„Żydokomuna to obraźliwe określenie.” Agnieszka Holland wybiela komunizm i staje w obronie stalinowskiego tatełe

Agnieszka Holland / Fot. Netflix
11

Agnieszka Holland jest jednym z głównych bohaterów najnowszej książki Krystyny Naszkowskiej pt. „My, dzieci komunistów”. W rozmowie z autorką żydowska reżyser i córka stalinowskiego działacza wybiela komunizm i próby odebrania Polsce niepodległości.

Holland wywodzi się z żydowskiej rodziny, która – jak zaznacza sama reżyser – jeszcze przed 1920 rokiem aktywnie wspierała działania bolszewickie w budowaniu na polskiej ziemi tzw. Judeopolonii, czyli państwa dwóch narodów: żydowskiego i polskiego. Pierwszy zabrał w tej sprawie głos publicysta rosyjsko-żydowski z Odessy, Żabotinskij, który w szeregu artykułów począł dowodzi konieczności uznania na terytorium Królestwa Polskiego dwóch równorzędnych narodowości — żydów i Polaków, i pierwszy użył nazwy Judeo-Polonji. W ten sposób koncepcja teryłorjalno-państwowa żydowska przetworzyła się w eksterytorialno-narodową – czytamy w Pamiętniku Pierwszego Walnego Zjazdu Zjednoczenia Polaków Wyznania Mojżeszowego Ziem Polskich (publikacja TUTAJ).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: J. Międlar: „Żydostwo to integralna tkanka nowotworowa na polskim organizmie”. List otwarty do Ambasadora RP w Waszyngtonie

Żydówka twierdzi, że podkreślanie faktu, iż Żydzi współpracowali z komunistami w takich organizacjach jak Bund, Kombund i Ferajnigte, a zwłaszcza mówienie o żydokomunie, jest obraźliwe. Oczywiście, po to zostało wymyślone. Ono ma sens stygmatyzujący, piętnujący. Do tego to jest określenie niesprawiedliwe. Co prawda można mówić o nadreprezentacji Żydów wśród przedwojennych komunistów, ale pośród społeczności żydowskiej komunistów nie było wielu – twierdzi Holland. A skąd jej zdaniem wzięła się owa „nadreprezentacja”? I na to żydówka ma „wytłumaczenie”. W przedwojennej Polsce działo się mnóstwo złych rzeczy, które powodowały, że młodzi Żydzi zwracali się ku komunizmowi. Wielu tę przedwojenną Polskę dziś idealizuje, ale przecież wtedy narastały postawy faszystowskie i antysemickie. I to nie tylko ze strony skrajnych organizacji, jak ONR, zresztą wówczas zdelegalizowanego w przeciwieństwie do dzisiaj, ale również ze strony władz państwowych.

PRZECZYTAJ: Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa Polskiego, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości

Talmudyczna reżyser twierdzi, że jej tatełe Henryk Holland, komunistyczny działacz i kapitan Ludowego Wojska Polskiego, nie chciał źle dla Rzeczypospolitej, ale – uwaga – chciał wprowadzać w życie założenia ewangeliczne: Była to taka świecka wersja Ewangelii: „nie będzie Greka ani Żyda”. Chcieli wprowadzić ustrój sprawiedliwości społecznej. (…) Uważałam, że władzy zdarzają się błędy i wypaczenia, ale generalnie jest to normalny system. Kto daje wiarę tym żydowskim bredniom?

PRZECZYTAJ: PEŁNA RELACJA! „Żydowscy komuniści gorsi niż naziści!” Dlaczego wrocławski magistrat rozwiązał Marsz w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym? [WIDEO]

Słowa Agnieszki Holland to nic innego, jak kolejna próba wybielenia komunistów, a zwłaszcza żydów, tworzących ten totalitarny ustrój. Jak postępuje ów proces zabijania prawdy o żydowskich komunistach, mieliśmy przykład w ostatnich dniach, gdy za prawdę o żydach w bezpiece, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk złożył całą serię zawiadomień do prokuratury na organizatorów i uczestników Marszu w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ponieważ jego zdaniem artykułowanie prawdy o żydach w bezpiece jest… „mową nienawiści”. Ile płacą tym szabes gojom stającym w obronie niewdzięcznym, zakłamanym żydom? Może mi ktoś odpowiedzieć?

PRZECZYTAJ: Organizatorzy wrocławskiego marszu zaskarżają decyzję magistratu o delegalizacji manifestacji!

