SKLEP-WPRAWO.PL

Wielka Brytania dopuszcza szczepienia mieszane: pierwsza dawka jedną szczepionką, a druga inną

fot. pixabay
14

Wielka Brytania zaktualizowała wytyczne ws. szczepień. Jeśli druga dawka szczepionki, którą pierwotnie otrzymał pacjent, nie jest dostępna lub jeśli producent pierwszego zastrzyku nie jest znany, można podać inną szczepionkę w drugim zastrzyku. Zaleca się też – wbrew instrukcji producentów – wydłużenie terminu aplikacji drugiej szczepionki nawet do 12 tygodni, żeby jak najwięcej osób otrzymało pierwszą dawkę. Instrukcja dotyczy szczepionek firm Pfizer i AstraZeneca dopuszczonych do użytku w UK.

Nowe wytyczne są sprzeczne z wytycznymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie Centers for Disease Control and Prevention stwierdziło, że szczepionki na Covid-19 „nie są zamienne” oraz że „bezpieczeństwo i skuteczność serii produktów mieszanych nie zostały ocenione. Obie dawki z serii należy wykonać tym samym produktem ”.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że nowe wytyczne w Wielkiej Brytanii to hazard. „Nie ma żadnych danych na temat zasadności tego pomysłu” – powiedział John Moore, ekspert ds. szczepionek z Cornell University. Według niego urzędnicy w Wielkiej Brytanii „całkowicie porzucili naukę i próbują zgadywać, jak wyjść z tego bałaganu”.

Źródło informacji: nytimes.com, gov.uk

Zobacz też:

Prymitywna propaganda „Gazety Polskiej”: Jeśli masz obawy co do szczepionki, jesteś agenturą i „sowiecką bladzią”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Rebih mówi

  Takie postępowanie to już w ogóle nie zostało zbadane. Ale koroniści nie przejmują się tym czy komuś zaszkodzą, czy nie, czy szczepionka skutecznie ochroni czy w ogóle. Od dowiedzenia skuteczności szczepionki są media, a nie jakieś tam badania.

 3. wilk mówi

  JEDYNYM EKSPERTEM I WIRUSOLOGIEM KTORY STERUJE TYM CYRKIEK,JEST BILL GATES KTOY MA WIZJE CZIPOWANIA LUDZI I MIEC NAD NIMI CALKOWITA KONTROLE.KIEDY LUDZIE W KONCU OTWORZA OCZY?

  1. M. mówi

   Najzabawniejsze, że o tych czipach to piszą tak skończeni już kretyni, którym akurat jakiś upgrade mocy intelektualnych, choćby w postaci czipa, mocno by się przydał:).

   1. abcdefg mówi

    Żydoparch wie wszystko o czipach co widać po tych infantylnych, dziecinnych uśmieszkach. ŻydoParchu tu dzieci nie klikają.

    1. M. mówi

     Równie śmieszy mnie to, że ktoś mógłby uwierzyć, że taki Gates mógłby chcieć się zalogować na czipa takiego tępego ćwoka, jak Abcdefg. Czego on miałby tam niby szukać, powiedz no, amebo?:)

   2. Iwa mówi

    Nie masz racji………..Gates wraz z MIT ( Gates finansowal) wymyslili te czipy i to JEST marzenie tego psychopaty Gatesa. Wiesz jaki jest numer patentu? # 060606….fajne , nie?

    1. M. mówi

     A ty wiesz, jaki jest numer najbliższego psychiatry?

     P.S. Ów patent o tak szatańsko spiskowym numerze (tak naprawdę to numer WO2020060606A1, patentów z podobnymi numerami jest w cholerę, że też inne nie powodują podobnego ataku paniki u płaskoziemców) to nic innego, jak urządzenia typu telefon, zegarek itp., wykorzystywane w celu kopania kryptowalut. Coś równie szatańskiego i mrocznego jak, dajmy na to, licznik kroków w telefonie czy urządzenie do pomiaru pulsu w zegarku. A nie żaden mikroczip.

     Że też nie ma granicy śmieszności, której płaskoziemcy i covidioci nie są w stanie przekroczyć.

 4. Anton mówi

  Pierwsza ” szczepionka ” arszenik dla gojów -druga ( jeśli przeżyją ) biochip -znamię bestii 666 !

  1. M. mówi

   Potrzebujesz profesjonalnej pomocy psychiatrycznej. Serio.

   1. abcdefg mówi

    Ty potrzebujesz usunięcia cię z tego portalu parchu.

    1. M. mówi

     Ty w sumie też powinieneś do kolegi dołączyć.

   2. Iwa mówi

    Widze ze trolujesz ludzi. Napisz cos madrego.

    1. M. mówi

     Słodko taki tekst brzmi w ustach kogoś, kto wierzy w szatańskie patenty na wszczepiane w formie szczepionki mikrochipy Gatesa. Napisałam ci coś mądrego – jak wielką bzdurą jest to, co twierdzisz w tym temacie. Skorzystaj z tego mądrego wpisu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.