„Warto rozmawiać” zniknie z anteny? Komunikat TVP w sprawie programu Jana Pospieszalskiego

Jan Pospieszalski "Warto rozmawiać"/ fot. screen
17

We wtorek (20.04.2021) Telewizja Polska wydała komunikat w sprawie programu Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, w którym skrytykowano pandemiczną politykę rządu. W programie udział wzięli: Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute, mec. Piotr Schramm, oraz lekarze: dr Zbigniew Martyka, dr Zbigniew Hałat i prof. Ryszard Rutkowski.

ZOBACZ: Lichocka wściekła na Pospieszalskiego za krytykę pandemicznej strategii rządu w „Warto rozmawiać”: „Zwrócę się do prezesa TVP o wyjaśnienie”

W oświadczeniu TVP stwierdzono, że program „Warto rozmawiać” naruszył zasady etyki dziennikarskiej, a telewizja i producent audycji rozpoczęli rozmowy dotyczące warunków utrzymania programu w przyszłej ofercie nadawcy publicznego. Pełna treść oświadczenia:

Komisja Etyki TVP po postępowaniu wyjaśniającym orzekła, że w programie „Warto rozmawiać”, wyemitowanym w dniu 12 kwietnia na antenach TVP3 i TVP1, a następnie powtórzonym w TVP Polonia zostały naruszone „Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej”.

Komisja Etyki uznała, że w audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki.

Orzeczenie Komisji Etyki TVP stworzyło nowy kontekst moralno-prawny audycji „Warto rozmawiać”. Telewizja i producent audycji rozpoczęli rozmowy, dotyczące warunków utrzymania audycji w przyszłej ofercie nadawcy publicznego.

Czy „Warto rozmawiać” zniknie z anteny TVP? W poniedziałek Jan Pospieszalski poinformował na Twitterze, że program o konsekwencjach nauczania zdalnego nie zostanie wyemitowany w planowanym terminie.

– Przed wejściem do studia poinformowano nas że program jest nagrywany i zostanie wyemitowany później. Tyle dowiedziałem się od dyrekcji anteny. Kiedy? Nie wiem. Nagrany program z udziałem ministra P. Czarnka dot. konsekwencji nauczania zdalnego dla dzieci, nauczycieli, rodzin – napisał Pospieszalski.

Źródło informacji: tvp.pl, Twitter

Zobacz też:

Polowanie na lekarzy! Dr Basiukiewicz o wezwaniu na przesłuchanie do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej [WIDEO]

„Szczepionki przeciw SARS-CoV-2 nie zostały należycie zbadane”. Naukowcy i lekarze apelują do władz RP o dobrowolność szczepień i rzetelną debatę publiczną

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  PSYT I ISKIERKA ZGASŁA ! Etyka dziennikarska w TVP ??? Czyli cenzura to teraz etyka ! ” Komisji etyki ” a raczej propagandy nie przeszkadza że już drugi rok media wbrew faktom i wiedzy walą jednostronnie propagandą strachu i kłamstwa dla zbrodniczych celów politycznych !
  Linczuje się wszystkich co mają inne zdanie i podpierają się udokumentowaną wiedzą medyczną oraz SKUTECZNIE LECZĄ CHORYCH ! Następują nieodwracalne zniszczenia w zdrowiu Polaków oraz w życiu społecznym , edukacyjnym i gospodarczym dzięki celowym destrukcyjnym działaniom rządu podpieranym przez jego wyselekcjonowanych “ekspertów ” ! Jak widać śmierć 100 000 Polaków to nie przypadek i nie koniec tragicznych konsekwencjami działaniami rządu i jego pseudo ekspertów, wspieranych przez lewackie media prywatne i państwowe .

 2. Republikanin mówi

  Czyli już nie można rozmawiać.

  Może to i dobrze? W miarę, jak nas coraz bardziej zmuszają do masek, coraz bardziej spada maska z bolszewickiej twarzy PiSu. Tym razem upadł kolejny mit, kolejna zasłona zakłamanej partii. Przy każdej takiej sprawie kolejni Polacy przekonują się, jak jest naprawdę. Każda osoba “nawrócona” jest na wagę złota.

 3. Rafał mówi

  Etyka dziennikarska jest wtedy gdy Kali chwalić rząd PiS i Kaczyńskiego. A “naruszenie zasad etyki”- wtedy gdy Kali mówi prawdę. TVP sięgnęła już granic absurdu!!! Brak akceptacji dla poczynań rządu jest naruszeniem zasad etyki dziennikarskiej obowiązującej w Telewizji Polskiej???? No to są jaja!!! Tym oświadczeniem Komisja Etyki TVP ostatecznie udowodniła że to nie jest Telewizja PUBLICZNA, a partyjna telewizja pisowska!!!!! Tyle dobrego że od lat nie zapłaciłem ani złotówki abonamentu!!!

