„Departament Stanu w roli ochroniarza żydowskich szantażystów”. Konfederacja o raporcie do ustawy 447 [WIDEO]

Grzegorz Braun/ fot. screen
7

Podczas piątkowej (31.07.2020) konferencji prasowej w Sejmie, posłowie Konfederacji, Grzegorz Braun i Robert Winnicki, odnieśli się do raportu Departamentu Stanu do ustawy 447, tzw. JUST Act. Braun stwierdził, że jest to kolejny etap procedury wymuszania na Polsce realizacji bezprawnych roszczeń żydowskich, a Departament Stanu występuje w roli „ochroniarza żydowskich szantażystów”. Wskazał na bierność polskich władz, które zajęte są wyłącznie uspokajaniem polskiej opinii publicznej.

Braun poinformował, że Konfederacja wystąpi do rządu z zapytaniem o wymienioną w raporcie kwotę ponad 28 miliardów złotych, która znalazła się w rozdziale „Opieka nad ocalałymi z Holokaustu (Shoah) oraz innymi ofiarami hitlerowskich represji”. – Z kontekstu wynika, że mogłoby to się odnosić do wynikającego z przyjętego w 2014 roku prawa o wypłatach rent weteranom II drugiej wojny światowej mieszkającym w Izraelu. Ale rzecz w tym, że kiedy to prawo było głosowane, to prognozowano koszta w milionach, a tu pojawiły się miliardy. I o to będziemy pytali rząd polski, co to za suma i skąd ona się wzięła – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konfederacja będzie też pytać o nieznany opinii publicznej raport Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który stał się podstawą do części raportu Departamentu Stanu. Braun przypomniał o innym amerykańskim raporcie nt. „Wolności religijnej w świecie”, w powstaniu którego udział miała strona polska. – Będziemy dociekać, kto ze strony polskiej jaki wkład wnosi w nakręcanie tej spirali nonsensu i absurdu, bo przecież jest kompletnym absurdem domaganie się, żeby rząd polski wypłacał pieniądze z polskiego budżetu ludziom, którzy nie mają żadnych tytułów dziedziczenia czegokolwiek w Rzeczypospolitej Polskiej. To są roszczenia bezprawne, ahistoryczne, kontrfaktyczne i nielogiczne pod każdym względem – podkreślił Braun.

Robert Winnicki zaapelował do rządu o podejmowanie działań, które stworzą fakty polityczne przydatne w odpieraniu nacisków dotyczących roszczeń żydowskim. Takim faktem politycznym byłoby przyjęcie ustawy Stop447. – Oczekujemy asertywnej obrony interesów narodowych, ale żeby to robić potrzeba, aby polski rząd komunikował w Waszyngtonie, że nie jesteśmy zdani wyłącznie na nich. Podstawą prowadzenia asertywnej polityki zagranicznej jest polityka wielowektorowa – podkreślił Winnicki.

#Konfederacja alarmuje! Mike Pompeo domaga się realizacji bezpodstawnych roszczeń! #Stop447

#Konfederacja alarmuje! Mike Pompeo domaga się realizacji bezpodstawnych roszczeń! #Stop447

Posted by Konfederacja on Friday, July 31, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

