Szokująca wypowiedź rzecznika MSZ: „Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego” [WIDEO]

rzecznik MSZ Łukasz Jasina/fot. screen
22

Podczas wtorkowej (29.03.2022) konferencji prasowej rzecznik MSZ Łukasz Jasina został poproszony o komentarz do słów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który w niedzielę odciął się od pomysłu misji pokojowej NATO zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego podczas wizyty w Kijowie.

ZOBACZ: Zełenski o wysłaniu misji NATO na Ukrainę: „Nie rozumiem tej propozycji. Nie jest nam potrzebny konflikt zamrożony na terytorium naszego państwa”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany, czy pomysł misji pokojowej NATO nadal jest podtrzymywany przez Polskę, Jasina odparł: Pan prezydent Zełenski mówi, że nie chce na Ukrainie zamrożonego konfliktu. Myślę, że całkowicie zgadzamy się z prezydentem Zełenskim i z jego zdefiniowaniem tej sprawy, bo też nie chcemy, żeby ten konflikt na Ukrainie trwał długo i był zamrożony i żeby nie można było ukraińskiego społeczeństwa przed nim ratować. Projekt pana premiera Kaczyńskiego pozostaje do dyspozycji naszych ukraińskich przyjaciół. Tu trochę nawiążę do wypowiedzi ministra Dworczyka: my jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji. Podobnie jak w wypadku sojuszników. Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb. (Od 4 min. nagrania)

Dobrze byłoby, gdyby polskie władze były sługami narodu polskiego, a nie ukraińskiego. Niestety, polskie władze dostały małpiego rozumu i nic nie wskazuje na to, że możemy liczyć na opamiętanie. Jest takie powiedzenie: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Warto, żeby polskie władze wzięły to pod uwagę.

Źródło cytatu: TVP Info

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ofiary propagandy kibicują zagładzie Polski

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  No tak. Ogłupienie i rezuno-pacholstwo tej ekipy bije wszelkie rekordy ale ci pozostali są tacy sami lub nawet gorsi. Nawet Konfederacja czasem tylko budzi nadzieję częściej zajmuje się duperelami a teraz wyraźnie zajmuje pozycję przy półce z konfiturami.

 2. j-da mówi

  Kahał Geremka nie został skompletowany do prowadzenia polskiej polityki zagranicznej i od 30 lat jej nie prowadzi. Ostatnim polskim ministrem polskich spraw zagranicznych był Józef Beck (jakkolwiek by Go oceniać) i możemy tylko zazdrościć Węgrom ich przywódców. Nawet Łukaszenka w zestawieniu z naszą lokajską „warszawką”……………

 3. Elucha mówi

  Z-K mowi Brawo ~krotko, zwiezle, tresciwie … nie mozna sluchac tych glupkow z jednej i drugiej strony, a ten rzecznik to nie moze byc Polakiem

 4. Dawid mówi

  Jasina powiedziałeś prawdę że „jesteście sługami narodu ukraińskiego”. Więc wyjeżdżać z Polski,wszyscy.Przynosicie hańbę Polsce! Polacy nie potrzebują sługusów innych narodów.Won,wszyscy won!

 5. Shadow mówi

  Że też temu draniowi parchaty ozór kołkiem w gębie nie stanie. Pokurczu jeden za czyje pieniądze żyjesz i jaki kraj cię wychował. Hańba wam zdrajcy, hańba na wieki.

 6. Hammurabi mówi

  Żebym na własne uszy tego nie słyszał, to bym nie uwierzył.
  Suwerenny, niepodległy naród nigdy nie będzie czyimś „sługą”. Pan Jasina w swojej cukierkowatości poszedł już nie o krok a o skok za daleko.
  Jednak idę o zakład, że gros słuchających go Polaków karmionych medialną papką raczej na to uwagi nie zwróci.

 7. Michu. mówi

  Nie jesteśmy niczyimi sługami, taki lapsus trochę żenujący, o ile to lapsus.

