Katarzyna TS: Po co jest pandemia

fot. pixabay
24

W niedzielę (10.01.2021) Rafał Ziemkiewicz opublikował na YouTube wideo-felieton pt. „A jeśli już po demokracji – to co teraz robić?”. Wyjaśnia w nim, że demokracja jest maszynką do produkcji wolności. I ta maszynka właśnie się popsuła, dlatego mamy tej wolności coraz mniej. To, co nazywa się demokracją liberalną, jest autorytaryzmem nastawionym na odbieranie wolności.

– Największym bojem, który w tej chwili toczy się o cywilizację, jest to, czy cywilizacja stworzy wspólnotę, która będzie w stanie oprzeć się dążeniom oligarchii, plutokracji światowej do zawładnięcia wszystkim i zrobienia z nas wszystkich niewolników, swoich klientów i swoich dzierżawców pracujących na nich, czy też tę wspólnotę uda się plutokracji rozbić i stworzyć społeczeństwo cząstek elementarnych, czyli idealnych konsumentów, którzy będą niezdolni do stawienia jakiegokolwiek oporu i będzie się idealnie maksymalizowało  i intensyfikowało zyski ich kosztem, kosztem ich życia. O to toczy się mecz w tej chwili, o to toczy się spór. Jeżeli uda się stworzyć tę wspólnotę, to prostym ludziom będzie się żyło lepiej – mówi Ziemkiewicz i wyjaśnia, jak stworzyć taką wspólnotę, która będzie w stanie przeciwstawić się światowej oligarchii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdaniem Ziemkiewicza w tej chwili można zrobić to wyłącznie poprzez zarządzane autorytarnie państwo narodowe gwarantujące wolność gospodarczą prowadzącą do wytworzenia się silnej klasy średniej, której istnienie jest podstawowym warunkiem funkcjonowania demokracji. Potrzebny jest autorytaryzm chroniący wolność, żeby stawić czoła autorytaryzmowi odbierającemu wolność i przywrócić demokrację przy pomocy klasy średniej. Cały wideo-felieton TUTAJ.

Po tym wykładzie Rafała Ziemkiewicza wiem już, po co jest pandemia. Jej celem jest zniszczenie klasy średniej! Skoro klasa średnia jest jedyną grupą, która może przeciwstawić się rządzącej oligarchii, to oczywistym jest, że celem oligarchii musi być wyeliminowanie, lub przynajmniej znaczące osłabienie klasy średniej. I nikogo nie trzeba zamykać w obozach, ani rozstrzeliwać. Wystarczy odebrać mu możliwość prowadzenia firmy. Wystarczy wprowadzić lockdown i klasa średnia jest skazana na zagładę. Oligarchii potrzebna była pandemia, żeby wprowadzić lockdown. Zakaz działalności gospodarczej nie jest metodą walki z pandemią, lecz sposobem walki z klasą średnią.

Jeśli spojrzymy na to w ten sposób, to działania władzy stają się logiczne. Niskie sufity w siłowniach, ogniska wirusa na stokach narciarskich, śmiercionośne domy weselne, restauracje i hotele – to ma sens jedynie w przypadku, jeśli celem jest zniszczenie klasy średniej. Lockdown nie eliminuje wirusa! Lockdown niszczy przedsiębiorców, którym władza zakazuje działalności i rzuca betonowe koło ratunkowe w postaci zbiurokratyzowanych tarcz antykryzysowych. Część przedsiębiorców w ogóle nie może z nich skorzystać, a ci, którzy mogą, zostają uwiązani na państwowej smyczy absurdalnych regulacji ciągnących ich firmy na finansowe dno. Jednocześnie zwiększane są obciążenia podatkowe, a o podniesieniu kwoty wolnej od podatku i progów podatkowych można zapomnieć. Tak dziś wygląda „wolność gospodarcza”.

Zarzynanie klasy średniej przy pomocy lockdownu jest działaniem ogólnoświatowym. Zamykane firmy średniaków coraz szybciej zmierzają do bankructwa.  Z drugiej strony są ci, którzy na pandemii zarabiają krocie. Kto to taki? To właściciele korporacji takich jak Amazon, czy Facebook oraz beneficjenci rządowych kontraktów na maseczki, testy i szczepionki. Bogaci stają się coraz bogatsi. Zblatowana z nimi oligarchia trzyma za twarz średniaków, których wykańcza obostrzeniami epidemicznymi.

