Żydowska publicystka oskarżyła Polaków o wymordowanie 3 milionów Żydów. Prof. Grabowski zachwycony!

Masha Gessen/ fot. Wikipedia
35

W piątek (26.03.2021) dziennik „The New Yorker” opublikował artykuł żydowskiej publicystki, Mashy Gessen, w którym oskarżyła Polaków o wymordowanie 3 milionów Żydów. W artykule pt. „Atakowani historycy za badanie roli Polski w Holokauście”, Gessen pisze o sprawie sądowej przeciw Prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Grabowskiemu.

ZOBACZ: Początek końca kariery Engelking i Grabowskiego? Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł utrzymany jest w typowym, antypolskim stylu, ale Gessen udało się przebić dotychczasowych paszkwilantów. Oto dwa cytaty z jej artykułu: Aby oczyścić naród z wymordowania trzech milionów Żydów, polski rząd posunie się nawet do ścigania uczonych za zniesławienie.(…) Kłopoty prawne dwójki historyków wynikają z ciągłych wysiłków polskiego rządu, aby oczyścić Polskę – zarówno etnicznych Polaków, jak i państwo polskie – ze śmierci trzech milionów Żydów w Polsce podczas okupacji hitlerowskiej. Kiedy fakty stają na przeszkodzie temu rewizjonistycznemu wysiłkowi, historycy płacą cenę. Cały paszkwil Gessen TUTAJ.

Prof. Jan Grabowski wyraził na Twitterze swój zachwyt nad artykułem Gessen. – W zeszłym miesiącu, na zaproszenie YIVO, odbyłem długą dyskusję z Mashą Gessenem na temat polskich problemów z historią Holokaustu.  Byłem wtedy zachwycony, że ponad 700 osób poświęciło czas, by słuchać naszej wymiany zdań. Jestem zachwycony kiedy widzę, że Masha Gessen napisała przejmujący artykuł dla New Yorkera na ten sam temat. To ważny i aktualny artykuł, który rzuca światło na zniekształcenia Holokaustu, na agresywną politykę „pamięci” państwa polskiego oraz o trudnej sytuacji badaczy, którzy ośmielają się zaprzeczać oficjalnej, sponsorowanej przez państwo narracji – napisał Grabowski.

Dyrektor Muzeum Auschwitz, Piotr Cywiński, wydał w sprawie artykułu Gessen oświadczenie, w którym nazwał zawarte w nim tezy „kłamstwami i zniekształceniami”, a autorce zalecił, żeby nie wypowiadała się na tematy, o których nie ma pojęcia. Stwierdził też, że  artykuł obraża ofiary Holokaustu.

Głos w sprawie zabrał też Amerykański Kongres Żydów (AJC). – Skrytykowaliśmy polski rząd za lukrowanie prawdy o stosunku Polaków do Żydów w czasie II wojny światowej. Ale twierdzenie, że Polska, rozumiana jako wspólnota etnicznych Polaków i państwo polskie, jest winna śmierci 3 mln Żydów, jest wypaczeniem Holokaustu. Tysiące Polaków szantażowało, potępiało, a nawet własnoręcznie mordowało Żydów. Tysiące Polaków pomagało Żydom z narażeniem życia swoich rodzin. Czy zaryzykowalibyśmy nasze? Nie, okupowana przez Niemcy Polska nie była rządzona przez polskie władze. Błędem jest przypisywanie Polsce zbiorowej winy za Holokaust – pisze AJC na Twitterze.

