Żydzi w amoku po podpisaniu nowelizacji KPA: „Minęły czasy, gdy Polacy krzywdzili Żydów bezkarnie”.

flaga Izraela/ fot. pixabay
10

W niedzielę (15.08.2021) minister spraw zagranicznych Izraela Yair Lapid zamieścił na Twitterze następujący wpis: Relacje z Polską zaczęły się pogarszać, gdy w 2018 roku Polska zdecydowała się rozpocząć uchwalanie ustaw mających na celu szkodzenie pamięci o Holokauście i narodzie żydowskim. Minęły te czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bezkarnie. Dziś Żydzi mają własne, dumne i silne państwo. Nie boimy się antysemickich gróźb i nie zamierzamy przymykać oczu na haniebne postępowanie antydemokratycznego rządu polskiego.

W ten sposób Lapid odpowiedział na wpis Mateusza Morawieckiego zamieszczony na Facebooku, w którym premier RP odniósł się do żydowskich ataków na Polskę po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. – Polska od wielu lat jest fałszywie oskarżana przez izraelskich polityków o współudział w Holokauście. Nigdy nie będzie na to naszej zgody, zawsze będziemy bronić dobrego imienia Polski – napisał Morawiecki. – Jeżeli rząd Izraela nadal będzie w ten sposób atakował Polskę, będzie to miało również bardzo negatywny wpływ na nasze relacje – zarówno dwustronne, jak i te na forach międzynarodowych – podkreślił premier.

W sobotę (14.08.2021) prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację KPA wprowadzającą 30-letnią granicę czasową dla postępowań ws. stwierdzenia nieważności decyzji administracyjnych w procesie reprywatyzacji.- Jestem przekonany, że wraz z moim podpisem kończy się epoka chaosu prawnego – epoka mafii reprywatyzacyjnych, niepewności milionów Polaków i braku poszanowania dla elementarnych praw obywatelek i obywateli naszego kraju – stwierdził prezydent. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

W reakcji na podpisanie ustawy premier Izraela Naftali Bennet oświadczył, że nowelizacja „uniemożliwia Żydom otrzymywanie odszkodowań za mienie skradzione im podczas Holokaustu”, a jej przyjęcie jest „haniebną decyzją i haniebną pogardą dla pamięci o Holokauście”. Szef MSZ Yair Lapid stwierdził, że „Polska przyjęła – nie po raz pierwszy – niemoralne, antysemickie prawo”. Lapid poinformował też, że nowy ambasador Izraela nie przyleci do Polski, a charge d’affaires ma opuścić ambasadę i przyjechać do Izraela na konsultacje.

– Ministerstwo Spraw Zagranicznych zarekomenduje dziś Ambasadorowi RP w Izraelu kontynuowanie wakacji w jego kraju. Powinien wykorzystać dostępny mu czas na wyjaśnienie Polakom, czym dla obywateli Izraela jest Holokaust i jak bardzo nie będziemy tolerować pogardy dla pamięci ofiar i pamięci Holokaustu. Na tym się nie skończy. Prowadzimy rozmowy koordynacyjne z Amerykanami na temat sposobów późniejszej reakcji – zapowiedział Lapid w sobotę (14.08.2021).

W 2018 roku Żydzi podnieśli raban w sprawie nowelizacji ustawy o IPN, a polskie władzy uległy tej histerii i wypracowały „kompromis” w postaci wycofania przepisów i podpisania wspólnego oświadczenia premierów Morawieckiego i Netanjahu. Oświadczenie okazało się nic nie wartym świstkiem, a Żydzi najwyraźniej uznali, że mogą nam bezkarnie wchodzić na głowę. Miejmy nadzieję, że tym razem władze RP nie popełnią błędu i nie ulegną żydowskiej nagonce. Nie jest ona ani pierwszą, ani ostatnią. O tym, w jaki sposób Żydzi notorycznie oczerniali Polskę, przeczytacie w książkach Katarzyny Treter-Sierpińskiej „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba” oraz Jacka MiędlaraPolska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach”.