Teraz zaczyna się spektakl szczepionkowy, który będzie trwał latami. Władza trzyma nas w lockdownie pomimo spadku liczby zakażeń, żeby – jak twierdzi – odpowiednio przygotować społeczeństwo do masowych szczepień. Jednocześnie słyszymy, że po zaszczepieniu nadal należy utrzymywać reżim sanitarny, a do normalności nie wrócimy już nigdy. Jak w takich warunkach ma rozwijać się klasa średnia będąca ostoją demokracji? Nie ma na to żadnych szans.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już wkrótce ogłosi program Nowego Ładu, który ma rozruszać polską gospodarkę po pandemii. O ile w ogóle kiedykolwiek będzie jakieś „po pandemii”, cóż takiego może nam zaproponować władza, która bezprawnie zamknęła gospodarkę, wyprodukowała biurokratyczne gnioty zwane tarczami antykryzysowymi i drenuje nasze kieszenie kolejnymi podatkami? Taka władza może zaproponować jedno – zlecane przez rząd prace publiczne finansowane z pożyczki zaciągniętej przez Komisję Europejską. Jedni będą kopać rowy, a drudzy będą je zasypywać. Za miskę ryżu. Większość kasy zostanie tradycyjnie rozkradziona przez krewnych i znajomych królika. Na to wszystko nałoży się Zielony Ład, czyli likwidacja przemysłu i rolnictwa. I w takiej oto „nowej normalności” przyjdzie nam żyć.

Związek Socjalistycznych Republik Europejskich nie potrzebuje silnej klasy średniej. Potrzebuje plebsu, który będzie odrabiał pańszczyznę. Oligarchia rządząca plebsem – oto, do czego zmierzamy. Marzenia o wolności gospodarczej i silnej klasie średniej to marzenia ściętej głowy.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Restrykcje epidemiczne są bezprawne, a szczepionka nie zakończy pandemii. Katarzyna Treter-Sierpińska w Mediach Narodowych [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mariusz mówi

  dokładnie p. Katarzyno po to jest PLANdemia z OSZUSTWEM KAŁvida, a celem ZNIEWOLENIE i KONTROLA ludzi ! synagoga szatana -pis realizuje cele agendy2030, tzw. światowego forum ekonomicznego i kolaborantów masonerii kościelnej – aby zwieść ludzi potrzebny jest tzw. autorytet. I wielu jest i będzie zwiedzionych. Apokalipsa Św. Jana opisuje to precyzyjnie. „Bo patrzą a nie widzą, słuchają a nie słyszą”. Panie Jezu Przyjdź !

  1. M. mówi

   Epidemia jako spisek masonerii, synagogi szatana i opisana w Apokalipsie św. Jana. Ale kombo – widzi pani, pani Katarzyno, jak pani ludzi ogłupia?

   Chociaż ten cytat z Apokalipsy to jednak adekwatny – patrzysz, nie widzisz, słuchasz, nie słyszysz, tylko wszelkie kity i fantastyczne teorie z Internetu łykasz.

  2. Boguslaw mówi

   Tak, tak, Pani Katarzyna na pewno bardzo sie wstydzi, ze osmielila sie RAZ zajrzec do INTERNETU!
   Ale poza tym, NAPRAWDE oglada tylko polska telewizje i bardzo kocha wszystkich zydow!
   A jaki kanal proponujesz jako super godny zaufania?,
   Pytam, bo twoimi komentarzami robisz wrazenie baaaardzo kompetentnej …. i tak kochasz Polske, dnie i noce, prawda?!
   A wiec NTV24 i Pana jakajle z gazety wyborczej?
   Jesli PRAWDA, to TYLKO tam! Zaden internet! Nigdy wiecej!

 2. Leszek mówi

  Agenda 1 nie wypaliła. Mamy nową. IDĄCĄ PO TRUPACH.
  MORDY W KUBEŁ. Albo się za Ciebie zabierzemy.
  Nie pyskuj. Nie walcz.
  PADNIJ NA KOLANA.
  DLA NOWEGO PANA.