PILNE! Departament Stanu opublikował raport do ustawy 447: „W interesie Polski jest rozwiązanie tej kwestii raz na zawsze”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  “Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym”… Israel Singer nie owijał w bawełnę, choć wykazał się przy tym kompletna ignorancją.
  Wpierw Izrael wraz ze swoją kolonią zza oceanu, teraz Anglia zaczynają coraz głośniej ujadać.
  Odpowiedzią na “publiczne ataki i upokorzenia” nigdy nie powinno być to, co robią “nasze” kolejne rządy. Żydzi podobnie jak muzułmanie każdy gest pojednawczy, każde ustępstwo a nawet wielkoduszność odbierają jako słabość.
  Brak oporu, łagodność i – co tu kryć – gamoniowatość Polski jest jedynie wodą na żydowski młyn.
  Milczenie w sprawie żydowskich zbrodni, zdrad, fałszerstw tylko utwierdza tych ludzi w przekonaniu o swej wyjątkowości i bezkarności.
  Jednak póki w sejmie i senacie zasiadać będą karierowicze, moralne karły, partyjni aktywiści i zwykłe kreatury bez kręgosłupów, póki idole tłumów pluć będą na własny kraj i tych którzy ich wynieśli tak wysoko a te tłumy, ich wyborcy będą twierdzić, że to tylko deszcz pada póty będzie tak jak jest.
  Proszę sobie poczytać historię Palestyny, ze zwróceniem uwagi na rolę Anglii i osadnictwa żydowskiego, które wykupywało tamtejsze ziemie, rugując z nich dotychczasowych właścicieli.
  Czego zatem byliśmy niemymi świadkami w Polsce? Przypomnijcie sobie sprawę lasów…
  Przecież nie chodziło tu o drewno. W Palestynie Żydzi kupowali ziemię w Polsce mieli dostać za darmo. 17 grudnia 2014 roku do porządku obrad Sejmu nagle i niespodziewanie trafia punkt dotyczący zmiany konstytucji. Autorzy projektu chcieli dopisać do ustawy zasadniczej artykuł o następującej treści: “Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.”. Kluczowe słowa to “z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie”. Ten “wytrych” prawny dawał szeroki wachlarz możliwości. Nic bowiem nie stałoby na przeszkodzie, aby uchwalić ustawę, w której umożliwiono by wyprzedaż Lasów w ręce prywatne. 18 grudnia 2014 r. o godzinie 0:45. Do zmiany konstytucji ówczesna władza potrzebowała 296 głosów. Okazało się, że zabrakło zaledwie 5 głosów!
  Zabrakło i co było potem?
  Potem nagle staliśmy się “faszystami”, Warszawa stolicą nazizmu a nawet byliśmy świadkami uroczystych obchodów urodzin Hitlera w Wodzisławiu…
  A teraz? Teraz Polska nie tylko “neguje Holocaust”, ale w istocie była jego współorganizatorem. Nieomal to spracowani Niemcy musieli Żydów po obozach przed Polakami chować!
  A Jutro? Co będzie jutro?
  Obstawiam powtórkę z “Komorowskiego”
  Ale chyba jednak nie doczekam, bo szlag mnie trafi!

  1. Agnieszka mówi

   Bardzo dziękuję za podsumowanie, to jeszcze szerzej otwiera oczy, szczerze? Przecież to polska była pod okupacją, to Niemcy strzelali w tył głowy i gazowali, moja własna babcia i jej rodzina dwa tyg pomagali małej Żydówce, dali dach jedzenie a takich rodzin byli mnóstwo. To nie my napadalismy, historia II WOJNY SW mnie interesowała ale teraz jej zupełnie nie rozumiem. Już zgłupiałam. A druga kwestia że chyba nie ma czegoś takiego jak mienie bezspadkowe? Ale ja się nie znam. Dlaczego domagają się go od narodu, który był represjonowany, Państwo burzone do cna, gdzie nasze dobra narodowe, które zaginely po wojnie? Jakieś obrazy kiedyś czytałam, to nie ci którzy napadali powinni płacić odszkodowania? I czemu Takie kraje jak Ameryka i Anglia niby są z nami, niby przyjacielskie stosunki ale w tak ważnych kwestiach są zawsze przeciw Polsce. Może ktoś mądrzejszy w temacie może to króciutko wytłumaczyć bo naprawdę się zgubiłam. Miałam kiedyś taki film, oczywiście nieoficjalny ze spotkania żydowskiego gdzie w punktach mieli napisane krok po kroku co i jak zrobią w PL, co wprowadzą itp to był szok….

