Żydowska reżyser zrozpaczona: “szczepionka Holokaustu przestała działać”

Agnieszka Holland / Fot. Netflix
15

Żydowska reżyser Agnieszka Holland wzięła udział w 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w trakcie którego odebrała “Platynowe Lwy” za całokształt twórczości. Po odebraniu nagrody wygłosiła przemówienie, w którym niepocieszona wyznała, że “szczepionka Holokaustu przestała działać”.

– Mam w dorobku filmy, czasie trudnym, tragicznym strasznym, o czasie pogardy, okrucieństwa i nienawiści. Mówiły o reżimach, które dzielą ludzi na lepszych i gorszych, na uprzywilejowanych i na podludzi i są skazani na śmierć. Mówiły o politykach oportunistycznych, którzy grali strachem, mówiły o skorumpowanych mediach. Mówiły o tym nie dlatego, że chciałam przywołać tamte czasy, oddać sprawiedliwość ofiarom, ale dlatego, że miałam świadomość, że ten czas się nie skończył, ale zasnął – swoje przemówienie rozpoczęła Holland.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Szczepionka Holokaustu

Od pewnego czasu mam poczucie, że to się dzieje teraz, że szczepionka Holokaustu i gułagów przestaje działać, a czasy nienawiści mogą łatwo wrócić, a nawet już wracają. Nie chodzi tylko o to, żeby mówić o przeszłości, o cierpieniu milionów, ale także, żeby się rozejrzeć i uświadomić sobie, gdzie jesteśmy dzisiaj – wyznała zrozpaczona Żydówka, tym samym przyznając, że tragedia, którą był Holokaust, niejednokrotnie w celach politycznych wykorzystywany jest przedmiotowo.

Następnie, wpisując się w narrację skrajnej lewicy w Polsce, nawiązała do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, na którą zwożeni są nielegalni migranci – jak dowiódł resort kierowany przez Mariusza Kamińskiego – niejednokrotnie będący terrorystami, pedofilami i zoofilami (PRZECZYTAJ).

Kiedy robiłam te filmy, musiałam odtworzyć cały makabryczny teatr […] Trudno mi dzisiaj cieszyć się naszym świętem, gdy na naszej granicy umierają ludzie, których jedynym grzechem jest to, że są inni oraz to, że chcą żyć bezpiecznie. A dzieje się to przy naszym przyzwoleniu. Naszym lękiem, naszą bezradnością godzimy się na to. Nie będę mówić o polityce, wiemy doskonale, że każde państwo ma prawo, by strzec swoich granic. Wiem też na pewno, że żadne demokratyczne państwo nie może pozwolić na to, by niewinni ludzie umierali na jego granicach – stwierdziła.

Kim jest Holland?

Holland wywodzi się z żydowskiej rodziny, która – jak zaznacza sama reżyser – jeszcze przed 1920 rokiem aktywnie wspierała działania bolszewickie w budowaniu na polskiej ziemi tzw. Judeopolonii, czyli państwa dwóch narodów: żydowskiego i polskiego. Pierwszy zabrał w tej sprawie głos publicysta rosyjsko-żydowski z Odessy, Żabotinskij, który w szeregu artykułów począł dowodzi konieczności uznania na terytorium Królestwa Polskiego dwóch równorzędnych narodowości — żydów i Polaków, i pierwszy użył nazwy Judeo-Polonji. W ten sposób koncepcja teryłorjalno-państwowa żydowska przetworzyła się w eksterytorialno-narodową – czytamy w Pamiętniku Pierwszego Walnego Zjazdu Zjednoczenia Polaków Wyznania Mojżeszowego Ziem Polskich.

O koncepcji “Judeopolonii” oraz realnym stosunku Żydów do Polaków przeczytacie w książce Jacka Międlara “Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” (TUTAJ).

Źródło cytatów: Onet.pl

Przeczytaj także:

Agnieszka Holland szczuje na Polskę w niemieckich mediach, atakuje Dudę i Kaczyńskiego! Użyła porównania stosowanego przez pedofila z NAMBLA!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Chyba nie należy lekceważyć tej groźby np gułagów. Wiadomo kto je prowadził, a zdaje się partie socjalistyczne są wciąż legalne 😉

 2. Repatriant mówi

  dobrze niucha tym starym żydowskim nochalem

 3. Krzysztof mówi

  I bardzo dobrze ,że :’szczepionka holokaustu przestała działać ” Dokąd będziemy karmieni ich “męczeństwem ” . Czy Polacy nie cierpieli ? Nie palono , burzono ich domów ? Nie mordowano ? Dlaczego nie nakręciła filmu o policji żydowskiej w gettach ? Wstydzi się swoich ziomków i tego co robili w czasie wojny i po wojnie w takich instytucjach jak PUB , czy też sądy reprezentowane przez jej ziomali takich jak : Szechter (brat A. Michnika tego z gazety wyborczej ) Julii Brystygierowej , Wolińskiej , Moryla , Majora Różańskiego i wielu innych morderców patriotów polskich. Może o tych wydarzeniach napisz .

 4. charry mówi

  Idiotyczna pararela, czyżby sugerowała szczepionkę przypominającą?

