Wdzięczność po ukraińsku: Ukraina pozwie Polskę!

27

Polska przeznaczyła 4,5% PKB na pomoc Ukrainie. Ukraińcom oddała za darmo czołgi, broń, amunicję, a przybył do nas ukraińskim dziadkom, babkom, matkom, dzieciakom i ich ojcom, którzy nie udali się na front, rozdano socjale, PESELE, dachy nad głową i umożliwiono godny zarobek. W podziękowaniu Ukraińcy zalali nasz kraj technicznym zbożem produkowanym przez lokalnych oligarchów, torpedowali brukselskie wsparcie dla polskich rolników, a deklaruję, że nas pozwą. Dzięki ich niewdzięcznemu zachowaniu, już coraz więcej Polaków mówi językiem Brauna, Międlara i Treter-Sierpińskiej: „Ukraińcy nie wiedzą co to znaczy wdzięczność. Stop ukrainizacji Polski”.

PRZECZYTAJ: Wicepremier Ukrainy twierdzi, że Polska inspiruje kryzys

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wczoraj Komisja Europejska nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże dla pięciu krajów, w tym Polski i poinformowała, że od soboty Ukraina ma wprowadzić skuteczne środki kontroli eksportu czterech zbóż, aby zapobiec zakłóceniom rynku w sąsiednich państwach członkowskich Unii. Jednak Polska, Węgry i Słowacja nie mają zamiaru poddawać się pod dyktat unijny i wprowadzą krajowe zakazy importu ukraińskich produktów rolnych. W odpowiedzi na to Ukraina zagroziła, że pozwie Polskę, Węgry i Słowację w ramach Światowej Organizacji Handlu i wprowadzi embargo na polskie warzywa i owoce.
W naszych oczach te działania Węgier i Polski są wyrazem całkowitego braku zaufania do Komisji Europejskiej. (…) Myślę, że cały świat powinien zobaczyć, jak państwa członkowskie UE zachowują się wobec partnerów handlowych i własnej Unii, bo może to wpłynąć także na inne państwa – bezczelnie stwierdził ukraiński wiceminister Taras Kaczka i dodał, że jeżeli Warszawa nie zniesie tych dodatkowych zakazów, bylibyśmy zmuszeni zastosować odwet na dodatkowych produktach i zakazać importu owoców i warzyw z Polski.

W piątek wieczorem na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy do Polski produktów rolnych, m.in. pszenicy, kukurydzy, nasion rzepaku, słonecznika. Rozporządzenie weszło w życie w sobotę 16 września.

Przeczytaj:

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. finka mówi

  Ukraina złożyła w poniedziałek skargę na Słowację, Polskę i Węgry w ramach WTO po ograniczeniu ukraińskiego importu. Węgrzy poszli najdalej aż ponad 20 produktów będzie z ograniczeniami, argumentują to nie tylko zaniżoną ceną ale skandaliczną jakością, niedopuszczalną na terenie UE. Dlaczego polski minister nie przywraca kontroli fitosanitarnych ukraińskiego importu. Ukry zapowiadają retorsje wobec Polski, jakoś wobec Słowacji i Węgier nie, to efekt służalczości warszawskiego rządu wobec wrogiego nam państwa.

 2. Florian mówi

  Na zdjęciu na początku widać dwie tufty niszczące Polskę ! Jak najdalej od 7ydoukrainy, 7ydy zakotwiczone w polskim rządzie wspomagają 7ydostwo ukraińskie. DOŚĆ już z tego parchy…

 3. Bronka mówi

  Brawo. ☹️
  A Polak i przed szkodą i po szkodzi głupi.
  ☹️

 4. Flex mówi

  Ja mam pewną wątpliwość. Polska wprowadziła zakaz importu, ale zdaje się, że tranzyt ma dalej hulać bez kaucji jak Polska szeroka i długa? Czyli co cwańsi dalej będą mieli boczną furtkę do kombinacji!

 5. Michu. mówi

  Można się spodziewć wiele, ale takiej niewdzięczności to szukać że świecą. Uratowaliśmy Ukrainę przed Sowietami,a teraz oni będą współpracować z Niemcami. Zablokować pomoć dla Ukrainy, bo to wstyd dawać krajowi , który nas w ogóle nie szanuje i na nas skarży……

 6. Wladca mówi

  To nie Ukraina,ale zydowskie popychadla Jak Morawiecki,duda i miliony wyborcow pisu i po.
  Polskie i zydowskie swinie zgodnie futruja amerykanskich i europejskich wlascicieli agrokoncernow.Proste jak Budowa cepa.

 7. Wladca mówi

  A Kaczynski i Kaczka to Kaczor!
  Na Ukrainie nie rzadza Ukraincy.Ale w Polsce Tak!Smierc frajerom!!!