 4. Bshjsjs mówi

  Jarosławie jesteś jeszcze bardziej bezczelny niż Donald, przebiłeś go po stokroć swym małym chamstwem, jesteś śmieciem człowieka w moich oczach zaprzedałeś dusze masonom i diabłu

  1. Ewa-Maria mówi

   i Żydom.

  2. Adam mówi

   W takim razie wszystkie programy TVP naruszają zasady tak rozumianej etyki, ponieważ zawsze zawierają jednostronny przekaz. Dlaczego więc zdjęto tylko ten jeden program?

 5. Rebih mówi

  I to w momencie, kiedy lewacy z PiS podnoszą pod niebiosa wielkie aj-waj z powodu cenzury prowadzonej przez Facebook, Google i inne marksistowskie organizacje.

 6. Rebih mówi

  A co z audycjami, w których nie pojawiają się żadne głosy krytyczne? Co z programami radiowymi i telewizyjnymi oraz artykułami w gazetach, mających charakter reklamy szczepionek, ale wbrew przepisom nie oznaczonych w ten sposób?

 7. Meg mówi

  Dobre pytanie. One spełniają “zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w telewizji polskiej”:) Bo to może nie są ogólne zasady etyki dziennikarskiej i kropka, tylko takie obowiązujące w tvp, czyli wewnętrzna polityka firmy. To tak, jak w sytuacji, gdy ścigano mnie w sklepie, bo weszłam bez kagańca. To była wewnętrzna dyskryminacyjna polityka firmy, obwieszczana prosto w oczy z pewnością i dumą, przez ludzi zaprogramowanych. Choć zastanawiam się czy ci w tvp też zaprogramowani czy może cynicznie wykonujący robotę, za którą dostają brudne pieniądze bez wartości, oddawszy wcześniej resztki swojej duszy. Zło, zło, zło

 8. Halina mówi

  Pospieszalski gwiazdeczką, żeby puścić trochę pary w gwizdek, bo ludzie zdejmują kagańce i odwracają się od propagandy TVPiS

 9. Ewa-Maria mówi

  Bardzo dobry program ‘Warto rozmawiać’ zawsze bywają tam ciekawi, mądrzy ludzie. Był jeden wyjątek gdy tam byli Horban i Gut. Szopkę niezłą odstawili. Ci co płacą abonament powinni stanąć w obronie tego programu. Red.Pośpieszalski to profesjonalista i szkoda było by aby został zdjęty. To ta od środkowego palca się do tego przyczyniła .Nie płacę abonamentu ale do TWP w tej sprawie napiszę i powiem że będę namawiała wszystkich moich znajomych. aby zaprzestali płacenia tego haraczu. Gorąco namawiam tu piszących aby również tak postąpili. Zróbmy coś dla dobra w słusznej sprawie.

 10. ikss67 mówi

  Etyka w TVP to jak porownując zakonnica w urdelu. Konflikt pojęc fundamentalnych.

 11. Jerzy mówi

  No i wyszła prawda. Cenzur jak za PRL amoże nawet gorsza.

 12. MACIEJ mówi

  To było bardziej niż pewne.
  Byłem zdumiony oglądając ten program jaką Panowie przyjęli narrację.
  Ciężko było mi przez chwilę nawet uwierzyć co to za ‘kanał’ 😉
  Brawo Panie Janie za dziennikarskie jaja.
  Może dotrze do trochę większego grona, o jaką stawkę jest gra…

 13. Aleksander mówi

  Jak się okazało komisja „etyki” ( dobre sobie) TVP, jak i wszyscy którzy domagali się zdjęcia programu Pospieszalskiego tkwią głęboko w PRL-u

 14. adam mówi

  A kto to jest lichocka ze ma decydowac o tym czy program ma byc emitowany czy nie. Komisja Etyki ?????? co to jest. Kto temu przewodzi ????Czy to łajdactwo pisowe lichockie i inne ma decydowac o etyce w TV???? naprawde ????? Nie dziwie sie ze jest tak jak jest . Za moment znikną wszystkie programy wysmiewajace nierzad. Ale przynajmniej osobiscie i zachecam innych nie dokładam do tego telewizyjnego kurest……..

 15. Rebih mówi

  Tak oto rewolucja zjada, może nie swoje dzieci, ale na pewno tych, którym z PiS było niegdyś po drodze (dopóki PiS-owi było po drodze z Polakami).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.