Źródło informacji: Twitter, Facebook, prezydent. gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: I znowu Żydzi, czyli kodeks postępowania administracyjnego i operacja „Aj, waj, giewałt”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Cieszę się , że minęły czasy gdy żydzi będą bezkarnie pluli na Polskę …

 2. YWANDA mówi

  Grunt im sie pali pod nogami, wojna to ich jedyne rozwiazanie a nasze ziemie wciaz pelne Polakow. Jak swiat swiatem tak zyd=zmija po chaldejsku nigdy czlowiekowi bratem ! Schladzajcie braci bo naszy wrogow jar-mulki goreja… od zlych mysli ! Wot jarkie z£-dzieje !

 3. MAREK mówi

  Żydowskie zaplanowane od lat szczucie na Polskę i Polaków oraz nienawistne pogróżki pokazują jednoznacznie, z jakimi niewdzięcznymi oszustami, kłamcami i zbrodniarzami mamy do czynienia.

 4. Andrzej mówi

  Wstrętne beznaplety !! Wielka szkoda,że moi rodacy ratowali was w czasie wojny. Nie okazujecie żadnej wdzięczności, wręcz przeciwnie. Poniewieracie wszystkie świętości od 2000 tyś lat, wkrótce przyjdzie czas zapłaty.

 5. Halina mówi

  Moim zdaniem to jest układ i zaplanowana wrzawa. Polskojęzyczni w rządzie nie idą sikać bez pozwolenia sierżanta jojnego. Żałosna prowokacja obu stron w celu realizacji ustawy 1066. Jak zdrajcy nie zdążą uciec przed sprawiedliwością narodu, to znowu wskażą “onych”. Asekurują się, bo widzą, że świadomość i siła w narodzie rośnie. No cóż, już są modne “czarnoprochowce”, a my się ich nie boimy.

 6. Zbigniew mówi

  Polacy nie moga robic z siebie ofiar, gdyz kaci, bandyci, zlodzieje maja nienawisc do swoich ofiar – to widac wszedzie. Ofiara nie dajaca sie ograbic jest znienawidzona – ambasador musial usunac swoja rodzine z Izraela,
  Tyle nienawisci w tych ludziach, ze jak moga to wymorduja swoich – kogos trzeba

 7. Inna mówi

  Nie wietzë ani długopisów ani pinokiowi ani całemu nierządowi jedno mówią drugie myślą trzecie robią To ustawka … Rodacy patrzcie im na ręce!!!! Nie ufajcie za nic!!! Premier pożal się Boże który dzieci wychowuje w rabinistycznej szkole! Tfu

 8. benedykt mówi

  Znając FAŁSZYWĄ NATURĘ “polskiego rządu” można uznać za pewnik że to co obwieścili ludowi jeszcze prędzej odszczekają i dodatkowo przeproszą za ten “akt niesubordynacji” wobec żydostwa, jeśli tylko program KABARETU będzie tego wymagał.. I nie ma tu nic do rzeczy podpis “polskiego prezydenta”. Przyczyny i cele mogą być różne-poprzez przemycenie druku 1449 i szybkie zrealizowanie go w formę (bardzo niebezpiecznej dla Polaków) ustawy, jak również wprowadzenie w tzw. międzyczasie jeszcze innych “propolskich aktów”, aż po zmaterializowanie ust. 1066 o czym wspomniane powyżej. Tak czy inaczej : człowiek dający wiarę w patriotyczne intencje i obronę polskich interesów w imieniu “naszego” rządu jest smutnym i bardzo ciężkim przypadkiem deficytu intelektu.

 9. Ewa-Maria mówi

  ‘Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce Polacy nie będą spadkobiercami Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy. Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów , będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym ‘ Te min. słowa wypowiedział w 1996 r. Israel Singer podczas Światowego Kongresu Żydów. W 2007 r. ten że Israel Singer został usunięty z piastowanego stanowiska za defraudację . Zmuszony został do zwrócenia organizacji 300 tys. dolarów. On jako złodziej wytyczał innym złodziejską ścieżkę. Pytam się ,do czego potrzebni są nam Żydzi?.

 10. Aga mówi

  Pierwszy raz jestem zadowolona ze słów Morawieckiego i Dudy. Pierwszy raz obronili dobre imię Polski. Dziękuję im za te słowa, które w ich komentarzu powinny być przede wszystkim napisane w języku angielskim. Obrona Polski i Polaków powinna być oczywistym obowiązkiem wszystkich polityków, urzędników, funkcjonariuszy i wszystkich Polaków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.