J. Międlar: Żydowscy poplecznicy bolszewików: “Precz z Polską, niech żyje Lenin!”

32

Dokładnie 100 lat temu Polakom przyszło walczyć w bitwie, od której zależała przyszłość Ojczyzny i Europy. Bolszewicy pod przewodnictwem Władimira Iljicza Uljanowa, wnuka sowieckiego żyda, zapragnęli wywrócić wszystko do góry nogami. Zaprowadzić nowy porządek – bez Boga, normalności, zdrowego rozsądku, wolności. W tym celu imali się najobrzydliwszych metod. Poza propagandą po prostu gwałcili, mordowali, podpalali, torturowali… W polskim społeczeństwie, które dopiero od kilkunastu miesięcy zaczęło cieszyć się odrodzeniem państwa, morale podupadały. Mimo to, dając przykład całemu światu, nasi przodkowie mężnie stawili opór bolszewikom, którym kilka miesięcy wcześniej na terenie Warszawy żydowscy chałaciarze organizowali wiece poparcia. Gdy bolszewickie wojska szły na Warszawę, Żydzi krzyczeli na tych wiecach: Precz z Polską! Precz z wojskiem polskim! – Niech żyje Rosja! – Niech żyje Lenin i Trockij! – czytamy w czasopiśmie “Postęp” z 1920 roku (nr 104).

Walka z bolszewią nie była równą walką. Polakom przyszło stoczyć walkę na dwa fronty: z wrogiem zewnętrznym oraz wewnętrznym – zdrajcami, dezerterami i wywrotowcami. O tym się nie wspomina. A szkoda.

Wsparcie - darowizny

Dziś, przy okazji 100. rocznicy, nie mówi się całej prawdy o Bitwie Warszawskiej. Owszem, politykiernia chętnie powołuje się na autorytet Witosa czy Dmowskiego, ale nie przytacza wypowiedzi tych wielkich Polaków na temat okoliczności, w jakich 100 lat temu znalazło się odrodzone państwo polskie. Dodatkowo, fakty w tym zakresie przykrywane są politycznym bełkotem o “polsko-żydowskim dziedzictwie” i “podobieństwie między Żydami a Polakami”. Te wypowiedzi nijak się mają do realiów wojny z bolszewikami.

Niemiecki filozof Karl Jaspers pisał, że w sytuacjach granicznych można poznać charakter człowieka, a nawet całej społeczności. Trudno się z nim nie zgodzić. Poznajmy zatem charakter żydowskich “przyjaciół” w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Co w tej kwestii pisał Wincenty Witos? Używał ostrych słów. Pisał, ze Żydzi to pasożyty (czekam, aż jak ktoś posądzi Witosa o “nazistowskie” inklinacje). Że sami wiedzieli, że nie są bez winy. Że wysyłali oszczercze wiadomości i oskarżenia za granicę. Jeżeli zaś byli w wojsku to się lokowali na tyłach i etapach, gdzie prowadzili dobre interesy. W innym miejscu czytamy: Od prezydenta miasta Siedlec, p. Koślacza, dowiedziałem się tej smutnej prawdy, że prawie cała ludność żydowska Siedlec nie tylko stanęła po stronie bolszewików, ale razem z nimi zaczęła nękać ludność polską. Wojska bolszewickie zaopatrywała we wszystko, przeważnie nie żądając żadnej zapłaty. Wielka zaś jej część wobec Polski ujawniła stanowisko wyraźnie wrogie.*

Kto ma odwagę podważyć autorytet Witosa, niech pierwszy rzuci kamieniem! W niemal identycznym tonie pisał Dmowski, wskazując, że skoro Żydzi masowo zachowali się tak podle w czasie najazdu bolszewickich rewolucjonistów, to nigdy nie zasymilują się z nami, tzn. nigdy nie będą Polakami.

