Wychwalał Banderę, kłamał o Rzezi Wołyńskiej. Były ambasador Melnyk został wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Andrij Melnyk/ fot. screen
18

W piątek (18.11.2022) przedstawiciel rządu w ukraińskiej Radzie Najwyższej, Taras Melnyczuk, poinformował, że były ambasador Andrij Melnyk został nowym wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy. Melnyk był ambasadorem w Berlinie od 2014 roku. Został odwołany przez prezydenta Zełenskiego w lipcu.

Przed odwołaniem ze stanowiska Melnyk udzielił niemieckiemu dziennikarzowi wywiadu, w którym wychwalał Stepana Banderę i kłamał na temat Rzezi Wołyńskiej.  – Nie ma dowodów na to, że oddziały Bandery wymordowały setki tysięcy Żydów. To rosyjska narracja, utrwalana w Polsce, Niemczech i Izraelu. Nie wiem, skąd Pan ma swoje dane – mówił. Co do ludobójstwa na Polakach Melnyk stwierdził, że „podobne masakry dokonywane były przez Polaków na Ukraińcach, dziesiątki tysięcy. Trwała wojna”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Przyczyną wrogości pomiędzy Polską i Ukraina było to, że Ukraińcy byli największą grupą mniejszościową w państwie polskim. Stanowili ¼ ludności, a mimo to byli uciskani w tak okrutny sposób, że trudno to sobie wyobrazić. I dlatego Ukraina była przeciw Polsce, więc Polacy byli dla nas takimi samymi wrogami jak nazistowskie Niemcy i ZSRR – oświadczył Melnyk. – Bandera nie był masowym mordercą Polaków i Żydów. Tak mówię i mogę to powtórzyć. Nie zdystansuję się od tego. I tyle – podkreślił.

Taki „prezent” otrzymała Polska od ukraińskich „braci i sióstr” dwa dni po tym, jak ukraińska rakieta zabiła dwóch Polaków w Przewodowie, a ukraiński prezydent usiłował kłamstwem wymusić na Polsce przystąpienie do bezpośredniej wojny z Rosją. Ukraińcy wytarli nami podłogę i śmieją się nam w twarz. Ale to nie powinno nikogo dziwić. Przecież rzecznik polskiego MSZ, Łukasz Jasina, oświadczył, że „jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”, a polskie władze przemilczały oświadczenie doradcy Zełenskiego, który stwierdził, że „Polska zgodziła się zapomnieć Rzeź Wołyńską”. Jeśli Ukraińcy pozwalają sobie na takie traktowanie Polski pomagającej im w wojnie z Rosją, to strach pomyśleć, co będzie, gdy wojna się skończy.

Źródło informacji: rmf24.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sława ambasadoru!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mariusz mówi

  Banderowcy nigdy się nie zmieniają, nadzieja w Rosjanach na załatwienie tego tematu..

 2. W K mówi

  @Mariusz Tak, na tym nagraniu z YouTube Amerykanie mówią, dlaczego Ukraina w 2023 roku kaputt.
  “Scott Ritter – Ukraine Russia War – Where is it Going?”

 3. Flex mówi

  To bezmyślność, głupota, czy może bezczelna polityka ukraińska w rosyjskim stylu Ławrowa. Jeśli bezczelność i buta, to musi stać za nią pewność silnego “poparcia”, i trzymania Polski w szachu sojusznika bez wyjścia. Jako kraj i społeczeństwo ponosimy gigantyczne koszty ekonomiczno-społeczne pomocy humanitarnej, militarnej oraz gospodarczej. NBP ratuje system finansowy UA i hrywnę przed statusem papieru toaletowego transakcjami SWAP, które szkodzą naszej walucie. Miliony ze świadczeń socjalnych wypłacanych uchodźcom są również transferowane na Ukrainę w twardej walucie. O zasilaniu w paliwa, gaz, leki, krew itd. nie potrzeba chyba wspominać. Za wszystko płacimy jako podatnicy i ofiary inflacji. Po przyjęciu przez Rosję strategii Clintona z czasu rozwalania Jugosławii i Serbii (bombardowanie infrastruktury energetycznej itp.) możemy spodziewać się kolejnej fali uciekających przed chłodem, głodem i ciemnościami setek tysięcy Ukraińców. Teraz już także z bombardowanej, a do tej pory spokojnej zachodniej Ukrainy. To będzie oznaczać dalsze koszty ekonomiczne i rosnące napięcia społeczne, choćby na tle mieszkaniowym. Podobno ostatnie spotkanie z sympatykami Prezes miał mieć w kinie “Amok”. Jak widać nie tylko Prezes, ale cały rząd działa w amoku, bo trudno tu o jakąś racjonalność w relacjach z Ukraińcami. Podobno jakiś nauczyciel miał powiedzonko: “dać g…rzowi palec, to całą rękę zeżre, a potem wy_ra”. Tak zachowują się wobec nas ukraińskie władze z Prezydentem na czele. Usta pełne frazesów o przyjaźni i wdzięczności, a w “promocyjnym pakiecie” kolejne “oplucia i kopniaki w d.”! Po wypadku z ukraińską rakietą liczyłbym się też z tym, że Rosjanie celowo będą kierować część kalibrów wzdłuż naszej granicy, by pomóc takim kolejnym. Postawa Zełenskiego niedługo po tragedii w Przewodowie i wypieranie się odpowiedzialności za wypadek to jeden z przykładów klęski rządu na tym “froncie” polityki zagranicznej (nie pierwszym zresztą). Czy są jeszcze jakieś kraje, które szanują Polskę i się z nami liczą, a nie chcą bezczelnie wykorzystać i poklepać po plecach z szyderczym good job na ustach?