 8. Flex mówi

  Nie zdziwcie się banderobojni słudzy z MSZ gdy w uznaniu waszych zasług usłyszycie: „murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść” Pól biedy gdyby chodziło tylko o was, Ale wy szargacie dumą i interesem 38 mln narodu! Wasalizm, służalczość i wiernopoddaństwo to nieodłączne cechy urzędników. Nie mamy mężów stanu i elit. Rządzą nami administratorzy i zakute łby urzędnicze. Po wizycie Bidena jakiś komentator w TVPIS info stwierdził, że po tej wizycie możemy czuć się dowartościowani! Bo BOSS powiedział kilka okrągłych słów i poklepał oficjeli po plecach? Zakompleksiony, niepewny siebie establishment potrzebuje komplementów i miłych słówek jak naiwna, zakompleksiona kobieta. Uwiedziona przez jakiegoś „Kalibabkę” gotowa zrobić największą głupotę i oddać ostatni grosz. Tacy ludzie od dziesięcioleci rządzą „naszym” krajem

 9. W K mówi

  Facet o fizjonomii Żyda mówi w Polsce, że są sługami narodu ukraińskiego? Niech sobie Żydzi będą sługami Ukraińców, ale dlaczego facet ogłasza to w Polsce?

 10. Jozef mówi

  Bandyta — sluga diabla… wrog POLSKI I POLAKOW!!
  Dziś Rocznica UPA zamordowała w Pendykach ,150 Polaków A w Hajnówce 40 było ofiar .Pamiętamy. W mediach sprzedajnych tej informacji nie uświadczysz.

 11. finka mówi

  Czy ten rząd zaprzańców może upaść jeszcze niżej, wydawało się, że po kabarecie z wyprawą kijowską już nie, a jednak. Skandaliczna wypowiedź i głowa tego typa powinna polecieć, jakoś nie upomina się o ofiary rzezi wołyńskiej, o Cmentarz Orląt i likwidacje pomników UPA.

 12. Ewa-Maria mówi

  A tak atakują Tuska że to pachołek, sługus ,popychadło niemieckie. Teraz to wy jesteście sługusami, popychadłami, pachołkami ukraińskimi. Wstyd mi że mamy takich głupców za rządzących. Mam nadzieję że wylądujecie na śmietniku historii za całokształt waszych haniebnych poczynań. Ty miernoto możesz być sługusem ukraińskim, ja nigdy. Może dojść do tego że będziecie im buty czyścić, to was czeka. Tego wam życzę wstrętne pachołki, popychadła, sługusy.

 13. ftaq mówi

  za takie słowa powinien być od razu wywalony na zbity pysk! szmata sprzedajna

 14. cccpsucks mówi

  że tez takie śmieci piastują poważne stanowiska w tym durnym kraiku… już po Was, Polacy
  dzieci nie mam, więc płakał nie będę. zaś wszyscy ci, którzy doczekali się potomków – gratuluję wam. przyszłość jaką tworzycie dla swoich dzieci będzie… nieciekawa. co najmniej

 15. ftaq mówi

  polecam nową książkę Krzysztofa Balińskiego „Ministerstwo Spraw Przegranych ” i wszystko w temacie!

 16. For mówi

  Zastanawiam się czasem czy ja Polak, żyję w Polsce i czy mam tu rząd polski dbający o polskie interesy? Oczywiście nie ma dyskusji nad tym, że uciekinierom spod bomb, cywilom trzeba pomóc. Ale na litość boską nie róbmy z Polski kraju usługowego dla Ukrainy! Co innego pomagać (mądrze), a co innego porzucać interesy własnej ojczyzny, aby komuś zrobić dobrze. Jak znam życie, to za ileś tam lat będziemy tego gorzko żałować, kiedy Ukraina zechce być „od Sanu po Kaukaz”. Zostaniemy uznani za słabych, bo teraz usługujemy, więc znów będą „riezac Lachiw”… Na co liczą politycy z Polski? Na kontrakty przy odbudowie Ukrainy? Niech zapomną – tam już Żydzi i Niemcy z Francją oraz Holendrami się zakręcili w koło tematu. Na coś jeszcze liczą? Pewnie dowiemy się poi latach co było grane…

 17. MAREK mówi

  Jak widać towarzysz pseudonim Bronisław geremek prawdziwe Benjamin lewertow, to nadal i wciąż guru PAD, marszałków witek i grodzkiego oraz wszystkich partii zdrady narodu Polskiego, co pokazują od lat działania Polskiego MSZ, zainfekowanego przez geremka właściwe lewertowa wirusem sabotażu przeciwko Polsce.
  Należy też pamiętać o działającej w UE GRUPIE SPINELLI która dąży do likwidacji Państwa Polskiego i powiązanych z geremkiem-lewertowem polskojęzycznymi członkami tej grupy czyli Róża Thun z domu Woźniakowska oraz Danuta Maria Hübner z domu Młynarska. Oni wszyscy są sługami wrogów Polski i Polaków!!!