A teraz stanowisko Centrum Badań nad Zagładą Żydów, którego kierownikiem jest prof. Barbara Engelking: Z dużym zainteresowaniem przeczytaliśmy artykuł Mashy Gessen „The Historians Under Attack for Exploring Poland’s Role in the Holocaust”, opublikowany w piątkowym „The New Yorkerze”. Oprócz celnego scharakteryzowania wysiłków polskich władz w zakresie polityki wobec pamięci i historii Zagłady, w artykule znalazło się również następujące zdanie: „Kłopoty prawne dwojga historyków wynikają z ciągłych wysiłków polskiego rządu, aby uwolnić Polskę – zarówno etnicznych Polaków, jak i państwo polskie – z winy za śmierć trzech milionów Żydów w Polsce podczas okupacji hitlerowskiej”. Wymowa tego zdania może być zinterpretowana jako oskarżenie etnicznych Polaków/ek czy państwa polskiego o pełną odpowiedzialność za Zagładę na ziemiach polskich. W dyskusjach na temat relacji polsko-żydowskich podczas Holokaustu – a zwłaszcza debatach o stopniu odpowiedzialności za wydawanie czy mordowanie Żydów – nikt nie twierdził i nie twierdzi, że Polacy czy państwo polskie są winni śmierci trzech milionów Żydów. Twierdzenie takie nie tylko nie jest zgodne z faktami historycznymi, ale jest po prostu kłamstwem. Zdanie zawarte w artykule w „New Yorkerze” w naszej opinii powinno zostać poprawione.

Czy po wpływem tych krytycznych głosów, płynących nawet ze środowiska żydowskiego, Masha Gessen przyznała się do błędu i przeprosiła? A skąd! Opublikowała na Facebooku oświadczenie, w którym próbuje wmówić opinii publicznej, że została źle zrozumiana.

Wiem świetnie o kontrowersjach, jakie wywołał w Polsce mój artykuł. Przez „wiem świetnie” mam na myśli, wśród wielu innych reakcji, zalew hejterskich wiadomości, w tym zawierających groźby śmierci, które otrzymuje od kilku dni. Większość tych reakcji zdaje się skupiać na jednym zdaniu, w którym mowa o „wysiłkach rządu, który chce zdjąć z Polski – zarówno etnicznych Polaków, jak i państwa – wszelką odpowiedzialność za śmierć trzech milionów Żydów w okupowanej przez nazistów Polsce”.  Zostało ono zinterpretowane wbrew logice i regułom języka jako stwierdzenie, że Polska czy też Polacy odpowiadają za śmierć wszystkich trzech milionów Żydów, którzy zginęli na polskiej ziemi podczas Holokaustu. Niczego takiego nie piszę. Piszę jedynie, że w okupowanej Polsce zginęły podczas Holokaustu trzy miliony Żydów; że niektórzy etniczni Polacy i niektóre struktury przedwojennego państwa polskiego były zamieszane w niektóre zgony; i że rząd, pragnący oczyścić Polaków i Polskę z wszelkiego współudziału w jakiejkolwiek części Holokaustu, posuwa się do tłumienia intelektualnych dociekań. Rozumiem, że nawet osoby dobrze znające język obcy mogą przeoczyć pewne językowe subtelności. Ale błędna interpretacja łączy się z trudniejszym do wybaczenia błędem logicznym. Stwierdzenie, że „rząd wpada w przesadę, aby udowodnić, że A jest fałszem” nie oznacza, że „A jest prawdą” – pisze Gessen.

W oświadczeniu Gessen zaatakowała Muzeum Auschwitz twierdząc, że „zignorowało zasady logiki reagując na jej tekst”.  – To daje mi zaledwie posmak intelektualnego klimatu, w jakim obecnie żyją w Polsce historycy Holokaustu – napisała. Zapewniła też, że temat Holokaustu jest jej doskonale znany, ponieważ przed wojna jej rodzina mieszkała w Białymstoku i Warszawie. Z całej rodziny przeżyły zaledwie 4 osoby: dwie w Związku Sowieckim i dwie uratowane przez Polaków. Zakończyła stwierdzeniem, że obecna atmosfera jest „sprzeczna z klimatem, w którym możliwe jest intelektualne dociekanie i opowiadanie zniuansowanych historii”.

