Zapadł wyrok! Raper Stopa uniewinniony! Autor utworu o żydowskich roszczeniach będzie gościem marszu 11.11 we Wrocławiu [WIDEO]

Stopa oskarżony o antysemityzm, bo śmiał skrytykować żydowskie roszczenia / Fot. wPrawo.pl
8

Niemal dwanaście miesięcy trwał proces przeciwko muzykowi Stopie, który w ubiegłym roku w sieci opublikował utwór o żydowskich zbrodniach, bezprawnych roszczeniach i antypolonizmie. Piosenka nosi tytuł „Gdybym był bogaty” i jest dostępna na naszym portalu (TUTAJ). W odpowiedzi na zawiadomienie Marka Gumkowskiego ze stowarzyszenia Otwarta RP, częstochowska prokuratura postawiła muzykowi zarzuty, łamiąc w ten sposób zapis konstytucji gwarantujący wolność artystyczną i obywatelskie prawo do głoszenia poglądów. Stopę oskarżono o antysemityzm i negację holokaustu, gdyż w utworze śmiał wspomnieć o zorganizowanej współpracy Żydów z Niemcami i skrytykować bezprawne żydowskie roszczenia majątkowe. Dziś (4 listopada 2019) Stopa usłyszał wyrok końcowy.

PŁYTY STOPY NA SKLEP-WPRAWO.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od samego początku monitorujemy i relacjonujemy proces jako jedyne medium informacyjne w Polsce. Pod niniejszą publikacją umieszczamy relacje z wszystkich rozpraw. Po długim, miejscami komicznym procesie, powołaniu trzech biegłych, przesłuchaniu oskarżonego, Marka Gumkowskiego, który przed sądem zapewniał, że Arabowie to nie są semici oraz prof. Jadwigi Stawnickiej, która wskazywała „na antysemicki odcisk palca” w utworze Stopy, 4 listopada zapadł wyrok uniewinniający.

Sędzia Anita Głowacka-Janik uzasadniła swoją decyzję brakiem podstawowego dowodu w sprawie, czyli oryginalnego nagrania utworu oraz wskazała na zeznania prof. Jadwigi Stawnickiej, która zeznała, że nie można jednoznacznie stwierdzić czy utwór ma „znamiona mowy nienawiści” czy jest dziełem satyrycznym. Kosztami procesu oraz zwrot kosztów zastępstwa adwokackiego został obciążony Skarb Państwa.

Nie uważam, że uniewinnienie jest dla mnie wielkim tryumfem. Uważam, że ta sprawa w ogóle nie powinna mieć miejsca. Niedopuszczalne jest to, że oskarżani się polscy patrioci stojący w obronie dobrego imienia naszej Ojczyzny – dla wPrawo.pl mówi raper Stopa i zaznacza, że 11 listopada będzie gościem podczas Marszu Polaków, który przejdzie ulicami Wrocławia. – Zapraszam wszystkich na tę manifestację. Wykonam tam kilka utworów. Pokażmy, że jest nas wielu i że zależy nam na naszej Ojczyźnie. Do zobaczenia.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy także pełnomocnika rapera, mec. Stefana Saczkowskiego.
Wyrok jest zgodny z naszym stanowiskiem. Od początku prezentowaliśmy stanowisko, że nie ma wystarczających dowodów, by sprawę kierować na drogę postępowania sądowego. Podczas prowadzonego postępowania dowodowego sąd podzielił to stanowisko, a merytorycznie zostało potwierdzone przez biegłego sądowego – wskazuje mecenas.
PRZECZYTAJ: 11 listopada przez Wrocław przejdzie wielki Marsz Polaków! Start o godzinie 19 z Wyspy Słodowej [PLAKAT]

