Za bezcen dla Ukraińców! Kraków sprzedaje działkę pod Cerkiew

Ukrainizacja w Polsce cały czas postępuje
6

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie trudno się domyślić, że wynika to z faktu, iż w naszej ojczyźnie przebywa coraz więcej Ukraińców. W marcu bieżącego roku Business Insider pisał o „1,2 mln Ukraińców przewijających się przez polski rynek pracy”.

PRZECZYTAJ: Antypolonita patronem polskiej ulicy! Quo vadis Poloniae? – A. i K. Żabierkowie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do Krakowa przyjeżdża sporo młodych prawosławnych, by tutaj studiować i pracować. Przyjeżdżają zarówno z innych regionów Polski, jak i z zagranicy, obecnie najczęściej z Ukrainy – w rozmowie z Gościem Niedzielnym mówi proboszcz prawosławnej parafii ks. Jarosław Antosiuk.

Krakowski samorząd wytypował działkę, na której ma stanąć nowa cerkiew. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nieruchomość ma zostać sprzedana za bezcen. Działka znajduje się przy ulicy Wioślarskiej, czyli przy Moście Zwierzynieckim i vis a vis dzielnicy Dębniki. To bardzo atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta. Wartość nieruchomości wynosi 1,17 mln złotych, jednak Cerkiew otrzyma od miasta gigantyczną bonifikatę pokrywającą 95% kosztów. Oznacza to, że Ukraińcy z parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny otrzymają działkę za jedyne… 56 tysięcy złotych.

Źródło informacji: Gość Krakowski

Przeczytaj i obejrzyj:

J. Międlar: OSWAJANIE Z BANDERYZMEM [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  jeśli twierdzą, że pod Krakowem powinna być ich granica z RFN to nasze pachoły wiedzą, że działka pod cerkiew w Krakowie należy sie im bez dyskusji, może nawet będzie pod wezwaniem św. Szeptyckiego

  1. Danuta mówi

   Nie podoba mi sie decyzja władz Krakowa

 2. Xxx mówi

  Tak kurczaki oddajmy wszystko ukrainie, zydom, niemcom, wezmy 1000000000000000 uchodzcow niech nam robia rozp… w kraju .
  Serio? Poprawnosc polityczna tak zwana .hahahhaja pozdro z Puław.

 3. Marek mówi

  Tą sprawą powinno się zaintetezowac z CBS

  1. Tak rozmyślam mówi

   Bo?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.