A więc nic nowego! Żydowska paszkwilantka nakłamał do tego stopnia, że nawet niektórzy Żydzi poczuli się w obowiązku zaprotestować. Ale zamiast przeprosić, idzie w zaparte i nadal opluwa Polskę i Polaków. Jest to tym bardziej szokujące, że to właśnie Polacy uratowali członków jej rodziny. W ramach wdzięczności Masha Gessen produkuje ohydny paszkwil, za który chwali ją Jan Grabowski, syn Żyda ocalonego z Holokaustu dzięki pomocy Polaków. Tak wygląda żydowska prawda i żydowska wdzięczność!

Źródło informacji i cytatów: newyorker.com, Twitter, Facebook

Zobacz też:

Izraelska wystawa fałszuje historię Holokaustu. Pominięto polskich dyplomatów ratujących Żydów przed zagładą

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Wstrętne zakłamane żydowskie babsko, które w normalnym kraju ścigane byłoby za szerzenie kłamstw i postawione przed sądem i przykładnie ukarane. Niestety w Polsce, w której ściga się ,,antysemitów” z urzędu, a belwederski namiestnik widzi tylko antysemityzm, a kompletnie ślepy i głuchy jest na antypolonizm, pozdrawia po banderowsku potomków bandytów ukraińskich, trudno o jakąkolwiek sprawiedliwość. Och nie przecież mamy prawo i sprawiedliwość w mediach i w usteczkach polityków, to najważniejsze.

  1. anonim mówi

   Mam jeszcze propozycję do pana skowroneczka i fliżaneczka kaweczki gadusia. Zwolniło się miejsce po faszyście J. Międlarze, może w jego miejsce przyjąć tą publicystkę do SDP. Przecież jej dziennikarstwo jest widoczne, a ona z zasady piszę zawsze prawdę, jak s. weiss. Cały salon byłby zachwycony i biłby brawa większe niż podczas wystąpienia generalissiumsa tow. stalina.

  2. Hammurabi mówi

   W punkt!

  3. Tadeusz mówi

   To dopiero początek! I memento dla tych, którzy przekonują nas, że ustawa 447 nic nie znaczy! Otóż znaczy a po proteście wielu być może znaleziono inny sposób aby przejąć majątki Polaków. Poprzez bezprawne lockdowny, których większość przedstawicieli klasy średniej nie przeżyje postanowiono dobrać się do prywatnej własności najbardziej pracowitym i zaradnym rodakom . Już dziś do przedsiębiorców zgłaszają się różne fundusze, które za 20% wartości chcą przejąć ich biznesy. Nic nie dzieje się bez przyczyny a takie zdawałoby się kłamliwe i bezsensowne wypowiedzi są tylko przygotowaniem aby uczynić nas pariasami we własnej Ojczyźnie.

