PiS, KO i Lewica wspólnie odrzucają kandydaturę ks. Isakowicza-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski/ fot. facebook
7

Podczas środowego posiedzenia (15.07.2020) Sejm głosował nad kandydaturami osób zgłoszonych na członków Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Jednym z kandydatów był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zgłoszony przez grupę posłów Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska (Polskie Stronnictwo Ludowe – Kukiz15) oraz Koła Poselskiego Konfederacja. Kandydatura ks. Zaleskiego została odrzucona głosami PiS, KO i Lewicy.

– Trzy razy świadomie i w sposób planowy odrzucili kandydaturę niezależnego, odważnego człowieka do ciała mającego zwalczać przestępstwa – skomentował działanie PiS Krzysztof Bosak i załączył wyniki głosowań. Jak widać PiS działał ręka w rękę z Koalicją Obywatelską i Lewicą. Tacy to „patrioci”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ks. Tadeusz Bohdan Zaleski – ur. 7 września 1956 r. w Krakowie, działacz społeczny i opiekun osób z niepełnosprawnościami. Z pochodzenia jest Ormianinem, dlatego też używa nazwiska Isakowicz-Zaleski. Po ukończeniu studiów teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie archidiecezji krakowskiej, w której pracuje do dziś. Jeszcze w czasie studiów był uczestnikiem międzynarodowego ruchu „Wiara i Światło”, zakładając w Krakowie i Chrzanowie wspólnoty osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców i opiekunów. Przez wiele lat był też kapelanem i katechetą „Wspólnot Małych Muminków”, zrzeszających dzieci niepełnosprawne od 6 do 18 roku życia. W 1987 r. wspólnie z Zofią Tetelowską i Stanisławem Pruszyńskim zakładał ogólnopolską Fundację im. Brata Alberta i Schronisko dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach. Od 1989 r. do dnia dzisiejszego jest prezesem tej fundacji.

Od 2000 r. jest również współzałożycielem i prezesem Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego w Radwanowicach, a także pomysłodawcą i założycielem Fundacji Przyjaciół, która prowadzi Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą dla dzieci szkolnych w Jawiszowicach.

Tadeusz Zaleski ma ogromne doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi niepełnosprawnymi, które często ze względu na swoje ograniczone możliwości poznawcze w takim samym lub nawet większym stopniu są narażone na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Jest autorem szeregu publikacji poruszających wiele ważnych spraw społecznych, w tym opisujących zagrożenie pedofilią.

Za swoją wszechstronną działalność społeczną został odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 2006 r., Krzyżem Wolności i Solidarności w 2016 r., Nagrodą im. Pawła Włodkowica przez Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego w 2007 r., Nagrodą Kustosz Pamięci Narodowej w 2010 r. oraz Orderem Uśmiechu w 1997 r.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, Twitter

Zobacz też:

Ks. Isakowicz-Zaleski krytycznie o wizycie prezydenta Dudy na Ukrainie: „Po raz trzeci ominął doły śmierci na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kwal mówi

  Czy Polactwo coś z tego głosowania zrozumie ? Obawiam się, że nic…

  1. piotr mówi

   Witek śmiała się podczas wyboru członków komisji ds. pedofilii. Kopacz: Niegodne.

 2. Hammurabi mówi

  Z takiego obrotu sprawy, wynika tylko jeden wniosek. Mianowicie owa komisja ma powstać wyłącznie jako bezwolne i zależne od polityków ciało będące wyłącznie medialną zapchajdziurą. Każdy uczciwy człowiek nie tylko ksiądz Zaleski.

 3. Antyparch mówi

  Panie Jacku,czy katolik,poparlby Trzaskowskiego,a przynajmnie wezwal do nie glisowania na niego?
  Przeciez to swiaty roznych wartosci,a obowiazkiem katolika jest dawac swiadectwo wiary. A nie jak Pilat umyc rece.
  Jak to jest?

  1. ROMAN mówi

   przecież K. Bosak powiedział, że nie będzie głosował na kandydata antypisu, to raz, a dwa, dziś, katolicy z pisu głosowali z tęczowymi i komuchami i o to głowa już nie boli, tak?

 4. ROMAN mówi

  widać, że sympatycy pisu nie wiedzą, że europosłowie pisu głosują w eurokołchozie np. za uchwałami genderowymi… nic nie mówili?… cały pis…wredne mordy…

 5. piotr mówi

  Rozbawiona marszałek Sejmu przy głosowaniu nad komisją ds. pedofilii [WIDEO]

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.