Ziobro nie odpuści Giertychowi! Wywiad ministra sprawiedliwości dla Polskiego Radia

Roman Giertych / Fot. YouTube
3

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro stwierdził w rozmowie z Programem III Polskiego Radia, że prokuratura będzie w stanowczy sposób dążyła do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej mecenasa Romana Giertycha. Podkreślił, że w sprawie prowadzonej przeciwko podejrzanemu zebrano materiał dowodowy wskazujący w sposób jednoznaczny, że Roman Giertych powinien odpowiadać przed sądem za zarzucane mu przez prokuraturę czyny. W rozmowie poruszono także sprawę negocjacji ws. unijnego budżetu.

Jest realizowana bezwzględna polityka niemiecka, która uderza w podstawowe polskie interesy. Nie możemy na to pozwolić – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Zbigniew Ziobro. – Pan premier może liczyć na 100-procentowe poparcie Solidarnej Polski, realizując założenia zgodne z polskim interesem, realizując program stanowczego sprzeciwu wobec próby złamania traktatów i narzucenia Polsce rozwiązań, które uderzają w nasze żywotne interesy – zapewnił.

Odnosząc się do sprawy Romana Giertycha, który w październiku 2020 roku został zatrzymany przez CBA.
Prokuratura w sposób stanowczy będzie dążyła do wyjaśnienia i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej pana mecenasa (Romana Giertycha – przyp. red.), w sprawach, co do których zebrano materiał dowodowy wskazujący w jednoznaczny sposób – w ocenie prokuratury – na to, że pan Roman Giertych powinien stanąć przed sądem i odpowiadać za zarzucane przez prokuraturę czyny – powiedział Ziobro w rozmowie z Programem Trzecim Polskiego Radia. – mówił minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

PEŁNY ZAPIS WYWIADU – TUTAJ

Źródło cytatów: PR24, PK

Przeczytaj także:

Szczepionka nie zwolni z nakazu noszenia maseczki. Projekt narodowego programu szczepień na Covid-19 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Jeśli PIS będzie durniał w tym tempie, to za trzy lata role mogą się odwrócić. W pojedynku bezpośrednim zważywszy na stronniczość środowiska sędziowskiego, wynik może być tylko jeden.
  Już widzę posłanki lempartowe wyjące na sali plenarnej…

 2. AntyPO✡PiS mówi

  Znowu pijarowe działania pod publikę. PiS od 2015 roku nie doprowadził do prawomocnego skazania ani jednego mordercy i złodzieja z PZPR,SB i WSI oraz PO-PSL i SLD. Wszak kruk krukowi oka nie wykole.

 3. andrzej mówi

  To jest “najprawdziwsza” prawda. Dlaczego dotąd PZPR nie zostało uznane za organizację przestępczą, a prominentni funkcjonariusze tej partii nie mają radzieckich emerytur i nie przebywają np.na Sachalinie ?
  Za wrogą wobec Polski działalność musi być kara jako odstraszający przykład. PIS nie rokuje rozwiązania tej kwestii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.