Wielka Brytania naciska na Polskę ws. roszczeń żydowskich. Szokujące oświadczenie w Izbie Lordów

posiedzenie Izby Lordów/ fot. Twitter
18

Wielka Brytania naciska na Polskę w sprawie realizacji roszczeń żydowskich. I wcale się z tym nie kryje. W środę (29.07.2020) odbyło się posiedzenie Izby Lordów, podczas którego oświadczono, że rząd brytyjski potwierdza swoje poparcie dla restytucji mienia z czasów Holokaustu w Polsce i innych krajach. O sprawie informuje „Jerusalem Post”.

– Prowadzimy regularne rozmowy z rządem polskim na temat zwrotu mienia zajętego podczas okupacji hitlerowskiej. Brytyjski wysłannik ds. Holokaustu, mój szlachetny przyjaciel Lord Pickles, współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi i innymi stronami, aby wezwać Polskę do uchwalenia przepisów zapewniających restytucję lub rekompensatę za własność prywatną – powiedział Lord Ahmad z Wimbledonu, Minister Stanu ds. Wspólnoty Narodów i ONZ w Biurze Spraw Zagranicznych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lord Ahmad zamierza poruszyć kwestię żydowskich roszczeń podczas spotkania z polskim ministrem spraw zagranicznych. Marie van der Zyl, przewodnicząca Rady Deputowanych Żydów Brytyjskich, zapewniła, że Wielka Brytania od dawna odgrywa wiodącą rolę we współpracy z międzynarodowymi partnerami, zachęcając do pełnego wdrożenia Deklaracji Terezińskiej.

Mój komentarz: Jeśli ktoś nadal sądzi, że nic się nie dzieje i o żadnych roszczeniach żydowskich do mienia bezdziedzicznego nie ma mowy, to powinien w końcu przejrzeć na oczy. „Pełne wdrożenie Deklaracji Terezińskiej” oznacza realizację roszczeń żydowskich w całej rozciągłości, z mieniem bezdziedzicznym włącznie. Właśnie dowiadujemy się, że Wielka Brytania oczekuje od Polski, aby zapłaciła Żydom.

Nie bez znaczenia jest to, że oświadczenie brytyjskie pojawia się w momencie publikacji raportu Departamentu Stanu do ustawy 447. W raporcie napisano, że „Polska jest jedynym krajem członkowskim Unii Europejskiej, w którym pozostały poważne kwestie związane z mieniem z czasów Holokaustu i który nie uchwalił kompleksowej krajowej ustawy reprywatyzacyjnej”.

ZOBACZ: Departament Stanu opublikował raport do ustawy 447: „W interesie Polski jest rozwiązanie tej kwestii raz na zawsze”

Wyjaśniam, że określenie „kompleksowa ustawa” oznacza nie tylko reprywatyzację rozumianą jako zwrot majątku spadkobiercom, ale obejmuje również mienie bezdziedziczne. Wynika to z postanowień Deklaracji Terezińskiej, na bazie której powstała ustawa 447. O tym, że USA traktuje kwestię mienia bezdziedzicznego jako element „kompleksowej ustawy” świadczy oświadczenie ambasady USA w Serbii z 2016 roku po przyjęciu przez ten kraj ustawy dotyczącej mienia bezdziedzicznego. Ambasada USA nazwała ją wtedy „ostatnim elementem kompleksowego prawodawstwa dotyczącego mienia odebranego ofiarom Holokaustu”. Oświadczenie ambasady TUTAJ.

Gdyby Sejm przyjął ustawę Stop447, miałby podstawy do odmowy prowadzenie rozmów o mieniu bezdziedzicznym. Ale ponieważ ustawa trafiła do sejmowej zamrażarki, rozmowy trwają, a naciski nie ustają. Żydzi nie odpuszczą.

Źródło informacji: Jerusalem Post

Zobacz też:

„Departament Stanu w roli ochroniarza żydowskich szantażystów”. Konfederacja o raporcie do ustawy 447 [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  To by było na tyle w temacie niepodległości Polski.

 2. piotr mówi

  Raport Just Act – Polska: Rasistowski, antypolski skandal Departamentu Stanu USA i ambasady USA w Warszawie.

 3. piotr mówi

  Ruskie mają radochę. USA wspierają bezpodstawne roszczenia żydowskie wobec Polski!