 4. Dante mówi

  To co mówi duda i Morawiecki nie ma nic wspólnego z tym co robią i myślą. Już dawno sprzedali polaków i Polskę. Zablokowane są jakiekolwiek media docierające do ludzi. Pod pretekstem covida i wojny zrobili co chcieli a właściwie co im zachód kazał. Zostaliśmy wystawieni. ktokolwiek się z tym co robią nie zgadza jest od razu zeszmacony jako wróg Polski, kolaborant i nieuk. Jeżeli ktoś w małej sprawie zawiedzie i oszuka to w większej tym bardziej. Tak ich poznacie.

 5. Hammurabi mówi

  Bezczelność? Prowokacja? Wyzwanie?
  Myślę, że wszystkiego po trochu, jednakże wspartego wielkim i silnym poparciem z zewnątrz. Poparciem, którego Polska nigdy w swej historii nie doznała. Przeciwnie, Polska na swej drodze zawsze napotykała przeszkody piętrzone przez Anglię, Niemcy, Rosję i zawsze niezawodną w destrukcji polskości diasporę żydowską.
  . Jak we wrześniu 1918 roku podczas wizyty Dmowskiego w USA L. Marshall miał powiedzieć: „Żydzi wolą pogromy od bojkotu”. Zaapelowano wówczas do Dmowskiego, by ten spowodował zaprzestanie bojkotu, który prowadzi do wygłodzenia polskich Żydów. Ten zgodził się, pod warunkiem iż Żydzi przestaną działać na szkodę zjednoczenia państwa polskiego i przyłączą się do jego odbudowy. Rozmowa nie przyniosła żadnych rezultatów, bo żadna strona nie poszła na kompromis…
  Potem już był rok 1919 i konferencja paryska. Co w jej trakcie wyprawiał Lloyd George i kto i co nim kierowało zainteresowani z łatwością przeczytają. Wystarczy chcieć, a po lekturze na zimno połączyć fakty… Wówczas bezczelność, prowokacja wyzwanie nabiorą innego koloru, innej wymowy i ciężaru gatunkowego.

 6. George mówi

  Strach to będzie, gdy wojna się skończy i wygra ją Ukraina! W polskim interesie jest tzw. zamrożenie konfliktu i powołanie propolskiego rządu. Wtedy – mam nadzieję – polska racja stanu zwycięży. Bo na razie, dopóki antypolski element z tzw. Zjednoczonej Prawicy jest u władzy, nie ma na to szans.

 7. Kamil mówi

  Czy widzieliście wypowiedz Putina z dnia wczorajszego?

  Wladimir Putin: “Nasza specjalna operacja wojskowa na Ukrainie to także sprawiedliwa zapłata banderowcom za Rzeź Wołyńska na Polakach. Skoro polski rząd nie tego zrobić, to sprawiedliwość wymierzy Rosja”.

       ❗️❗️ZASUBSKRYBUJ❗️❗️
                 〰️〰️〰️〰️〰️〰️
    👉👀  t.me/RuskiStatek
  Jak ruskich nie lubię od dawna, tak teraz się zastanawiam kto naprawdę jest naszym wrogiem nr 1….