Wybitny historiozof Feliks Koneczny wskazał dobitnie, że przyklejenie się Żydów do bolszewickich barbarzyńców było jednym ze sposobów realizacji projektu “Judeopolonii”, który dziś banda niedouków próbuje sprowadzić ad absurdum. Oto co pisał Koneczny: Najazd bolszewicki przyjęli żydzi w Polsce z entuzjazmem. Tworzyli po miastach własne bojówki, strzelali do Polaków (w Wilnie żydówki wylewały kubły ukropu na przechodzące oddziały polskie). Oficerowie żydowscy szerzyli panikę w armii i przeszkadzali należytemu funkcjonowaniu swych oddziałów. Ochotnikom dokuczali i starali się budzić nienawiść przeciw nim. Ilu w Polsce ludzi, tylu na to jest świadków, i więc się o tym nie rozpisuję: ze szczególnym naciskiem można się odwołać do ówczesnych wojskowych. Wkroczenie Litwinów do Wilna dało żydom powód do uroczystych oświadczeń zaciekłej nieprzyjaźni przeciw Polsce. Prezes gminy Wygocki, datował wszystkie świetność dla żydów od daty oderwania Wilna od Polski; liczył na to, że to już na wieki. Wnosząc z wypadków roku 1920, Żydzi przyjęli zasadę, że korzystne jest dla nich wszystko, co szkodliwe dla Polski. Przeprowadziwszy traktat o mniejszościach, uznali wnet, że to za mało, że to dopiero punkt zaczepienia do dalszych żądań. Nie kryli się zresztą z tym że będą wrogami Polski, dopóki nakreślony przez nich (a rozszerzany bez końca) program Judeopolonii nie zostanie wykonany do ostatniej kropki. Jasno postawili sprawę, jako Polska nie może być państwem polskim, lecz musi być polsko-żydowskim.

Podsumowując Bitwę Warszawską ksiądz profesor Stanisław Trzeciak wskazał na to co, gra w sercu niejednemu szczeremu Polakowi, a co dziś – przez neobolszewię i zwykłych idiotów – może zostać uznane za “mowę nienawiści”. Ks. Trzeciak wskazał, że Bitwa Warszawska wymownie nas uczy, że Polska może się opierać tylko na Polakach zjednoczonych umiłowaniem swojej Ojczyzny i złączonych silnymi węzłami narodowymi. Jest tu zarazem wielkie ostrzeżenie przed żydami, którzy bezprzykładnie, jak w żadnym państwie, łączyli się z naszym wrogiem i działali na szkodę zagrożonego naszego bytu państwowego. Dezercja, zdrada, sianie defetyzmu wśród ludności cywilnej, w wojsku, łączenie się wprost z wrogiem przez przyłączanie się do niego z bronią na froncie lub tworzenie oddziałów wojskowych z ludności cywilnej i przechodzenie na pomoc do wroga, by walczyć przeciw wojskom naszym – oto obraz zachowania się żydów w Polsce, dźwigającej się z okowów niewoli, która miała przed sobą postawioną kwestię „być albo nie być”. Małe tylko były wyjątki.

Może mi ktoś odpowiedzieć, w czym zatem przejawia się rzekome polsko-żydowskie dziedzictwo? Na czym polega asymilacja, wdzięczność, podobieństwo pomiędzy Żydami a Polakami [tj. bohaterami – przyp. JM] – jak w 2017 roku mówił prezydent Andrzej Duda?