  NIECH TŁUM WYJDZIE NA ULICE. Niech będzie ZGRANY. WTEDY…
  MOŻE WSZYSTKO 🙂

 3. MAX mówi

  czym jest szczepionka na covida. jest namanażjącym sie i produkującym białka wirusowym mRNA. Ten sam mechanizm słuzy do produkowania roślin transgenicznych. Otóż ile było gadania ile krzyku ze nie chcemy roslin transgenicznych bo są nebezpieczne, toksyczne i nie wiadomo co moze nam sie stac jak będziemy je jesć. A jemy DNA i RNA na potęgę w zwykłym jedzeniu. I otóż teraz ten sam mechanizm pozwalamy sobie wstrzelic w żyłę i wmawia nam sie ze jest to bezpieczne. Krótko terminowo wydaje sie ze tak. Jakie beda skutki długo terminowe – tego nie wie NIKT. Prawdoposobnie szczpionka jest faktycznie w dużej mierze bezpieczna w krótkim okresie czasu. ale po co nam ona? Na grype szczepionaki za bardzo nie działają i na covida tez pewnie nie. A no po to zebysmy sie przyzwyczaili do tego ze nam sie cod podaje, wszczepia, itp. Jak nam będą za chwilę chcieli wszczepić jakieś inne gów…no, wtedy nikt nie powie NIE….

  1. Boguslaw mówi

   Ponadto, np. u starszych osob, ktorych zdolnosc produkcji antycial, ktore bylyby odpowiedzia na aktualne zagrozenie, jesz bardzo ograniczone!
   Za ta zdolnosc odpowiadalyby tzw. naiwne komorki maciezyste, ktore ” czekaja na swoje zadanie”, jako odpowiedz immunologiczna w razie zakazenia, albo jako teoretyczny efekt szczepionki.
   Krotko mowiac, cowidowy zastrzyk smierci, nie przynosi starszym osobom, oczekiwanej pomocy immunologicznej, za to zabojcze dzialania „nieporzadane”.
   Dla mnie jest to jako „koktajl szatana”, jako od lat planowany i realizowany plan zabojstwa miliardow ludzi przez Billa Gatesa!

  2. M. mówi

   Ty sam jesteś, Boguś, naiwna komórka macierzysta. Wyjątkowo naiwna.

  3. Kati mówi

   Pan A nie wypalił plan B po modyfikacji możnych wymaga przyspieszenia ,wprowadzając chaos i dezinformację ,Unii nie zależy na polakach myślą że jesteśmy stadem baranów bez mózgu ,faktycznie są oderwani od rzeczywistości ,Polska to nie dojna krowa i nie folwark bez właściciela, póki my żyjemy

 4. benedykt mówi

  Sprawa jest jasna: o ile będący na państwowym garnuszku -mundurowi, urzędnicy różnych szczebli, nauczyciele itd. nie muszą (na razie) martwić się o swoje zarobki, o tyle prywatni przedsiębiorcy -w większości tzw. klasa średnia mogą tylko i wyłącznie liczyć na siebie. Tylko jak funkcjonować z zakazem (!) wykonywania pracy, z której b. często utrzymuje się cała rodzina! To przecież prosta droga do upadku i bankructwa praktycznie każdej rodzinnej firmy. Rządzący Polską (nie mylić z rządem POLSKIM, bo taki nie istnieje) doskonale zdają sobie z tego sprawę. I jeszcze bardziej dokręcają śrubę. Wnioski dla tych co jeszcze mają olej na swoim miejscu są więc już zupełnie oczywiste.

  1. Boguslaw mówi

   Tak samo, jak nie moga doprowadzic do respektowania noszenia szmat na buzi, po tym, jak sam szumowinowski je od poczatku wysmial, tak samo nie moga zmusic wiekszosci spoleczenstwa, przyjac ten koktajl smierci, o ktorym kazdy, kto tylko samodzielnie potrafi myslec, dobrze wie!
   Im wiecej zdrowomyslacych osob sie oprze, przynajmniej do momentu, az to gowno calkiem sie skompromituje, masowymi powiklaniami na calym swiecie, tym mniej mozliwosci beda mieli, aby wymienic personel, ktory odmowil szczepionki!
   Nie wolno sobie pozwolic na zaden kompromis! WSZYSCY! Wyslijmy tylko M – mamuske- matkepolke! Jej nie jest szkoda!
   Musi powstac twardy mur odmowy! Nie maja prawa tego sprzeciwu zlamac!

