Wiceszef MSZ zapowiada interwencję ws. wycieczek szkolnych z Izraela: „Do głów młodych ludzi jest sączona nienawiść do Polski”

wycieczka szkolna z Izraela do Polski/ fot. screen
23

W poniedziałek (16.08.2021) wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński poinformował w rozmowie z radiową Trójką, że MSZ podejmie kroki w sprawie izraelskich wycieczek szkolnych do Polski, podczas których „do głów młodych ludzi jest sączona nienawiść do Polski”. Informacja o podjętych decyzjach ma zostać przedstawiona w ciągu kilku dni.

Odnosząc się do wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ Yaira Lapida, który w związku z nowelizacją Kodeksu postępowania administracyjnego oświadczył, że „minęły te czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bezkarnie”, Jabłoński powiedział: Tego rodzaju teksty, że skończyły się czasy w których Polacy mogli krzywdzić Żydów, to jest żerowanie na historycznej niewiedzy, żerowanie na nienawiści, na próbie wzbudzania konfliktu narodowościowego, wzbudzania nienawiści do Polaków i do Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jabłoński podkreślił, że w Izraelu „dyskurs antypolski wprost należy do głównego nurtu”. – Przyczyn tej sytuacji jest wiele, ale jedną z tych przyczyn z pewnością jest to, w jaki sposób młodzież izraelska jest kształcona i wychowywana. Ta propaganda oparta także na nienawiści do Polski jest sączona do głów młodych ludzi od wczesnych lat szkolnych. Tej sprawie również będziemy się przyglądać, bo mamy do czynienia z różnego rodzaju wycieczkami szkolnymi z Izraela do Polski. To w jaki sposób te wycieczki się odbywają, to nie jest najwyraźniej właściwy sposób. Robimy w tej sprawie przegląd i w tej sprawie będziemy podejmować odpowiednie decyzje – zapowiedział wiceszef MSZ.

– Ufam, że koniec również z pozwoleniem na paradowanie uzbrojonych, izraelskich ochroniarzy – skomentowała wypowiedź Jabłońskiego posłanka Anna Siarkowska z klubu PiS.

O tym, co dzieje się na izraelskich wycieczkach szkolnych, pisze Jacek Międlar w książce „Polska w cieniu żydostwa”. Gdy Międlar pisał i mówił o nienawiści Żydów do Polaków, był nazywany antysemitą stosującym mowę nienawiści. Dziś o nienawiści Żydów do Polaków mówi wiceszef polskiego MSZ. Trzeba było, żeby władze Izraela wylały na Polskę kolejną porcję pomyj, aby rząd RP w końcu przyznał, iż polityka ustępstw wobec Żydów jest polityką samobójczą.

Źródło cytatów: PAP

Zobacz też:

Żydzi w amoku po podpisaniu nowelizacji KPA: „Minęły czasy, gdy Polacy krzywdzili Żydów bezkarnie”.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bodo mówi

  Te wycieczki młodych zydow sa finansowane z Polskiego budżetu.

 2. ubawiony mówi

  ten stan rzeczy trwa od 1989 roku kiedy to zydokomuna ktora oglupila miejsowy motloch pod szyldem S. ja doi,grabi,tumani przestrasza.

 3. Hammurabi mówi

  „Ufam, że koniec również z pozwoleniem na paradowanie uzbrojonych, izraelskich ochroniarzy – skomentowała wypowiedź Jabłońskiego posłanka Anna Siarkowska z klubu PiS”…
  A ja ufam, że na początek swoje stanowisko straci niejaki Cywiński, urodzony w Warszawie w 1972 roku, że od zaraz ruszą przygotowania do ekshumacji w Jedwabnem, że finansowanie odbudów kirkutów, miejsc kultu, łaźni przejmą gminy żydowskie, że natychmiast zostaną wstrzymane bezzasadne wypłaty środków do Izraela…

 4. Hammurabi mówi

  A muzeum Historii żydów „Polskich” zostanie pozbawione hańbiącego słowa „Polin” i jego ekspozycje zaczną pokazywać prawdziwą historię Żydów, tych handlujących, donoszących, zdradzających, knujących i wiecznie „prześladowanych” na tych ziemiach.

 5. Ewa-Maria mówi

  Nie wiem czy prawdą jest że wszystkie dane z poprzedniego Spisu Powszechnego znajdują się w Izraelu? Uważam że najwyższy czas skończyć z ’ Polin’ w którym to znajduje się gniazdo żmij, które plują i oczerniają naszą Ojczyznę. Antypolonizm w całej okazałości kwitnie tam. Nie chcę, nie życzę sobie aby z moich podatków utrzymywali ich,

 6. benedykt mówi

  Historia osadnictwa Żydów w Polsce jest tak długa jak ich oszustwa, matactwa i knowania przeciw polskim władcom na tych ziemiach. I ta sama historia , będąca najdoskonalszą nauczycielką nie pozostawia żadnych wątpliwości co do niezmiennych celów pasożytniczego plemienia ; w skrócie i uproszczeniu -Żyd nie potrafi i nie chce żyć bez konfliktu, bo ZAWSZE w jego wyniku widzi stosy zagrabionej ziemi i góry $. Ale wszystko ma swój czas i kres: im większe oszczerstwa i jawna już nienawiść żydowska, tym mniejsza cierpliwość społeczeństw (bo nie tylko polskiego). Rezultat z tego nie jest aż tak trudny do przewidzenia.