Nasi przodkowie walczyli z bolszewią z największym heroizmem. Byli wśród nich zawodowi żołnierze oraz ochotnicy: dorośli i dzieci. Najwspanialszy kwiat narodu polskiego. Walczyli z bolszewikami i nie było dla nich różnicy czy budionnówkę z czerwoną gwiazdą zakładał Rosjanin czy Żyd, który jeszcze tydzień wcześniej mienił się Polakiem. Dla bohaterów Bitwy Warszawskiej było oczywiste, że wróg to wróg i zasługuje na śmierć. Dziś hasło “Śmierć wrogom Ojczyzny”, które po 1989 przypomniał śp. Romek Zieliński, próbuje się penalizować. Polskich patriotów próbuje się ścigać za hasło, bez którego istnienie polskiego wojska po prostu traci sens, a polski naród jest odzierany z godności i prawa do samostanowienia. Dla przykładu: transparent, który widzicie Państwo poniżej został “aresztowany” przez policję 11 listopada 2018 roku we Wrocławiu, a Romkowi oddano go dopiero półtora miesiąca przed śmiercią. A zatem pytam: Jeśli wrogom ojczyzny nie śmierć, to co? Wódkę i przekąskę? Pokoik w mieszkaniu? Czy może jednak śmierć: medialną, polityczną, zawodową, sądowniczą, a w skrajnych przypadkach tę fizyczną? Odpowiedzcie.

Od Bitwy Warszawskiej minęło 100 lat. Publikacji opisujących masowe wstępowanie Żydów w szeregi bolszewickie jest cała masa. Potwierdzają to raporty Amerykańskiego Departamentu Wojskowego. Liczne artykuły na ten temat wyszły spod pióra Dmowskiego, Konecznego, Trzeciaka czy Witosa, na którego tak często powołują się politycy III RP.

Czy którykolwiek ze współczesnych polskich polityków miał odwagę domagać się od Żydów przeprosin za masową zdradę, której w 1920 roku dopuścili się ich przodkowie? Jak to jest, że Żydzi bez jakichkolwiek konsekwencji domagają się od nas przeprosin za zbrodnie niemieckich nazistów, a sami nie biją się w pierś za zbrodnie, jakich 100 lat temu dopuścili się ich przodkowie? A może w końcu w polskim Sejmie znajdzie się jeden sprawiedliwy, który z mównicy sejmowej wykrzyczy: “Żydzi, przeproście za zbrodnie ojców waszych! Przeproście za żydobolszewię!”. Daj Bóg.

Pamiętajcie: Tylko prawda jest ciekawa!

*Świadomie nie podałem przypisów. Znajdziecie je Państwo w mojej najnowszej książce, która będzie dostępna już niebawem na sklep-wprawo.pl.

Przeczytaj także:

Przyjaciel, Narodowiec, Legenda. Odszedł Roman Zieliński (1961-2020)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Panie Jacku
  szacunek za ten artykul.Prosze o więcej.

  1. antyPO✡PiS mówi

   Proszę zauważyć, że płatny TROLL używający na tym forum ksywki ANTYPARCH nigdy nie krytykuje PiSraela i Dudy za pro izraelską, antypolską politykę!
   Ale ten troll zawsze wyzywa polskich narodowych patriotów od „tęczowych ciot”.

   Dlaczego redakcja wprawo.pl pozwala temu trollowi na takie wpisy?

  2. Jaca mówi

   Popieram, też to zauważyłem od jakiegoś czasu. Szczególnie wyzywa Konfederację i uwłacza Panu Bosakowi i innym. To pisowski szkodnik, kłamca i oszczerca, nie słuchajcie go.

  3. Felek mówi

   Ta karykatura Żyda, Pan Jacek czasami nie skopiował z prywatnej kolekcji Geobbelsa?.

 2. Antyparch mówi

  Pozyjemy zobaczymy,czy teczowy Bosak lub jakis posel z Konfederacji na najblizszym posiedzeniu to wyartykuuje. Stawiam na posla Brauna.

  1. antyPO✡PiS mówi

   Spadaj ty żydowski, lewacki prowokatorze do swoich mocodawców z PiSraela i odwal się od polskich katolików i patriotów z prawicowej Konfederacji!

   A tęczowych zboczeńców znajdziesz w swoim lewacko-koszernym POPiS-ie z Magdalenki!

