalne pospolitych bandytów.Za ustrój sądów i porządek prawny w tamtym czasie co oczywiste,odpowiadają Niemcy.Niestety sprawy oczywiste utrudniają grabież Polski związaną z żydowskimi roszczeniami. Dlatego działalność takich ludzi jak Grabowski jest anty-polska i zwyczajnie podła.

 11. anty mówi

  kiedys moze wybuduja pomnik … na czesc tego co to wiedzial kim są zydowskie nasienia .Szwajcarie oskubali …czas obrzydzic Polske i sciągnąc kase…
  A tak naprawde w dalekim powazaniu maja pamiec o zabitych ,o ofiarach, …. Stworzyli przemysl i czerpia z holocaustu zyski jak nikt inny…

 12. Teresa, Maria mówi

  No dalej eski-mośki, co wam szkodzi powiedzieć od razu o 500 tyś. zamordowanych żydów przez Polaków, a nawet zaproponuję 5 milionów, to dopiero będzie efekt.

 13. Jarosław mówi

  Mój dziadek był ścigany przez UB (w którym byli przede wszystkim żydzi) i musiał z lubelszczyzny uciekać, pozostawiając ojcowiznę, na „ziemie odzyskane” bo był posądzony o „kolaborację” z Niemcami. Jego „kolaboracja” natomiast polegała na tym, że miał dostęp do kancelarii żandarmerii niemieckiej i korzystając z możliwości wyrabiał różne dokumenty pozwalające między innymi żydom przemieszczanie się i uniknięcie aresztowań. Ilu żydom pomógł tego nikt nie wie bo na początku lat 60 XXw. dziadek zmarł, a tamtych czasach bał się o tym mówić.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.