 7. W K mówi

  jeżeli ten człowiek dopiero teraz się o tym dowiedział, to lepiej, żeby go przesunąć na inne stanowisko, np. konserwator WC w pociągach. Zajęcie pożyteczne społecznie, a w pociągach międzynarodowych, możne by nawet rzec, że patriotyczne.

 8. MAREK mówi

  Czy jest jeszcze ktoś naiwny, który nie widzi, że hasło walki z tzw. antysemityzmem to zezwolenie, aby żydzi bezkarnie kłamali, kradli, poniżali, szkalowali, zniewalali i mordowali nie żydów! „Walka z antysemityzmem” to realna segregacja na bezkarnych nadludzi — żydów i resztę nie żydów.
  „Walka z antysemityzmem” to narzędzie wojny propagandowej, dzięki któremu bezwzględni chciwi żydzi podporządkowują sobie tzw. gojów.

  Przykład traktowania Polski i Polaków przez żydów pokazuje to w całej rozciągłości!

 9. Gadacz mówi

  Jątrzenie przeciwko Polsce trwa, a młodzież Izraelską wychowuje się w nienawiści do Polski, to jest jawny ANTYPOLONIZM. Ci co ratowali żydów w czasie II wojny światowej przewracają się w grobie! Ich poświęcenie, po raz drugi obróciło się przeciwko nim! Śmierć za ratowanie żydów z rąk Niemców i szkalowanie Polski. Polaku, nie daj sobą pomiatać, wystarczy, że zniszczyli Palestynę, zabierając ich ziemie kawałek po kawałku od 1948. Palestyny już niewiele zostało, dobierają się teraz do Polski.

 10. MAREK mówi

  Filmu dokumentalnego opublikowany w 2012 roku!!! Żadnej reakcji polskiego prezydenta, premiera, ministrów i reszty polityków, którzy podobno dbają o prawdę i dobre imię Polski i Polaków !!!
  Zniesławienie, czyli prawda o tzw. „antysemityzmie” [napisy pl] https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY

 11. Wojtek mówi

  I co, może 7ydzi nie będą już mieli uzbrojonej ochrony mossadu przeganiającej Polaków na lotnisku? Jakoś nie wierzę…

 12. Boguslaw mówi

  Przypominacie sobie Panstwo te opisy osob, ktore musialy sprzatac po wizycie tych wspanialych nadludzi, w polskich hotelach, ktorzy kultywowali swoj niepowstrzymany podziw dla Polski, srajac na dywan, po scianach i do lozka, tak, ze musiano dopiero cale pokoje, izolowac i je gruntownie, po tej wielce zaszczytnej wizycie, remontowac!?
  Same opisy rodzin palestynskich, bedacych opluwanymi przez te hordy barbarzynskich zwyrodnialcow, ktorzy podstepnie wkradali sie i stopniowo przejmowali cale domy i mieszkania w dzielnicach palestynskich?

  Oni przeciez nie zostali wychowani na doroslych przez swoich rodzicow – ludzi, tylko przez jakies szatanskie bestie, z obcych galaktyk!
  Dlatego nigdy nie byli i nie beda ludzmi , tylko szatanska, zwyrodniala, wiecznie glodna, stonka, ze stekiem bluzgow i rozczapierzonymi z nienawisci, drapieznymi, oczami i smierdzacycm oddechem!
  A moze ktos z Panstwa ich wszystkich tutaj pejsiarzy sobie zyczy, na stale na przyklad?
  A moze nawet sie z nimi

 13. . mówi

  Niemcy jednak zapewnili sobie spokoj – wpierw wymordowali a potem dali troche grosza i maja spokoj.

 14. . mówi

  EEEEEE kucha.

  Niemcy jednak zapewnili sobie spokoj – zabrali majatki, wypedzili, wymordowali, dali troche grosza, troche uzbrojenia, zwalczaja antysemityzm wobec reszty i sa czysci, ostatni sprawiedliwi, bo wobec nich zaden nie odwazy sie pyszczyc, nawet nie bzyknie a jak piardnie to przeprasza wszystkich Niemcow – wystarczy, ze ktoregos roku nie bedzie zwrotu biliona € podatku a z czesci tego kupia od ruskich cala bron, naukowcow, putinowi zamkna rurociag, gaz beda brac od USA i troche broni a Izrael przestanie istniec ze strachu.

