Twierdził, że niemiecka wina za Holokaust to fałszowanie historii, a Polacy wymordowali 200 tys. Żydów. Teraz otrzymał „kanadyjskiego Nobla”!

Jan Grabowski/ fot. screen
12

Prof. Jan Grabowski, współautor antypolskiego paszkwilu „Dalej jest noc”, który sprokurował kłamstwo o 200 tys. Żydów rzekomo zamordowanych przez Polaków podczas Holokaustu oraz autor stwierdzenia, że „niemiecka wina za Holokaust to fałszowanie historii”, został uhonorowany nagrodą Impact Award, którą redaktorka polskojęzycznego żydowskiego bloga nazywa… „kanadyjskim Noblem”.

Nagroda finansowana jest przez Kanadyjską Akademię Nauk, która zajmuje się finansowaniem badań z zakresu nauk humanistycznych i społecznych oraz wspiera projekty dotyczące Holokaustu. Nagroda wręczana jest co roku w czterech kategoriach: dla naukowców na progu kariery, dla osób rozwijających kontakty naukowe z lokalnymi społecznościami, dla osób rozwijających naukową współpracę międzynarodową oraz dla „najlepszego badacza roku”. I to w tej ostatniej kategorii nagrodę otrzymał Grabowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nagroda ma dla mnie wyjątkowe znaczenie. Jako imigrant, który przyjechał do Kanady prawie 35 lat temu z Polski, pragnąłem wnieść wkład do społeczeństwa, które tak gościnnie mnie przyjęło – mówi Jan Grabowski, który w ramach nagrody otrzymał 50 tys. dolarów.

Gratulacje Grabowskiemu złożył „tropiciel antysemityzmu wtórnego”, a zarazem przeciwnik ekshumacji w Jedwabnem, Michał Bilewicz.
Gratulacje dla wybitnego polskiego uczonego! – napisał Bilewicz.

A teraz przypomnijmy z czego m.in. zasłynął Jan Grabowski. W 2020 roku w izraelskiej gazecie „Haaretz” opublikował kuriozalny artykuł wybielający Niemców z winy za Holokaust. Artykuł pt. „Niemcy dają paliwo fałszerzom historii Holokaustu w całej Europie” ukazał się 22 czerwca. Grabowski pisze w nim, że Niemcy nie powinny brać na siebie „całej winy” za wymordowanie Żydów, bo w ten sposób „wybielają winę za bezwzględne działania innych Europejczyków”, w tym Polaków, „którzy postanowili wnieść swój wkład w eksterminację Żydów w Europie”. Dla tej samej gazety Grabowski pisał, że w czasie wojny „Polacy urządzali polowania na Żydów” i zamordowali ponad 200 tysięcy starozakonnych.

Według Grabowskiego Niemcy biorący odpowiedzialność za Holokaust „pozbawiają Polaków, Węgrów, Francuzów i wiele innych nacji prawa i obowiązku uznania własnej winy za problematyczny i dramatyczny przebieg historii”. O sobie pisze, że jest Polakiem, który ma prawo konfrontować się z własną przeszłością i opisywać zbrodnie popełnione na Żydach przy pomocy jego rodaków. – Nie wolno Niemcom zabierać nam prawa i obowiązku rozliczenia się z własną historią – pisze Grabowski. Artykuł został przetłumaczony przez Redutę Dobrego Imienia i zamieszczony na Twitterze (znajdziecie go pod komentarzem).

Ponadto Grabowski jest współautorem książki „Dalej jest noc”, w której dopuścił się kłamstwa poprzez przedstawienie Bronisława Malinowskiego jako współodpowiedzialnego za zamordowanie Żydów, chociaż w rzeczywistości pomagał Żydom w ukrywaniu się przed Niemcami.

Zatem ile jest wart to kanadyjskie wyróżnienie?

O tym jak naprawdę przez wieki wyglądały relacje polsko-żydowskie przeczytacie Państwo w książce autorstwa Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach”.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, prchiz.pl

Przeczytaj także:

Żydowska publicystka oskarżyła Polaków o wymordowanie 3 milionów Żydów. Prof. Grabowski zachwycony!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Adam mówi

  grabowski, bilewicz, śpiewak, engelking, gross, sierakowski, markusz … to tak ohydne żydowskie chamy, takie wiszące pod koniem bydło, plugawe bękarty, zakłamane ścierwa, których rodziców lub dziadków (gdyby można było cofnąć historię) należałoby dostarczyć pod samą bramę i dopilnować, że przz nią nie wyjdą więcej, wtedy nie kłamaliby ohydnie na nasz temat !!