 5. AntyPO✡PiS mówi

  Czy ktoś widział chociaż jedną ładną 🔯 żydówkę? Zawsze to takie obleśne pasztety, jak ta ✡ Holland.

  Ta stara, obleśna 🐷 żydówka ma zboczoną córkę lesbę. Zresztą jej córka też jest tak brzydka, jak jej matka.

  Widać Bóg, żydówkę Holland pokarał za szerzenie nienawiści do Katolików i Polaków.

 6. Ewa-Maria mówi

  Nie sfiksopwała. Ona powiedziała to otwartym tekstem, z pełną premedytacją. Pokazała jak bardzo nienawidzi Polaków. Dlaczego więc w Polsce jest. Niech wyniesie się do swoich braci w wierze.

 7. Abram mówi

  Jews in the years 1945-56 murdered Poles – this old woman hates Poland and lies all the time

 8. Hammurabi mówi

  “Szczepionka przestała działać”?
  To teraz dojdzie do manifestacji jej skutków ubocznych. Pewnie ta pani obawia się ostrej reakcji alergicznej…
  To będzie swego rodzaju anafilaksja

 9. alojz mówi

  Z twarzy podobna do Woody Allena. Efekt rozmnażania wsobnego.

 10. Yodas mówi

  Żydzi ten naród czy plemię jest samo sobie winne. Nie państwa na kuli ziemskiej poza Izraelem oczywiście gdzie żydzi byliby lubiani. Wszędzie przez swoje działania przez głupotę i pychę są znienawidzeni. Więc tak dalej pani reżyser też jak cos powie to klękajcie narody.

 11. Maksymilian mówi

  Cygańska piosenkarka Viki Gabor wzięła udział w 46. Festiwalu Polskiej Piosenki w Mrągowie, w trakcie którego odebrała „Kolorowego Słowika” za całokształt twórczości. Po odebraniu nagrody wygłosiła przemówienie, w którym niepocieszona wyznała, że „jej czarne, długie włosy i ciemna karnacja” jest powodem krytyki jej wielu psychofanów.

 12. Zbigniew mówi

  Cytat, podkreslam, aby nie bylo na mnie, ze to ja powiedzialem

  “w którym niepocieszona wyznała, że „szczepionka Holokaustu przestała działać”.

  Musze wziasc drugie szczepienie, przypominajace.

  Ona nalezy do elit zydowskich, jak Soros, ktory takze nie skrywal swojej hostorii i zamiarow?

  Do kogo ona to powiedziala?

  Laczac ich wypowiedzi dla swoich, tylko dla nich zrozumiale, plus np Niedzielskiego moze wyjasni sie co zamierzaja.

  Beda nas szczepic dotad, az Europie o duzych osiagnieciach socjalnych, beda tylko rencisci czekajacy na bony zywnosciowe.

  /
  Rozni politycy wypoczeci szczepia sie a potem sa pod opieka lekarzy a pracownikom kaza sie szczepic w biegu, bo jak nie to … bo to bo tamto. Dodatkowo maja wszystkie lekarstwa dostepne i pod reka dla nas zakazane.

  Ta segregacja niby sanitarna, jest takze segregacja wg dostepu do pomocy lekarskiej i lekarstw.

  Dlatego w pelni rozmyslnie wczesniej odcieli medcyne od ludzi.

  Z mojego eksperymentu zaszczepienia wynika, ze Braun ma 100 % racji a ta zydowka powiedziala co planuja.

 13. Zbigniew mówi

  Nie jestem samochodem, nawet takim najmniejszym, nie potrzebuje placu do parkowania w warsztacie ani podnosnika a lekarz mowi mi ze mam zamowic termin na tydzien.

  Pytam sie a co to zmieni, ze za tydzien, jeszcze nie potrzebuje czesci zamiennych, przyjde i pojde sobie, moge czekac na korytarzu?

  Odpowiedz jest prosta chociaz ukryta za jakas grzecznoscia – Facet, jestes nikim a musza byc jakies rozroznienia i jak wpadnie znajoma musi byc dla niej miejsce

 14. Boguslaw mówi

  Tak Ewa-Maria! Tylko gdzie to mialoby byc!?
  Oni przeciez przez swoje bezgraniczne zwyrodnialstwa i bestialstwo, wyprowadzili z rownowagi, najbardziej Kochajcego wszystkie swoje stworzenia, najcierpliwszego i Nieskorego do zlosci!
  Oni NIE MAJA PRAWA DO ZADNEGO SWOJEGO KAWALKA ZIEMI, stad usiluja teraz mieszyc ze saba kultury, czarnych z bialymi, kwadratowych z jajowatymi, aby ich tylko ze soba sklocic i w ten sposob odwrocic uwage od swoich odwiecznych bezecenstw ´!
  Dla nich jedyne odpowiednia jest gleboka, PALACA SIE SMOLA!
  Nie ma litosci, nie ma naszej naiwnosci w stosunku do parszywych bestii, plujmy im w ryj, zanim jeszcza ja w ogole otworza, bo bedzie to tylko klamliwy, zdradziecki SMROD!
  Nie maja prawa postawic tutaj swojej bestialskiej, parszywej pasozydowskiej nogi!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.