Zakrwawione materace, tajemnicze tunele… i oświadczenie rabinów ws. pedofilii w Chabad-Lubawicz!

7

Na Brooklynie w Nowym Jorku odkryto podziemny tunel, prowadzący do synagogi żydów z Chabad-Lubawicz (ta sekta organizuje Chanukę w polskim Sejmie). Próba zacementowania przejścia (8 stycznia 2024 roku) doprowadziła do konfrontacji żydów z policją. Aresztowano 9 osób. W trakcie przeszukania odnaleziono zakrwawione materace!

Tunel został odnaleziony pod synagogą przy Crown Heights. Łączył dom modlitw z piwnicą pobliskiego budynku. Wraz z jego odkryciem, nowojorska policja odgrodziła teren, pozwalając specjalistom na sprawdzenie, czy tunel stanowi zagrożenie dla konstrukcji synagogi. W trakcie interwencji odnaleziono zakrwawione materace, co może mieć poważny związek z wykorzystywaniem seksualnym, do którego kilka lat temu ustosunkowali się sami rabini Chabad-Lubawicz. W trakcie interwencji funkcjonariuszy żydzi zachowywali się bardzo agresywnie. 9 mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat zostało aresztowanych. Zostali aresztowani pod zarzutami m.in. utrudniania pracy administracji rządowej czy lekkomyślnego stwarzania zagrożenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z wydarzeniami z Brooklynu, cofnijmy się w czasie do 2017 roku. Wtedy to rabini Chabad-Lubawicz opublikowali oświadczenie wzywające do natychmiastowego zgłaszania władzom świeckim przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci i innych rodzajów niegodziwego traktowania. Była to odpowiedź na coraz częstsze zarzuty wykorzystywania seksualnego dzieci wśród społeczności Chabad-Lubawicz, w tym ukrywanie pedofilii przed władzą świecką. Żydzi tłumaczyli się, że przestępstw z pedofilii nie zgłaszali organom ścigania, ponieważ obawiali się, że Żyd zostanie wydany władzom nieżydowskim i przez goja zostaną przeciwko niemu sformułowane zarzuty (por. Chabad leaders call for reporting child abuse to secular authorities”, Jewish Telegraphic Agency; M. Waks, „Chabad’s hollow statements on child sexual abuse”, Times of Israel). Ofiary molestowania i ich rodziny w Chabad-Lubawicz były wydalane ze szkół religijnych i synagog, odrzucane przez sąsiadów i celem nękania mającego na celu zniszczenie ich przedsiębiorstw lub oferowania łapówek w celu wycofania spraw.

W świetle przeszłych doświadczeń zdajemy sobie sprawę, że nasze społeczności mogły zareagować w bardziej odpowiedzialny i wyczulony sposób, aby pomóc ofiarom i pociągnąć sprawców do odpowiedzialności – czytamy w oświadczeniu z 2017 roku. Oświadczenie określa zasady, które wszystkie instytucje Lubawicz, w tym szkoły i synagogi, powinny natychmiast przyjąć. Oprócz niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych i innych form wykorzystywania dzieci dokument obejmuje przemoc domową, znęcanie się nad osobami starszymi i znęcanie się nad osobami niepełnosprawnymi. Niniejsze oświadczenie tylko potwierdza, że problem pedofilii w Chabad-Lubawicz po prostu istnieje.

 Przewodzi Chanuce w sejmie i tłumaczy zbrodnie na Palestyńczykach: „Nie ma bardziej humanistycznego wojska i polityki niż ma Izrael”
Przewodzi Chanuce w sejmie i tłumaczy zbrodnie na Palestyńczykach: „Nie ma bardziej humanistycznego wojska i polityki niż ma Izrael”

A teraz zadajmy sobie pytanie: dlaczego problem ukrywania pedofilii w Chabad-Lubawicz, żydowskiej sekcie organizującej Chanukę w Sejmie, nigdy nie stał się nigdy tematem numer jeden w polskiej przestrzeni publicznej? Czy to także „nie przechodzi do żadna rubryka”?

Przeczytaj także:

K. Baliński: O rok starsi, o rok głupsi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Ten balon caly czas puchnie, ale jak peknie to bedzie aj waj szalom…

 2. Kamil mówi

  Jqk szybko czas przyznaje rację Panu Braunowi.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Gdyby taki tunel prowadziłby do Kościoła katolickiego to żydostwo w mediach głównego ścieku oraz usłużne im lewackie goje powtarzałyby tą informację 24h/na dobę 7 dni w tygodniu.

  Ale jak 🔯 pedofiliami są żydowscy 👹 rabini to „NIE DOBRA TAK MÓWIĆ”

 4. anonim mówi

  Odkrycie tego koszernego tunelu jest antysemityzmem największej wagi. Już samo interesowanie się parchami przez gojów to szelmostwo.

 5. anonim mówi

  @ AntyPO✡PiS w punkt. Tak dziennikarzyny z koszernych masmediów zamknęli facjaty niczym sklejone super-glue, jakby in jęzory do podniebień przyrosły. W polin zero informacji na ten temat. Tak, gdyby coś takiego było pod kościołem katolickim, to ujadaliby z pianą na pyskach niczym wściekłe psy, jak to było kiedy Poseł Braun zgasił im świeczki.

 6. Iwa mówi

  Juz 6 miesięcy kopali te tunele, miasto wysłało ciezarowki z cementem i NIC nie było o tym w wiadomościach amerykańskich , dopiero jak die zaczęła rozróba i bicie policjantów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.