„Wierchuszka PiS odwdzięczyła się władzom Kościoła”. Ks. Isakowicz-Zaleski o komisji ds. pedofilii

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski/ fot. screen
5

Podczas środowego posiedzenia (15.07.2020) Sejm głosował nad kandydaturami osób zgłoszonych na członków państwowej komisji ds. pedofilii. Kandydatura ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, zgłoszonego przez PSL-Kukiz’15 i Konfederację, została odrzucona głosami PiS, KO i Lewicy.

ZOBACZ: PiS, KO i Lewica wspólnie odrzucają kandydaturę ks. Isakowicza-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ks. Isakowicz-Zaleski skomentował wyniki głosowania ostrym wpisem w mediach społecznościowych. Działanie PiS nazwał odwdzięczeniem się władzom Kościoła za poparcie polityczne, a całą sytuację określił jako „sojusz ołtarza z tronem w pełnej krasie”. Stwierdził też, że wspólne glosowanie PiS, PO i Lewicy pokazuje, iż „wojna kulturowa”, o której tak głośno było w kampanii wyborczej, to „ściema dla zamydlenia oczu maluczkim”.

W rozmowie z dziennikiem „Do Rzeczy” ks. Isakowicz-Zaleski ujawnił, że były na niego naciski ze strony kościelnej, aby nie kandydował do komisji. Odnosząc się do postawy posłów PiS stwierdził, że „gdy przychodzi do ważnego głosowania, politycy prawicy głosują razem ze swoimi przeciwnikami”. – Przykre jest to o tyle, że tu nie chodzi o moją osobę, ale o to, że sprawami nadużyć seksualnych w polskim Kościele katolickim zajmuję się od lat. Dysponuję wiedzą na ten temat. Niestety politycy uznali, że sojusz ołtarza z tronem jest ważniejszy – powiedział.

Źródło informacji: Facebook, Do Rzeczy

Zobacz też:

Zarzuty dla ocalałego z Rzezi za antybanderyzm. Bpa Markowskiego pielgrzymka ścieżkami cadyków i bezkarność, która rozzuchwala [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alek mówi

  Co ta komisja bedzie badac? Chyba jak ta komisja ds przypadkow upicia sie, ktora z gory wyklucza mozliwosc wplywu picia alkoholu na upicie sie.

 2. Greg mówi

  os scigania przestepcow jest policja prokuratura na koniec sady O co kaman?

 3. Alek mówi

  Scigac nie bedzie, bo zaraz o ciemnogrod i wstecznictwo oskarza, gdyz fundamentem pedefilii jest SEPSA, czyli seksedukacja, pornografia, sodimia i antykoncepcja, wypaczajace odpowiednio umysl, zmysly, instynkty i chemie organizmu. Wiec nawet jak sto komisji piwolaja, to pedofilia kwitnac bedzie i basta.

 4. George mówi

  Co do PiS nie mam złudzeń. To bezideowi krętacze, dla których liczy się tylko władza polityczna, a tzw. imponderabilia i zasady odgrywają drugorzędną rolę. Dla władzy zawarliby pakt z samym diabłem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.