 2. Tadeusz mówi

  Może nich już więcej do Polski nie przyjeżdża

 3. Ewa-Maria mówi

  Tego łysego anty polskiego trutnia zamiast nagrodzić to bym wychłostała. Ale za ten stan rzeczy oskarżam 'naszych’ rządzących ,którzy na to pozwalają aby Żydostwo tak się panoszyło i pluło na nas Polaków. Haniebnym czynem było wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem. Ci sługusy żydowscy powinni za to odpowiedzieć. Tyle zła ile zrobili Żydzi Polakom jest ogromna. UBeckie katownie to ich nadrzędny udział . Katyń to także ich udział w mordowaniu Polaków. To oni rozstrzeliwali na rozkaz NKWD czyli byli do wykonywania brudnej roboty. Przykładów ich win można by mnożyć .

 4. W K mówi

  Nagroda za szkalowanie Polaków.

 5. znakRównowagi mówi

  To nie jest tak, że Polacy mordowali żydów. Zydów mordowali Polacy pochodzenia żydowskiego. Polacy chrześcijanie wręcz ratowali żydów, Niestety ale za żydowskie mordy obarcza sie chrześcijan.

 6. Hammurabi mówi

  Władza, najlepiej nieograniczona, bezkarność i pieniądze. Tak w skrócie można zdefiniować drogę jaką przeszli Żydzi poprzez wieki, poświęcając od czasu do czasu kilku chałaciarzy kiedy zachodziła taka potrzeba.
  Teraz trzymając w garści praktycznie na wyłączność środki masowego przekazu, dysponując niczym nie ograniczonymi środkami mogą wiele i jeszcze więcej.
  Świat został sprowadzony już do parteru i praktycznie oskarżenie jakiegokolwiek Żyda o kłamstwo w temacie holokaustu jest równoznaczne z potępieniem przez tzw. „opinię społeczną” takiego „antysemity”, wystawieniem na szykany a nawet niebezpieczeństwo utraty wolności, w najlepszym wypadku.
  Wielu zapewne zadaje sobie pytanie co jeszcze może się stać, jakie jeszcze kłamliwe opracowania „naukowe” zostaną spłodzone zwłaszcza wobec Polski i Polaków u których Żydom było tak źle, że ich populacja na rok 1939 sięgała ponad 3,3 miliony, wobec 240 tysięcy w ich ukochanych Niemczech i Austrii razem wziętych?
  Grabowski udowadnia, że wszystko. Ogłupieni przez media ludzie uwierzą w to „wszystko”. Jeśli renomowane tytuły prasowe napiszą na pierwszych stronach, że na wieżyczkach w Oświęcimiu, Treblince czy jakimkolwiek innym niemieckim obozie zagłady pilnowali żydowskich męczenników wyłącznie Polacy z AK, znajdzie się banda kretynów która w to uwierzy. Oczywiście jeśli powstałby np. jakiś film o dokonaniach żydowskich na terenach zajętych przez ZSRR w 1939 roku, albo o ochoczej żydowskiej współpracy z Rosją w czasie zaborów, jego los byłby przesądzony.
  Ustępliwość, służalczość i kompletny brak honoru polskich władz również działa na korzyść żydowskiej łżenarracji. Wygląda to w skrócie tak, że każda ofiarowana na żydowską „kulturę”, zabytek, organizację, grant dla „naukowca” złotówka, staje się wysokokalorycznym paliwem dla żydowskiego antypolonizmu.
  Dobrym kierunkiem byłoby zagonienie tych drani w naukowe tytuły uzbrojonych z ich guru Schudrichem na czele do pracy przy łopacie podczas ekshumacji w Jedwabnem, by nikt nie podnosił wrzawy o brak szacunku dla pomordowanych przez Niemców ofiar. Zaś tego całego Grabowskiego to wzorem Adolfa Eichmanna należałoby sprowadzić do Polski, by mógł w tej pracy również wziąć „honorowy” udział.

