Szok! Archidiecezja Warszawska zaprasza na pielgrzymkę „Śladami cadykow”

cmentarz żydowski w Warszawie/ fot. Wikipedia
3

Archidiecezja Warszawska zaprasza na II pielgrzymkę autokarową „Śladami cadyków”, która ma odbyć się 19 lipca na trasie Warszawa – Mszczonów – Aleksandrów Łódzki – Stryków – Sochaczew – Warszawa. Honorowym patronatem objął ją bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. „W tajniki duchowości chasydzkiej i nauk cadyków wprowadzać nas będzie Symcha Keller, były rabin Łodzi, chasydzki nauczyciel duchowy, kantor i muzyk” – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Archidiecezji.
PRZECZYTAJ: J. Międlar: Posłuszny biskup przepraszał za Jedwabne, a teraz chce jechać do Izraela. „Idź precz!”

Pielgrzymi odwiedzą żydowskie cmentarze, gdzie „oddadzą się medytacji” przy ohelach (grobowcach) cadyków. Wysłuchają też opowieści o życiu „Milczącego Rebego” Menachema Mendla z Warki, o praktyce cadyków dynastii Amszinów i o historii cadyka ze Strykowa zwanego „władcą cudów”. Przy grobowcu członków chasydzkiej dynastii aleksandrowskiej ma odbyć się wspólne śpiewanie nigunów, czyli pieśni chasydzkich oraz psalmy i cicha medytacja. Cały program TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dialog z judaizmem przybiera coraz dziwniejsze formy. Oczywiście nie ma nic złego w przekazywaniu informacji na temat chasydów, ale organizowanie PIELGRZYMKI od grobów cadyków to jakaś aberracja. Pielgrzymka to podróż podjęta z pobudek religijnych do miejsc świętych. Od kiedy groby cadyków są miejscami świętymi dla katolików?

Źródło informacji: archwwa.pl

Zobacz też:

W Białymstoku odsłonięto rzeźbę Żyda. W tle postawiono flagi kraju oskarżonego o ludobójstwo

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Artamator mówi

    No, cóż a może pokazując jak jesteśmy nowoczesni, tolerancyjni, pójdźmy też śladami mordów satanistycznych trasą od Gdańska do Zakopanego…

  2. W K mówi

    Gdybym nie przeczytał, to by nie uwierzył. Widocznie organizują to dla pieniędzy.

  3. czarny mówi

    Tu nie chodzi o pielgrzymki, tylko to celowa krecia robota polegająca na zawłaszczaniu przestrzeni publicznej przez żydostwo, promowaniu ich kultury, przy jednoczesnym celowym wypieraniu naszych zwyczajów, tradycji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.