  2. Antyparch mówi

   cioto🏳️‍🌈od bosaka. niedawno zmarly Roman Zielinski,jak sam pisal na fanie slask,katolikiem zbytnio nie byl,chodzil na pogrzeby i sluby do kosciola,a tobie cioto od bosaka,kudy sie do Niego rownac,teczowa cioto. Nie znizyl sie pomimo krytyki pis do poparcia POwca trzaskowskiego i to w medium michnika.czujesz baze,cioto?
   witaj wsrod popis bydla. gardze wami cioty od 🏳️‍🌈bosaka,za glosowanie z zacisnietymi posladkami za trzaskowskim. na rowni z w/w wymienona holota uzupelniona o psl i sld.

  3. antyPO✡PiS mówi

   Proszę zauważyć, że płatny TROLL używający na tym forum ksywki ANTYPARCH nigdy nie krytykuje PiSraela i Dudy za pro izraelską, antypolską politykę!
   Ale ten troll zawsze wyzywa polskich narodowych patriotów od „tęczowych ciot”.

   Dlaczego redakcja wprawo.pl pozwala temu trollowi na takie wpisy?

  4. Szczur mówi

   No ale jednak racji odmówić mu nie można, w kontekście głosowania na Trzaskowskiego. Na tego samego, który miałby być gwarantem wprowadzenia Karty LGBT (zgodnie ze słowami Ochojskiej). I rozumiem argumenty, że w ostatnich wyborach głosowanie na któregokolwiek z kandydatów to jak wybór między dżumą a cholerą i trzeba było wybrać mniejsze zło. Ja akurat, z pełną świadomością tego, że pozwalam komuś innemu decydować o swojej przyszłości, stwierdziłem że nie pójdę na drugą turę, bo i tak mam przejebane, jako patriota, niezależnie od tego kto wygra. Może dobrze zrobiłem, a może i nie, ale nie mogłem zmusić się do wyrażenia swojego poparcia dla któregokolwiek kandydata, skoro jeden i drugi ma na celu zniszczyć Polskę.

  5. Jaca mówi

   Popieram w 100%.

  6. marju73 mówi

   Bo to płatny trol pisraelski w dodatku głupek i ćwok. Typowy żydopisdzielec.

  7. Antyparch mówi

   cioto,poczytaj sobie o losie pewnego pomnika w chotyncu. cioto. ja tam bylem i cegelke w jego zburzenie dolozylem. a teraz scisnac pisladki i do 🏳️‍🌈rafalali z 🏳️‍🌈bosakiem marsz.

  8. antyPO✡PiS mówi

   Proszę zauważyć, że płatny TROLL używający na tym forum ksywki ANTYPARCH nigdy nie krytykuje PiSraela i Dudy za pro izraelską, antypolską politykę!
   Ten troll zawsze wyzywa polskich narodowych patriotów od „tęczowych ciot”.

  9. Zdzislaw mówi

   Czasami diabeł pozwala ludziom żyć bez problemów, łatwo i przyjemnie, ponieważ nie chce, aby zwrócili się oni do Boga, do źródła światła rozjaśniającego mrok. Ich grzech jest jak więzienna cela, ale miła i wygodna i wydaje się, że nie ma żadnego powodu, żeby ją opuszczać, żeby coś z tym zrobić, ponieważ drzwi od celi są szeroko otwarte. Aż pewnego dnia czas się skończy, ostatnia strona księgi życia zostaje zapisana, drzwi się zatrzaskują i nagle okazuje się, że jest już za późno.
   Ważne by w tych chwilach próby, naszą siłą była moc naszej wiary. Bóg kocha każdego z nas osobno i jest z nami, nawet w najciemniejszych momentach naszej rozpaczy.

  10. Krzysztof mówi

   Stul pysk ,chamie.