 2. Hammurabi mówi

  Nic nowego pod słońcem.
  Żydzi nie ustaną w opluwaniu Polski, nie ustana w fabrykowaniu fałszywych „sensacji”. Żydzi są tak jak zawsze byli kłamliwą i tchórzliwą bandą gotową na każdą podłość w oczekiwaniu zysków.
  Mam pytanie czy fakt, że ta Żydówka jest „żydowską publicystką” daje jej jakiś immunitet?
  Nie ma mocnych na tą kłamliwą kreaturę?
  Zapewne nie ma. Podobnie jak nie ma mocnych na skompromitowanego „profesora” który cała karierę oparł na lżeniu Polaków.
  Pisze owa „jedynie sprawiedliwa”, że dosięga ją ” zalew hejterskich wiadomości, w tym zawierających groźby śmierci, które otrzymuje od kilku dni”.
  Odwróćmy kota ogonem.
  Co będzie się działo, kiedy w końcu zostanie złamana żydowska blokada medialna i ludzie na świecie dowiedzą się prawdy o Żydach? O ich odpowiedzialności i radosnej współpracy ze zbrodniarzami z Gestapo, NKWD i SB w mordowaniu Polaków? Co będzie się działo, kiedy okaże się, że pomimo tego, pomimo powszechnej pośród Polaków wiedzy o ich poczynaniach na kresach, Polacy udzielali im jakiejkolwiek pomocy? Co się stanie, kiedy świat dowie się w końcu o wielu dziesięcioleciach kolejnych zbrodni na narodzie polskim dokonanych przez równie „sprawiedliwych” jak ta „żydowska publicystka” a jak zawsze „niewinnych męczenników” jak: Mojżesz Bobrowicki, Salomon Morel, Natan Grynszpan – Kikiel, Józef Golderg, Julia Brystygier, Izydor Kurc, Anatola Fejgin, Izaak Fleischfarb, Jakub Berman, Maria Gurowska Einseman, Emil Merz, Gustaw Auscaler, Paulina Kern, Benjamin Wajsblech, Leo Hochberg, Leon Kasman, Mateusz Frydman, Stefan Kuhl, Wiktor Herer, Oskar Szyja Karliner, Kazimierz Graff, Stefan Michnik, Eugeniusza Landsberg, Dawid Rozenfeld …
  Setki i tysiące nazwisk katów, sadystycznych oprawców, prokuratorów, adwokatów i sędziów w jednym!!!
  I co taka „jedynie sprawiedliwa” szmata wówczas by krzyczała?
  Pewnie poszłaby wypróbowaną drogą M. Maślanki, żydowskiego adwokata, robiącego wszystko, by pogrążyć oskarżonych, których miał bronić. Było to tym bardziej „smakowite” z żydowskiego punktu widzenia,, że M Maślanka został uratowany od śmierci w Oświęcimiu przez słynnego narodowca Jana Mosdorfa.

  1. Cal mówi

   Tutaj nie mo co deliberować, tutaj trzeba lać!!!!!!

 3. Matka mówi

  „A więc nic nowego! Żydowska paszkwilantka nakłamał do tego stopnia, że nawet niektórzy Żydzi poczuli się w obowiązku zaprotestować. ”

  „Nawet niektórzy Żydzi”… Taaa. Generalnie, to wygląda tak, że jedna idiotka żydowskiego pochodzenia napisała artykuł, drugi idiota Grabowski się ucieszył, a najbardziej reprezentatywne środowiska Żydów na świecie czy w Polsce protestują – jak AJC, Forum Żydów Polskich, nawet historycy CBnZŻ się odcięli. Ale u was w tytule oczywiście Żydzi atakują Polskę, a nie bronią (mimo, że tam mówimy o dwóch idiotach, a tu o całych środowiskach). Aż z zacietrzewienia wam się język polski poplątał. Nie dziwcie się, że jesteście potem traktowani jak sączące jad oszołomy i żaden dziennikarz nie wyobraża sobie np. współpracy z wami w SDP.

  1. Zbigniew mówi

   To jest zebranina tych zdrajcow.

  2. MACIEJ mówi

   To jest zawsze ta sama bajka,
   gra w złego i dobrego żyda.
   Niech sobie zwalą swojego ociosanego ajwaja z wrażenia.
   I tak wszyscy zdechną jako nędzarze.

  3. Boguslaw mówi

   Przy tym robi taka mine, jakby sie z zalosci zesrala!
   Zgadza sie, tak sie juz ciesza…
   Ale to nie ich PLAC ZABAW, ani TO NIE ONI ROZDAJA TU KARTY, mimo, ze na razie moze to tak wygladac!
   Wyobrazasz sobie, jaka to bedzie ulga, jak ich juz wreszcie tu nie bedzie!?
   Ja czekam TYLKO na to i wlasciwie nic innego nie jest dla mnie wazne!