 8. Demokryta mówi

  Do Finki! Nic dodać, nic ująć…

 9. gromca mówi

  Do Bronki! Psioczyć to każdy potrafi a tu trzeba się jednoczyć i działać a nie siebie opluwać.

 10. Hammurabi mówi

  Cóż… Wystarczy zamknąć na kilka, kilkanaście tygodni granicę a Rosjanie rozwiążą ten problem i wiele innych.
  Układ geograficzny i dostępność infrastruktury transportowej stawia Ukraińców na przegranej pozycji w każdym z możliwych wariantów transportu przez Słowację, Węgry czy Rumunię.
  A że Węgrzy prędzej własne kapcie zjedzą niż pójdą na układ z Ukrainą, Słowacja zaś coraz śmielej się buntuje a Fico jawnie zapowiada zmiany, pozostaje Rumunia z górskimi dróżkami i portami nad Morzem Czarnym, tylko cały towar który by móc trafić na Ukrainę musi wpierw przepłynąć Dunajem przez Węgry i dopłynąć na miejsce rozładunku pod ostrzałem z lądu, morza i powietrza. Pozostaje Serbia powie ktoś. No to powiem: powodzenia w negocjacjach z popierającymi Rosję i Putina Serbami.
  Pewnym jest więc to, że decyzje o bezrefleksyjnej i przekraczającej nasze możliwości finansowe pomocy słanej na Ukrainę, o kolejnych miliardach traconych na utrzymywanie ukraińskich „gości” zapadają poza polskim rządem.
  Wypisz wymaluj jakaś nowa rada ambasadorów dzieląca nie swoje.

 11. Krzysztof mówi

  @Finka
  UPAinie nie mozna sie dziwic, tu chodzi calkowicie jednak o NASZ DURNY, KRETYNSKI rzad nieudacznikow, kretaczy i mataczy zdolnych jedynie zadowalac interesy USraela. Mam jedynie takie marzenie ze kiedys powywieszaja ich jak Mussoliniego glowa w dol.

 12. Ewa-Maria mówi

  Ależ to było do przewidzenia że tak się stanie. Jak powiedzieli posłowie Konfederacji pomoc dla Ukrainy opiewa na sumę 100 miliardów. Tym sposobem pachołki, zdrajcy rządowi okradli nas Polaków na niebotyczną sumę. Nie podam ani jednego przykładu w czym Ukraina nam pomogła, zaszkodziła i to wiele razy. Tak jak Duda i Morawiecki zeszmacili Polskę sprowadzając do roli wasala to tylko im się to udało zrobić. Za całokształt tych ich haniebno- bandyckich poczynań tylko TS. To są bardzo niebezpieczni osobnicy których należy wyeliminować z życia politycznego .

 13. Zofia mówi

  Proponuję jeszcze, żeby nasi, tfu, „bracia” wprowadzili embargo na polską pomoc, w tym na miliardy, które płyną do krainy U, na czołgi, samoloty, żeby w odwecie ujęli się honorem i oddali pesele oraz pobierane w Polsce świadczenia. Ale do tego trzeba mieć honor….

 14. Wladca mówi

  To nie tylko te swinie z rzadu,wspomagane przez podludzi z policji,ktorzy nawet poslow na Sejm gwalca,ale tez polskie bydlo wyborcow pis i po,ci kowidowi apostolowie,ten faryzejski Kosciol z przybudowkami,te bandy zydow i innych nacji, sa winni losow Polski.Mane,tekel,fares!!!

 15. anonim mówi

  Coś mi to przypomina, minowicie talmudyczną wdzięczność parcha, w stosunku do goja. Czym goj głubszy, tym parch coraz bezczelniejszy i zuchwalszy. Jeśli goj zacznie padać, to parch w wdzięczności będzie skakać po jego głowie.

 16. Kimunyest mówi

  Niestety tranzyt bezkaucyjny jedzie dalej czyli zboże można spokojnie wysypać np. w Chełmie a dalej wozić papiery bo jak klientem na pszenicę jest jakiś Hans z berlina i dokumentach sad system odnotuje że zboże jest już u niemca to staje się ono niemieckie. I nic nie stoi na przeszkodzie zeby niemiec legalnie to zboże a raczej papier na to zboże (zboże i tak już zostało w Polsce) przywiózł do nas jako swoje. W papierach wszystko gra i tańczy ukry wywiozły pszenicę do Polski szwaby na przerzucaniu dokumentów zarobiły kupę kasy a my jesteśmy szczęśliwym posiadaczem już legalnego ukraińsko niemieckiego zboża technicznego

 17. Adam mówi

  I powtórzę po raz chyba już tysięczny : bardzo dobrze !!! Wspierajcie dalej ! Wybierajcie partie z mainstreamu ,włącznie z Konfą ,z krętaczem Mentzenem i popierającym ich Balcerowiczem (tak,tak – we własnej osobie,naprawdę o tum nie wiecie ???). Bardzo doceniam ten portal ,czytelników, twórców takich jak Jacek czy Katarzyna. Jednak Konfederacja jest partią SYSTEMU i nic nie zmieni. Przeciwnie : będzie tylko gorzej. Zastanówcie się nad tym , poszukajcie źródeł ksrier Mentzenów i innych Bosaków – cwaniaków. Pozdrawiam serdecznie.