  2. Hammurabi mówi

   Bo widzisz Agnieszko świat jest jaki jest. Jeśli popatrzeć wstecz, to wiele można zrozumieć, zwłaszcza jeśli zainteresujemy się i faktami i ich sprawcami w sensie ekonomicznym.
   Polacy od zawsze byli dobroduszni, naiwni i wyrozumiali. Ot choćby w XVI wieku, kiedy dochodziło do czystek i mordów na tle religijnym, Polska wyróżniała się tym, że za wyznawanie innych religii nie karano tak drastycznie jak na “cywilizowanym” zachodzie Europy. Przeciwnie, wielu prześladowanych znalazło w naszym kraju schronienie. Była “krajem bez stosów”. Pomijam tu całkiem świadomie przyczyny upadku Rzeczpospolitej wynikające z nierozumnej polityki władców i ich ustępstw na rzecz stanu szlacheckiego, Kościoła i zdrad.
   Rzecz w wielkiej liczbie “migrantów” i w prawach które im nadawano i którzy często knuli przeciwko państwu które ich ochroniło.
   A Żydzi? Ci, to dopiero wykazali się “wdzięcznością” Historia ich wypędzeń sięga już ponad siedmiu stuleci przed naszą erę, kiedy to wypędzono ich z Samarii. Po klęsce żydowskiej rewolty w 70 roku, Rzymianie zwyczajnie uczynili z nich niewolników. Nie zmieniło tego postanie, zwane “powstaniem Bar-Kochby”, które po początkowych sukcesach zostało stłumione (Powstańcy prześladowali i zabijali chrześcijan za odmowę porzucenia wiary i uznania Bar-Kochby za Mesjasza) I tak dalej i tak dalej…
   Po skutecznym wypędzeniu z krajów Europy zachodniej schronienie Żydzi znaleźli właśnie w Polsce. Do czego to doprowadziło, łatwo sama sobie znajdziesz, jeśli tylko poświęcisz temu trochę czasu.
   Teraz Twoje pytanie… “Takie kraje jak Ameryka i Anglia niby są z nami, niby przyjacielskie stosunki ale w tak ważnych kwestiach są zawsze przeciw Polsce”.
   Anglię od razu możesz sobie skreślić z listy “przyjaciół” Ona zwyczajnie ich nie ma i nigdy nie miała. Ona ma “wyłącznie interesy”. To w imię “interesów” stała niewzruszona na stanowisku antypolskim po I wojnie światowej, sprzyjając Niemcom i Rosji. W internecie możesz znaleźć wiele faktów z tego okresu, po zapoznaniu się z którymi, zrozumiesz bezdenną głupotę rządu polskiego, upatrującego sojusznika za Kanałem la Manche, zwłaszcza po doświadczeniach z okresu wojny z Sowietami i jawnej, nieskrywanej wrogości Anglii wobec Polski. To w imię interesów niejaki Churchill w listopadzie i grudniu 1943 roku handlował Rzeczpospolitą ze Stalinem (przy głupkowatej aprobacie Franklina Delano Roosevelta), kontynuując linię innej kanalii, też premiera Dawida Lloyd Georgea. To w imię tych ustaleń i interesów wycofano z frontu zachodniego skutecznego i błyskotliwego gen. Pattona, zastępując go Montgomerym – kluchą bez krzty odwagi i talentu strategicznego, co oczywiście nie przeszkodziło aliantom korzystać z bitności i odwagi niczego nieświadomych wówczas Polaków.
   A Ameryka?
   Popatrz na demografię tego kraju, z uwzględnieniem majątku obywateli. Co zobaczysz? Ano to, że w USA żyje według różnych danych od 5,3 do 6,4 miliona Żydów czyli więcej, niż w Izraelu, co w połączeniu z gigantycznym majątkiem wpływami i plemienna solidarnością (której tak bardzo Polakom brakuje) determinuje politykę USA wobec całego świata.
   Pomyśl tylko. W takim Chicago mieszka ponad milion Polaków, w Nowym Jorku ponad siedemset tysięcy a co znaczą w tych miejscach? Ilu jest polityków, kongresmenów?
   Ogółem dziesięć milionów ludzi siedzi sobie w USA i warczy na siebie wzajemnie. Podobnie w Niemczech, gdzie w samym Zagłębiu Ruhry-Duesseldorf-Kolonia mieszka ponad milion Polaków a znaczą mniej, niż nowo przybyli migranci. I tu masz powód.
   A do tego wystarczy pomiędzy nich rzucić “kość”, by się wzajemnie pozagryzali…
   To właśnie odwieczna bolączka nas wszystkich, skwapliwie wykorzystywana przez wrogów.
   Jeśli się mylę, to również proszę o wyłuszczenie prawdy.

 2. Zbigniew mówi

  No i rozwiazal im problem “raz na zawsze”:

  Te roszczenia nie sa problemem Polski i Polakow, lecz tylko polskiego rzadu i wiekszosci parlamentarnej a wiec tylko problem wyborczy.

  Ja mam nadzieie, ze wyborcy ten problem rozwiaza raz na zawsze – tak dobitnie , jak w 2015 problem “Tuska i jego zasmajdanej ferajny od rypania”

  1. Zbigniew mówi

   Prezydent UE biegal w starych zasmajdanych majtkach od LBPG a glupcom wmawial, ze to sa barwy Polskie.

 3. Zbigniew mówi

  Na terytorium dzisiejszej Polski nie zginelo 3 mln zydow.

  W Polsce tak jak w Oswiecimiu nie zginal zaden zyd z Holokaustu – dlatego, ze byla okupowana i bylo to terytoruim sowiecko, zydowsko – niemieckie, potem tylko niemieckie tak jak byl Auschwitz a nie Oswiecim.

  Przez chyba 7 lat wyleczylem Was z tego Auschwitzkiego klamstwa i teraz przez 7 lat wylecze Was z tego, ze w Polsce byl jakis holokaust zydow.

  Majatki zydowskie byly zagrabione przez Niemcow a tereny odzyskali Polacy z garbem socieckim na plecach a wiec takze zydowskim – dzisiaj udowadniaja jak grabili – moze mniej??

 4. Zbigniew mówi

  Boze chron nas przed nasza wlasna glupota abysmy znowu nie spiewali koled w 3 jezykach w zamarznietych okopach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.