Zamieszanie po wypowiedzi Ambasadora RP o możliwym wkroczeniu Polski do wojny z Rosją. Jest oświadczenie!

19

Ambasador Polski we Francji Jan Emeryk Rościszewski udzielił wywiadu francuskiej telewizji, który zelektryzował opinię publiczną. Chodzi o cytat, który po rozmowie pojawił się we wpisie kanału telewizyjnego LCI na Twitterze: Jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak wejść w konflikt (j. fr. Si l’Ukraine ne parvient pas a défendre son indépendance, nous n’aurons pas le choix, nous serons obligés de rentrer dans le conflit).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzeczony cytat umieszczono nad fragmentem nagrania, w którym ambasador mówi: To nie NATO, nie Polska, nie Francja i nie Słowacja potęguje napięcie. To Rosja napadła na Ukrainę, to Rosja najeżdża jej terytorium, to Rosja zabija ludzi, to Rosja porywa ukraińskie dzieci.

Następnego dnia od emisji wywiadu, w niedzielę (19.03.2023 r.), ambasada RP we Francji zamieściła na swoim profilu na Twitterze oświadczenie w związku z pojawiającymi się komentarzami na temat wywiadu udzielonego przez ambasadora Rościszewskiego. Podkreśla, że wypowiedź dyplomaty jest przez niektóre media interpretowana w oderwaniu od kontekstu.

W związku z pojawiającymi się komentarzami na temat wywiadu udzielonego przez ambasadora Rościszewskiego francuskiej stacji LCI 18 marca br., zwracamy uwagę, że jest ona przez niektóre media interpretowana w oderwaniu od kontekstu, w jakim została wygłoszona.

W trakcie półgodzinnej rozmowy z redaktorem, ambasador Rościszewski przekonywał o konieczności udzielania wsparcia Ukrainie przez sojuszników. Mówił takie o groźbie, jaką dla Europy i europejskich wartości stanowi Rosja. Dokładne wysłuchanie całości rozmowy pozwala zrozumieć, że nie było w niej zapowiedzi bezpośredniego zaangażowania się przez Polskę w konflikt, a jedynie przestrzeżenie przed konsekwencjami, jakie może mieć porażka Ukrainy – możliwość zaatakowania lub wciągnięcia do wojny przez Rosję kolejnych krajów Europy środkowej – krajów bałtyckich i Polski. Przed tym już przestrzegał prezydent Lech Kaczyński. Wypowiedź ambasadora Rościszewskiego wpisuje się w tę analizę i w tym znaczeniu należy rozumieć przytaczany kilkusekundowy fragment wypowiedzi.

W innych fragmentach ambasador jasno mówi, że Polska nie jest w stanie wojny, ale robi wszystko, aby pomóc Ukrainie obronić się w tym konflikcie. Doszukiwanie się sensacyjnej wypowiedzi, niewpisującej się w konsekwentnie podejmowane od roku działania Polski, mające właśnie pomóc Ukrainie wygrać ten konflikt, tak aby nie zbliżył się on bardziej do Europy i Polski, należy rozważać w kategoriach zlej woli.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Polityczny taniec na zwłokach ofiar ludobójstwa, czyli Morawiecki zapewnia, że Ukraina obiecuje…

PILNE! Biegły twierdzi, że hasło “Narodowe Siły Zbrojne – NSZ” zawiera groźby i nawołuje do nienawiści! W oparciu o jego opinię Sutryk oskarżył Jacka Międlara [DOKUMENTY+STENOGRAM]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Быдлошевский Л.З. mówi

  No wreszcie DYPLOMATA powiedział co myślał głupim Polaczkom….I co ? I nic …Jest polskojęzycznym stworem czlekopodobnym bo tu wolno…..

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 2. Jolanta mówi

  Powonień ponieść odpowiedzialność za te słowa. Na prawdę, mamy tylko takich dyplomatów proukraińskich – matołów?

 3. Paweł mówi

  Żygać się chce słuchając i patrząc na naszych polityków. Żenada.

 4. Zardoz mówi

  Rząd na front!!! jak im tak się pali do tej wojny to niech idą, wszyscy.

 5. Demokryta mówi

  Większego agresora od USA nie ma na świecie. Najgorsze nieszczęścia z ich strony dopiero przed nami…

 6. POLAK mówi

  Panie ambasadorze najpierw wyślemy Pana synów, potem Pana braci i siostrzeńców, pokażecie nam swoje męstwo.My Polacy zostaniemy w domu i będziemy wasze zmagania obserwować jedząc popkorn.

 7. Maksio mówi

  Wiadomość jak z O2.PL. Kopiujecie pierdoły z Internetu czy macie swój styl? Międlar czy Mięciutko? 😂

 8. finka mówi

  Podżegacze wojenni testują, co na takie bezczelne wypowiedzi powie polska opinia publiczna, Francuzi mają jedno zdanie, że Polska to awanturnik prący do wojny. Takie politruki szczują do wojny, bo sami w sejmie zwolnili się ustawowo, że na front nie pójdą, trzeba tę ustawę zmienić, nie ma ulgi w czasie wojny dla urzędasów. Niech przestaną straszyć Rosją na granicy, bo granicę mamy z obwodem kaliningradzkim, Putin nie ma żadnego interesu atakować Polski, o ile w końcu pisiory z ukrami nie zrobią jakiejś prowokacji.

 9. z-k mówi

  Cały geremkowy kahał konsekwentnie od 30 lat robi niepolską polityką zagraniczną, na wschodzie i na zachodzie. Może jednak ten Rościszewski wie więcej i z czystej głupoty ujawnił scenariusz przyszłych wydarzeń.