 8. Misiek13 mówi

  Ukrainskie scierwa ktore sa wspierane przez nierzad w Polsce,rosna w sile a historia kolem sie toczy

 9. z-k mówi

  Brzmi to nieprawdopodobnie i mam nadzieję, że to plotka ale wieść niesie, że “nasz” prezydent złożył temu banderowskiemu wiceministrowi gratulacje. Prezydent wiceministrowi…. dziadek Mychajło się przyśnił i nakazał? Czy nakazała jakaś inna władza co rozdaje byłym dostojnikom stanowiska w międzynarodowym szachrajstwie?

 10. Dumny Polak mówi

  Jestem zajebiscie dumny z Panstwa wypowiedzi, tutaj na tych stronach!
  Ile by to nie trwalo, aby wreszcie przejrzec na oczy, jest to wyjatkowo wazne, aby moc teraz podejmowac wlasciwe, jakze wazne, decyzje!
  Okazalismy, jako narod, prawdziwa, katolicka, szlachetnosc i blagam, nigdy wiecej juz nie wstydzcie sie Panstwo, wszedzie na swiecie przyznac, ze jestescie Polakami!
  Smierdzace go..no juz wnet wpadnie do kibla, a Nasza ofiarnosc, zwroci sie wielokrotnie!
  Dobro wreszcie zwyciezy, inaczej byc nie moze, bo, jak sami widzicie, swiat stoi na krawedzi swojego istnienia, tzn. decydujaca reakcja Stworcy stala sie absolutnie konieczna i On wyjatkowo, nas Polakow uwielbia!
  KOCHANI! WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE!
  tacy wykolejency, ktorzy jeszcze w takich okolicznosciach, pluja nam w twarz, beda tego bardzo srogo zalowac!

 11. Ewa-Maria mówi

  To było do przewidzenia że w ten sposób nam się odwdzięcza. Niedługo dojdzie do tego że na Wołyniu Polacy mordowali w bestialski sposób swoich rodaków. Czy będzie jakakolwiek reakcja że strony ‘naszej’ nieudolnej władzy. Wątpię. Potrafią tylko na siłę wciskać nam miłość do Ukrainy. Dla mnie Ukraińcy nigdy nie będą przyjaciółmi a tym bardziej braćmi. WOŁYŃ pamiętam i nigdy im tego nie zapomnę. Nigdy. Oni nie potrafią przepraszać a tylko żebrać żeby im pomagano. Nic w zamian. Im się wszystko za darmo należy. Ukraina to duży, bogaty kraj ale co z tego skoro bracia w wierze prezydenta- komika rozkradają Ukrainę szczególnie teraz gdy jest wojna. Nic tam się pod tym względem nie zmieniło. Ponad dziewięć miliardów Polska na tak olbrzymią kwotę wspomogła ich. A gdzie interesy polskie.?

 12. Reset mówi

  Sierpinska do zyda Tyszki z konfederacji. Czy zona nadal pracuje w muzeum Polin.
  Ha ha ha Grisza Braun.ty z zydem w jednej partii?
  Miedlar czy to koniec swiata?

 13. Antychazar mówi

  To zwykła żydochazarska Qrwa !!!

 14. Adam mówi

  Ukraina to jedno wielkie dziadostwo. Nie mam pojecia w jakim celu i po co Pis tak wchodzi im w du… Jeden sprzedał Polske a teraz drugi chce na sile zrobic z Ukraincow przyjaciol. Czy wsxyscy musza umierac za Kijow i popierac Ukraine?

 15. Vik mówi

  Każdy polityk (jak każdy łobuz) ma prawo mówić co chce, ale kiedy polski (!) za/Rząd PRLbis|POPIS niezmiennie wpierając Ukrainę nie zacznie ogłaszać i realizować takich MELNYKów URZĘDOWYCH kłamców, fałszerzy i oszczerców w trybie to Ich już doszczętnie obnaży i skompromituje – sprowadzają ciała b.Prezydentów IIRP, ale o ciągłośći prawnej POPISu z IIRP i reparacjach to Ta tłuszcza może liczyć wyłącznie od… CCCP i NRD.

 16. Vik mówi

  ….wyparowało w trybie PERSONA NONGRATA

 17. BP mówi

  Jezu Chryste, błagam przyspiesz, jeśli i tak jest twoja wola, wypełnienie jednego z błogosławieństw : “… łaknący sprawiedliwości zostaną nasyceni…”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.