  2. M. mówi

   Boguś, jak czytam teksty o „samodzielnym myśleniu” napisane przez takiego skończonego kretyna i głupka, jak ty, to zawsze nie mogę się przestać śmiać przez parę dobrych minut.

   Wypij ten koktajl szatana czy koktajl śmierci, jak to w egzaltacji nazywasz, może ci się polepszy.

  3. Boguslaw mówi

   Dziekuje bardzo!
   I tobie: NA ZDROWKO!

 5. ikss67 mówi

  Nie rozumiem jednego, dlaczego wszyscy przedsiębiorcy w Polsce nie powołają swoją organizację, wpłacą składkę na koncelarię prawną, zrobią pozew zbiorowy i normalnie otworzą swoje biznesy naklejajć naklejkę na drzwiach informującą, że przynależą do ruchu społecznego oporu wobec bezprawia. Mając reprezentację prawną mogą być spokojni o swój biznes, przecież to co się dzieje naturalnie jest sprzeczne z prawem. Przecież przepisy wyraźnie mówią, że gdy nie ma stanu wyjątkowego to można jedynie ograniczyć reżimem sanitarnym biznes, a nie wolno go zamykać, więc sprawa wydaje się łątwa o ile ludzie zbiorą się w jeden ogólnopolski związek obrony przedsiębiorczości. Dziwne, że nikt nawet nie widzi w tym swojej szansy aby wypromować się politycznie.

  1. Zbigniew mówi

   Mowisz o Lepperze?

 6. ROMAN mówi

  a Jacek Sasin, nie będzie nic wiedział od taty?

  1. ROMAN mówi

   jednak to pomyłka, nie ta rodzina…

 7. M. mówi

  „Po tym wykładzie Rafała Ziemkiewicza wiem już, po co jest pandemia. Jej celem jest zniszczenie klasy średniej!”

  Coś mądrego, napisanego przez ludzi, którzy w tym temacie są fachowcami, by raz chociaż pani przeczytała, bo od słuchania tych „wykładów” na Twitterze to już coraz bardziej pani orbituje.

  1. Rebih mówi

   A co fachowcy mówią na temat przyczyn rozpętywania powszechnej psychozy pod kryptonimem „pandemia”?

  2. Egil mówi

   Rozmawiasz z zadaniowanym funkcjonariuszem. Nie przyzna ci racji, chocby sie o nią potknął.
   Jak nie będzie szzekał, nie dostanie michy.

  3. M. mówi

   Serio myślisz, że ktokolwiek chciałby inwestować czas, żeby zlecać komuś jakiekolwiek zadania przekonywania do czegokolwiek takich, jak np. ty? Przeceniasz się.

  4. Z. mówi

   Sam sobie przeczysz trollu. Inwestujesz swój czas dla „takich jak my” wiedząc że nikogo tu nie przekonasz. A jednak tu przyłazisz i to w dodatku za darmo.

  5. M. mówi

   Fachowcy nie mówią o rozpętywaniu powszechnej psychozy, mówią o pandemii.

  6. Chris mówi

   Znamienna dla każdego „rządu fachowców” jest pogarda dla debaty publicznej i dyskusji. Ciekawe, że z założenia „naukowa” wiedza, która powinna być efektem namysłu i sporów specjalistów nie lubi dzisiaj poddawać się żadnej weryfikacji, nawet ze strony tych, którzy są fachowcami, ale ośmielili się mieć odmienne zdanie. Nikt nie zadał tak dotkliwej szkody autorytetowi prawdziwej nauki niż współcześni głosiciele „pandemii” i lockdownu przebrani w szatki eksperckiej wiedzy.

 8. Meg Kru mówi

  Pani Kasiu, jak zwykle w punkt 😁 Dzięki za te felietony, dowcipne ale prawdziwe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.