 7. Dumny Polak mówi

  Z tego wionie wylacznie, parszywy, gnijacy smrod, prosto z piekla rodem!
  To dobrze, ze sie o tym dowiadujemy, aby miec tego swiadomosc!
  Proponuje natomiast, aby wszystkie tego typu wypierdziny jakichs zwyrodnialczych bestii, nie psuly nam radosci z nadchodzacych Swiat Bozego Narodzenia!
  Nie moglbym sie tutaj nazywac DUMNY POLAK, jesli kiedykolwiek bralbym choc odrobine z smierdzacych ba,ko´ów, tych synow antychrysta!
  To definitywnie nie jest swiat LUDZI, tylko pasozytniczych psychopatow, chwilowo wypozyczonych i przebywajacych na tej ziemi, demonow, aby nas draznic i odwrocic uwage od istotnych spraw, z ktorymi aktualnie przyjdzie nam sie zmagac i ktore beda decydujace o losach naszej Polski!

 8. Buran mówi

  A czegóż można się spodziewać w kraju, gdzie największą uroczystością w Sejmie i Belwederze jest chanuka???

 9. anonim mówi

  Jak postępuje państwo żydów w stosunku do tych co ich zdaniem szerzą herezję np. powiedzą że w niemieckich obozach zginęło 5999999 współplemieńców – zakaz dożywotni wjazdu do ich państwa i rozsyłają do podległych ,,demokratycznych” państw notkę, żeby one także nie wpuszczały takiego delikwenta. Jeśli delikwent nie ucichnie to może skończyć jak dr Ratajczak. A jak postępuje człowiek spod żyrandola Belwederu na ordynarne kłamstwa grabowskiego- milczenie i uśmieszek głupiego co śmieje się do sera.

 10. sipango mówi

  Jestem ciekaw czy Teutony za te kłamstwa założyli mu konto na Kajmanach, ponieważ potomstwo węża łatwo kupić srebrnikami pomimo, że pieniędzmi i nienawiścią nie można się nasycić. Przy okazji – etniczni Niemcy od wojny maja tyle do gadania we własnym kraju co my w Polsce. Poza tym rusofobia czy antypolonizm to forma nacisku, poniżania, aby przyszłą ofiarę zastraszyć, uczynić bezradną i bezwolną – to niezawodna metoda przed atakiem.

  „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy” – terrorysta i typowy megaloman „żymski” Menachem Begin, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Jaka nagroda taki pokój – Nobel dzisiaj to obciach.
  Zapomniał dodać, że stosowane metody noszą diabelskie znamiona jak kłamstwo, oszczerstwo, mord, ci ludzie nie wiedzą co to honor, przyzwoitość – „po owocach ich poznacie”. Ludzie nikczemni stosują takie metody – cel uświęca środki. Ten osobnik mówił o królestwie ziemskim a więc szatańskim. Zgodnie z Protokołami mędrców Syjonu (raczej testament diabła), który próbuje małpować Królestwo Boże na ziemi, pcha swoich lokajów do budowania NWO, czyli chodzi o reset i depopulacja jako walkę z Bogiem i stworzeniem. Sytuacja Lucyfera i jego likaonów jest dramatyczna, czasu mają niewiele. Potomstwo niewiasty wkrótce zmiażdży mu głowę – Pan panów, Król królów, czyli Chrystus Pan. Mówi o tym Apokalipsa, czyli odkrycie .
  Nawet muslim Al-Bukhari w Hadisach napisał, że Allach obawia się mężczyzny, który ma na pasie biodrowym napisane „Pan panów, Król królów”, zatem Allach nie jest wszechmocny, czyli kolejne kłamstwo i zwiedzenie dla potomków Ismaela.
  Gwoli prawdy- w poniższym filmie baptysta z biblijną precyzją mówi o naszym Zbawicielu w sposób nie
  pozostawiający złudzeń czy wątpliwości – to jest jak matematyka! O ironio – topowi sataniści znają lepiej Biblię niż katolicy – spotkałem takiego…… spotkałem również muzułmanina, który czytał listy Pawła z Tarsu na telefonie. Powiem tak – nawet znajomość Pisma na pamięć nie uratuje człowieka przed karą, ponieważ chrześcijanin musi narodzić się z Ducha i z wody, a więc z woli Stworzyciela – „Nikt nie przychodzi do mnie, jeżeli mój Ojciec go nie pociągnie”

  https://www.youtube.com/watch?v=HfRK9jtDrV8

  https://www.youtube.com/watch?v=19T3cL8aHC8

 11. Europejczyk mówi

  To wszystko jest zagrywka pod ustawę 447. Dlatego brawa dla P. Brauna, który stara się nie dopuścić do szerzenia kłamstw.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.