  4. Hammurabi mówi

   Twoja tyrada miałaby sens pod warunkiem, że wystąpienie tej żydowskiej niedorobionej „publicystki” byłoby pierwszym i jedynym.
   Jednak nic podobnego. Dlatego doświadczenie uczy, że zachowania a la „jedynie prawdomówna niewinność” jaką reprezentują już stadnie Żydzi jest wdrażaniem w życie idei ponadprzeciętnej gnidy (i tu nie waham się przed epitetem bo to nie mój obyczaj) Israela Singera:
   „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym”.
   Tyle, że odniesie to skutek wyłącznie w stosunku do wąskiego w gruncie rzeczy grona bezkręgowców moralnych z lewicowymi odchyleniami.
   Większość Polaków wpierw powie coś o idiotach żydowskiego pochodzenia, później stwierdzi, że te pomówienia są niezgodne z prawdą a na koniec zmądrzeją i wówczas będzie wet za wet i to z należnym procentem liczonym od początku tego niespotykanego w historii świata draństwa.
   Bo to nie tych dwoje idiotów jest przyczyną. Oni i im podobni to jedynie durne narzędzie sposobne w drodze do singerowskiej „sprawiedliwości”.
   A dziennikarze… Cóż nie raz nie dwa i nie tysiąc razy udowodnili, że wiekiem zawodu, zainteresowań i poborów, ustępują wyłącznie córom Koryntu.

  5. Rafał mówi

   Po co dyskutujesz z trollem? To zwykłe ścierwo, kurwa plująca za parę groszy. Do tego plugawi piękne słowo „Matka”- a powinien ( lub powinna) mieć nick szmata!!!

  6. Hammurabi mówi

   A dla przypomnienia choćby, że „singer” to nie tylko maszyna do szycia ale maszyna do życia na cudzy koszt. Ludzie A zwłaszcza Polacy zbyt łatwo zapominają!

  7. Matka mówi

   „Ścierwo”, „kurwa” albo „szmata” to możesz sobie do swojej matki mówić, obszczymurze. Podobno bardzo to lubi. A jak ci się cos nie podoba, to szybciutko możesz wyp…ć z tego forum i tyle.

  8. Matka mówi

   Fajnie, że ekscytujesz się wypowiedzią Singera sprzed prawie 30 lat, ale obecnych wypowiedzi AJC zupełnie nie zauważasz. Nie wydaje ci się, że masz „lekko” spaczone podejście do tej sprawy?

  9. Boguslaw mówi

   PIZDZIELSKA, JEBANA ZYDOWSKA ZMIJO, JEBAJ SIE WRESZCIE!!!

  10. Hammurabi mówi

   Absolutnie.
   Wystarczy przeanalizować niedawne „zdobycze” żydowskie by nabrać przekonania, że od czasów Singera trwa kontynuacja działań i wprowadzanie „myśli” w czyn.
   Ponadprzeciętne uprawnienia żydowskie tylko tą tezę potwierdzają.
   Oburzałaś się niedawno na krytykę łożenia z naszych, opodatkowanych pieniędzy rent dla pokrzywdzonych przez okupantów i system komunistyczny żydów, na ich „kulturę”, na ich kirkuty, na ich muzeum i publikacje szkalujące dobre imię Polski i Polaków, tworzone przez drani umocowanych ponad prawem obowiązującym w Polsce.
   Pamiętasz?
   Otóż z ich roszczeniami jest identycznie. Według żydowskiej propagandy, każdy Żyd był milionerem i jego miliony pozostały na terenie Rzeczpospolitej.
   Nie było rabunku niemieckiego, nie było rabunku radzieckiego. Niemcy już swoje „zapłacili”, Szwajcaria też się „opłaciła” teraz czas na Polskę.
   Zwróć uwagę na narrację żydowską…
   Etniczni Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za holokaust ale… I tu jest wpisywana każda bzdura, w dodatku wciąż nowa i nowsza! Bzdety o „sprawiedliwości”, o „bólu” o „cierpieniu”…