 18. Marcin Malik mówi

  To jest pocieszny fircyk, który stara się wyglądać elokwentnie, i myśli że jest zabawny. Cieszy się swoją posadą i będzie udawał mądrego. Nie wątpię, że on rzeczywiście jest sługą Ukrainy. Tam stanowiska przywódcze mają Żydzi, a mięsem armatnim są Słowianie. Co z tej biednej Ukrainy zostanie, bez względu na wynik?

  Nie zdziwiłbym się gdyby Jasin wystartował w następnych wyborach prezydenckich i został demokratycznie wybrany przez Polaków. Wiemy już komu służy. Przynajmniej jest szczery.

 19. Marek mówi

  Wybacz, ale to wyjątkowo idiotyczny zarzut (zwłaszcza na forum chrześcijańskim).
  Rzecznik powiedział:
  „Propozycja misji pokojowej pozostaje do dyspozycji naszych ukraińskich przyjaciół; jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie.
  Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji; podobnie jak w wypadku sojuszników.
  Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb”

  „Jesteśmy sługami” w tym kontekście oznacza po prostu, że to Ukraina decyduje o tym, co będzie dla niej pomocne.
  Polska złożyła propozycję misji pokojowej, ale jeśli to Ukrainie nie odpowiada, Polska nie będzie tej koncepcji forsować – i tyle.

  Zupełnie normalna i oczywista wypowiedź – ale internetowi hejterzy oczywiście rzucili się na 4 wyrazy wyrwane ze środka zdania, zupełnie bez kontekstu, bez zacytowania zakończenia „jej próśb”.
  Szkoda, że dołączacie do tej grupy hejterów – użytecznych idiotów Rosji.

 20. Adam mówi

  Stanisław Michałkiewicz ocenił takie haniebne gadanie nie-Polaka z MSW krótko i konkretnie:
  to zdrada stanu, która powinna zostać ukarana.

 21. Iza mówi

  prawda jest taka że nasz rząd i tak zrobi co chce.. Ja nie czuję się sługą Ukrainy jestem panią samej siebie a swoją rodzinę będę chroniła ponad wszystko najpierw pomaga się swoim potem całej reszcie tyle w temacie.

 22. max mówi

  Zdrajca. Jeżeli chce służyć „u_krainie” to niech pakuje walizki i wyp…dala z naszego ukochanego kraju. Nie życzę sobie aby taka sprzedajna mameja wypowiadała się w moim imieniu. Pytanie otwarte: od kiedy u_kraińcy są naszymi przyjaciółmi? Oprócz zamordowania przez UPA ok 100 tyś Polaków niczego innego w historii nie odnalazłem. A ludobójca „obywatel” bandera jest tam bohaterem narodowym, stawia się mu pomniki i już kilkadziesiąt miast uznało go za honorowego obywatela miasta i liczba ta stale rośnie (cyt za Wikipedią). Dla mnie flaga UPA symbolizuje: czarny – wcielenie diabła, czerwony – przelana krew niewinnych ludzi. U_kraińcy szczerze nas nienawidzą i to ma podłoże historyczne. Do niedawna nie mieli własnego państwa i jako chłopi musieli służyć u Jaśnie Pana Polskiego właściciela ziemskiego i przez całe stulecia nisko mu się kłaniać. Stąd ta nienawiść do Polaków. Współcześnie jest dużo gorzej niż się przeciętnemu Polakowi wydaje. Przytoczę słowa jednej z pracownic zatrudnioną przez agencje pośrednictwa do pracy na terenie Polski w niepolskim zakładzie produkcyjnym. Cytat: „Poczekaj. Najpierw ruszymy na rosję a potem na Polskę wyraźnie dając do zrozumienia że chętnie by nas sprali na kwaśne jabłko. Było to podczas luźnej polemiki w zakładzie zatrudniającym pracowników z Polski i u_krainy. Takich doniesień z Polski jest mnóstwo. Wracając do zdrajców narodu to ten kacykowaty rząd na usługach wuja sama nie dosyć że trwoni nasze podatki na pomoc dla nie naszych przyjaciół w nie naszej wojnie to jeszcze dyskryminuje naszych obywateli dając u_kraińcom w polsce socjal, niedostępny dla naszych obywateli. To jeszcze powoduje lawinową podwyżkę cen żywności bo przyjmując kilka milionów obcych obywateli trzeba założyć że oni też muszą kupić coś do jedzenia a zadziałało tu prawo popytu i podaży. Jakby mało Polaków ledwo wiązało koniec z końcem to jeszcze spotęgują wzrost ubóstwa w Polsce. Zdrajców spakować do wagonów i wysłać na wschód bez prawa powrotu, niech służą u_kraińcom skoro tak ich lubują.
  Polska tylko dla Polaków!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.