Ukraińcy wzięli od nas uzbrojenie, teraz nas szantażują

Taras Kaczka
8

Po wprowadzeniu przez Polskę embarga na ukraińskie zboże techniczne (PRZECZYTAJ) Ukraińcy nie tylko postanowili pozwać nasz kraj w ramach Światowej Organizacji Handlu. Teraz szantażują, grożąc embargiem na polskie warzywa i owoce, które – na nasze szczęście – są importowane w niewielkich ilościach. Wartość eksportu warzyw i owoców z Polski na Ukrainę w 2022 r. wyniosła 158 mln euro (całkowity polski eksport tych towarów miał w tym okresie wartość 2,85 mld euro). W tych okolicznościach coraz więcej Polaków dostrzega, że Ukraińcy nie wiedzą co to wdzięczność za dach nad głową, socjal, uzbrojenie…

19 września ukraiński wiceminister gospodarki i handlu Taras Kaczka zapowiedział, że w ciągu kilku najbliższych dni Ukraina wprowadzi embargo na cebulę, pomidory, kapustę i jabłka z Polski. Następnego dnia wycofał się z tych słów: – Spodziewam się, że nie wprowadzimy embarga – z niebywałą butą powiedział Kaczka. Ukrainiec przedstawił propozycję rządu w Kijowie, który zamierza dążyć do osiągnięcia porozumienia ws. importu zboża z Ukrainy do Polski, wskazując, że ograniczenia handlowe „to ostatni punkt w planie działań” ukraińskiego rządu.
Przedstawiliśmy mechanizm wspólnej kontroli tych czterech produktów zbożowych, żeby dopilnować interesów polskich rolników. Odchodzimy od ogólnego zakazu. Polska będzie decydowała, ile tego zboża wpuścić na swój rynek. – z bransoletką w barwach banderowskich powiedział Kaczka dla RMF FM. – Jeżeli ktoś z Ukraińców chce sprzedać do Polski np. kukurydzę, zwraca się do ministerstwa gospodarki, ja zwracam się do Polski, czy jest decyzja „wpuszczamy”. Nie, to nie. To jest sterowanie ręczne, ale pozwala odejść od zakazów ogólnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kaczka stwierdził, że propozycja dotarła już do rządu warszawskiego, a Ukraińcy czekają na stanowisko Morawieckiego i spółki. Mechanizm, o którym mówił Kaczka, miałby początkowo obowiązywać do końca roku.

Kup i przeczytaj!

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

Oficjalne dane: Miliony cudzoziemców pobrało 500+. Ta liczba rośnie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marian mówi

  Polacy wyrzucajcie z pracy, z uniwersytetow, ze szkol ukraincow niech wracaja do ich ukrainy—Na ukrainie ludzie siedza i pija kawe >>>>>>>.POLACY obudzcie sie, jesli nie obudzimy sie to niedługo beda nas Polakow siekierami załatwiać…..wypędzić tych nieproszonych chamskich gości z naszej POLSKI!!

 2. Flex mówi

  W odpowiedzi na” propozycje” tego Tarasa Łaskawcy, zaoferowałbym pomocowe dostawy wyrobu piekarniczego o nazwie i takiej samej recepturze, tj.: chleba technicznego ukraińskiego!

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Krzysztof Bosak: „Kijów wziął, co chciał i wytarł politykami PiS-u podłogę”
  Trudno nie zgodzić się z Panem posłem.

  Jak długo Polacy będą pozwalać na rządy polskojęzycznego lewactwa z PO✡PiS-u, tak długo Polska będzie dymana nie tylko przez żydów, USA, ale nawet taką banderowską. neonazistowską UPAdlinę!

 4. Krzysztof mówi

  UPAina nie wziela uzbrojenia!!!! To my im je dalismy, a to ogromna roznica. Polak jak zwykle durny przed, i po szkodzie.

 5. Dozdrajców mówi

  To nie ukry zabrali nam broń, to zdradziecki rząd RP i służalczy oligarchom słusznego pochodzenia…

 6. Dumny Polak mówi

  Wrocmy do naszej, narodowej i ludzkiej GODNOSCI!

  Wszystkich tych, ktorzy nie potrafia tego uszanowac, niech zdychaja z glodu, gdyz nie sa godni byc respektowanym jako czlowiek!
  Wszystkie te zdradzieckie, zwyrodniale zmijowe bandyctwo, za ryj z powrotem, na granice!
  Najlepiej, ci sami, ktorzy ich kiedys przyjeli do swoich domow, niech dostapia zaszczytu, wysadzenia ich wszystkich , ale poza granica naszego kraju!

  Im sie tam przeciez nic nie stanie!
  Ta cala wojna zostala nikczemnie wykorzystana ponad wszelkie granice wytrztymalosci!
  Ich prowincje sa przez Roskan pozostawione w spokoju, wykorzystuja jedynie swoja barbazynska nikczemnosc aby nas tutaj ponizyc i wykorzystac!

  DOSYC TEGO!
  PRECZ Z UKROWSKA SWOLOCZA!
  Jesli nie potrafia wziac sie U SIEBIE do pracy to NIECH ZDYCHAJA z glodu gdzies w lasach i nma swoich stepach, obok jeszcze niepochowanych szczatkow naszych zbeszczeszczonych Rodakow!
  NIE DA SIE JUZ WIECEJ TEGO SLUCHAC!!!

  Czas tez, aby wreszcie przeprosili Pana Putina, bo byl to jeszcze jedyny ktos, kto jakotako, potrafil sobie z ta dzika cholota poradzic i dzieki niemu, cos jeszcze znaczyli!
  Teraz swiat ma ich i ich haniebnej niewdziecznosci i nikczemnosci dosyc, ( i to juz dawno nie tylko w Polsce)!

 7. ZET mówi

  Co to znaczy wzięli???? Jaka/gdzieb jest odpowiedzialność tych u władzy za Piolskę pd 1989roku?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.