  Nas moga wkurwiac, bo sami nazywamy sie ofiarami, gdy tymczasem rozszyfrowaniem Enigmy skrocilismy wojne o 3 lata, kilka milionow nieboszczykow (ze 40 ?) a wiec to Faszystowska OS jest nasza ofiara np Mussolinie Wielki skonczyl wiszac nogami, czy tez za nogi

 15. . mówi

  Lubie ten temat, bo to wszystko co nam wciskaja to jest jeden wielki pic na wode na wzor Churchila ktory po roku likwidowania tarnsportow przez wilcze stada u-bootow zdecydowal sie na wypowiedzenie Niemcom traktatu o nie atakowaniu statkow handlowych w razie wojny.

  Np Jezeli w Polsce byla koncentracja wojsk Niemieckich, to dlaczego ruskie pchali sie przez Polske do slabiutkiego pustego Berlina?

  Dlaczego przed D day bombardowano cywilne obiekty a nie umocnienia na brzegach bedace w odleglosci niedzielnej wycieczki???

  Wydaje sie mnie, ze teraz widac to po kowidzie, i aAfganistanie, ze byla to jedna wielka pralnia pieniedzy a przy okazji opornych.
  – do wojska docieralo moze 10 % pieniedzy.

 16. . mówi

  Chyba idie mnie o to, ze trzeba rozwinac temat, dlaczego Niemcy tak bardzo nienawidzili Zydow.
  Dlatego rozwinac, ze u nas musieliby byc jeszcze 1000 lat abysmy zrozumieli zimna zawzietosc wszystkich Niemcow i ich sasiadow – tam musieli dopiero zalezsc za skore

 17. . mówi

  Prawdopodobnie to ze Polacy ratowali Zydow – dla nich samych jest to niezrozumiale, ich elity im tego nie objasnia, to moze nasze?

 18. fg mówi

  powinni byc zakazane wchodzenie z flagami na teren obozu. tylko podczas uroczystosci panstwowy h. a nie ja teraz ze zydowscy dyrektorzy pozwalaja zydom na wszystko i szkaluja i przesladuja Polakow. smieszabie te wrzutki ze beda walczyć. jak tak pisza to znaczy ze w tle idzie nowy geszeft. klasyczna talmudyczna metoda oszukiwania ludzi przez tych ktorzy czija die syjonistami lub zydami

 19. Iwa mówi

  Syn izraelskiego generała Miko Peled napisał ksiazke „Syn Generała” w której mówi o strasznej propagandzie na lekcjach historii. Jak pisał ta ksiazke , ponieważ był synem generała, rząd izraelski dal mu dostęp do rządowych archiwów. Na jednym z wywiadów które z nim oglądałam, powiedział ze jak zobaczył te dokumenty to stwierdził ze w szkołach jest TYLKO PROPAGANDA która nie ma nic wspólnego z prawda.

 20. Iwa mówi

  A wstrzymają paszporty które wydaja tysiącami co roku? Po co nam to?

 21. Boguslaw mówi

  Ludzie!
  W Niemczech przed wojna byla taka bieda, ze Ludzie przynosili swoje maloletnie dzieci pod hotel Adlon, zajmowany kompletnie przez tych zwyrodnialcow, liczac sie z tym, ze te dzieci beda seksualnie wykorzystane, w nadziei, ze wroca do domu z kilkoma ziemniakami, albo pieniazkami.
  Jak ci skurwiele przechodzili ulica, to Niemcy musieli im schodzic z drogi na ulice!
  ZAWSZE I WSZEDZIE : TO SAMO!!! – satanistyczne, wspierane przez samego belzebuba- czlekopodobne zdradzieckie kanalie!
  Teraz i zawsze!
  Daje Ci to juz jakis obraz!
  Hitler uwazal ich tak samo za jedyna przyczyne ich biedy i niewyobrazalnego bezrobocia!
  A oni mieli wszystko , ale tylko dla siebie! Goje natomiast zdychali z glodu!
  Polakom sie oberwalo, bo byli pod reka, a caly gniew Niemcow zostal niejako ” przeniesiony” zastepczo na biednych i naiwnie honorowych Polakow!
  Wszystko to wciaz wymaga wyprostowania i odkupienia naszych ofiar i ran!
  Porownujac inne narody, ktore sie wtedy zeszmacily, nie mamy sie naprawde czego wstydzic!
  Zaslugujemy sobie, jak jeden, o wiele lepszy los, a Wielka Trojca na gorze, wie o tym doskonale i szykuje dla nas godziwa zaplate za wszystkie te ponizenia!
  Chrystus tez cierpial, i jest to w slowach Stworcy najbardziej godny sposob, aby, jak Chrystus sam, pomoc tez innym, zastanowic sie, ze jednak istnieje COS, za co warto tez cierpiec i oddac zycie!
  Jest to tez dowod naszej WIARY!
  Kochani, z duzym prawdopodobienstwem, spotkamy sie ( prawie) wszyscy tam, w naszym PRAWDZIWYM DOMU! Napiszcie, co o tym myslicie!?
  Przytulam Wszystkich Panstwa!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.