 4. Hammurabi mówi

  Na miejscu – jak to leciało? – „szlachetnego przyjaciela Lorda Picklesa”, zastanowiłbym się co robię. Czemu? Bo akurat Anglia opita krwią swoich kolonii i im zawdzięczająca swoje bogactwa pewnie nie zna powiedzenia o kiju i jego dwóch końcach. Dziś niepodległe kraje, będące jeszcze stosunkowo niedawno wykorzystywanymi ekonomicznie, gospodarczo i politycznie koloniami, mogą się obudzić… Co wówczas poczną nadęte „szlachetności”?
  Anglia jako jedna ze stron podłości teherańskiej i skurwysyństwa jałtańskiego powinna zostać poinformowana i to oficjalnie przez polski rząd jakie koszty Polscy zmuszeni byli ponieść dzięki polityce angielskiej!
  Teraz nagle „ich lordowskie moście” znów się odnajdują w romansie i współpracy z żydowskimi przyjaciółmi, zupełnie tak, jak to było za czasów Konferencji Paryskiej i wyjątkowej kanalii – Davida Lloyd Georgea. Zaciekłego przeciwnika utworzenia silnej Polski.
  David Lloyd George mówił o „defekcie historii” , twierdząc, że Polska „zdobyła sobie wolność nie własnym wysiłkiem, ale ludzką krwią” i że jest krajem, który „narzucił innym narodom tę samą tyranię”, jaką sam przez lata znosił. Polska powiedział, jest „pijana młodym winem wolności, które jej podali alianci”, i „uważa się za nieodparcie uroczą kochankę środkowej Europy”. W 1919 roku Lloyd George powiedział, „że prędzej oddałby małpie zegarek, niż Polsce Górny Śląsk”, zaś w 1939 roku oświadczył, „iż Polska zasłużyła na swój los”.
  Drań jeszcze nie wiedział, że głaskane przez niego z włosem Niemcy zgotują piekło na ziemi nie tylko Polakom ale i jego ukochanym przyjaciołom w jarmułkach.
  I teraz koło historii znów się obraca? Ten sam kraj, te same mendy śmią pyskować i piętnować Polskę którą nie tylko, że zdradzały, którą skazywały na niebyt, której ze wszystkich sił szkodziły? Co? zapomnieli już wszyscy o angielskim sabotażu polskiej walki Rosją w 1920 roku?
  Co to jest za rząd, który w imię politycznych okrągłości nabiera w gębę wody w takim temacie?
  No tak… Rząd… Rząd i chanukowe świeczuszki… Tfu!

 5. piotr mówi

  Niemcy wstrząśnięci. Afgański imigrant oskarżony o gwałt na dwóch dziewczynkach.

 6. orzech mówi

  To może niech Wielka Brytania zapłaci nam odszkodowanie za wystawienie nas do wiatru w 1939r i niedotrzymania międzynarodowej umowy między WB a Polską dotyczącą wspólnej obrony w razie napaści Niemiec na Polskę.

 7. Witek mówi

  To Angole zakłamani kolaboranci Hitlera powinni płacić Zydom – jak Niemcy, a nam oddać setki milionów $ zabranych z POLSKIEGO ZŁOTA za wyposażenie Polaków w broń podczas II Wojny Masońskiej

 8. Antyparch mówi

  PO miala Polakom pozostawic polany.
  a lasy do zyda.

 9. NoTrudno mówi

  Pozostaje edukowac i uswiadamiac. Codziennie. Wiem, wkurza to rodzine i znajomych, ale trudno.

 10. Flex mówi

  Dodałbym jeszcze pytanie do GB co się stało podczas II WŚ ze 100 Mg polskiego złota ewakuowanego z Polski?! Czyżby poszły na leasing myśliwców z 303, a może czołgów oddziałów Gen. Maczka? czy jak to często bywa złoto zniknęło pod jarmułkami niewidkami?!

 11. antyekolog mówi

  W,y.pier..dalać bo źle sie to dla Was skończy żmijowe plemię…

 12. lol mówi

  jeszcze trochę, i zobaczycie tutaj drugi euromajdan. i sk…..synów ”polityków” wiszących na latarniach

 13. Marcin Malik mówi

  Wielka Brytania nigdy nie była przyjacielem Polski, a polski dywizjon 303 Anglicy traktowali tylko jako polskie mięso armatnie za puste obietnice, aby sami nie musieli umierać. Anglia jest tylko przyjacielem Żydów, dlatego że potęga finansowa City of London należy do Żydów. Z Polską jest to tylko twardy interes.

