„Zachęcamy restauratorów, aby otwierali biznesy”. Właściciel restauracji „U Trzech Braci” na konferencji prasowej Konfederacji [WIDEO]

Tomasz Kwiek/ fot. screen
7

W czwartek (14.01.2021) odbyła się w Sejmie konferencja prasowa Konfederacji, w której wziął udział właściciel cieszyńskiej restauracji „U Trzech Braci”, Tomasz Kwiek. Jego lokal został otwarty pomimo zakazu wprowadzonego bezprawnym rozporządzeniem rządu. Policja i sanepid usiłowały bezskutecznie doprowadzić do zamknięcia lokalu. Restauracja stała się symbolem oporu przeciw lockdownowi.

ZOBACZ: Cieszyńscy restauratorzy otworzyli lokal. Sanepid i policja ruszyły do walki z gastronomicznymi „przestępcami” [WIDEO]

ZOBACZ: Góralskie Veto z wizytą w restauracji „U Trzech Braci”. Kolejni przedsiębiorcy otwierają biznesy [WIDEO]

Tomasz Kwiek poinformował, że na Facebookowej stronie „U Trzech Braci” publikowane są obecnie informacje ważne dla polskich restauratorów. – Chcemy zachęcić polskich restauratorów do tego, aby otwierali swoje biznesy, ponieważ jest to zupełnie zgodne z prawem, co można było zobaczyć w przypadku otwarcia naszej restauracji. Jak Państwo wiecie zjawiły się różnego typu służby, na początku policja, a później sanepid. Chcielibyśmy uspokoić tych restauratorów, którzy mają obawy ze względu na możliwe represje ze strony policji i sanepidu – powiedział.

SKLEP-WPRAWO.PL

Kwiek podkreślił, że policja nie ma żadnej możliwości prawnej zamknięcia działalności, a sanepid nie ma możliwości nakładania kar za to, że restauracja jest otwarta.  – Podamy informacje o ruchach, które w naszym przypadku wykona sanepid. Oczywiście będziemy się odwoływać do sądu. Są już wyroki, nie tylko sądu w Opolu, ale też innych sądów. Droga prawna nie jest aż tak skomplikowana – zapewnił właściciel „U Trzech Braci”.

My się nie poddamy. Nasza determinacja jest tak duża, że my nie zamkniemy tej restauracji bez względu na kolejne wizyty policji, sanepidu, czy jakichś innych służb typu urząd skarbowy. My jesteśmy w porządku, działamy zgodnie z prawem – zapewnił Kwiek.


Źródło informacji: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

Katarzyna TS: Po co jest pandemia

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyd Mikke komsomolec z ZMS-u mówi

  do pierdla z dziadem.

 2. Zbigniew mówi

  Czas na zmiane premiera, poniewaz Morawiecki juz jest skompromitowany gadaniem glupot o jakims nowym ladzie, dlatego sa problemy z dyscyplina w urzedach: zamiast pomoc ulgami to wprowadzaja jakies nowe kasy, Dlaczego czesc kosztow zatrudnienia nie przejmie urzad pracy? Dlatego, ze co bylo to juz rozdali pomiedzy swoich – taka jest dyscyplina rzadu i administracji – nikt juz nad tym nie panuje.

  Moze Morawiecki powie skad wezmie pieniadze, jezeli turystyka przynosi 9 % dochodow budzetu?

  1. Jonek dzwonek mówi

   Ten że zdjęcia.. Wypisz wymaluj góral zw wzgórz Golan. Na poważnie, to wszystkie kraje stosują obostrzenia które mają zachamowac pamdemie

   Źle, bardzo źle, żeamy tak nie odpowiedzialnych ludzi…

 3. Margosia mówi

  „…Moze Morawiecki powie skad wezmie pieniadze, jezeli turystyka przynosi 9 % dochodow budzetu?”

  Przecież to tajemnica Poliszynela: kasa płynie z banku światowego w zamian za posłusznie wykonywanie ich poleceń.
  Brawo dla odważnych, wolnych ludzi zarówno z Podhala jak i mam nadzieję… w całej Polsce 🙂

 4. wilk mówi

  BRAWO CHLOPAKI,A MOZE BYSCIE ZAPROSILI NA OBIAD PSEUDO PREMIERA MORAWIECKIEGO I PSEUDO MINISTRA ZDROWIA NIEDZIELSKIEGO,ZEBY POKAZAC TYM KLAUNOM ZE POLSKA JEST NORMALNYM KRAJEM,I NIE CHCEMY TU NOWEGO LADU JAKI CHCE WPROWADZIC MORAWIECKI

  1. Boguslaw mówi

   A najlepiej poszukac DOBRY PRZEPIS ma CZARNA POLEWKE, zeby ich od razu po tym mozna bylo wrzucic do Dunaju! Cala Polska by sie po drodze do Baltyku, cieszyla! Sam bym przyjechal!
   Perwersyjne, ale: na nic innego sobie ci parszywi zdrajcy nie zasluzyli…!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.