   A ja się pytam cóż warte jest słowo rządu USA, który ciepłą rączką zainkasował ponad 40 milionów dolarów i zobowiązał się przejąć wszystkie roszczenia żydów „amerykańskich”?
   Popatrz 2,2 miliona ludności pochodzenia żydowskiego, trzęsie Staniami jak chce i pozostałymi 326 milionami ludzi również, w tym prawie 10 milionami mniejszości polskiej.
   Robi się sieczkę z mózgów młodym amerykanom wpajając im nadzwyczajność żydowskich cierpień i nieomal nadprzyrodzone bohaterstwo nielicznych „walczących”, z których i tak większość wolała zajmować się mordowaniem Polaków i rabunkiem ich majątków, jak to było na północnym wschodzie i wschodzie Polski, ze sztandarowymi Koniuchami czy Nalibokami, czy dziesiątkami tysięcy zadenuncjowanych Polaków po napaści ZSRR. Pomijają „taktownym” milczeniem sprawczą rolę wielu z nich w tej tragedii a obarczając po kolei każdy inny naród, kłamiąc i jednocześnie kneblując każdego, kto ośmieli się zaprotestować. Media, kinematografia, książki… Przeciętny Amerykanin o intelekcie ameby święcie wierzy w każdą ich bzdurę, pozbawiony jakiegokolwiek punktu odniesienia!
   Mamy do czynienia z dyktaturą. Ta dyktatura używając bliżej niesprecyzowanego pojęcia „antysemityzmu” doprowadziła do sytuacji wręcz karykaturalnej. Do tego, że jak dzieciak krzywo spojrzy na inne dziecko o nadzwyczajnym pochodzeniu, staje się momentalnie „antysemickim” pomiotem, godnym pogardy i napiętnowania.
   Jeszcze trochę, a każdy który na widok Żyda nie zdejmie czapki będzie winien zbrodni „antysemityzmu”. A już z cała pewnością ten, który ośmieli się skrytykować np. chamskie, wręcz wyzywające zachowanie wycieczek z Izraela.
   A AJC w swojej podstawowej narracji nie odbiega ani o cal z raz objętego kursu. Oficjalne wypowiedzi jej „wodzów” choć czasem owinięte w przysłowiową bibułkę, bez żadnego „ale” wpisują się w ogólną, „singerowską” narrację wobec Polski.

  11. Boguslaw mówi

   Kurwa, PROSILEM CIE JUZ !
   Nie zal ci samego siebie! Puknij sie wreszcie, co!?

  12. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Żeby to tylko dotyczyło jakiś tam dwu, czy nawet kilku „idiotów” (jak to towarzyszka ładnie określiła). Ale oto ostatnio, 15 marca br. wraca ustawka 447 i nowy sekretarz stanu USA A. Blinken zapewnił Żydowską Światową Organizację Restytucji, że zobowiązuje się współpracować z WJRO i konferencją żydowskich roszczeń, aby pomóc krajom w spełnieniu zobowiązań dotyczących zwrotu mienia utraconego podczas holokaustu.

   Organizacja ta (WJRO) radośnie ogłosiła, że w specjalnym przesłaniu Blinken (żyd) zapewnił, iż w swoim programie będzie miał doprowadzenie do końca zwrotu mienia zgodnie z Deklaracją Terezińską: „Jest niepokojące i niedopuszczalne, że praca w zakresie restytucji lub zapewniania zadośćuczynienia za mienie bezprawnie przejęte podczas Holokaustu nadal nie zostało zakończone w tak wielu krajach”. „My i nasi zwierzchnicy misji za granicą będziemy nadal współpracować z krajami, aby pomóc im wypełnić zobowiązania wynikające z Deklaracji Terezińskiej z 2009 r.

  13. Matka mówi

   Maciuś,

   Niesamowite! I co, znowu opublikują jakiś straszny raport jesienią czy może coś jeszcze bardziej strasznego się wydarzy? Oczywiście, tacy jak ty będą znowu mieli czym się ekscytować na forum, taki to temat zastępczy do utrzymywania niektórych w stanie permanentnego podniecenia. Bo realność zapłaty roszczeń jest mniej więcej taka jak uzyskania miliardowych reparacji od Niemiec przez nas.