 3. jacek mówi

  świetny artykuł, wielkie dzięki …

 4. szalom mówi

  W dzisiejszych obchodach tkwi też jakiś żydowski fałsz. Mówią oficjele rzeczy oczywiste i słuszne ale miny mają nietęgie i mętne a jeszcze ta wizyta komornika szachrajskiej międzynarodówki…. akurat dzisiaj a w rocznicę rozgromienia obcej armii przyjęto na swój garnuszek i na swoje terytorium inną obcą armię

  1. Anna mówi

   Świetny artykuł.
   Brawo Panie Jacku.
   Dziękuję i proszę o jeszcze.
   Nie sądzę bysmy doczekali przeprosin ze strony Żydów, oni mają mentalność Kalego…..

 5. Piotrg mówi

  Bardzo bym chciał by ten artykuł podesłanio dudusiowi , szudrichowi a tak najlepiej calemu sejmowie pseudopolskiemu. Każdy czytelnik gazety żydowskiej, grossa no i oczywiscie knesset powinien wiedzieć że my wiemy co oni robili i robia i co ich dziadkowie robili .. bo oni o tym wiedza co robili tylko są pewni że świat o tym nie wie i przez prawo “nienawiści” [próbują zablokować historię i dostęp do faktów. Przestępca zawsze jest niewinny chyba ze stanie wobec faktów

 6. YWANDA mówi

  Ponad 30% slow w niemieckim ma rodowod od Slowian Zach. Oderbruch to lewa strona Odry a åder(S)=zyla. Ksiega Henrykowska ‘ja pobruszam a ty poczywaj’ a hen(GB)=kura a jajka to symbol odrodzenia a zatem Polin(D)=Polska(S)=Polka co poczywa po pracy a nie te przybledy uzurpatorskie i pasozytnicze ! Wrata-Slawa= Wroclaw i jego wyspa piaskowa Odry, Sw. Jadwiga Slaska i Bawarii; pelnia Ksiezyca 16 X 2016 jako znak Apok. 16:2 ‘obraz i znamie Bestii’. Oj nawarzyli piwa www(666)ysyny Apok. 12:18 a 1 X 2020 znow pelnia ! Na zdrowie !

 7. Antyparch mówi

  cioteczko od bosaka,ja na teczowa zaraze,trzaskowskiego nie glosowalem. cioteczko,nie ja wzywalem do zacisniecia zwieraczy a wilk,ktorego zona pracuje w zydowskiej tvn. kumasz teczowa cioto od bosaka🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈 cioty od bosaka ***** i sie nie bac.
  50 % 🏳️‍🌈ciot od bosaka glosowalo za trzaskowskim. zydem po matce. bu ha ha ha tepe tluki dymani przez drugiego zyda berkovitza.

  1. antyPO✡PiS mówi

   Spadaj ty żydowski, lewacki prowokatorze do swoich mocodawców z PiSraela i odwal się od polskich katolików i patriotów z prawicowej Konfederacji! A tęczowych zboczeńców znajdziesz w swoim lewacko-koszernym POPiS-ie z Magdalenki!

   Czy naprawdę myślisz trollu, że ktoś uwierzy w twoje brednie?

  2. Antyparch mówi

   wystarczy,ze ty cioto uwierzyles wilkowi i zaglosowales na arcylewaka zyda trzaskowskiego,tfuuuu

  3. Antyparch mówi

   czym sie rozna dawni poleczniczy od dzisiejszych poplecznikow z konpederastii glisujacych na arcylewaka teczowego trzaskowskiego? przeciez trzaskowdki tez wyje prexz z Polska na rzecz europanstwa pod przewodnictwem niemiec? zaklamane konfidentszczyny.