 18. Adam mówi

  Większego tumana i bezmózgowcu niż tzw „michu” że świecą szukać. Chłopcze : przed kim ? Przed jakimi „sowietami ” ? Pseudotwór na literę u nigdy nie istniał i istnieć nie powinien. Niech się leją heroje ,sami chcieli kiedyś ruskiego buciora,bo mityczny „polski pan” nie pasował. Zbieranina najgorszych szumowin, brudu i chorób. Gorsza od Albanii i tzw. Kosowo sztucznie stworzonego przez amerykańskie kanalie. Tyle.

 19. Adam mówi

  Finka, dlatego,że co ma wjechać to wjedzie, a co miało wjechać już wjechało. Polska to państwo teoretyczne, nie pamiętasz już ? Z jednolitego narodowościowo dokonano zbrodni wpuszczania wszystkiego ,co się ruszało i chciało tutaj kręcić lody. A przecież PiS jest „przeciw” imigracji. Nielegalnej. Relokacji. Tylko przypadkiem miliony wjeżdżają jak chcą. To już jest w porządku. PO i inne gówna darły mordę: wpuszczać . Teraz dla odmiany krzyczą o aferze wizowej i „nie chcą imigrantów ” ??? Ludzie, absurdów są setki jeśli nie tysiące, kto został w tym chorym bantustanie, kto na te kreatury głosuje ?? Przecież sami siebie nie wybierają. Pozdrawiam serdecznie.

 20. alojz mówi

  @ Michu – zmądrzałeś czy po prostu płyniesz z prądem? Pamiętam jak rok temu jeszcze głosiłeś zgoła odmienne tezy.

 21. Flex mówi

  I bez tego, ostatniego wjeżdżania mieliśmy i mamy znaczącą i wpływową mniejszość mniejszość Rusińską, w tym nienawidzących Polaków i Polski „Wiślan”, i ich potomków. Ponad 3 dekady temu kumpel opowiadał mi o nieudanym związku z dziewczyną tej „kasty”. Zniszczonym przez antypolski szowinizm jej rodziny i wywieraną na nią presję – ” On nie nasz, czemu nie szukasz naszego itd.” Ta presja i szczucie spowodowały, że kumpel musiał odpuścić i związek się rozpadł. Ale ta mniejszość jest b. wpływowa, a „polscy” politycy za wszelką cenę szukają jej poparcia. Zresztą jej nadreprezentacja, podobnie jak tej drugiej wpływowej mniejszości jest w prawie każdej partii politycznej!

 22. FlexPS mówi

  ” Denys Szmyhal na Telegramie oznajmił, że jeśli Polska i Węgry nie cofną zakazu wwozu ukraińskich produktów rolnych, to Kijów wprowadzi zakaz importu do Ukrainy „niektórych kategorii towarów ze wspomnianych krajów”” Ja bym mu proponował objęcie tym zakazem darmowego „importu” z Polski broni, amunicji paliw płynnych, gazowych itd., itp. oraz transferów 500+. Będziemy bardzo wdzięczni.

 23. bogdan mówi

  To tylko do wyborów nasze polityczne kurwiszony będą grać niedostępna dziewicę. Trzeba jakoś oszukać wiejski elektorat

 24. Krzysztof7 mówi

  Mówiłem i to nie jeden raz – tu nawet , na tym portalu , że ukry odpłacą się nam Polakom – ich dobroczyńcom ciosem nożem w plecy i co ? Pomyliłem się ? A było to kilka miesięcy temu. ZERO POMOCY CHAMOM , nie bójcie się – Rosjanie tu nie przyjdą , przynajmniej przez najbliższe 20 lat . A MY musimy mieć silną armię , bo to jest gwarancja naszego bezpieczeństwa. A lizidupy z Warszawy niech się zastanowią komu pomagać , bo te pieniądze ,które poszły na tych cwaniaków przydałyby się polskim chorym dzieciom , osobom nie pełno sprawnym i osobom starszym . To 100 mld. zł wyrzuconych w błoto. Dla kogo – pytam się ?

 25. alojz mówi

  Odnoszę wrażenie, ze to całe stroszenie się morawera to tylko pic przedwyborczy. Że dzień po wyborach wszystko wróci do stanu przed. Oficjalnie, bo nieoficjalnie wszystko będzie jak było.

 26. Jaś mówi

  Od kogo oczekujecie wdzięczności, od żydów czy u.krów? Toż to niewinni roszczeniowcy, wszystkich oskarżają, by…wyłudzić profity.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.