  14. MACIEJ mówi

   Realność zapłaty w walucie jest, tu się o dziwo zgodzę, taka jak uzyskania miliardowych reparacji od Niemiec.
   Obie strony zdają sobie z tego sprawę, że to kwota niemożliwa dla nas do uzyskania.
   A może właśnie w tym rzecz? Ich łapy chcą naszych ziem, naszej Ojczyzny.

  15. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Wszystko, co nie pasuje do żydowskiej narracji (bajek haggady) jest albo antysemityzmem z automatu, albo jakimś tylko „tematem zastępczym”.

   A tu, już 21 stycznia br., na dobry początek, została podpisana umowa między WJRO a Luksemburgiem, na mocy której, małe państewko z ludnością na poziomie ok. 600 tys., (na podstawie Deklaracji Terezińskiej) wypłaci ok. 31 mln euro Żydowskiej Światowej Organizacji Restytucji za utracone mienie ok. 4 tys. Żydów w czasie okupacji niemieckiej, i ta wysokość odszkodowania nie ma nic wspólnego z ewentualnymi zwrotami mienia dochodzonymi indywidualnie. Ścieżka postępowania została wytyczona i zdaniem Blinkena – wszystkie inne kraje, zgodnie z Deklaracją Terezińską, powinny skorzystać z dobrego przykładu Luksemburga.

  16. Fruktoza ci w mówi

   Znowu, tępa parówo, belkoczesz farmazony. Szmata, do budy! I jeszcze jedno: tylko prawdziwe śmieci, takie jak ty, wyzywają czyjąś MATKĘ. Chciałbym abyś mi to powtórzyła w twarz… Byłoby wesoło, internetowy „wojowniczku”

 4. verizanus mówi

  Skoro Polacy nie potrafią SKUTECZNIE przekazać światu swojej chwalebnej historii to inni to zrobią za nich…. Ale kto wie czy wtedy nie przyjdzie drogo zapłacić 😉

 5. baca mówi

  Wielki bojownik o godność żydów – PAD niech teraz pokaże jak walczy z antypolonizmem.Czy bodaj piśnie choć słówko, a może telefon do Bidena ( przynajmniej można to zrobić na siedząco nie tak jak u Trumpa).

  1. anonim mówi

   Nie piśnie słówka, ba nawet nie pomyśli o tym. To pisklątko wyklute z jajeczka o nazwie unia wolności, największych szkodników Polski i polakożerców ( geremek, balcerowicz, lewandowski i inni). Dodatkowo teść kornhauser kłamca i polakożerca i paszkwilant pisujący w swoich wierszykach: ,,…Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku,drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami na odlew” cytat z ,,Kamyk i cień”. I cóż miało wyrosnąć z tego zatrutego polakożerstwem ziarna, polski mąż stanu?

  1. MACIEJ mówi

   Chyba gyrosa 😉

 6. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Iosohozi…. Przecież taki Grabowski to 'członek’ PANu, bandy c…jów, którzy w ub. roku zorganizowali w Paryżu konferencje o nazwie „Nowa polska szkoła badania holokaustu”! A Engelking została obdarowana przez sztyfta Kaczyńskiego, czyli przez Glińskiego POWAŻNĄ SUMĄ NA GNOJENIE NAS, JEST TEŻ SIOSTRĄ WICEPROKURATORA GENERALNEGO III RP! TENŻE KAŁCZYŃSKI UHONOROWAŁ ŻYDOWSKĄ ŻMIJĘ TOKARCZUK KWOTĄ 700 TYS. ZŁ NA SZEROKIE TŁUMACZENIA JEJ WYPOCIN A POTEM ZWOLNIŁ JĄ Z JAKIEGOKOLWIEK PODATKU! W SKRÓCIE – OBDARZYŁ JĄ KWOTĄ CA 2,5 MLN ZŁ!

  WIĘC CZEGO SPODZIEWACIE SIĘ OD PARCHÓW W STANACH !??? OBRONY?