Przeczytaj także:

Polska nie ma dla nich żadnej wartości! Żydowskie organizacje w Polsce chcą eurokołchozu. Powtórka z XX-lecia międzywojennego?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomasz mówi

  tatuś tej pani był bardzo wysoko postawionym stalinowskim najemnikiem. I jak wielu z nich miał żydowskie geny, o których sobie przypomniał jak go wygryzali z koryta. Wrzeszczał wtedy, że powodem wywalenia go nie jest jego bandytyzm, ale żydowskie pochodzenie.

 2. Wojciech mówi

  Obrzydliwy (moralnie) wstrętny babsztyl, do szpiku kości przesiąknięta nienawiścią do Polski.

 3. lol mówi

  lol przekazuje: Jacku! v-d wysłał [z innej poczty]

 4. Hammurabi mówi

  „Wielu tę przedwojenną Polskę dziś idealizuje, ale przecież wtedy narastały postawy faszystowskie i antysemickie. I to nie tylko ze strony skrajnych organizacji, jak ONR, zresztą wówczas zdelegalizowanego w przeciwieństwie do dzisiaj, ale również ze strony władz państwowych”.
  A czy ta „pani” jest w stanie zadać sobie pytanie o przyczyny „antysemickich postaw” społecznych wszędzie, gdzie tylko jej współplemieńcy osiądą na stałe? Taka oczytana, mądra i inteligentna osoba, powinna znać historię swego plemienia. Powinna wiedzieć, ile razy jej przodkowie byli wyganiani z przeróżnych krajów Europy! Wszędzie tam kwitł „zwierzęcy antysemityzm”?
  Polacy i tak wykazali się wyrozumiałością graniczącą z naiwnym miłosierdziem tolerując Żydów po ich dokonaniach podczas zaborów, podczas I wojny światowej i bezpośrednio po niej, kiedy walczyki o uznanie niepodległości! Krecia robota i jawna wrogość żydowska wobec wskrzeszanej niepodległości zasługiwała już wówczas na surową karę, której brak był powodem wielu problemów i nieszczęść w dwudziestoleciu międzywojennym i po napaści ZSRR na Polskę.
  Ta sama dziecięca wręcz naiwność Polaków, kazała im ratować Żydów przed nieuchronną zagładą podczas II wojny światowej, za co Żydzi we właściwy sobie sposób „serdecznie podziękowali” mordując i okradając swoich dobroczyńców.
  Dziś, znów jesteśmy niemymi świadkami powtórki z historii. Dziś znów wspierane przez zagranicznych bandziorów finansowych żydostwo w najgorszym tego słowa znaczeniu, wraz z grupą zaślepionych wonią pieniędzy grupą zwykłych skurwysynów usiłuje rozsadzić od środka Rzeczpospolitą.

 5. syd mówi

  Pijani Polacy napadli na radiostację w Gliwicach!

 6. Krzysztof mówi

  Nie mogę patrzeć na tę żydowską mordę , niedobrze się robi , czuję nawet smród nieprzetrawionego czosnku.

 7. dd. mówi

  zydokomuna jest okresleniem obelżywym dla etnicznych Polaków ale nie dla polakożerczego, pazernego, obscenicznego chazarstwa, które wjechało do Polski na sowieckich tankach – jako 100% dowództwo Czerwonej Armii na kazdym szczeblu jej hierarchii oraz jako 100% dowództwo i członkowie NKWD oraz 90% dowódzctwo i członkowie UB! NKWD i UB jak kazdemu Polakowi wiadomo, to mordercy Polaków i złodzieje majątku prywatnego i narodowego Polaków i Polski. Dzisiaj okupują Polskę już w drugim i trzecim pokoleniu i sprowadzają do Polski na potęgę zydokomunę z Izraela. Rząd i prezydent z PiS jak z rękawa sypią tej zydokomunie milionami naszych pieniędzy i tysiącami noszą im, do ich zydowskich domów w izraelu polskie paszporty – dając im tym samym polskie obywatelstwo!!! za chwilę Polska będzie miała 50 milionów obywateli, w tym połowa zydostwo bo kilka, a dotąd przez te 30 lat ostatnich, to już kilkanaście milionów Polaków, rozpanoszone polskojęzyczne rządy w Polsce wyrzuciły za granicę za chlebem!!! a ta pani, jak jej tam, holland to Polką nie była, nie jest i nigdy nie będzie. należy własnie w 100% do tych największych szkodników Polski cynicznie pasożytujących na Polsce, czyli żydokomuny!

 8. Jolanta mówi

  Nie można się pozbyć tej reklamy lombard nowe odcinki, zasłania treść, proszę zróbcie coś

 9. Xbdhd mówi

  Kula w łeb tej kurwie to mało…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.