 10. Ewa-Maria mówi

  Powiedział to co wie od Morawieckiego i Dudy. Sam tego nie wymyślił. Powiem wprost że bardziej obawiam się Ukraińców aniżeli Rosjan.

 11. krzysztof mówi

  to nie są dyplomaci to kurw…y na smyczy globalistów!

 12. anonim mówi

  Ubrać tego tłustego kota ze stajni Augiasza geremkowych urzędasków w kamasze, dać kałacha, kopa w w tłusty zad i do boju. Tak samo zrobić z rudobrodym jasiną, który bardzo chce być sługą narodu ukraińskiego. Okularnikowi pinokio i szabesgojowi z belwederu też dać MSBS Grota i niech z ujadajacymi facjatami ruszają do boju. My co nie chcemy pejsatej awantury o żerowisko ukraińskie i hipotekę krymską będziemy zagrzewać do boju i im wszystkim kibicować, a jak nie okażą męstwa w boju to ich potępimy i zrzucimy na nich klątwy.

 13. George mówi

  Widać jak bardzo zaprzaństwo spod znaku POPiS przebiera nóżkami, żeby znaleźć powód i wyruszyć na wojnę z Rosją. Ja nie ruszę nawet palcem, a gdyby rządząca żydokomuna zapragnęła zająć mojego SUV-a na potrzeby armii to go po prostu albo spalę, albo schowam i zgłoszę kradzież.

 14. Быдлошевский Л.З. mówi

  Ten SUV to bardzo ważny jest z cała pewnością…..

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 15. Jozef mówi

  K..urwa mowiaca nie polskim jezykiem …zdrajcy POLSKI i POLAKÓW!
  To NIE nasza wojna !! Ukrainskie mlode chlopy pija kawe i drogie trunki w kawiarniach W PL ……….wynocha na ich wojne!! To byl wielki blad ze wpuściliśmy bandere do Polski, wine ponosza MEDIA wrogie POLSCE i NIErzad!
  TOI NIE NASZA WOJNA!!

 16. Adam mówi

  A czym ten chloptas z ambasady pis chce atakowac Rosje??? Kosą?? Niech probuje. Putin oczekuje na takich smiałków.

 17. Krzysztof mówi

  Ten cymbał idiota i wuj powinien siedzieć za jątrzenie , wypowiadanie się w imieniu prezydenta , premiera , ministra obrony narodowej i całego narodu polskiego sugerując chęć wzięcia udziału w tej wojnie. Masz kretynie chęć to jedz – potrzebują tam takich , do oddziałów międzynarodowych. Nie wypowiadaj się w imieniu całej RP. Nie pchaj jak inni twoi towarzysze nas w tę wojnę (ukry już raz próbowały , zabijając dwóch rolników polskich ) , bo nikt tam nie pójdzie. Niby dlaczego ? Za Wołyń , za Hutę Pieniacką ? Za to , co powiedziałeś powinieneś gnić w pierdlu 20 lat , idioto !

 18. Karol mówi

  Kiedy na granicy z Ukrainą stało 120 tys. żołnierzy rosyjskich i Putin postawił ultimatum, że wycofa wojska, jeżeli Ukraina nie wstąpi do NATO i nie będzie na Ukrainie baz z bronią z bronią atomową, to podżegacze wojenni tej samej nacji krzyczeli w mediach, że Ukraina jest wola i morze robić co chce. Wtórowali im amerykańscy stratedzy, którzy zapewniali, że Rosja nie zaatakuje, bo ma na granicy tylko 120 tys. żołnierzy, a naprzeciwko jest 300 tys. uzbrojonych po zęby Ukraińców wyposażonych w broń zachodnią. Kiedy Rosyjskie wojska zaczęły wychodzić na pozycję do ataku Ci , którzy najwięcej krzyczeli uciekli do Polski z amerykańskimi paszportami w liczbie ponad 20 tys. Dzisiaj Ukraina jest stertą gruzów i zginęło setki tys. ludzi. Dzisiaj jest podobnie, tylko teraz dotyczy to Polski.
  Znów ta sama nacja podżega do wojny, a kiedy wciągnie Polskę do konfliktu uciekną na na zachód, a Polska przez nich obróci się w ruinę. I zginą setki tys. aby wąska grupa oligarchów utrzymała się o władzy na Ukrainie. Kiedy Rosjanie widzą, że trwają rozmowy aby wysłać wojska ekspedycyjne Unii na Ukrainę rozmieszczają taktyczną broń atomową, znów słychać uspokajające głosy, że tylko straszą, że nie użyją.
  Kogo reprezentuje całe to ministerstwo spraw zagranicznych, to widać po ich czynach. A przecież pan prezydent Duda ostatnio powiedział: ,, Po czynach ich poznacie”. Po czynach rzecznika Jasiny aż po Raua, który jest tak naprawdę ministrem spraw zagranicznych Ukrainy. A podlega ono panu Dudzie. To jak panie Duda z tymi czynami. Co innego się mówi, a co innego się robi? Podobno wciąga nas Pan w ten konflikt dla naszego dobra, podobnie jak aktor- prezydent Żełański wciągnął Ukrainę do wojny dla dobra Ukraińców.

 19. cccpsucks mówi

  curwa cenzura tutaj jak na wp.de. gratuluję straciliście kolejnego klienta (a dużo ich tu nie macie LOL). sayonara podlaczki pedałki walone w doope bez wazeliny. 'naród’ pedrynksów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.