  PRZECIEŻ OD 10 LAT BRONI WAS NIEJAKI ŚWIRSKI I JEGO REDUTA DOBREGO IMIENIA (czyjegoś) I POLSKI FUNDUSZ NARODOWY! TEŻ ŚWIRSKIEGO, ALE ZA SZYBKO ZROBIŁ PREZENT ŻYDOWI KUSHNEROWI ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW ZŁOTYCH, W POSTACI… JACHTU! I POLECIAŁ NA ZBITY PYSK!

  A KAŁCZYŃSKI I DUDA WCIĄŻ NA STANOWISKACH BO POLSKIE DEBILE NIE KUMAJĄ PROSTYCH ZALEŻNOŚCI!

 7. Iwa mówi

  A co ta pani mowi o Stelli Kubler, Zydowki z Berlina ktora jak sie szacuje wydala za pieniadze od 3 -6 tys Zydow, Niech sie Zydy na takich praestestwach sconcentruja. No, oni mowia ze oni w ten sposob “:ratowali swoje zycie”. A co z tym dyrygenten Izraelskim co byl kapo w Oswiecimiu, najpierw byl skazany a jak sie odwolal to inny sedzia go uwolnil , bo on „ratowal swoje zycie”. To tak jak Niemcy „wykonywali rozkazy przelozonych”. A co z tymi ludzmi ktorzy byli katowani po wojnie przez Zydow? Co z tymi zeslanymi na Syberie? Mojego ojca sadzilo 3 sedziow , dwoch z zydowskimi nazwiskami. Mowmy o tym.
  Poza tym Polska w 1959 r dala USA 40M dolarow na mienie pozostawione w Polsce. Prawda jest ze Izrael to panstwo w strasznym stanie economicznym, ktore obce panstwa stale utrzymuje. bezrobocie przed Covid bylo 40 % a teraz pewnie jeszcze wieksze. Caly czas tylko chca pieniedze, pieniadze, pieniadze…. Niech zaplaca Polakom za “wynajem” panstwa , w ktorym mogli mieszkac.

 8. MACIEJ mówi

  Tylko 3 miliony? Kurde, a wierzyłem, że było ich z 9 milionów 🙁

 9. pytam mówi

  To jest ta wdzięczność za to, że przed wiekami ich tu przyjęto i mogli lepiej niż gdzie indziej w Europie żyć?
  To jest ta wdzięczność za to, że wielu Polaków narażało życie swoje i rodzin, a wielu oddało życie za pomoc dla nich?
  Czy aż tak są zakłamani i fałszywi?
  Co oni teraz robią z Palestyńczykami na ich ziemi?
  Czy za taką wdzięczność i postawę kiedykolwiek bym im pomagał?

 10. szalom mówi

  Napisał żydo-ruski odmieniec tak wierutną bzdurę, że „sprawiedliwi” żydzi zapałali oburzeniem świętym co niezmiernie satysfakcjonuje oduraczonych gojów tubylczych. Żydoprzewrotność granic nie ma żadnych i obok tego żydopokurcza z Yorkera kręci się Grabowski z wymyślonymi „tylko’ 300 tys. zamordowanych żydów przez Polaków. Ani się goje zorientują jak owe 300 tys. wejdzie do powszechnej świadomości i stanie się faktem historycznym cytowanym przez historyczne autorytety świata , charyzmatyczne rzecz jasna. I o to w tym propagandowym gównie ma się rzecz cała.

 11. Waldemar mówi

  Winni są sami niezbyt inteligentni Polacy co narażali własne i rodziny życie za jakąś mniejszość. Wystarczy przeczytać Biblię by zauważyć że żydzi na własną prośbę żyją od wieków od pogromu do pogromu. To jest tradycja. Nie należy im w tym przeszkadzać. Zresztą niedługo Niemcy się znowu obudzą bo „Mein Kampf” jest najpoczytniejszą książka w Niemczech i gdy wydadzą jako unia europejska nakaz łapania żydów to Polacy powinni wtedy uszanować prawo niemieckie i je wykonywać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.