  Byłem aktywny na koncie Twitter 10 Downing Street, także znają oni moją stronę i czytali moje artykuły, w tym:
  „Wielka Brytania i WIELKA zdrada Polski” https://www.kompas.travel.pl/polityka-prawdy/wielka-brytania-i-wielka-zdrada-polski-czesc-i/ oraz moje artykuły o Izraelu.

  Jacy byli zbulwersowani pod nr 10 że śmiem krytykować Żydów oraz tego syjonistycznego grubasa Churchilla. Staram się kochać Anglię ale w takich chwilach gotuje się we mnie krew.

 14. Zbigniew mówi

  W odpowiedzi mozna wymowic ta prywatna umowe terezinska – ten Bartoszewski … .

  Ciekawie jak by po tym szczekali

 15. MM. mówi

  PAZERNE ZYDY, WY POLAKÓW TO POWINNISCIE PO RĘKACH CAŁOWAĆ I POLAKÓW BRONIĆ POD KAZDĄ SZEROKOSCIĄ GEOGRAFICZNĄ PRZED NAJMNIEJSZĄ CHOCBY, KALUMNIĄ!!! TYMCZASEM WY SAMI DLA 30 SREBRNIKÓW, CZYLI JAK ZAWSZE, JUDASZE, JAK ZAWSZE, DLA 30 SREBRNIKÓW KRZYŻUJECIE CHRYSTUSA!!! PAN BÓG NIERYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY! WY DOMAGACIE SIĘ, WBREW PRAWU MIĘDZYNARODOWEMU, WBREW PRAWU POLSKIEMU, WBREW PRAWU BOSKIEMU – DEKALOG TOTALNIE NIENALEZNYCH WAM PIENIĘDZY, JESTESCIE ZŁODZIEJAMI!!! JA WIEM, ZE WY DOSKONALE BEZWSTYDNIE KŁAMIECIE. ALE ŻEBY AZ TAK BARDZO BYĆ ZAŚLEPIONYM I PONIZAC, OKRADAĆ NARÓD, KTÓRY JAKO JEDYNY NA SWIECIE DAŁ WAM ONEGDAJ SCHRONIENIE I JESZCZE ZYCIE WAM RATOWAŁ KOSZTEM WŁASNEGO ŻYCIA MIMO, IŻ WY BYLISCIE WOBEC NAS POLAKÓW, NIERZADKO ZDRAJCAMI, DONOSICIELAMI, KOMUNISTAMI, UB-KAMI, ITD.ITD. I WY, NAM POLAKOM, DZIŚ PLUJECIE W TWARZ!!!???? NIE MA NA ŚWIECIE WIĘKSZEGO DRAŃSTWA! GDYBY NA WASZYM MIEJSCU BYLI NIEMCY, KTÓRYCH UWAZAM ZA NARÓD ZWYRODNIALCÓW, MORDERCÓW I ZŁODZIEI, TO NAWET ONI, NIGDY NIE WYSUNĘLIBY WOBEC NAS POLAKÓW, BEZPODSTAWNYCH ROSZCZEN , BO MIMO WSZYSTKO, CYWILIZACJA ŁACIŃSKA, A W ZASADZIE JEJ RESZTKI I DO TEGO DAWNO UŚPIONE, OBUDZIŁYBY SIĘ W NICH, CO Z KOLEI NIE POZWOLIŁOBY IM WYCIĄGNĄC BRUDNEGO ŁAPSKA PO NIENALEŻNE IM PIENIĄDZE!!! NIECH WAS BÓG OBEJMIE TOTALNIE ABSOLUTNIE I BEZ RESZTY SWOJĄ S P R A W I E D L I W O Ś C I Ą!! AMEN!

 16. Waldemar mówi

  Anglosasi nie są sojusznikami Polaków,
  Zdradza nas jak w czasie drugiej wojny.
  Przypomnę też że nie chcieli uznać naszych zachodnich granic.
  To Stalin był gwarantem zachodniej granicy , a później ZSRR.
  A dziś kto poprze nasza zachodnią granicę chyba nie żydzi z USA czy Niemcy i Anglia na nich też nie można liczyć. Dlatego my Polacy musimy liczyć na nas samych. Dlatego potrzebna jest nam jak najsilniejsza armia. To jest nasze być albo nie być.
  Umiesz liczyć licz na siebie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.