Cały proces od samego początku przypominał proces polityczny, który miał na celu przestraszyć Polaków mających odwagę sprzeciwiać się żydowskim roszczeniom oraz artykułujących niewygodną prawdę o zorganizowanej kolaboracji Żydów z niemieckimi nazistami. Prokuratura bez jakichkolwiek zahamowań łamała  Konstytucję RP, a dokładnie artykuły 54 i 73, mówiące o „obywatelskim prawie do głoszenia poglądów” oraz „wolności do ekspresji artystycznej”. Zasiadam na ławie oskarżonych tylko dlatego, że zwróciłem uwagę na pewne problemy, w dodatku moje własne państwo chce mnie karać za zwracanie uwagi na problemy, który dotykają jego dobrego imienia i zagrażają istnieniu tego państwa – w ubiegłym tygodniu, podczas mowy końcowej mówił muzyk.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura jeszcze nie zdecydowała czy będzie odwoływać się od wyroku.

Źródło nagrania: https://www.facebook.com/stopapatriota/

ROZPRAWY STOPY:
1. „Arabowie to nie semici!” Proces rapera Stopy, oskarżonego za krytykę żydowskich roszczeń i „bredzenie nieprzytomne” prezesa Otwartej RP [WIDEO]2. Proces Stopy a la „Proces” Kafki. Relacja z rozprawy [WIDEO]
3. J. Międlar: „Antysemicki odcisk palca” i ultimatum dla Stopy [WIDEO]
4. Kuriozum na procesie Stopy! Po sześciu rozprawach sędzia przyznała, że… nie ma głównego dowodu w sprawie. Co dalej?
5. Sędzia w prokuratorskich butach. Chcą skazać Stopę za NIEISTNIEJĄCE nagranie [WIDEO]
6. „Artyści atakujący Polskę są nietykalni. Ja za obronę Ojczyzny jestem ciągany po sądach!” Mowa końcowa rapera Stopy oskarżonego za utwór o żydowskich zbrodniach [WIDEO]

Przeczytaj:

WAŻNE! Grzywny za Pileckiego i ustawa 943 (groźniejsza od 447!) – Przegląd tygodnia [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jurek Ogórek mówi

  W końcu ktoś pomyślał ! Oby wiecej takich dobrych wiadomosci!

 2. konfederat mówi

  Kto mu teraz zaplaci odszkodowanie?

 3. Zbysław Ziomek mówi

  Prokuratura dodajmy tzw. pipi-pis-prawicy i to podległa ministrowi Ziobrze. Gdyby Guwin albo Emilewicz tam rządziła, to wyrok byłby inny. Oczywista sam fakt, że postępowanie miało miejsce to wstyd dla pis.

 4. jacek mówi

  no i bardzo dobrze! szczerze mówiąc to nie wierzyłem w sprawiedliwy wyrok…

 5. Wojciech mówi

  Zorganizowana (zinstytucjonalizowana) współpraca żydów w procesie mordowania narodu żydowskiego jest udowodniona i opisana. Kto tego nie wie lub nie chce wiedzieć jest zwykłym kłamcą i oszustem i nie powinien mieć do czynienia z prawem czyli powinien zostać zwolniony z wykonywania zawodu prawniczego. Przede wszystkim skarżący prokurator i jego przełożony.
  Poprosimy o nazwiska tych prokuratorów, Wrocław duży nie jest.

 6. Spostrzegawczy mówi

  Stopa zachował się jak należy ! Brawo !

 7. Andrzej mówi

  Do Wojciech mówi ;sądzony był w Częstochowie…

 8. W K mówi

  100 lat, 100, lat, 100 lat niech żyje nam! I jeszcze dłużej i jeszcze raz, 100 lat, 100 lat niech żyje nam, 100 lat,
  sto lat Stopa niech żyje nam!
  Gratulacje! Dołączę jeszcze podziękowania dla p. sędzi. Czy zasłużyła, czy nie, tego nie wiem, ale skoro poprzestała na kabarecie zorganizowanym przez prokuraturę, to dobrze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.