  4. antyPOPiS mówi

   @arcyparch, yyntelektualny bękarcie kulasa i Wandy Wasilewskiej,
   primo nie jednemu psu Burek, po drugie mimo iż byłem zwolennikiem głosowania przeciw Maliniakowi ostatecznie nie poszedłem na wybory, jak większość tych którzy mimo racjonalnych przesłanek ostatecznie wybrali spokój sumienia. Dzisiaj oszołomy twego pokroju, klakierujące syjonistycznym nowo bolszewikom żoliborskiego zboka, dowodzą że Wilk miał racje. Nie byłoby podwyżek dla politycznej nomenklatury, pensji dla belwederskiej żydówki… byłaby wewnętrzna wojna w Pedofilii i Socjalizmie, i niebawem nowe wybory do parlamentu, a kulas darłby sierść z kota a nie podatki z Polaków…

  5. Antyparch mówi

   belkot cioty,co wstyd sie przyznac ze pedalolubnego.zyda trzaskowskiego sie glosowalo?
   z was to lacha dra nawet cioty od zanberga. twoj problem cioto od parcha berkovitza.

  6. antyPO✡PiS mówi

   Do: @Arcyparch

   żydowski prowokatorze, to twój postkomunistyczny PiSrael razem z PO podnieśli sobie uposażenia w dobie kryzysu. To twój antypolski PiSrael wypłaca żydowskim PARCHOM bezprawnie odszkodowania w ramach ustawy🔯447, więc zamknij mordę ty koszerna cioto z POPiS-u! To twój PiSrael nie wypowiedział konwencji stambulskiej propagującej ideologię LGBT w przestrzeni publicznej!

   Marnujesz tylko czas, bo w twoje kłamstwa NIKT nie uwierzy! Tylko prawdziwie prawicowa KONFEDERACJA reprezentuje interesy narodu polskiego!

  7. Jaca mówi

   Taka jest prawda 🙂

 8. Marcin Malik mówi

  Panie Jacku. Słyszałem niedawno, że są “polskie banki”. Czy to prawda? Cytat, który dokładnie słyszałem to: “PIS odkupił od Żydów dwa banki, które wcześniej te ku*wy z PO sprzedały Żydom za grosze”. Czy ktoś może się do tego odnieść? Czy są choć 2 polskie banki, i czy całe złoto, które NBP kupiło rzeczywiście należy do Polski?

  Podczas mojej podróży po Izraelu odniosłem wrażenie że Żydzi chcieli się mnie pozbyć, i mieli rentgen w oczach (tak bardzo mi nie ufali) – ale z drugiej strony jest do przewidzenia że naród który ma tyle krwi na rękach będzie się zawsze tak zachowywał. Żydzi w Palestynie wciąż się boją, mimo że mają tak ogromną przewagę. Cały świat ich nienawidzi, czyli rozumiem że “oni są niewinni a cały świat to antysemici?”.

 9. Historyk mówi

  Sto lat mineło , a Bitwa Warszawska trwa dalej . I teraz jej nie wygramy , bo odróciliśmy się od Pana Boga . Zmieńmy to , bo inaczej przepadniemy już naprawdę na zawsze .

 10. Flex mówi

  Jonathan Littel w książce “Łaskawe” opisał eksterminację ludności żydowskiej na Kresach, Ukrainie i w Generalnej Guberni z punktu widzenia SSmana i obrzydliwego dewianta dra Aue. Jaka była wg autora motywacja Niemców po wyparciu ZSRR z Kresów i mordujących Żydów rękami swoimi, Banderowców, a po stwierdzeniu ich dążeń niepodległościowych rękami Melnykowców ? Ano taka, że ten naród stanowi zagrożenie przez swoją nielojalność, sympatie komunistyczne, proradzieckie i powiązania NKWDowskie. Pisze to jak by nie było pisarz żydowskiego pochodzenia, który chciał pokazać okrucieństwo i bestialstwo nazistów , ale przy okazji ujawnił ich pozarasowe, polityczne motywacje.

 11. Anna mówi

  Świetny artykuł.
  Brawo Panie Jacku.
  Dziękuję i proszę o jeszcze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.